Komerčný pretek - Litovel 2012

Milan Blahovský (21.09.2012, 15:07)
OZ Sp.Nová Ves usporiada komerčný pretek pre chovateľov východného Slovenska, na ktorých vás pozývame. Viac na : http://www.ozsnv.wz.cz/kp-litovel2012.htm
Milan Blahovský (25.09.2012, 14:36)
priebežné nahlášky - NS Strážske - 260 ks, NS Stropkov - 250 ks, NS - Sp.Podhradie - 170 ks - čakám do večera na ďalšie.
Milan Blahovský (26.09.2012, 07:50)
Ďalšie nahlášky - NS Sp.Nová Ves - 280 ks ( zahrnuté holuby Sp.Štvrtok,Levoča,Žakovce,Odorín) V prípade, že sa do dnešného večera nenahlási ďalších 340 ks potrebných k realizácií preteku rušíme tento pretek.
Milan Blahovský (26.09.2012, 20:50)
NS Brezovica - nahlásených 300 ks NS Stropkov - ďalej dohlásených 80 ks Spolu teda to vyzerá na účasť do 1400 ks holubov čo je prísľubom pre realizáciu preteku. V prípade nenaplnenia nahlásených holubov sa od preteku odstúpi. Časový hramonogram zberu holubov a upresnenie nasadzovacích stredísk sa dozviete zajtra.
Milan Blahovský (27.09.2012, 11:23)
Harmonogram zvozu holubov http://www.ozsnv.wz.cz/zvozkp.htm
Dalibor Duľa (29.09.2012, 22:47)
Na pretek Litovel nasadených 1577ks,prajem všetkým dobré dolety.
Vladimí­r Smieško (29.09.2012, 23:21)
No toto už o niečom je. Držím palce všetkým.
Milan Blahovský (30.09.2012, 08:45)
Štart 1577 ks holubov z NS Strážske, Stropkov,Prešov,Brezovica,Sp.Podhradie a Sp.N.Ves uskutočnený o 8,30 hodine. Odlet bezproblémový, východným smerom s využitím SZ prúdenia. Prajeme úspešné dolety v záverečnom preteku sezóny 2012.
Milan Blahovský (30.09.2012, 22:30)
Priebežné výsledky KP Litovel 2012 http://www.ozsnv.wz.cz/litovel-hlasenia.pdf
Peter Fiľarský (30.09.2012, 23:31)
Uvedené hlásenia prvých 10 doletených holubov za NS Stropkov sú z m ä t o č n é a to aj napriek upozorneniu. Verím, že spracovanie a vyhodnotenie bude objektívne.
Milan Blahovský (01.10.2012, 07:46)
Peter, hlásenia, aj keď mali byť v predpísanom termíne a teda relevantné, nemusia byť 100 % identické s poradím uvedeným vo formulári. Nechápem prečo pochybuješ o objektívnosti vyhodnotenia?
Peter Fiľarský (02.10.2012, 21:22)
Milan, ani v najmenšom som nespochybnil a ani nepochybujem v objektívnosť Tvojho vyhodnotenia nahlásených holubov. Predpokladal som a predpokladám, že si vyhodnotil to, čo Ti bolo zaslané a je logické, že poradia doletených holubov podľa časov nemusia byť totožné s poradím uvedeným v Tebou vyhodnotenom formulári. Uviedol som, že hlásenia, ktoré Ti boli predložené za NS Stropkov sú zmätočné, resp. irelevantné pre použitie výpočtu výsledkov, čím po ich Tvojom vyhodnotení (aj keď správnom) bol chovateľskej verejnosti predložený značné skreslený obraz doletu prvých 10 ks doletených holubov v NS Stropkov (nie inde), za čo samozrejme nemôžeš niesť zodpovednosť. Konkrétne. Za NS Stropkov mám uvedeného 3 holuba v poradí, ale keďže časy doletov ďalších dvoch mojich holubov (13,28 hod.) sú na prvý pohľad lepšie ako ďalších vyhodnotených, pri mojej väčšej vzdialenosti, mal som mať 3, 4 a 5 holuba. Takže o tomto som hovoril, o tom, že tieto dolety Ti neboli nahlásené. Na viac ďalšie 4 moje holuby po prepočte rýchlosti majú lepšie dolety ako v poradí 8 vyhodnotený. Dôkaz: viď. podklady za NS Stropkov, ktoré možno už máš. A už vôbec som nespochybnil to, čo som nevidel, t. j. budúce výsledky. Práve naopak, vyslovil som vieru v ich objektívnosť. Z dôvodu, že podobná vec sa mi stala opakovane (pred rokom v GCS, aby nedošlo k omylu chyba nebola zapríčinená Tebou) považoval som za žiaduce na toto upozorniť aj z dôvodu prevencie.
Milan Blahovský (02.10.2012, 21:39)
Peter, určite to bude všetko v poriadku a je to na dobrej ceste, dnes došli podklady z Prešova, Michaloviec a od vás. Čoskoro ich má osobne doniesť aj P.Matalík. Zajtra zverejním výsledky ako aj ocenenia jednotlivých kategórii. Zostáva mi iba poďakovať všetkým zainteresovaným do tohoto preteku, od prepravcu, cez koordinátorov, štartéra preteku ( p.Satora) až po všetkých chovateľov, ktorí svojou účasťou vyjadrili podporu pre podobné preteky aj do budúcnosti. Ich vývoj neovplyvníme, avšak čo môžme ovplyvniť tak to je ústretovosť a propagáciu medzi chovateľmi pre takýto pretek. Počas mojej chovateľskej a funkcionárskej kariéry som sa snažil toho pre chovateľov urobiť dosť, ale jednu vec sa mi nedarí dotiahnuť do zdarného konca a to podobný spoločný pretek pre mladé holuby ako organizujú či to OZ Žilina (AŠ ) alebo Morava ( Bochov či Cheb ). Pri mentalite našich chovateľov takmer nereálne, ale prečo nesnívať ďalej ????
Peter Fiľarský (02.10.2012, 22:59)
Milan, o tom nepochybujem. Pri čítaní Tvojho príspevku mi napadlo, že ak by sme v GCS spravili to, čo Ty pri KP Litověl, t. j. vytvorenie pásiem (vyhodnotenie a alikvótne ocenenie), možno že by bol uskutočnený aj ďalší ročník. Nuž ale čo teraz, stále sa učíme, ak nie ako sa to má robiť, tak aspoň ako by sa to nemalo robiť. Týmto nemyslím, že myšlienka, ako aj samotná realizácia bola zlá, len mám taký pocit, asi nie celkom akceptujúca, či lepšie povedané prispôsobená momentálnym pomerom alebo ako si to uviedol aj mentalite. Možno, že sa mýlim, no a v tomto prípade by som bol rád, ak by to tak bolo. A Žilina? Pre mňa to bola bašta holubov na Slovensku, odtiaľ sme si po "vydarenom posedení" v 70-tich rokoch doniesli od Hroša prvú olympijskú reprezentantku Československa z Brusellu. Ale už aj tam asi to už nie je to, čo bolo. Sny sú pekné, hlavne ak sa splnia a ak sa nesplnia, nikto nám ich nemôže zakázať, či odobrať.
Milan Blahovský (03.10.2012, 15:47)
Výsledky preteku tu :

http://www.ozsnv.wz.cz/preteky2012.htm

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené