Dávam do pozornosti.Super dolet??????

Ivan Duchoslav (03.08.2012, 15:51)
29.7.2012 letel region OZ Bratislava+OZ Senica+OZ Dunajská Streda pretek Gotha.Holub dvojice Wiedermann+Bardos mal priletieť z náskokom 187m/min pred druhým v poradí pri bežnom priebehu preteku. Výsledky jednotlivých OZ: OZ Dunajská Streda : Prvý holub :11-HD-43 7105 prilet: 1.13:49:59 Rýchlosť:1455.086m/min , vzdial.: 596.561km Chovateľ :Wiedermann+Bardos Veľký Meder 2.holub :Bindics Benjamin 597.304km 10-SK-0706 18 1138.517 15:44:38 Posledný holub :03-SK-0803 0718 prilet: 1.17:02:05 Rýchlosť:1032.404m/min , vzdial.: 621.593km Chovateľ :Szabó Imrich Kolárovo OZ Bratislava: Prvý holub :10-SK-0103 54 prilet: 1.15:06:29 Rýchlosť:1148.946m/min , vzdial.: 558.943km Chovateľ :Pelech Marian BA-Bisk. Posledný holub :10-SK-0109 901 prilet: 1.16:15:04 Rýchlosť:1015.410m/min , vzdial.: 563.620km Chovateľ :Kakaš Juraj Senec OZ Senica: Prvý holub :10-SK-0203 656 prilet: 1.14:21:26 Rýchlosť:1168.380m/min , vzdial.: 515.762km Chovateľ :Ing.Chytil P.+ L. Kopčany Posledný holub :06-SK-0207 1362 prilet: 1.15:42:45 Rýchlosť:1023.860m/min , vzdial.: 535.223km Chovateľ :Línek+Línková Čáčov
Ján Melichárek (03.08.2012, 19:58)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Rýchlosť:1155.086m/min by som bral ale tamto ani náhodou
Július Krško (03.08.2012, 20:20)
Ahojte, v OZ Levice mal prvý holub rýchlosť 1398,974 m/min. na vzdialenosť 632,849km, ja som mal v poradí šestnásteho holuba z 517 ks nasadených na vzdialenosť 661,212 km s rýchlosťou 1345,613m/min. Tak že pre tú víťaznú chovateľskú dvojicu nie je ani veľké prekvapenie. PS: Ahoj Jano už som o Tebe dávno nepočul!Napíš ako sa máš.
Július Krško (03.08.2012, 20:30)
Ospravedlňujem sa, prehliadol som termín preteku, ja som myslel na VC Slovenska-Gotha konaný 15.7.2012
Zdeňek Adamík (03.08.2012, 21:12)
DVAKRÁT MĚŘ - JEDNOU ŘEŽ...
Július Vida (15.10.2012, 22:17)
No dnes s odstupom času, keď opadli emocie a všetko je ticho, by ste mohli ten pretek v rámci regionu dopočítať. Veď už toho holuba pasujú na olympiádu tak mu vylepšite koeficient, keď vaše holuby tak neskutočne porazil. Toto píšen hlavne takím, čo v takéto divy veria.
Dalibor Duľa (15.10.2012, 23:12)
Smutné pre túto dvojicu, je to,že to bol posledný pretek, kde si ich 7105 mohol zlepšiť koef.aby sa dostal možno na olympiádu a zle si to spočítali.......konštatovali ho priskoro, to ale bol góóól do vlastnej siete,už z biznisu nebude nič.....ešteže ste kúpili tie holuby s testovačky ......
Milan Blahovský (16.10.2012, 07:52)
Už teraz sa obávam, že podľa vzoru spoza Moravy zavedieme do Pretekového poriadku pojem - "Neprimeraný náskok". Opäť na to doplatia všetci poctiví a zodpovední chovatelia ( ako vo viacerých úpravach PP v minulosti ), ktorým môže byť týmto vyradený holub aj s náskokom 5 minút na krátkej trati v zlom počasí. Inými slovami sa o osude holuba rozhodne za zeleným stolom.
Štefan Nochta (16.10.2012, 09:23)
Ak bola vykonaná kontrola a nezistila žiadne pochybenie, nechápem, prečo tento pretek resp. výsledok z preteku rozpitvávate? Ak niekto dôslednejšie pripraví holuba na pretek tak ho ideme ukameňovať???? O výsledku tohoto preteku sa vedelo už v deň preteku.....ak kontrola nezistila pochybenia, ...................samozrejme, závisť je ľudská vlastnosť..... Kontrolný orgán by asi mal zverejniť výsledky kontroly......... Pokiaľ však kontrola nebola uskutočnená - je to hrubá chyba vedenia OZ resp. regionu, kde sa pretek letel........myslím, že pri takomto náskoku kontrola je automatická............
Štefan Nochta (16.10.2012, 12:19)
V MDKS z preteku Aachen, bola ako prvá skonštatovaná holubica p. J.Jánošíka o 8:12:42 pri rýchlosti 1246,559 a ako druhý bol holub p.Pučeka o 11:54:36 hod pri rýchlosti 998,173 toto sú výsledky národné , aj medzinárodné..........holubica letela s náskokom viac ako 3,5 hod.....rozdiel v km je asi 40 km. Kontrola nezistila žiadne pochybenia a preto slušný človek k takýmto výkonom dokáže len gratulovať a nie hľadať akési neprimerané náskoky...... Správne podotkol p.Blahovský......pomaly budeme závidieť jeden druhému aj nos medzi očami.
Eduard Buček (16.10.2012, 13:05)
p.Nochta a Blahovský plné súhlasím s vaším príspevkom.
Milan Blahovský (16.10.2012, 13:41)
Nato aby sa predišlo "neprimeraným" náskokom je treba urobiť dobrú prácu v NS, zabezpečiť voči manipulácii vozidlo a serióznu prácu štartéra preteku. Pokiaľ niektorá z týchto zložiek zlyhá nedivme sa potom podobným reakciám. Nie je nič jednoduchšie ako mlčať a čakať či nám to niekto hore odhalí resp. dokáže a to nemyslím iba na tento prípad.
Ivan Duchoslav (17.10.2012, 19:11)
Je možné porovnať dolet z500-600km preteku,z doletom dlhej trate,pri ktorej holuby doletovali na druhý deň?Asi ťažko,vieme ,že niektoré jedince vedia letieť aj v noci,takže tam väčší náskok je možný.Ale porovnajme si to. Gotha:1.holub-rýchlosť 1455.086m/min 2.holub-rýchlosť 1168.380m/min Posledný holub-rýchlosť 1022.275m/min Rozdiel medzi prvým a druhým:287m/min Rozdiel medzi prvým a posledným 433m/min Rozdiel medzi druhým a posledným 146m/min.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zhruba 1hodina AACHEN-nár.:1.holub-rýchlosť 1246.559m/min 2.holub-rýchlosť 998.173m/min Posledný holub-rýchlosť 605.659m/min Rozdiel medzi prvým a druhým:248m/min Rozdiel medzi prvým a posledným 641m/min Rozdiel medzi druhým a posledným 393m/min.,časovo zhruba 9hodin. Z toho nám vychádza,že AACHEN bol neporovnateľne ťažším pretekom,kde väčší náskok je možný,navyše keď bola u chovateľa kontrola,čo sa u Gothy nedá povedať-viď príspevok "Výsledky regiónu R4" Ing.Pavla Korbáša.
Július Vida (17.10.2012, 22:31)
No vidím, že sa tu podceňuje zmysel pre realitu. Tu sa nejedná o nejakého tuctového holuba ako vlani vyradeného z VCS Gotha, ktorý mal tiež náskok. Tu je olympionik, ktorý bol 8x na trati 8x úspešný a v poslednom preteku za normálneho počasia uletel celému regiónu vyše 3 000 holubom s nereálnym náskokom. Zalovte Vy mudrci vo Vašich hlavách kedy a kde sa udial taký výkon v takomto preteku. Skúsenosti s posledných rokov ukázali, že vždy, keď sa udiali na slovensku takéto zázraky išlo o nejakú lapáliu. Prečo sa nezaoberáte napríklad tým, kto má na starosti prepravu holubov, alebo ako to funguje v ZO atď. Za mojej vyše 50 ročnej holubárčiny sa mi kdekto snažil všeliakú nabíjaninu vtlcť do palice. Toto však nie, toto neberiem. Tu sa nám zase niekto smeje do očí. Myslite si o mne čo chcete. Mám na to iný výraz, ktorý tu nemožno napísať.
Štefan Nochta (18.10.2012, 06:08)
p. Duchoslav, Vy hľadáte všetky možné i nemožné varianty, no Vaše príspevky podozrievavosti sú zatiaľ bezzubé!! Predložte nejaký relevantný dôkaz!!! o tom, že tento výkon holuba je scestný. Asi ich nemáte, lebo tu len zbytočne tlápete a vírite nenávisť. Áno, p. Vida správne podotkol, že sa nejedná o tuctového holuba, ale o špičkového pretekára, u ktorého je možné, že sa dokáže utrhnúť a dokáže urobiť výkon, ktorý mnohým chovateľom je neuveriteľný........ ......aj človek dokázal prekonať rýchlosť zvuku ......a doposiaľ to každý považoval za nemožné!! Takže ak máte nejaké dôkazy, treba von s nimi.....ak nie, tak prestante a nevírte tu bludy!
Ernest Kováčik (18.10.2012, 07:59)
Pán Nochta - Nepoznáme sa, ale Konečné je jeden človek , ktorý normálne , ste odpovedali . Pravidelne chodím na túto stránku , a už my bolo zlé tých ,podozrievanosti , osočovania , apod.: A ste vedeli napísať , a vedeli ste dať príklad , že poniektorý ľudia sú na akej malej úrovní , a čo dokáže nenávisť ,medzi ľudmi . že aká je nenávisť na tomto svete , ľudia nevedia prehrať , nevedia gratulovať , nevedia sa tešiť z úspechu tých ktorým sa darí . Pán Nochta dávam Vám za pravdu .: Ja roky lietam Maďarsku , a chodí my 35 rokov časopis Poštagalmab šport : v ktorom nič moc Rýchlosť 1400 m/min- je každodenné . ALE TO NEZNAMENÁ že ten holub dokáže tú formu , niesť na viacerých cestách . To musí vedieť každý pretekár !! Pán Nochta Gratulujem a som rád že sú aj taký ľudia medzi holubármi ako ste vy , čo je takých spravodlivých čo ráz menej . Pekný deň Vám prajem Pán Nochta , A Ďakujem za odvahu .
Štefan Nochta (18.10.2012, 08:41)
v roku 1994 som prestúpil do ZO Dvory n/Žitavou a po prvom preteku na otváraní hodín sam gratuloval víťazovi p. SZALAY Viliamovi (niekoľkonásobný majster ZO), k prvenstvu v preteku - spôsobil som š o k , a všetci zostali ako obarení!!!!!!!! Nevedel som, že čo sa deje, až po dlhej chvíli sa p. Szalay ozval, že za tie roky, čo tu vyhráva, toto je prvá gratulácia, ktorú dostal od kolegu.... Tento moment bol pre neho nezabudnuteľným zážitkom a doposiaľ mi to pripomína, keď sa stretneme na nejakom holubárskom podujatí......... No a v zápätí to bol šok pre mňa, že takúto samozrejmú vec - ako gratulácia-chovatelia postrádajú............takíto sme my ľudia-aj chovatelia.......ozaj by sme sa mali niekedy nad sebou veľmi hlboko zamyslieť.......toto je tiež z jeden dôvodov, prečo nás ubúda.........
Eduard Buček (18.10.2012, 10:36)
P.Nochta protí hlúposti a závisti sa nedá bojovať. Je to dopredu prehratý boj. Slovenská závisť je neumerne vysoká hlavne v našom koníčku ,kde vlastne ide len o rivalitu medzi nami a nevieme uznať úspech tých najlepších a preto vymýšľame že je niekto výhodne položeny ,nové závody z juhu,severu,východu západu a taktiež nové propozície . No a v konečnom dôsledku sú v popredí stále tí istý, čo holubom rozumejú a venujú svoj čas holubom a nie krčmovím rečiam. Ja som niekoľko krát vyhral aj v zahraničí no gratulácie prvo chodili z iných OZ a z Poľská v momente hneď po nejakom úspech, no naší sa väčšinou hrajú na mrtvého chrobáka. Inak dám príklad z TS-Trix z Finále kto tam bol tak videl ,ako si Poliaci vážia úspech svojich rodákov. Napr .víťazstvo Bachledového holuba ,alebo 1e Eso Leona Wujciaka ,ktorý dostal hneď hobľa a patrične sa to oslávilo aj mimo TS. No a ďalšia veľká oslava nás čaká teraz v sobotu. No tam je radosť ísť a nie tak ako u nás ,len závisť a závisť. No sťažujeme si to samí a preto nás nepribúda ako v Poľsku ,ale ubúda. Preto treba motivovať aj tých slabších a potom snáď prežijeme ešte 10 - 15 rokov. Inak to nevidím ,lebo ak si priložíme každý k svojmu veku 10 rokov tak koľko nás bude dôchodcov a koľko mladých ? Naplníme nejaké auto v samotnej OZ . To bude už len sen niektorých oblasti.
Jozef Daníšek (18.10.2012, 10:51)
Moja reč pán Buček! O prestarnutí našej základne som už i ja viac krát písal.A Slovenská nátura je taká,že"My "si závidíme i pekne počasie na pohrebe.Ostávam s pozdravom
Igor Barbírik (18.10.2012, 19:15)
Pán Nocta poznám Pala a verým mu, myslím že teraz sa velmi mýlite!!
Peter Fiľarský (18.10.2012, 20:38)
Bude zaujímavé sledovať, kedy a či vobec sa prebudia kompetentné orgány.
Peter Fiľarský (19.10.2012, 11:00)
A čo tak skúsiť z iného konca. Indícia: Bárdos István
Peter Fiľarský (19.10.2012, 12:23)
Je to možné? Je možné: - aby členom SZ CHPH bola fyzická osoba, ktorá nie je občanom SR a ktorá nemá trvalý pobyt na území SR? - aby si to nevšimol a neupozornil na to nikto zo ZO, OZ, zvazu a ich orgánov? - aby si to neuvědomila členská schodza ZO, ktorá ho prijímala za člena? - že nikto zo zvazu nekontroluje evidencie ZO a OZ, ktoré sa mu predkladajú? - aby odo dňa 3.8.2012, kedy bol na webovej stránke zvazu zverejnený prípad týkajúci sa tejto osoby si toto nikto nevšimol a ak si to všimol, aby nikto na to neupozornil, či nekonal? - aby si to nevšimol organizátor pretekov počas celej pretekovej sezóny? - aby nikto z kompetentných nečítal toto diskusné fórum a ak ho číta aby nekonal z „úradnej povinnosti“? - že nečítame a ak čítame neriadime sa Stanovami a Pretekovým poriadkom zvazu? - aby SR na medzinárodnej úrovni reprezentovala dvojica, z ktorej jeden nie je občanom SR a nemá na jej území trvalý pobyt? - že za viac ako 8 mesiacov od podania podnetu na zvaz týkajúceho sa porušenia platných predpisov nedostanete žiadnu odpoveď? - že s tým nikto nič nespraví? - že podobných prípadov može byť viac? Čo všetko je ešte možné?
Zdeňek Adamík (19.10.2012, 13:22)
Porušení Stanov je důvodem k zavedení disciplinárního řízení se ZO. Zrušení usnesení ZO o příjetí, a dalších kroků. Ten kdo nekoná či nerespektuje Stanovy nemůže být členem Svazu.
Peter Turek (19.10.2012, 21:27)
Možné je pri dlhodobom marazme v ktorom sa nachádza táto krajina a ktorého výsledkom je zatiaľ namiesto druhého Švajčiarska 700 000 občanov žijúcich na hranici chudoby všetko.Prečítať si napr.podobný oznam- Na základe neobmedzených finančných možností,nadobudnutých poctivou prácou,sme sa rozhodli ďalej investovať.Stali sme sa majiteľmi tohto štátu.Naším podnikateľským zámerom je vysťahovať Slovákov zo Slovenska,pretože tým,že ho vybudovali sa zodrali a dnes už nie sú potrební.Zavadzajú hlavne penzisti a mladí bez práce,ktorí nevedia,že dnes nie je populárne pracovať,ale mať peniaze.Preto odporúčame do týždňa sa odsťahovať kamkoľvek.Je potrebné očistiť túto spoločnosť od banditskej korupcie,preto znovuosídľovanie bude prebiehať podľa hesla-Kto dá viac! Ušetrené finančné prostriedky použijeme na vyšľachtenie poštového holuba,ktorý bude doma ešte predtým než sa postaví na štart. P.S.Mladé Slovenky od 17 do 23 rokov,ktoré prejdú naším hĺbkovým výberovým konaním majú právo zostať. S holubárskym pozdravom Úletom zdar! Podobná absurdita bola odvysielaná v správach Stv-Európska komisia vyčíta Slovensku pokles počtu dravých vtákov,no asi v nohaviciach úradníkov Bruselu.Ich dedovia ešte holubárili a mali prehľad,títo v kanceláriách za počítačom vyhodnocujú podklady znova od tých z kancelárií z iných krajín a ani by som sa nedivil,keby vyhlásili najbližšie vojnu mamutom ,lebo sú premnožené.Je predsa potrebné vymyslieť niečo pre zotrvanie na svojom pracovnom poste.A tak nejak vyzerá dnešný svet...
Anton Súlovský (20.10.2012, 08:25)
Pán Fiľarský všetko je možné. Na EV v Budapešti bol v maďarskej kolekcií chovateľ zo Slovenska.Tento rok to môže byť kľudne naopak....
Štefan Nochta (20.10.2012, 08:43)
p. Súlovský, p. Fiľarský toto vie....on len zámerne prikladá na oheň.....
Zdeňek Adamík (20.10.2012, 08:51)
Pane Súlovský za předpokladu že má Maďarský Svaz jiné znění Stanov než SZ to jistě možné bylo či je.
Eduard Buček (20.10.2012, 08:57)
U nás lieta asi 10 Poliakov no samozrejme pre MS máme očistené výsledky bez nich, čo nám urobil na požiadanie spracovateľ M. Blahovský aby sme neporušili pret. poriadok. Tak že z toho vyplýva že nesmie byť v MS dvojaký meter. Či sa mýlim ?
Ľudovít Jančok (20.10.2012, 12:26)
Zdravím Vás, pán Turek Vás ale zdravím zvlášť. Taký úžasný príspevok som veľmi dávno nečítal, ďakujem Vám. Ešte keby sa dáko dal poslať do Bruselu a uverejniť v novinách. Pozdravujem Ludvik.
Július Vida (20.10.2012, 20:40)
Takže závisť je to, čo kritizujeme. Už na finálovom preteku MS v Nitre som vedel o dvoch lepších holuboch v Žiline. Počítal som aj holuby v Senici aj tu je lepší holub. O tomto holubovi som sa dozvedel z čáínku v PH. Nakoniec som si spomenul na DF. Závisť je podľa Vás i to, že to riešili chovatelia s OZ Ba a SE a so závisti tento pretek spoločne nevyhodnotili. Vyzerá to tak, že tí čo majú tie sprosté holuby, ktoré tento super holub porazil zaspali na štarte. Mládenci ste mladí, hezkí a čo myslíte koľko chovateľov ste teraz napálili.
Vladimí­r Smieško (20.10.2012, 22:36)
Toto je aj tá pravda, ktorú by mal počuť a čítať ceý Slovenský ľud, keď príde čas volieb. Pán Turek ďakujem Vám za "vzácny" príspevok. To je "neskutočne vecná" a neskutočne "skutočná" reálna pravda. Super. Ešte sme načisto všetci neosprosteli resp. nie každý má azbestové nehorľavé svedomie. Dajte aj viac, ak máte. Je to vítané.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené