Sk holuby na PIPE

Dalibor Duľa (08.03.2012, 21:24)
Dražba SK holubov na pipe.
Dušan Konečný (08.03.2012, 23:02)
Milan Blahovský (09.03.2012, 08:20)
Ďalšie 2 úspešné holuby zo Slovenska na Pipe http://www.pipa.be/en/pigeons-for-sale/online/auctions/march-auction-ii-en/5
Július Krško (09.03.2012, 12:03)
Pán Blahovský tá dražba je naozaj v korunách?
Milan Blahovský (09.03.2012, 16:24)
Pre niekoho možno to vyzerá ako v korunách, podľa toho v akom svete žije...
Július Krško (09.03.2012, 18:38)
Pýtam sa preto, lebo tam vykazujú menu v SK, nič v zlom, aj mne sa to nezdalo
Stanislav Bojko (09.03.2012, 22:00)
Jelikož to máte v překladači tak je to v korunách. Ale cena skutečná je Euro.
Dušan Konečný (12.03.2012, 12:58)
Aukcie sledujeme aj na holubar.sk PIPA draží slovenské holuby [%sig%]
Peter Matalík (13.03.2012, 19:07)
A že vraj Slovenské holuby sa nedajú predať,nikto zo zahraničia neverí na výsledky.Som zvedavý na záver dražby.
Igor Barbírik (13.03.2012, 20:45)
Není to prehnané krúžky DV rodokmene DV len meno.
Vladimí­r Smieško (13.03.2012, 20:46)
Mám také tušenie, že to Číňan nechá na Slovákov a bede vymaľované.
Vladimí­r Smieško (13.03.2012, 20:47)
bude - oprava
Igor Barbírik (13.03.2012, 20:54)
Jediný a jedine sk holub na pipe bol Kostročov.
Peter Matalík (13.03.2012, 21:51)
Je jedno či je to z Orig,NL,Belg....Podstata je ,že závodili na Slovensku a prihadzujú aj Číňania či Holanďania...
Igor Barbírik (13.03.2012, 23:37)
Otom že tie holuby závodily na slovensku tam neni žiadna informácia a ak je daj vediet kde. Ale Kostročov holub ma Sk označeie a 100% závodil na Slovensku.
Peter Matalík (14.03.2012, 07:47)
Igor.Však su tam výstavné karty.Martin ,Bytča/Blahovsky/,Chomutov Kladno/Bachraty/,Trnava,Praha /Šuty/-su kde,.Čechy a Slovensko.Nebudeme sa tu škriepiť.Ja len som chcel poukázať na to,že je možný predaj naších špičkových holubov,na naše prijmy a podmiemky za zaujímave čiastky.
Vladimír Kostroš (14.03.2012, 19:37)
Igor,bol to prví slovenský holub ktorého ponúkli ale bol som prekvapený keď som sa dozvedel že o dražbu v pipe prejavili záujem už aj niekoľký predo mnou no ponuky odmietli.Taktiež ma prekvapilo že pipa je malinká miestnosť nad garážou dokonca sa cez garáž aj vchádzalo drevenými strmými schodíkmi kde bol poklop.Veru ťažko sa mi odchádzalo keď som tam nechal holuba,no ale dobre to dopadlo,takže zdanie niekedy nie je podstatné.
Vladimír Kostroš (21.03.2012, 21:27)
no pred dražbou tu bolo veľké bububu, a po, jak by skapal pes!čo sa stalo?
Dušan Konečný (21.03.2012, 23:31)
Holuby boli vydrazene na velmi pekne sumy, tu su zhrnute vysledky
Peter Matalík (22.03.2012, 08:48)
A čo,zdá sa to niekomu málo-1700 Eura za mláďa, 3800 a 2500 Eura Bachár resp.Šuty?Pri tom tkz. imidžu Slovákov resp chovateľov z Východného bloku?Veď práve preto je každý ticho a nerobí bu bu bu.A propo za koľko bol vydražený Vlado Tvoj?.Nič v zlom len zo zvedavosti.
Jozef Jakubčák (22.03.2012, 11:09)
Peter to nie je o tom či je to veľa alebo málo p. Kostroš si robí prču mal až 1holuba na olympiáde a hneď mu volali Gyselbrechtovci z PIPA aby ho predal!Dostal zaňho okolo 6000eur čo je na naše pomery dosť ale mláďatá od chovaťeľov z NL A BELG. idú za viac. Sledujem predaje už veľa rokov a sám som aj niečo vydražil, ponúknuť naše holuby to nie je len tak, Milan má aj dobré kontakty s Gyselbrechtovcami nakoľko boli aj na východe a p. Krajčík je oficiálnym zástupcom PIPA pre Slovensko no reklama chovateľov spojená s predajom bola nulová nebyť nahadzovačov tak ako pri všetkých podobných predajov tak by išli za smiešne sumy.To nieje o tom že naše holuby nie sú zaujímavé alebo nepredajné.Dostať sa napodobné dražby potrebujeme mať seriózne výsledky a samozrejme financie a dobré kontakty, ktoré boli podstatou takýchto predajov.
Peter Matalík (22.03.2012, 11:27)
Tak ,tak,však ak je prednáška v Montane o holuboch tak Nl,Belg je in,ale Sk,CZ je tabu a nedajbože spomenúť nejaké výsledky.Hlavne však,že im naše dajú na "frak"!Aj zahraničné dražby majú nad a dohadzovačov.Ceny mláďat sú aké sú,ale v podstate sa predáva meno.Dať 4000-5000 Euro za mláďa výletku -no kto Ti čo môže zaručiť!Všetko je to tvrdý biznis aj preto sa vrátime na našú rodnú zem,do tvrdej reality.Aj preto som tej dražbe fandil a je jedno kto tam predával.Aspoň tu svitá aká taka nádej,čo ak sa ujmu tie holuby?
Milan Blahovský (22.03.2012, 12:54)
Vážení chovatelia, účasť svojho holuba na tejto dražbe som dlho zvažoval, pretože som si bol vedomý možného prepadu v nej. ( myslím cenového). Vzhľadom na to, že vlastním rodičov mláďatka a mám odchovaných súrodencov ( dvoch si ešte vydražili českí chovatelia za zlomok výslednej sumy a verím, že sa im to uplatní v chove) nebol dôvod zaradiť draženého holuba do chovu hoci dosiahol pekné výsledky a mohol ešte lepšie nebyť konkurencie na vlastnom holubníku kde ho vytlačili z poradia kolegovia z oddelenia mladých. Napokon mi pomohol splatiť krásny výlet zo oceán a prišiel som na to ako je možné žiť aj iný život a nie ten čo žijeme v našich končinách v tejto spoločnosti , ale to je o inom hodnotení. Celú dražbu mal na svedomí Štefan Šutý, ktorý chcel urobiť "test" vzorky slovenských holubov vo svetovom ponímaní. Mal ponuky za holubicu aj z iných zdrojov, ale rozhodol sa dať ju na najväčší dražobný portál. Spojil som sa teda s Thomasom Gyselbrechtom a keďže išlo o zaujímavé holuby z pohľadu ich dosiahnutých výsledkov na olympiáde či európskej výstave ústretovosť predstaviteľov PIPA bola potvrdená. Holubov sme za pomoci Daniela Krajčíka dopravili do Belgicka ( Daniel ďakujem) a už iba ostalo čakať ako sa to ukončí. Ktovie či bol vhodný termín dražby ( chovná sezóna u západných ale aj východných krajín už bola v plnom prúde) a mám pocit, že postupne bude aj tento trh presýtený. Určite by potešilo ( napr. naše manželky) keby bol záujem vyšší a holuby ešte viac ocenené, ale ostáva nám iba byť spokojný s dosiahnutým výsledkom a snáď sa konečne aj ďalším chovateľom otvoria oči. Občas mám pocit, že si slováci závidia aj chorobu a taká neprajnosť ako je v našich ľuďoch zakorenená tak to je skutočne treba ďaleko a dlho pátrať ( to teraz nemyslím na chovateľov PH, ale všeobecne). Prajem vám teda úspešnú chovnú sezónu, nech sa vám podarí vychovať skutočne kvalitné jedince, ktoré pozdvihnú vaše meno v očiach chovateľskej verejnosti ešte jasnejšie a nech nájdete počas pretekovej sezóny skutočných priateľov a víkendy strávené v kruhu chovateľov nech sú o pokoji, šťastí a úsmeve. Bolesť a prehry sa takto zvládajú oveľa jednoduchšie.
Milan Blahovský (22.03.2012, 14:58)
...ešte ak dovolíte jednu maličkosť, ktorú my buď nevieme alebo nechceme prezentovať na takomto podujatí ( aspoň ja určite nie) 1. Quievrain - 55 birds 9. Pithiviers - 114 birds 1. Noyon - 187 birds 3. Toury - 202 birds ......... a to sú ceny, ktoré nezískal istý holub, ale jeho súrodenci a to postačuje aby mal 10 dní pred koncom dražby cenu 2 x vyššiu ako náš víťaz národnej výstavy. Rodokmeň má vyplnený tak na 60 %....
Zdeňek Adamík (22.03.2012, 15:49)
Téměř každé zboží si najde svého kupce... Škoda že se fakticky nedá změřit kvalita třeba těch 187 ptáků v porovnáním s kvalitou těch třeba 2000 u nás nasazených. Možná by také bylo dobré zjistit, jaká celková suma byla u nás vsazena na těch 2000 nasazených oproti těm 187. Pokud někdo nezná chov ze kterého je holub nabízen je podle mne hloupostí se snažit takového ptáka vydražit. Ale co, třeba se jedná o sběratele rodových kroužků a potřebuje takovýto kroužek k doplnění sbírky.
Milan Blahovský (14.03.2013, 10:25)
Ďalšie slovenské esá na PIPE http://www.pipa.be/en/pigeons-for-sale/online/auctions/best-slovakia-en

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené