"POCHVALA"

Rudolf Málik (19.03.2012, 21:39)
Viem,že o tomto probléme každý vie lebo je všade, platí porekadlo KTO NIEJE VINNÝ NECH HODÍ KAMEŇOM Dnes som čítal neviem či predbežné alebo záväzné zoznamy chovateľov na rok 2012 ale to nieje podstatné POCHVALA pre OZ Prievidza za rozširovanie registrovaných chovateľov poštových holubov. Prečo? Rok 2011 do GM sa zapojilo 70 chovateľov bodovaných 15 chovateľov nebodovalo Spolu 85 ROK 2012 január odchod 25 chovateľov do OZ Topoľčany Rok 2012 marec OZ Prievidza hlási 80 chovateľov na rok 2012 Za 2 mesiace super agitácia +20 chovateľov Nepotrebujeme,žiadnu prezentáciu nášho koníčka ,lebo každé OZ keď ich je málo tak si ich počty "doplní" Nepíšem to z žiadneho prieku voči Chovateľom z Prievidze ale tie RUŽOVÉ okuliare treba dať dole a tie ženy a deti zapísané za členov (česť výnimkám) nemožno do nekonečna rátať za chovateľa
Mikuláš Kováč (20.03.2012, 20:53)
OZ Prievidza rok 2011 evidenčne 107 chovateľov. V roku 2012 väčšia časť chovateľov ZO Nováky odišla do OZ Topoľčany. OZ Prievidza rok 2012 evidenčne 80 chovateľov. Rudko nezamieňaj si pojmy s dojmami. Je rozdiel medzi súťažným družstvom a evidenciou do SZ CHPH. Rudko tebe, ako aj ostaným bývalým členom OZ Prievidza prajem veľa úspechov v Topoľčanoch. S pozdravom predseda OZ CHPH Prievidza Mikuláš Kováč ml. [%sig%]
Rudolf Málik (20.03.2012, 22:09)
Ahoj Miki Týmto som len chcel poukázať na celoslovenské"nafukovanie" počtov v ZO alebo ZO. Čakal by som takúto odpoveď od väčšiny OZ, mi máme "EVIDENČNE" chovateľov dosť Miki každý kto ma aspoň trošku prehľadu tak si pozrie vyhodnotenie sezóny prirátaš si chovateľov navyše z družstiev zrátaš a máš hrubý počet AKTÍVNYCH chovateľov Lebo prídu preteky pozrieš si počty chovateľov v nasadzovacích strediskách naraz z 30tich evidenčných chovateľov príde nasadiť 12 a z toho sú 3družstvá nech po 3 stále mi lieta 12 chovateľov,ktorý sú iba na papieri. To je ten lepší príklad ale kde je ich pri nasadzovaní z 30 evidenčných len 7. Kde je ten zvyšok? Toto mňa ako chovateľa ,ktorý by chcel pretekať a baviť sa holubami aj o 20 rokov ak zdravie vydrží zaráža,lebo naraz ak už nebude inakšej cesty tak vedenie povie nemáme už chovateľov,ale minulé roky nás bolo "EVIDENČNE" dosť Miki aj tebe aj celej OZ PD príjemnú sezónu 2012
Rudolf Málik (20.03.2012, 22:42)
Ahoj Miki vytiahol som náhodne 3 OZ ktoré majú zverejnené výsledky 2011 prirátal som chovateľov navyše z družstiev Porovnal som nahlásené predbežné počty na 2012 Toto mi vyšlo MT 2012-136 chov. 2011-115 chov. PO 2012-151 chov. 2011-102 chov. MI 2012-134 chov. 2011-90 chov. Toto mi vadí ,lebo v každej OZ to bude asi takto
Milan Lenárth (21.03.2012, 09:26)
Dobrý deň pán Málik, pri našich počtoch ste sa asi zmýlil, lebo v roku 2011 sme mali 136 členov, tak isto máme aj v tomto roku, naša oblasť nepotrebuje umelo nafukovať počty členov a ani nikdy to nerobila, s pozdravom Lenárth
Rudolf Málik (21.03.2012, 20:59)
Zdravím pán Lenárt Nemám nič osobne proti nikomu, mne už Miki vysvetlil počty Ja som si len pozrel najvyšší počet nasádzajúcich chovateľov v jednom preteku za rok 2011 a prirátal som navyše chovateľov z družstiev. Nespájajme evidenčných a aktívnych chovateľov dokopy . Fiktívne: OZ má 140 členov, z toho je 10 súťažných družstiev po 2 chovatelia tak by malo na preteky nasadzovať priemerne cca125 chovatelov a nie 95 chovatelov Len kde sú potom tí čo nebodovali , chce každá OZ tvdiť že posledný bodujúci získa priemerne 30 bodov a za ním je 30 chovateľov bez bodu? Je to na zamyslenie Príjemné odchovy
Milan Lenárth (22.03.2012, 09:14)
Pán Málik v každom OZ je to iné napr. na pretek Třebechovice minulý rok OZ CHPH Martin nasadilo cez 3300 holubov od 102 chovateľov, ale holubov umiestnilo iba 64 chovateľov 38 chovateľov neumiestnilo do 20 % nič. Veľa chovateľov nasadzuje holubov a neumiestňuje za celú sezónu nič, alebo chytia do % 1, 2 holubov. Je to málo, ale títo chovatelia nemajú ambície byť v čele, majú radosť keď im holúbky doletia a tešia sa z ich výsledkov aj keď nič nechytia, chovajú 20 kusov , nasadzujú 5 a sú spokojní. V našej ZO je 17 chovateľov a nasadzovať idú14 z toho 7 iba 10 holubov na pretek , 2 po 5 kusov. takže tu vidieť, že ambície nie sú vysoké, ale o to sme väčší priatelia, delíme sa o zážitky v zime sa stretávame každú stredu a diskutujeme, v pretekovej sezóne sa vidíme častejšie hodnotíme výsledky, poradíme si,ak ma niekto problém, ale hlavne poštové holuby chováme preto, lebo ich máme radi a je to náš koníček a nie biznis.
Zdeňek Adamík (22.03.2012, 09:50)
Olympiádu PH také (zatím) nezrušili, i když konkurence, co do počtu zúčastněných zemí, je také mizerná. Jen je tam drobný rozdíl - tam jde hlavně o byznys.
Ľudovít Jančok (22.03.2012, 10:11)
Zdravím Vás. Pán Lenárth píšete že 38 chovateľov zo IO2 nasadzajúcich nič neumiestnilo do 2O %. Mne sa to zdá strašne veľa neúspešných, natískajú sa rôzne možnosti prečo? Bez urážky, len dohad, čierne duše? Dnes už každý má aspon jedného holuba čo dokáže doletieť. Ale umelo navýšený počet nasadených, umelé výsledky. Nikoho neobviňujem, nepodozrievam, len pri nízkom počte zúčastnených.... Treba sa ale zamyslieť, či by nebolo lepšie mať súťaže kde by nezáležalo koľko nás je, a kde bývame, koľko holubov chováme, sám sa rozhodnúť kde nasadím, koľko, a na koľkých miestach, možno aj na troch a viac. Prepáčte, nechcel som nikoho uraziť, je to len úvaha a možno... Ďakujem Ludvik.
Pavel Ostrolucký (22.03.2012, 10:42)
Ľudko tu jasne vidno, že každí si NEPICHNE...vo všetkom je to tak!!!
Ľudovít Jančok (22.03.2012, 11:42)
Ahoj Palko, niektorí už máme odpichané. Nuž a niektorí už nie sme ochotní otročiť pre holuby ako voľakedy. Ahoj L.
Pavel Ostrolucký (22.03.2012, 13:02)
Ľudko som rád, že si to pochopil veď pichačka nie je povinnosť, ale zábava! Možno ako koníček a tak je to aj u holubov a aj pri iných osožných športoch. Volal som Ťa na mobil, ale si nedostupný - zmenil si číslo ?
Zdeňek Adamík (22.03.2012, 15:52)
A bude nás čím dál víc: Ahoj Palko, niektorí už máme odpichané. Nuž a niektorí už nie sme ochotní otročiť pre holuby ako voľakedy. Ahoj L.
Pavel Ostrolucký (23.03.2012, 07:33)
Zdenko máš 100 - %ú pravdu - tá Tvoja veta a bude nás čím dál víc : je naozaj veľmi aktuálna. / ironicky /. Pri takejto obsadenosti veku na Slovensku a v Čechách, bez mladých chovateľov PH to pôjde dole vodou celkove a u nás sa ešte proti chovateľom, ktorí chcú ako tak pretekať vymýšla proti-bič v rámci blbého MS a pod. tak sa ani nedivým.
František Šimko (24.03.2012, 08:40)
... a dalo by sa povedať : pacient je smrteľne chorý nechajte ho pokojne dožiť, už na ňom neskúšajte žiadne lieky ! Bude žiť toľko koľko ma ...

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené