Odvaha, alebo drzost?

MVDr.Bodnár Ľubomí­r (16.07.2012, 19:51)
Prihlasi sa chovatel, ktory preteka s mojim holubom 09-02513-195 bez mojho vedomia a preukazu o vlastnictve? To uz dnes vycvikari ZO nekontroluju? [%sig%]
Zdeňek Adamík (16.07.2012, 21:44)
Nejen výcvikáři ale také kontroly které chodí na nasazování holubů by měly projít kontrolní listy a u kroužků cizích ZO požadovat průkazy o vlastnictví.
Vladimí­r Smieško (17.07.2012, 21:22)
Aj takto to funguje. Hlavná vec....že PP existuje. Ľubo, vyžiadaj si stanovisko OZ, doporučujem písomne - doručenkou!!!
MVDr.Bodnár Ľubomí­r (17.07.2012, 22:26)
To mozno, Vlado, ale najprv je potrebne zistit, ktorej organizacii bola pridelena seria gumiciek, s ktorou ku mne holub prisiel [%sig%]
Jozef Obselka (18.07.2012, 07:58)
Nenapadlo Vas, ze Vam holubka nasadil v dobrej viere na ich zavod ako zaleteneho holuba s ich pretekovou gumickou, s tym, ze je vlastne zachraneny a ma sancu na navrat domov? Ved ako urcite viete, vela holubov sa nevrati a to len preto, ze vosiel tam, kde nemal?! V tomto pripade, by som dakoval za opateru holuba. Letu zdar.
Zdeňek Adamík (18.07.2012, 08:18)
Ano je to možné ale také jen zbožné přání či pěkná pohádka. Mi se asi před měsícem vrátilo holoubě z posledního závodu holoubat. Má slovenský kroužek, neboť vloni jsem si obstaral 60 slovenských kroužků při pohledu na "kvalitu" našich (letos je tomu zcela naopak - že by solidarita?) Také ve smyslu Vašeho příspěvku, pane Obselka, bych měl dobrodincovi poděkovat, neboť mi také navíc přineslo gumičku, jen ten čip asi cestou někde ztratilo.
MVDr.Bodnár Ľubomí­r (18.07.2012, 09:58)
Suhlasim s panom Adamikom o tej rozpravke. Holub sa mi stratil doma ako mlada rocnik 2009. Kde bol doteraz? Nezachytil som, aby bol hlaseny ako zaleteny, a myslim si, ze kto chce, velmi rychlo zisti, ci holub vlastne je. Nemam problem nechat chovatelovi, ak je to cestny clovek, preukaz, aby s nim mohol pretekat tak ako to stanovuje PP. To, co vo vasom prispevku pan Obselka pisete, dufam, nemyslite vazne. V nasej ZO by vam to vycvikar urcite nedovolil... A ak by predsa, chovatel s umyslom, o ktorom pisete, zvykne pod gumicku vlozit listok s adresou [%sig%]
Ernest Kováčik (18.07.2012, 10:25)
Prepáčte že sa zase zamotám do debaty , --ktorá je nazvaná odvaha ,alebo drzosť ??---- JA by som to nazval ,ako inteligencia ,- Pán ktorý ošetril a poslal, Vám holuba domov,len poďakovať mu môžete , Najviac ľudí ( holubári) ( aj minulosť moja bola taká za mlada !!)) Unaveného holuba zatvoria - a nechajú si a odchovávajú si od holuba . (((( to ak z chovateľov ináč povie klame )))))--je to ľudská slabosť !!!!! To je tá drzosť !! Len tak poznamenávam ::: Mám FARMU kde ako SHR , Mám aj pre krásu holuby - Ani netušite že koľko zaletene holuby sú tam ,každý mesiac , ktorých nakŕmim , a pustím , a pošlem ich do koša , a dám im šancu aby si našli domov cestu ,kde ho čaká majiteľ .A veľa krát sa vráti holub na farmu , nakoľko mám veľa holubov od špičkových holubárov , nemám záujem o cudzie holuby , --ale tie cudzie holuby spia na streche , kde veľa krát , ich sova , Tchor , apod. ich napádajú . Našťastie lietám takom klubu -keď poviem že pošlem . neevidovaného holuby do koša , ( a to roby veľa chovateľov klubu )) a sme hrdí jeden na druhého , že sme taký inteligentný že nechceme !!! cudzie !!!!! ale bez Gumičky nemôžeme nasadiť !TO VIE KAŽDÝ Z NÁS: A takto veľakrát robíme radosť veľa chovateľom , lebo holub naberie ciel ,--ako to bolo Vašom prípade , a malí by ste sa radovať!! a ďakovať . Prepáčte !! je to môj názor ak by som niekomu mojom texte stupil do svedomia , alebo urazil prepáčte , Lietam Väčšinou Maďarsku , mám holuby od špičkových holubárov ,:: Od majstra SR Kacian Peter - Levice , od Pána Chytila ,od Popráca Vojtecha , Tak že nemám záujem o cudzie - A hore uvedené radím každému .. A nezatvárať holuby zaletené - a ak privykol tak napíše na Internet , a on je dobrý .... s LETU ZDAR
MVDr.Bodnár Ľubomí­r (18.07.2012, 10:45)
.....iste, pan Kovacik, a co s gumickou, nebolo by inteligentne tomu chovatelovi za nu zaplatit ? [%sig%]
Štefan Nochta (18.07.2012, 11:01)
p. Kováčik, holub sa stratil v roku 2009 a teraz ho akože chcel poslať domov s gumičkou? Trochu divné.......
Ing.Miroslav Gašpar (18.07.2012, 12:03)
K tým kontrolam holubou KaRK OZ prípadne KaRK ZO s cudzim krúžkom len toľko. Treba si prečítať v PP Hlava II bod. č.1 poslednú vetu. Ak je toto dodržané ?
Slavomír Kres (18.07.2012, 12:09)
Kto nechce pochopit p.Kovacika, lutujem vas.
Zdeňek Adamík (18.07.2012, 12:14)
Pane Kres já zase lituji Vás že Vás nenaučili ve škole počítat kolik je 2012 mínus 2009?
Ing.Miroslav Gašpar (18.07.2012, 13:34)
Ja plne súhlasim s p. Ing. Obselkom ( nazdar Jožko ) a taktiež s p. Kováčikom. Rovnako som sa v minulosti ( dnes už holuby žiaľ nechovám) choval aj ja. Holúbka, ktorý sám neodletel som nahlásil, nagumoval a poprial mu šťastnú cestu domov. Niekedy som to musel zopakovať aj dva krát. Ale nikdy som doleteného holuba nezatvoril. Možno som niektorému spravil aj tp. medvediu službu. Kamaráti ma upozornili, že aj keď prileti domov a majiteľ zbadá, že sa niekde stavil tak ho utrati. Žial aj to som počul od kolegov z klubu, že takto naložili so svojími holubamy. V príspevkoch som sa nedočítal, či holúbok zaletel v r. 2009 a od vtedy je u iného chovateľa, alebo zaletel tento rok a uvedený ( resp. neuvedený ) chovateľ s nim lieta a pravideľne ho košuje a konštatuje. Podľa PP. košovať a gumičkovať ho môže, ale nesmie ho evidovať do hodin. Vhodné by bolo, aby p. MVDr Molnár ak pozna chovateľa, ktorý lieta s jeho holubom ho tu verejne praníroval. To by už sa mohlo hovoriť o nepoctivem chovateľovi a aj čudnej práci v NS.
Zdeňek Adamík (18.07.2012, 14:06)
Ing,. Gašpar cituji: V príspevkoch som sa nedočítal, či holúbok zaletel v r. 2009 a od vtedy je u iného chovateľa, alebo zaletel tento rok a uvedený ( resp. neuvedený ) Já k tomu dodávám, pak to tu tak vypadá, smyšlenky nerespektující fakta: Citace z příspěvku p. MVDr. Bodnára: Holub sa mi stratil doma ako mlada rocnik 2009. Citace z příspěvku p. Š. Nochty: p. Kováčik, holub sa stratil v roku 2009 a teraz ho akože chcel poslať domov s gumičkou? Trochu divné...... tudíž dvakrát uvedené a já som sa nedočítal....
Štefan Nochta (18.07.2012, 14:59)
Zdenku, nenamáhaj sa, škoda energie....................tu buď niekto nevie čítať, alebo počítať.....
Ing.Miroslav Gašpar (18.07.2012, 19:26)
p. Adamik. Máte pravdu. Ja som sa vždy vratil iba na prvý príspevok p. MVDr. Bodnára. Ja viem, to môj omyl neospravedlňuje. Súhlasim, že v takom prípade to je obyčajna zlodejina. A samozrejme nedobrá práca v samotnom nasadzacom stredisku. Musim priznať, že kvalita práce v ZO ale aj v OZ postupne upadá. Keď sa vrátim do roku 1975, alebo 1995 tak to je so súčastnosťou neporovnateľné. Mohol so evidovať iba 40 holubov a na pretek dať cudzieho holuba? Tak to bolo nemysliteľné. Nuž časy sa mění.
Vladimí­r Smieško (19.07.2012, 21:51)
Zdravím Ťa Ľubo, nema problema, ak máš ešte tú gumu a dá sa prečítať, sekretár je vybavený, prepokladám, evidenciou. Ale. Z niektorých príspevkov je vidno, že sa takéto niečo berie ako pomoc či záchrana holuba a snaha vrátiť ho chovateľovi. Sprostá výhovorka. Načo máme stránku nahlásenia zaletených. Mimochodom v pretekovom koši nemá čo hľadať holub bez preukazu vlastníctva - vedúci NS a komisia. Rovnako tam nemôže byť holub bez pretekového označenia a zaprotokolovania, ktorému niekto chcel dať šancu, aby sa vrátil majiteľovi. Som si takmer istý, že v OZetká lietajú takéto holuby dokonca na body. Taký malý vlastný príbeh: Pred viac než mesiacom som prišie ráno na holubník pre holuby na prelet pred nasadením. Pozerám na pristávaciu dosku - dačo tam sedí, červené, čo to je za vtáka? Malo to krúžk aj gumu. Myslím si tak v duchu, čo tie zatúlance vedia kde sú holubníky? Zobral som holuby a pred odchodom som otvoril beháky, reku kým prídu moje, tak skočí dnu. Prdľajs, nedomyslel som to. ona neskočila a celý proces príletu vdovcov a vdov bol v háji a s tým aj výsledok na preteku. Ona potom ale skočila. Hneď som ju chytil a odniesol do krabice, aby som sa mohol ešte venovať závodníkom. No a potom....... pozerám na krúžok ročník 04, klub 02101, číslo 999. dal som ju späť do krabice a hútam si, skade by to mohlo byť? Osemročná holubica a ešte preteká, zvláštne. Ako si tak v duchu opakujem číslo klubu bác. Veď to je naše bývalé číslo. 999 - veď ja som takú sériu kedysi mal. Schmatol som zošit a div sa svete, moja! Stratila sa ešte ako mláďa alebo mladá, neviem, ale vôbec som ju nepoznal. Keď som zistil z čoho to je, v tú ranu bola v chove. Žiaľ, guma bola takmer nečitateľná. Takže páni. Aj naďalej dávajte šance zatúlancom cez pretekový box, možno vám na to neprídu a veselo zbierajte body pod rúškou dávania šancí návratu pochybencom späť domov. "Držím palce"
Július Marton (20.07.2012, 12:57)
Vážení páni,sledujem Vašu diskusiu a neviem jej prísť na chuť. Za dobu mojej chovateľskej činnosti som stratil hodne holubov,nedá sa to ani spočítať a vôbec nenariekam a neni som s toho zúfalý.Keď sa im zapáčilo na inom holubníku budiš,nech robia tomu chovatelovi u ktoprého ostali radosť ,alebo hambu,záleží to na chovatelovi.Pri cudzích doletených holubov mám 4 alternatívy,ja používam 3 1.alternatíva :nakrmiť holuba,ošetriť,napojiť a vyhodiť z holubníka. 2.alternatíva:napojiť,ošetriť,nakrmiť a nasadiť na niektroý náš závod. 3.alternatíva:keď sa holub vráti ošetriť,nakrmiť,napojiť ponoriť do kýbla studenej vody 2-3 krát a vyhodiť z holubníka. 4.alternatíva keď sa holub vracia zbýva jedine nôž,ja to nepoužívam radšej ho niekomu darujem.Sú ludia kt. ten nôž používajú veľmi často. Podľa Vašich názorov v diskusií zbýva jedine tá 4 alternatíva t.z. nožík.Hlásenie holubov je zbytočné.Je to len strata času,teraz poradte ,alebo napíšte ako to praktizujete Vy? Marton Julo

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené