Výber na Majstrovstvá sveta 2012

Pavol Javorček (10.04.2012, 10:14)
Výber chovateľov a počty holubov pre Majstrovstvá sveta mladých holubov 2012 nasledovne: Mojzeš Milan + Jaroslav 2 ks, Kacian Peter 2 ks, Bachár Pavol 2 ks, Chytil P+L 2 ks, Grék Peter 1 ks, Gaško František 1 ks, Blahovský Milan 1 ks, Vajda Štefan 1 ks, Vida Július 1 ks, Bednár Jozef 1 ks, Kasan Jozef 1 ks, Konš Jozef 1 ks, Kurek Juraj 1 ks, Skaličan Ján 1 ks, Tasáry Pavol 1 ks, Korec Jozef 1 ks, Fiala A+T 1 ks, Orolín Michal 1 ks, Mulík Vladimír 1 ks, Valíček Ľubomír 1 ks, Bodnár Ľubomír 1 ks. V kategórii Chovateľov do 25 rokov: Súlovský Samuel 2 ks, Blahovský Dávid 2 ks, Hrozen Peter ml. 2 ks, Rajčáni Michal + Tomáš 2 ks, Poništiak Jakub 2 ks, Gornaľ Tomáš 2 ks, Ilavský Lukáš 1 ks, Bindas Štefan ml. 1 ks, Školský holubník Spišské Podhradie 1 ks. [%sig%]
Ivan Oravec (10.04.2012, 16:04)
Štefan Vajda ešte neskončil z holubárstvom?
Jozef Jakubčák (10.04.2012, 17:13)
Už len ten nápad že každý može dať prihlášku a bude na základe výsledkov obodovaný a vybratý bol podľa mňa chorý nápad. Ako sa asi cíti výťaz MS mladých? Ak toto nieje určujúce kritérium nasadenia tak urobme MS zásluh a tiež MS in memoriam. [%sig%]
Július Vida (11.04.2012, 09:24)
Ako vidieť p. Vajda si vystrelil s chovateľov. Časom sme zistili, že on si nejaké holuby schoval. Odprezentoval sa ako chudák, ktorému chovatelia ubližujú, osočujú ho, nechal si urobiť video asi na pamiatku. Nechal o sebe napísať článok. Veď vieme koľko tam toho nakydal. No a vyčistil a vyvetral holubníky, doniesol holúbky, stihol zaplatiť členské a s úsmevom na tvári mädliac si ruky po dobrom kšefte vyhlasuje, že za tri roky bude majstrom OZ. No zkrátka charakter.
Ján Melichárek (11.04.2012, 10:49)
Nechal napísať článok a ludí ktorí stáli za ním ani nespomenul............ ,,,,,,,,,,,,,,,,, Zabudnúť na vlastné vady plodí drzosť. A toto stále platí......... Čím viac sa niekto zaoberá vlastným prospechom,tým menej je dobrým človekom,nech už robí čokoľvek. www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (11.04.2012, 10:53)
V civilizované společnosti či Svazu už by si ani neškrtl. Do nasazovacího lokálu by ho nepustili. O pověsti v ulici, obci či městě ani nemluvě. Není to tedy jenom jeho ostuda.
Peter Záhorský (11.04.2012, 23:20)
Môže človek odsúdiť konanie iného človeka, ak nepozná jeho situáciu a okolnosti, ktoré ho viedli k takému rozhodnutiu? Mám potrebu sa vyjadriť k tejto diskusnej téme. Som výcvikár OZ CHPH Nitra, výcvikár ZO CHPH Nová Ves nad Žitavou. Pán Vajda je členom ZO CHPH Nová Ves nad Žitavou, ktorá patrí do OZ CHPH Nitra, takže sa to týka aj mňa, ako funkcionára ,ale aj osobne. Som dlhoročný priateľ pána Ing. Štefana Vajdu. Poznám ho asi 10 rokov, spolu sme pretekali v roku 2006 ako dvojica Ing. Vajda + Záhorský a vylietali sme majstra OZ CHPH Nitra. Už počas štúdia na strednej škole som v jeho firme brigádoval, a po skončení aj pracoval. Boli aj situácie, keď som sa s pánom Vajdom nezhodol. S krátkym odstupom času hodnotím priateľstvo s pánom Vajdom kladne a som veľmi rád, že som ho spoznal. Je to človek, ktorý pomôže, neotočí sa chrbtom. Nikdy som od neho nepočul slová ,,neviem,, alebo ,,nedá sa,,. Množstvo hodín strávených spolu ma oprávňuje myslieť si, že ako človeka ho poznám dobre, lepšie ako tí, čo ho kritizujú. Rozhodnutie o skončení s chovateľstvom poštových holubov nebolo náhodné, už viac rokov sa vyjadroval, že chce skončiť, že je už z toho unavený, ale my, členovia ZO CHPH Nová Ves nad Žitavou sme ho vždy prehovorili, aby pokračoval s chovom ďalej. V roku 2011 padlo definitívne rozhodnutie, keď nás informoval , že končí s chovom holubov. Aj keď som bol veľmi sklamaný s jeho rozhodnutia, chápal som ho, lebo som vedel o všetkých dôvodoch, ktoré ho k tomu viedli. Reagujem na vetu, ktorú napísal pán Vida: ,, Časom sme zistili, že on si nejaké holuby schoval.,, Pán Vajda si holuby nemusí schovávať, lebo má veľa priateľov, ktorí mu kedykoľvek poskytnú vynikajúci chovný materiál. S pánom Horáčkom sme sa spoznali v roku 2005 a odvtedy každoročne putovalo k nemu do ČR okolo 10 holubov ročne. Aj ja vlastním niekoľko holubov z jeho najlepších jedincov a ochotne mu ich požičiam, keď ma o to požiada. Reagujem na pána Adamíka: My, členovia ZO CHPH Nová Ves nad Žitavou sa vôbec nehanbíme, že pán Vajda je členom ZO. Práve naopak. Sme veľmi radi, že sa možno vráti k aktívnemu pretekaniu. Asi by mali potrestať a ,,ukameňovať,, aj mňa, lebo ja som hlavný iniciátor toho, že pán Vajda možno začne znova pretekať. Ja som ho prehovoril, aby nás reprezentoval na MS v roku 2012 v Nitre, aj keď to považoval za nevhodné. Myslím si, že chovateľ, ktorý reprezentoval našu krajinu, OZ, ZO na CV, SEV v Nitre a na olympiádach v Dortmunde a Poznani si to zaslúži. Všetko budem robiť preto, aby sa vrátil medzi aktívnych členov. Pán Vajda nepatrí k radovým členom SZ CHPH. Je to člen patriaci do malej skupiny chovateľov na Slovensku, ktorí dosiahli obdivuhodné výsledky vďaka svojej pracovitosti a ctižiadostivosti. Pán Vajda pozdvihol úroveň pretekania v OZ CHPH Nitra tým, že nás ostatných nútil na sebe pracovať a zdokonaľovať sa. Každý chovateľ, ktorý odíde z našich radov nám chýba, ale keď odíde špičkový chovateľ, chýba niekoľkonásobne. Nestotožňujem sa z názorom pána Vidu, že pán Vajda si teraz mädlí ruky, a vytešuje sa z dobrého obchodu. Osobne si myslím, že žiadna výhra to nebude, a v prípade znovuzačatia s aktívnym pretekaním bude pána Vajdu čakať náročná šľachtiteľská práca a tvrdá selekcia, lebo takú párku, ako bola 99 SK 09 5761 Mkš H (Ing. Gaško) x 99 SK 14 11163 Mp A (Laš V.) nebude jednoduché zostaviť. Netvrdím, že podmienky stanovené pre výber holubov na MS sú bez chyby. Podľa môjho názoru boli celkom slušné. Zaradením pána Vajdu na MS 2012 v Nitre Prezídium SZ CHPH nič neporušilo. Pán Vajda je členom SZ CHPH, riadne podal žiadosť o zaradenie do výberu holubov na MS, získal potrebný počet bodov. Členovia ZO CHPH Nová Ves nad Žitavou stoja za pánom Vajdom a pevne veria, že v krátkej dobe sa vráti medzi nás. Začne aktívne pretekať , a svojimi výsledkami potvrdí svoje schopnosti, odhodlanie a opäť bude ,,vyrážať dych,, konkurentom. S pozdravom Peter Záhorský. PS: ,,Je zaujímavé, že tí ,,chudáci podvedení,, sa nesťažujú, ako ich ten pán Vajda dobehol a vyjadrujú sa k tomu ľudia, ktorých sa to priamo ani nedotýka. Podaj by sa aj sťažovali, keď sa dobrovoľne (nikto ich ku kúpe nenútil) mohli dostať k takému materiálu, k akému by sa za normálnych podmienok nikdy nedostali, lebo pán Vajda holuby nepredával. Keď už nejaké holuby opustili jeho holubník, tak boli väčšinou darované chovateľom, hlavne členom ZO CHPH Nová Ves nad Žitavou, za čo mu aj ďakujeme.,, [%sig%]
Zdeňek Adamík (12.04.2012, 07:11)
Je vidět, že jste to asi nepochopil, či spíše nechcete pochopit. Rozhodující je výsledek a ten je nad slunce jasnější.
Peter Matalík (12.04.2012, 07:19)
p.Záhorsky.Je to fakt jemne povedané nevhodné ,aby chovateľ,ktorý ako sme čítali v článkoch definitívne končí s chovom a rozpredá ho za nemalú čiastku, reprezentoval Slovensko na MS!Z.Adamík má pravdu. V dnešnej dobe veľa chovateľov sa pohráva s myšlienkou o ukončení chovu.Ak by p. Vajda začal o 2-3 roky no budiš.Je to ako so ženami.So ženou je ťažko,bez nej ešte horšie.!Fakt to potom vyzerá,ako čistý kšeft.
Miroslav Luhovy (12.04.2012, 08:20)
Pripájam sa ku kolegom Matalíkovi a Adamíkovi a myslím si ,že slovo nevhodné je ešte veľmi jemné.Bolo to veľmi pekné a nechutné divadlo.
Július Marton (12.04.2012, 12:05)
Vážený pane,rozprávate z cesty.Vajda nám pekne zahral na husliach.Ja osobne som mal predtuchu,že to bude tunel,ale môj priateľ Jaro Košťál ma presviečal ,že sú tam dobré holuby,že budeme dražiť maximálne do 3000 eur.Ja som zaplatil 1650 eur. a zabrzdil som sa,lebo som si nebol istý týmto chovateľom.Čo tak p. L. ktorý vrazil do toho 7000 eur. a naši bratia češi tiež dražili.Nebudem robiť popredu záver, uvidíme ako pôjdu na jeseň mladé holuby.Potom sa k tomu vyjadrím viac.Niektorý seriozdny chovatelia sa čudujú,že nemôžu predať mladé holuby,pritom tie holúbky sú dobré,je naštrbená dôvera medzi chovateľmi.Zrejme p. Vajda sa pozbavoval toho čo považoval za vhodné a lepšie holuby si nechal.Preto plynie poučenie,že holuby si treba vybierať osobne na dražbách čiste v Belgicku ,Nemecku,Holadsku,alebo testovacie stanice.S týchto dôsledkov dopadla aj dražba p. Šila dosť biedne.Ja osobne som sa mal tiež zúčastniť dražby,ale som zásady ,že opinkať sa nechám len raz a z dražbamy typu SK som skončil.Nech mu to letí. S pozdravom:Marton Julo
Peter Oller (12.04.2012, 18:20)
Ďakujem touto cestou Peťovi Záhorskému za článok na obhajobu p. Vajdu. Pána Vajdu poznám viac ako 30 rokov a to ,že holuby neponukol do dražby všetky je nezmysel. Pán Vida a podobní napíšte aspoň číslo jedného holuba,ktorý robil Vajdovi výsledky a nebol v dražbe! Schovať holuba by bolo pod jeho úroveň . Vajda sa tento rok bude sťahovať a to je dôvod začať nanovo! Tých pár holubov čo má teraz dostal od pp. Horáčka,Laša aj u mňa si bol vybrať niekoľko starých,ktoré mi dal pred niekoľkými rokmi. Čo viem tak isto za tie roky viac holubov daroval ako predal ! Len nám na Hornú Nitru daroval za tie roky viac ako 100ks! To potvrdí aj taký majster ,ako je p. Mokrý.Pán Matalík nebojte sa ,že Vajda začne skôr ako za 2=3 roky nanovo súťažiť a,že holuby nechoval na kšeft ako mnohí profíci som si istý.Vajda si vybral dobrého učiteľa v chove PH /01406/ a verím,že za tie 3roky bude znovu na bedni! Stále sa hovorí,že holubári si nemajú závidieť a podozrievať sa,tieto príspevky tomu nenasvedčujú! Letu zdar!
Ivan Duchoslav (12.04.2012, 19:42)
O akom podozrievaní a závisti tu hovoríte?Podľa Vás je etické,keď chovateľ oznámi ukončenie chovateľskej a pretekárskej činnosti,vydraží všetky holuby a za pol roka sa prihlási do MS.Keď to považoval za nevhodné,tak prečo sa tam prihlasoval?Nechápem,prečo Prezídium vyberie chovateľa,ktorý s chovom skončil.Ano,nič sa neporušilo,ale etika dostala cez hubu.Pána Vajdu nepoznám,ani mu nezávidím,ale takéto niečo sa nerobí.
Zdeňek Adamík (12.04.2012, 19:42)
Není podstatné zda si nějaké holuby ponechal, alespoň já ho z toho vůbec nepodezírám, ale je minimálně neetické, ne-li něco mnohem horšího uvádět při obchodu někoho v omyl klamavou anoncí. Nevím proč zde oba obhajitelé neobhajitelného uvádíte pomalu životopis dotyčného, když to nemá žádnou, natož pak přímou, souvislost. Za jeho předchozí dobré skutky budiž pochválen. Nikdo mu ani nemůže zakázat aby byl členem Svazu při dodržení Stanovami uložených podmínek(vždyť členem může být i příznivec). Na druhé straně by, jak už jsem výše uvedl, mu neměla být umožněna závodní činnost, po dobu alespoň tří let. Ale to že si SÁM přihlásil holoubata (holoubě) po pár měsících nečinnosti (nejen svojí) do soutěže pořádané FCI, tak to o něčem také svědčí. Jsem toho názoru (a možná ne sám) že by Prezidum mělo přehodnotit svůj souhlas s jeho účastí a donominovat místo něho někoho kdo se kvůli tomuto excesu do Nitry nedostal.
Ivan Oravec (12.04.2012, 20:31)
Pozeral som evidenciu Ing.Štefana Vajdu na rok 2012 počet kusov 100
Ján Melichárek (13.04.2012, 09:36)
,,,,,,,,,,,,, Určite nemám čo p. Vajdovi závidieť Ale p. Záhorský a p. Oller je potrebné rozlišovať pojmy... Vďačnosť - áno verím vašej obhajobe..... Štatistika - pekná ale ....... Biznis- áno predali sa holubi ... azdá sa ,že všetci sú spokojní Streľba- teraz ste to napísali akože my ostatní sme len preto aby ste sa do nás triafali Etika - ešte sa nevyjadril p.Ing. Vajda ktorý sa cítiť najviac dotknutý.... Záver: Prečo .... tam je človek ,ktorý pred verejnosťou skončil .........
Július Marton (13.04.2012, 13:28)
Vážení dvaja obhájcovia spravodlivosti.Neviem aké máte vzdelanie a koľko Vás to stálo,ale vyjadrovať sa treba k veci.(čiže skončenie chovateľskej činnosti a zároveň dražba holubov-nie za malú čiastku).Nezávidím Vajdovi ani úspechy ani tie peniaze čo dostal za vydražených holubov.Jedná sa o charakter človeka.Dotyčnému pánovi asi zožral charakter pes ešte keď bol malé dieťa.Bol som ujistený,že končí s chovom holubov a že tam budú všetky jeho holuby,len preto som sa aj s malými pochybnosťami zúčastnil dražby.Keď sme prišli pre vydražené holuby s priateľom Košťálom už som vedel kde sme prišli a ským máme dočinenia.Moje boli v poriadku,ale Jarovi jeden holuv ktorého vydražil chýbal,bolo povedané ,že je požičaný.Už toto bol gol.Mal byť donesený behom týždňa s týždňa boli dva,podotýkam požičaného holuba Jaro zaplatil hneď na mieste a potom čakal až mu ho dodajú.Po týždni som mu povedal kašli na neho aj s jeho holubom aj na tých 300 eur čo si mu za neho zaplatil,ale rozhodol sa ,že počká.Je jasné,že jeho zámerom bola propagácia osoby dražba holubov kt. sa potreboval zbaviť skasovať prachy a usmievať sa aký sú chovatelia hlúpy.Dopredu vedel,že neskončí s chovom holubov čiže zavádzal,išlo mu jedine o kšeft.Ja osobne som Vajdovi povedal či ozaj končí s holubami ,alebo je to len výstrelok. Košťál stál vedľa mňa ,Vajda odpovedal ,že hore schodami sa ťažko chodí a ,že nemá na holubov čas.Ja som mu na to odpovedal ,že keď sú peniaze neni problém spraviť výťah.Svoj úsudok som si na neho vytvoril a a silne pochybujem ,že ten človek pod svojim menom predá nejaké holuby v dražbe.No proste je to charakter.
Igor Barbírik (13.04.2012, 20:49)
Viete čo je zaujímavé,všetci sa teraz navážate do ing Vajdu prečo sa nenavážate do etiky a charakteru ludí ktorí to schvalovali !prihlásit sa môže hocikto aj ing. Vajda pokial je členom SZCHPH. Toto je vizitka vedenia SZCHPH.
Ľubomír Hovančík (13.04.2012, 21:12)
Je zaujímave akých obhajcov má pán Ing.Vajda. Aké skvelé obhajoby. Je pravdou že kamarátstvo, alebo vyšší stupeň t.j. priateľstvo dokáže skresliť podstatu veci. Začnime kameňovať Záhorského a postupne ďalších, ktorí tak obetavo nastavujú tvár za menovaného.
Ľubomír Hovančík (13.04.2012, 22:25)
A ešte raz. Už tým, že bolo zverejnené meno p.Ing.Vajdu v prvom príspevku nasvedčuje tomu, že pán Ing.Vajda sa musel do tejto výzvy SZ zapojiť resp. prihlásiť. Ak ho náhodou niekto prihlásil bez jeho vedomia už mal reagovať. Nespochybňujem materiál z ktorého vybudoval taký super chov, prezentovaný v LZ 2011/9. Páni obhajci, ale ako si mám vysvetliť str.č.6 Citujem." Chcem aspoň pár rokov, ktoré tu ešte budem, prežiť s rodinou.Mám srdcového koníčka-poľovníctvo......" str.č.7 "..mám toľko iných vecí!" a tretí odstavec "..Teraz budem mať pokoj, kľud...prídem ráno z revíru...ľahnem si,pospím si oddýchnem si..." Závidel som Ing. Vajdovi ako sa mu podarilo excelentne predať a ukončiť chov, s dôrazom na cítenie s rodinou atď.....Ak by som predal ja svoj chov za toľko tak som "zahojený", jemu tie prachy určite nechýbali, ale potešili .No ak je pravda to všetko čo napísal J.Marton, tak som v šoku . Tak ako spomenul p.Matalík, "každy" sa občas pohrával s myšlienkou skončiť. U mňa to bolo asi tri krát, ale vedel som, že to nedokážem lebo za krátky čas by som začal znova,holuby mám príliš rád. Ak by Ing. Vajda bol napísal že odpredá časť chovu resp. dvojročné a staršie, tak by nikto nepipol. Som strašne zvedavý ako sa dá rozpredať chov a pritom si na novú sezónu evidovať 100 ks. Nech mi to niekto vysvetli ako rozpredať chov pozbierať naspäť holuby od kamošov a nabehnúť na sezónu. Som velmi zvedavý na akej "bedni" bude stáť o 3 roky spomínaný majster. Chcem byť chovateľom ktorý svojou tvrdou prácou, vedomosťami, schopnosťami bude patriť medzi svetovú elitu,ale ako sa mám tam dostať keď náš Slovenský národ predvedie vždy nejaký husársky kúsok s holubami.... Celý život sa snažím budovať si chovateľskú česť, štvalo ma ak nejaký kretén podvádzal pri nasadzovaní,konštatovaní, .... a aj tak sa nato prišlo. Zosmiešnil všetkých poctivých, a nielen u nás. Čo si mám myslieť o prístupe p.Ing.Vajdu. Je ďalší...????? Posledný citát zo str.č.7:" ..pustí nepravdu na verejnosť, ľudia sa urážajú, osočujú,závidia si.... Som z toho znechutený!" Čo si mám o tom myslieť ja alebo sa mýlim???? P.S. A potom, že nevypisuj. Letu zdar!
Peter Matalík (13.04.2012, 23:15)
Ale si sa "rozpísal"-čo máš depku !
Peter Záhorský (14.04.2012, 02:22)
Kôň má štyri nohy a predsa sa potkne. Pozorujem, že podrobne študujete evidenčné listy a hľadáte každý detail, ktorý môžete využiť na kritiku. Chcel by som Vám vysvetliť ten počet Vajdových holubov. Ospravedlňujem sa za chybu v kolónke - počet holubov u pána Vajdu, kde je uvedené množstvo 100 kusov. Chyba nastala pri vypracovávaní evidenčného listu na rok 2012. Z praktických dôvodov robím evidenciu tak, že evidenciu z predchádzajúceho roka upravím (buď doplním nových chovateľov alebo vyhodím členov, ktorí ukončili členstvo). Pán Vajda zostal členom naďalej, ale žiaľ počet holubov som neopravil. V čase podávania evidencie tam mal by tam byť údaj 10 holubov. To sú holuby, ktoré neboli dražené. Tieto holuby pochádzajú od chovateľov, ktorí majú každoročne medzi sebou súťaž vždy u iného chovateľa. Pán Vajda tieto holuby nedražil z dôvodu vrátenia pôvodným chovateľom, ktorí si ich nechceli zobrať a tak mu ostali v holubníku. Zabiť holuby od špičkových chovateľov bolo pánovi Vajdovi ľúto a preto ich celú zimu choval. Úprimne Vám hovorím, že pán Vajda nie je žiadny podvodník, ako ho tu diskutujúci vykreslujú. Už ani my v klube ZO Nová Ves nad Žitavou sme ho nedokázali odhovoriť od ukončenia s chovom holubov. Bol úplne rozhodnutý, ale nevylučoval návrat po niekoľkých rokoch. Vtedy nám povedal, že členom SZ CHPH ostane aj naďalej. S veľkou pravdepodobnosťou by tak s chovom holubov rýchlo nezačal, keby mu na holubníku nezostali tie holuby. Ako všetci vieme, holuby sú ako droga, od ktorej sa ťažko odvyká. Asi ich mal radšej usmrtiť a dnes by sme mali o jednu diskusnú tému menej. Ja nemám dôvod zaslepene obhajovať pána Vajdu, ale skutočne veľmi dobré poznám všetky okolnosti, dôvody, ... a preto som sa k tomu vyjadril. Prosím Vás, nenapádajte Prezídium SZ CHPH a iné organizačné zložky SZ CHPH za výber holuba pána Vajdu do kolekcie holubov na MS 2012 v Nitre. Všetci funkcionári musia postupovať podľa Stanov SZ CHPH, a podľa tých vylúčenie holuba by nebolo opodstatnené. Pán Vajda bol a je členom SZ CHPH (aj po ukončení s chovom chcel zostať členom SZ CHPH). Riadne podal žiadosť a splnil podmienky pre účasť na MS. O rok 6.4.2013 bude Zjazd SZ CHPH, kde jeden z bodov bude aj doplnenie Stanov SZ CHPH, kde môžete navrhnúť podmienky ukončenia chovu a s tým spojené obmedzenia, atď.. Treba jednoznačne stanoviť podmienky, a hneď budeme mať v tom jasno a potom aj kompetentní budú môcť zasiahnuť. Pre pána Martona: Mám skončenú strednú odbornú školu s maturitou, k čomu žiaľ zodpovedá aj môj intelekt (mojich rodičov to stálo veľa klobások, ale nikomu to nepovedzte). Ďakujem Vám za Váš postreh, budem sa musieť nad sebou zamyslieť. Nebolo to s tým holubom náhodou inak. Aj ja som stál pri Vás. Pán Vajda sa ospravedlnil, že holub je u pána Horáčka vo Vysokom Mýte. Navrhol pánovi Košťalovi, že peniaze zaplatí až vtedy, keď holuba dovezie a odovzdá. Pán Košťál trval na tom, že on ho vyplatí hneď. Neviem, aké charakterové vlastnosti máte Vy, keď tu nepravdivo informujete verejnosť a neustále očierňujete pána Vajdu. Neviem prečo stále hovoríte o predaji nepotrebných jedincov, keď do dražby išli olympionici, starí pretekári, chovné holuby, výletky z roku 2011. A pripomínam, že chovatelia kupovali holuby na dražbe dobrovoľne, podľa vlastného uváženia, alebo nad Vami niekto stál a nútil Vás ku kúpe? A nebojte sa o pána L., on veľmi dobre pozná holuby pána Vajdu a určite neľutuje tých xxxx eur. Osobne ho poznám. Tak ako Vy, aj on sa rozhodoval dobrovoľne a zaplatil iné peniaze, ako Vy a určite tu nebude teraz očierňovať pána Vajdu. Kupoval si holuby, ktoré mali rodokmene a výsledky poctivo nalietané. Vy ste si asi kupovali holuby - ,,Vajdov charakter,, ktorý ste vyhodnotili tak, ako ste ho vyhodnotili, a tým pádom stratili holuby na hodnote. Prajem všetkým chovateľom pevné zdravie a veľa chovateľských úspechov. S pozdravom Peter Záhorský. [%sig%]
Zdeňek Adamík (14.04.2012, 06:39)
Pane Záhorský, jena jedna poznámka a jedna otázka: Z toho co zde píšete se mi jeví jako možné, že se s jednáním pana Ing. Vajdu ztotožňujete. Tak tedy: Vy byste se zachoval stejně? Děkuji.
Ľudovít Jančok (14.04.2012, 08:20)
Zdravím Vás. Nechcel som sa starať do tejto diskusie, ale nedá mi napísať pár slov. Peťa Záhorského poznám dosť dobre. Je to čestný, poctivý a veľmi zapálený chovateľ a funkcionár. Chápem že sa snaží obhájiť človeka z ktorým ho spája holubárska minulosť. Možno je až príliš horlivý, ale je mladý a ešte neskúsený. Myslím ale že vyjadriť sa mal človek ktorého sa to týka. Môj názor je tiež, keď koniec, tak koniec. Ja som tiež znovu začal ale po I7tich rokoch, nehovorím že je to návod na nový začiatok. Treba povedať keď niekto vyhlási definitívny koniec, ceny sú samozrejme v inej polohe. Nakoniec dražba bola dobrovoľná. Chcel som len uviesť na správnu mieru Peťov charakter, je to dobrý a čestný chlapec. Ludvik.
Štefan Nochta (14.04.2012, 09:33)
p. Záhorský, žasnem nad tým, ako dokážete zmierňovať tento nechutný boom a skalopevne obhajovať už neohájiteľné. Až ste skutočne taký, ako Vás opisuje p. Jančok, tak sa skutočne zamyslite najprv nad tým, čo obhajujete. Ak ste skutočne dobrý kamarát p. Vajdu, tak mu to ako kamarát vytknite.....to je úprimné kamarátstvo. V opačnom prípade je to faloš.......Skutočný kamarát dokáže kamarátovi povedať aj nepríjemné veci, ale falošný nikdy....... Určite leví podiel na tejto skutočnosti nesie aj SZ, ktorý mu umožnil prihlásiť holuby na túto sezónu a do MS. Súdnemu človeku sa rozum zastavuje nad tým, čo všetko je v našom koníčku možné............. Je pozoruhodné, že p. Vajda sa k veci nevyjadruje (pravdepodobne si uvedomuje čoho sa dopustil), no p. Záhorský vehementne a oduševnene nastavuje svoj chrbát............. P. Záhorský, Vy by ste sa ako politik určite vynašiel.....
Martin Jurásek (14.04.2012, 09:57)
Nejsem členem SZ CHPH, nejsem kamarád p. ing. Vajdy a nebyl jsem ani kupujícím v dražbě holubů p. ing. Vajdy. Můj pohled na věc je asi takový. Avizovaný konec holubaření p. ing. Vajdy se momentálně jeví jednoznačně nefér vůči účastníkům dražby, to je z mého pohledu nesporné. Nemyslím si však, že na věci nese nějaký podíl svaz. To že někdo skončí a znovu začne nebo prostě pokračuje dále, není přeci (snad se nemýlím) zakázané. Takže proč by mu nemělo být umožněno přihlásit holuby na letošní sezónu. Jediné co by neměl asi svaz z morálního hlediska a všem okolnostem umožnit, to je připustit účast holubů p. ing. Vajdy na MS . Tak to vidím já z pohledu nezaujatého...
Július Marton (14.04.2012, 11:15)
Pre pána Záhorskeho:Klamete že ste bol v kancelarií p. Vajdu,bol som tam ja,Koštial a náš šofér ktorý stál medzi dverami.Čierne ostane čierne aj pre barvoslepého.Tie vaše rozprávky a obhajoba Vajdu su trápne.Asi neviete čo je seriozna dražba.Dražené holuby mali byť v karantene,v dobrom zdravotnom stave,celý počet dražených holubov,a nepripadá do úvahy že je niečo požičané.Za to by mala byť sankcia čiže pokuta predávajucemu.Nebudem to rospisovať ako to bolo s tými rodokmenmi orginál.Čo som napísal za tým si stojím,neni som klebetná baba.Vajda môhol chvílu počkať a bolo by všetko v poriadku.Tu nastáva otázka,či splňa podmienky pre MS 2012,neviem ake špičkové holuby tam budú reprezentovať,keď predal celý chov.Preto vás poprosím vyjadrujte sa jedine k takým skutočnostiam ktorých ste očitým svedkom,nerobte z nás blbcov.Bola naštrbená dôvera chovatela s tým sa nedá nič robiť.Každý krok treba dvokladne zvážiť.Potom je zbytočna obhajoba,podozrenie ostáva.Nech sa vám darí v čestnom živote.
Igor Barbírik (14.04.2012, 16:12)
Pán Marton,Peter Záhorsky je seriozny a čestný mladý chovatel ,od ing.Vajdu som mal aj ja asi 14 ks a uplne zdarma. Do dražby nikto nikoho nenútil holuby mali rodokmene výsledky si mohol každý pozriet na internete a ked chcel tak kúpil alebo nekúpil. Môj názor je že za vzniknutú situláciu sú zodpovedný ludia ktorý to schvalovali.
Július Krško (14.04.2012, 19:25)
Pán Barbírik a spol. s r.o. už by stačilo toho obhajovania. Čo sa do toho montujete, je to záležitosť pána ing. Vajdu. On sa neobhajuje, zrejme vie aj prečo. A to prihlásenie sa do MS, tiež nechápem, keď skončil s chovom.
František Šimko (14.04.2012, 20:49)
Neodberám časopis p. Matušky , lebo mam pocit že je jeho ,a preto ani neviem kto je p. Vajda, prežijem aj bez toho. Myslím si že drvivá väčšina nás obyčajných holubárov ani nemala potuchy že nejaký Vajda existuje. Dajte mu už pokoj a namiesto čo sa trápite so svojími vyčerpavajúcimi analýzami , choďte si vyčistiť holubník , a možno aj svoje svedomie ... Ja už idem !
Igor Barbírik (14.04.2012, 21:38)
Pán.Krško keby takých mladých chovatelov ako Peter Záhorský bolo viac tak SZCHPH by kvitol. Za 2.ja som pánovi Vajdovi neni ničím zaviazaný on mi tie holuby ponukol sám,ale nakoľko zlá finančná situlácia ma donútila skoro všetky tažko nadobudnuté holuby predat čo dnes ľutujem,nechal som si 4 páry mojich vlastných starých holubov epst-sion brik x Muller ...x Anton Bako a Madaj Ladislav čiste holuby Gabo Raška. A ďakujem zosnulému Jirkovi Dubskému za holuby Šelens national 1 x Grondelars aj za pitovu vnučku x velo. Ale zo všetkeho najviac si vážim svoje staré holuby a ich potomkov, ktoré dokážu vyhrávať .Vid .Somor Ludo 2x 1.cena 1.matka 628 a otec vždy iný,brat matky 1.cena Bamberg ako ročak dnes v mojom chove. Pán .Krško pána Vajdu som sa spýtal pri jeho dražbe na jeho najlepšiu holubicu povedal mi ,že sa stratila ja som povedal OK a ďalej som to neriešil. A nakoniec by som vás poprosil, aby ste sa všetci neosočovali a neurážali!!!
Július Krško (14.04.2012, 23:25)
Pán Barbírik, všetky Vaše reakcie a myšlienky beriem na vedomie,ale niekde som čakal reakciu pána Vajdu a nie jeho zástancou. Ak som sa Vás dotkol, tak sa ospravedlňujem, ale myslím si že nemám za čo.
Jozef Jakubčák (16.04.2012, 12:32)
Nemam v úmysle sa sústavne zapájať do diskusie, no okrem jedného diskutujúceho nepochopili prispievatelia, že to nie je o prihlásení a nie len p. Vajda skončil alebo chcel skončiť s chovom.Je to o našom prezídiu a hlavne výcvikovej komisie, ktorá neberie na vedomie výsledky ale ako že, dá možnosť prihlásiť sa všetkým chovateľom.Načo sa potom všetci trápime aby sme nejaké výsledky dosiahli ak bude olympiáda tak nech sa zase prihlásia všetci a oni zasa obodujú prihlásených a urobia nomináciu. Už v diskusii pred nomináciou ktorú otvoril Milan mi bolo jasné že nie sú pravidlá jasné, no taký nápad výberu je na určenie diagnózy celého nášho vedenia a holubiarstva na Slovensku.Ako chceme pritiahnuť mladých chovateľov?
Ján Melichárek (16.04.2012, 13:14)
,,,,,,,,,,,,,,, Pekne a výstižne povedané...........
Milan Blahovský (16.04.2012, 13:41)
Jozef, otvoril som diskusiu o kritériach, pretože tie by mali byť známe pred každou súťažou vopred. Síce možno s oneskorením, ale predsa sa nejaké prijali ( dnes už čítame, že s istými nedostatkami), tie sa zverejnili na webe SZ a je divné, že vtedy nik nereagoval, že účastníkom nemôže byť chovateľ, ktorý urobil "totálnu" dražbu svojho chovu. Dnes keď tam je tak je jasné, že najväčším hriešnikom sú tí, ktorí ho na základe vyplnenia a zaslania kritérii v termíne zaradili do zostavy ( výsledky bodového zisku nepoznám, keďže som sa na výbere nezúčastnil - viď údaj v zápise z daného prezídia ). Nominácia je schválená, neviem či bol vznesený oficiálny protest voči nej a tak nemám k čomu diskutovať. Opäť ma iba mrzí, že je pred nami sezóna a o pár rokov možno ďalšie MS a ja neviem, či tieto kritéria platia iba pre tieto MS alebo či sa to posunie aj ďalej ( zápis k tomu nie je ), snáď sa niečo podobné zahrnie do nových dokumentov, ktoré sa novelizujú na najbližšom zjazde SZ.
Zdeňek Adamík (16.04.2012, 16:59)
Normálně uvažujícího člověka uznávajícho jistá obecná pravidla etiky a morálky by ani nenapadlo podat takovou přihlášku a příslušného funkcionáře mu ji potvrdit. Když už se tak stalo a mohl si přečíst odezvu chov. veřejnosti a nejen přečíst, možná i uslyšet, tak kdyby byl co zač, tak by přihlášku stáhl. Když už se tak nestalo, mělo by provést korekci Prezidium, neboť nikdo není neomylný a na druhé straně téměř každá chyba se dá napravit. Jistě Svazové dokumenty jakéhokoliv druhu je vhodné jako reakci na jisté zkušennosti či realitu a očekávaný vývoj, po veřejné diskuzi, upravit. Jen se obávám, že stejně by nezachytily všechny možné budoucí excesy, i kdyby měl každý třeba 100 stran. Nepovažuji za nutné aby někdo čekal na oficiální protest, pak by si třeba někdo mohl myslet, že čekající osoba či organizační složka nejsou osobou či lidmi na svých místech, a to by asi nebyla tak docela pravda.
Ivan Duchoslav (16.04.2012, 18:54)
Pán Adamík to teraz presne vystihol.
Pavol Fidrik (16.04.2012, 19:24)
Pan Adamik, osobnosť ako vy by ste mal vedieť že Prezidium musí tiež dodržiavať stanovy ktoré zrejme p.Vajda neporušil porušením pravidiel etiky a morálky. Zrazu etika a morálka. Či je etickejšie keď chovatelia robia dražbu alebo vypredaj z dôvodu napríklad z nedostatku miesta v chovnom holubníku a po predaji tam doplnia holuby zo závodného oddelenia či kúpou posíl.
Zdeňek Adamík (16.04.2012, 21:18)
Tak pane Fidrik, je rozdíl mezi totální dražbou což byl případ pana Ing. Vajdy s jím avizovaným ukončením chovu a dražbou kde je deklarováno snížení chovných pár nebo omezení chovu z jakýchkoliv důvodů. Nemluvě ani o tom, že dražbou holubů Ing. Vajdy úmyslně posunutou peřd dražbou holoubat z MTC Nitra mohlo dojít k poškození Svazu: 1) delším chovem holoubat v MTC než bylo původně plánováno a avizováno a s tím spojenými vyššími náklady; 2) možným nižším kapitálovým potenciálem a množstvím kupců kteří by v případě normálního časového harmonogramu utráceli část svých peněz za holoubata z Nitry. A propos, můžete nám tady napsat který článek Stanov muselo v tomto konkretním případě Prezidium dodržet?
Pavol Fidrik (16.04.2012, 22:33)
Pán Adamík napríklad §5 - bod 1. Nieje tam ani zmienka o ukončení členstvá dražbou alebo vyhlásením na verejností. A ak narážate na prihlásenie holuba do testovačky na MS tak zrejme spĺňal kritéria a mal potrebný počet bodov. Žiaľ tu sa nedá opierať o preukázateľne fakty ale to ani u ostatných vybratých (nenašiel som žiadne podklady kto koľko bodov a za čo.
Ľudovít Jančok (16.04.2012, 22:52)
Zdravím Vás. Pán Fidrik, Keď niekto predá všetky holuby, nemá z čoho odchovať, to znamená nemá ani na MS. čo dať. Už to nemôžem čítať, len sa utvrdzujem o charaktere. Ludvik.
Zdeňek Adamík (16.04.2012, 23:00)
Nikde po něm nikdo nechtěl aby ukončil členství. Přečtěte si prosím výše uvedené příspěvky. To s touto problematikou vůbec nesouvisí. Jak jste na to vůbec přišel? Deklaroval že ukončil chov, vyhlásil totální dražbu, čímž uvedl, patrně záměrně, členskou základnu a vedení SZ CHPH v omyl, mohlo by se to možná také kvalifikovat jako klamavá reklama, ze které mohl mít vyšší osobní prospěch než je obvyklé, tak co chcete víc. Když chce ať si holuby chová ale nějaký čas (na západě obvykle 3 roky) se nezůčastňuje soutěží. Proto co se stalo by ho z každého zasazovacího střediska poslali s holuby domů. Možná je to pro některé nepochopitelné, ale co s tím naděláme, že? Jsou na světě lidé, kterým možná nevadí že z nich někdo dělá blbce a jsou zase jiní, kterým to obecně vadí.
Pavol Fidrik (18.04.2012, 17:10)
Pán Adamík, dnes som navštívil právnickú kanceláriu a nedalo my aby som sa neopýtal na vami popisované skutočnosti o klamlivej reklame .Stalo to par eur navyše ale uistilo ma to v tom že nemáte pravdu .Po právnej sránke je to v poriadku jedine ak by ste vedel dokázať napr. že Olympionik nieje olympionik alebo víťaz kategórie nieje víťaz a podobne .To že prehlásil že konči s chovom je rovina etická .Takže zatiaľ sa môžte chytať len toho . Čo sa tika vami navrhovaného zákazu nasadzovať 3 roky. Ja by som navrhoval presne toľko ako máte v Čechách,viete aby sme si nič nezávideli. Alebo žeby bolo :cudzí dvor zametá a na vlastnom ma bordel? Tým nechcem povedať že som proti takémuto riešeniu ale nech je to v stanovach a nie vykrikovať si to od závisti. K veci posunutiu dražby T.S. V tejto veci nemám znalosť a ako si som to prehliadol a nebyť toho že sme si s právničkou prezerali váš príspevok a neopýtala sa nato tak my to uniklo že to tak bolo. Ale zákon nezakazuje súčasne viacero dražieb, pokiaľ nieje dražená tá istá vec. Pokiaľ to prezídium posunulo určite vedelo prečo. Takže právne zasa naprázdno. Zostáva zatiaľ len tak etika. A teraz pán Adamík k tej etike. Keďže ste sveta skúsení určite budete vedieť posúdiť aj tohto pána čo vám tu opíšem. Zaujíma ma čo nato etika a západ. Je to chovateľ PH, ale nieje členom SZCHPH. Prístupové heslo na DF mu bolo zadané i napriek tomu že náš chovateľ ale nie člen SZCHPH ho asi ťažko (to len tak na okraj). Takže ten pán je len akoby hosťom. Lenže ten hosť nám tu prispieva jedna radosť (80 príspevkovou v tomto roku) len do zväzovej pokladne ako si nie keďže nieje členom. Lenže ten hosť nás už začal v svojich príspevkoch poúčať,kritizovať nielen členov a výbory OZ ale kritizuje a poúča aj Prezídium SZCHPH . O komentuje čokoľvek a zamieša sa do akejkoľvek témy a čo je najlepšie pán Adamík ten človek si dovolí ešte vetu - Jsou na světě lidé, kterým možná nevadí že z nich někdo dělá blbce a jsou zase jiní, kterým to obecně vadí . Takže pán Adamík od vás etika u mňa asi ťažko.
Pavol Fidrik (18.04.2012, 17:15)
Pán Jančok ak vaša otázka bola uprímena tak si prečítajte príspevok pána Olléra. Ak ste chcel zabodnúť tak sa vám to podarilo a odpoviem vám otázkou. Čo ste chcel dať vy po 17 rokoch keď ste sa tiež hlásil ?
Oldrich Savara (18.04.2012, 19:47)
Dobrý večer . Mám dojem, že si niekto neuvedomuje kam až táto debata môže dôjsť ( "DU" ). Len pokračujte !!!!!
Igor Barbírik (18.04.2012, 20:10)
Pán.Vajda aspom otvoril chovatelom oči jak to na SZCHPH funguje!!
Zdeňek Adamík (18.04.2012, 20:50)
Ano Oldo máš pravdu.
Ľudovít Jančok (19.04.2012, 09:19)
Zdravím Vás. Pán Fidrik ja som sa nehlásil, lebo ešte nie je s čím, ale sa to buduje. Garantujem Vám, že sa to vybuduje. Ludvik.
Július Marton (19.04.2012, 10:56)
Zdravím Vás páni.Nebol som dlhšiu dobu na internete,kôli prac.povinnostiam a čuduj sa svete čo sa tu deje.A začneme pekne po poriadku.Podľa mňa sa to začalo sipať keď p. Vida 11.04.2012 o9.24 napísal taktickú úvahu ktorá vyjadrila charakter dotyčného majstra.Podľa mňa je to pravdivé a presne smerujúce.U mňa za 100 bodov.Ja som začal reagovať až 12.04.12 o 12.05 ,len s týchto dôvodov,ktoré vám vysvetlím.Pán Záhorský uvádza celý životopis aj s dotyčným chovateľom a robí s neho veľkého boha z malej dediny.Píše p. Vajda nepatrí k radovým členom ZSCHPH . Je to člen patriaci do malej skupiny chovateľov,kt. dosiahli obdivuhodné výsledky vďaka svojej pracovitosti a ctižiadosti.Ja sa pýtam čo je to tá malá skupina chovateľov to majú samostatné združenie?Zrejme pisateľ nevie čo je to združenie.Ktorý z nás sa nestará o holuby ako najlepšie vie a ako mu to dovoluje voľný čas? U mňa je to v prvom rade rodina v druhom rade práca a v treťom rade koníčky ako holuby a psy.Další citát p. Vajda pozdvihol úroveň pretekania tým ,že nás ostatných nútil na sebe pracovať.Moja odpoveď :mňa osobne nikto nedonúti k tomu čo neuznám za vhodné atď...Správnu pripomienku napísal 14.04.12 o 9,33 p. Nochta,je to ušité na naše pomery v našom holubárskom kamarátstve.P Nochta 100 bodov. Super praktickú otázku ktorá ukáže chrakter človeka napísal. p.Ing Adamík 14.04.12 o 6,39.Čakal som odpoveď p. Záhorského ,ale márne.Podľa mňa je to človek nevyvážený a nevie na ktorú stranu sa má prikloniť.Ja by som takého človeka nazval falošný kamarát.Na otázku p. Záhorského 14.04.12 o 2.22 mám jedinú odpoveď ,špatne ste pochopil moju otázku ,aké máte vzdelanie a čo Vás to stálo. Na otázku p. Záhorského aký je môj charakter tak mu odpovedám rovnejší ako jeho.Skúste na mňa niečo vytiahnúť za éry môjho holubárského pôsobenia cca za 50 rokov.Vážený p. Záhorský keď už chcete vedieť kto je ikona holubárského umenia ,tak stál u Vajdu na dvore je to Jaro Košťál ,kt. bol majstrom československa niekoľko násobný majster Slovenska a zaiste mal holubov aj na olympiádach.Posledné roky trocha polavil,ale neni to kôli lenivosti ale kôli veku ťahá 8 krížik ,na počudovanie stále je činný a čulý.Ja som chvostový hráč ,som si toho vedomý.Holuby sú v poriadku,je to moja vina,že slabo lietam,mám na to dôvody.Na Vajdových holuboch nestavam svoju karieru.Sú to u mňa holuby stred,zaiste mám aj lepšie.K tej Vašej prihlúpej odpovedi zo dňa 11.04.12 na konci Vašeho predslovu je napísané P.S.:je zaujímavé ,že tí chudáci podvedený sa nesťažujú.Po 1 .neni sme žiadny chudáci,ako si myslíte a na margo Vašej klamlivej odpovede ,že ste bol prítomný v kancelárií keď sa vyplácali holuby sa Vás pýtam či ste počuli otázku ktorú som položil Vajdovi?Otázka znela či končí vážne s chovom poštových holubov odpovedal ,že áno.Na otázku kde je Košťálov holub p., Vajda povedal ,že je požičaný,ja som mu odpovedal žena ,fajka a dobrý poštový holub sa nepožičiava avyšiel som na dvor.Apropo Košťálov holub nebol jediný kt. bol požičaný priatel mi volal ,že mali taký istý problém.Týmito riadkami ukončím s mojej strany túto tému kt. sa viac nebudem vracať.P.S.Tá istá otázka ako Vám položil p. Adamík 14.04.12 o 6,39 len po slovensky.S toho čo píšete sa mi javý ako možné,že sa stotožnujete s jednaním p. Vajdu.Akoby ste sa zachoval Vy: rovnako?Ďakujem.
Ján Melichárek (19.04.2012, 12:03)
,,,,,,,,,,, Ale pán Šavara , pán Adamík kludne veď sa jedná len o DF a nie o nové znenie zákona za ,,Totáča". Budem zvedavý čo znamená to DÚ No v budúcnosti by to mohol riešiť aj ,,Federálny úrad pre vyšetrovanie ... etiky"!
Oldrich Savara (19.04.2012, 14:03)
Ďobrý deň. Janko keď si zvedavý a nechápeš, môžeš zavolať !!!
Pavol Fidrik (19.04.2012, 14:07)
Pán Jančok ospravedlňujem sa vám zamenil som si vaše priezvisko s pánom Janíček. Držím palce a nech vám to vyjde.
Peter Fiľarský (19.04.2012, 19:53)
Autor Pavol F: „... Prezidium musí tiež dodržiavať stanovy ktoré zrejme p.Vajda neporušil porušením pravidiel etiky a morálky....“. „...To že prehlasil že konči s chovom je rovina etická .Takže zatiaľ sa môžete chytať len toho ....“ Stanovy SZ CHPH: § 7 Povinnosti člena 1. Dodržiavať všetky platné právne normy, uznesenia a nariadenia, ktorými sa riadi členstvo vo Zväze. 3.Rešpektovať zásady c h o v a t e ľ s k e j a občianskej m o r á l k y a spolužitia. Úsudok si môže spraviť každý sám.
Pavol Fidrik (21.04.2012, 15:12)
Pan Fiľarský k úsudku pridávam §3 bod 13. Myslím že to nemá zmysel ,tých protirečení je tam viac.
Ján Chreno (21.04.2012, 20:26)
Páni viete čo je Totalna Dražba??? že chovatelovi na holubniku nezostane ani Brko. V preklade že Konči s chovom. Neni očom diskutovat.
Ivan Duchoslav (21.04.2012, 20:53)
Nemá cenu o tom už diskutovať,určitý ľudia to nikdy nepochopia a budú si mlieť svoje.Pán Vajda by sa k tomu mal postaviť ako chlap,uznať svoje pochybenie a odstúpiť z MS.V opätovnom začatí chovu a pretekania mu nik nebráni,aj keď iba po pol roku od jeho vyhlásenia o ukončení chovu je to divné.
Július Marton (23.04.2012, 13:29)
Zdravím ťa Jano,Si starý lyšiak,bol si na Matuškových stránkach.Trafil si to presne,môže tam ostať akurát trus.Janko kdesi som stratil ,alebo založil tvoje tel. číslo.Už dávno som ti chcel zavolať.Keď budeš chcieť tak mi ho napíš a drž sa sezona je pred dverami.Marton Julo

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené