Novelizácia Stanov SZ CHPH.

Peter Jakubčák (27.10.2012, 15:55)
Novelizácia Stanov SZ CHPH Vážení chovatelia PH, k novelizácii Stanov SZ CHPH podávam môj osobný návrh s ktorým súhlasí prevažná časť v našom OZ v Poprade a snáď po prečítaní príspevku v DF / Ako ďalej _ p. Tibor Balogh, píše p. Blahovský 12.10/ aj prevažná časť chovateľov na Slovensku. Navrhujem: - OZ vznikajú na teritóriu okresu. OZ, môže byť aj z viacerých susedných okresov. Do OZ sú zaradení všetky aktívny chovatelia so súradnicami holubníka v danom teritóriu okresu. pokiaľ je tam vytvorené OZ. Aktívny chovatelia z teritória okresu, nemôžu byť zaradený v inom OZ pokiaľ nerozhodné Obl. konferencia po dohode so susedným OZ. - OZ môže vzniknúť ak podá prihlášku do 31.12. bežného roka, ma 3 ZO a ma 70 aktívnych chovateľov, pričom nesmie ohroziť žiadne susedné OZ na počte aktívnych chovateľov/70/ a schváli to predsedníctvo SZ. - K zlučovaniu OZ môže dôjsť, len po schválení Obl. konferenciou, vždy k 1.1. nasledujúceho roku a musí to schváliť prezídium SZ. OZ zanikajú po schválení Obl. konferenciou a zlučujú sa do najbližšieho OZ ako celok. Vážení chovatelia, až sa neupravia stanovy v takom, alebo podobnom znení, bude v našom športe vždy dosť špekulantov, ktorím nezáleží na upevňovaní OZ, ale ako ich rozložiť v prospech seba. SZ vo svojich Stanovách nebráni nikomu byť členom kde chce, ale byť aktívnym členom musí to upraviť Stanovami. [%sig%]

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené