Rozdiel vzdialeností.

Jozef Šadlák (24.05.2012, 22:25)
Na stránkach www.holubár.sk je vzorec na vypočítanie vzdialenosti od miesta vypustenia po miesto doletu.Aké máte s ním skúsenosti a nakolko je presný? Mne to robí rozdiel oproti výsledkom 2 až 4km.poradte čo s tým.?
Dušan Konečný (25.05.2012, 13:15)
Dpbrý deň p. Šadlák, oproti čomu Vám vzniká ten rozdiel? Ja som výsledky porovnával podľa výsledkov pretekov viacerých OZ a sedelo to na stotiny km, preto som si bol istý, že výpočet aj parametre sú také isté, ako používa aj súčasný program SZCHPH pre výpočet výsledkov pretekov.
Jozef Šadlák (25.05.2012, 20:56)
Po zadaní súradníc do vzorca je vypočítaný rozdiel km asi okolo 2km.v môj neprospech. Príklad závod J.Hradec...Výpočet::257.866KM..ale na pretekovej listine:::255.828...Rozdiel....2.038km.Sťažoval som sa.....hluchota...a závod v keli...Čo robiť..???
Dušan Konečný (28.05.2012, 10:54)
Testoval som to znova pre OZ Levice Tu sú súradnice holubníkov http://www.ozlevice.sk/suradnice_holubnikov Tu sú výsledky posledného preteku http://www.ozlevice.sk/preteky_holubov/2012/slivenec20052012.php Skúšal som troch prvých chovateľov z výsledkov, vzdialenosť sedí na tisíciny. Nie som si istý, ako sa počítajú výsledky pre jednotlivé OZ. Predpokladám, že zodpovedný člen každej OZ má k dispozícii kópiu programu. Ak je v programe možné pre výpočet nastaviť ľubovoľný polomer Zeme, pre Vašu OZ sa výsledky výpočtu môžu líšiť (ak sa u Vás počítaú vzdialenosti s iným polomerom ako 6373km). Bolo by dobré, ak by to skúsil aj niekto iný z Vašej OZ, ak budú vychádzať podobné rozdiely, mohol by to byť ten polomer. Ak by to pre ostatných sedelo, možno sú do výpočtu výsledkov vo Všom prípade dosadené nesprávne súradnice Vášho holubníka.
Milan Blahovský (28.05.2012, 12:30)
Dúfam, že si nemyslíte, že je možné zasahovať do programu pre výpočet rýchlosti. Je to tam zakódované a prístup má iba autorka programu. Ak by predsa len nejaká odchýlka bola ( predsa len už nejaký ten rok program má a je možno ešte presnejší vzorec pre výpočet vzdialenosti) tak je pre všetkých chovateľov rovnaká.
Jozef Šadlák (28.05.2012, 22:07)
Na to som ani nepomyslel...ale už je to v štádiu riešenia...omylom boli zaslané staré súradnice holubníka...náš výcvikár OZ ma ubezpečil že sa to opraví a bude to v poriadku....dakujem za ochotu...

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené