Zápisnica

Peter Plavý (11.02.2012, 21:51)
Váž.chovatelia .V zápisnici sa píše direktívne vytvoriť niečo čo už bolo a to aby sa chovatelia OZ Poprad a OZ Kežmarok dohodli .Je to pekné ale kde boli týto páni ,ked sa na Valnom zhromaždení P. Jakubčak pýtal ,že odchadzajú celé kluby do OZ Kežmarku.OZ Poprad 4 roky fungovala a neboli pri kontrolách zo strany funkcionárov SZ a pretekovej komisie zistené žiadné porušenie ako stanov tak ani pretekového poriadku.Za celý ten čas nebol problém ...chovatelia z rôznych dôvodov odišli z jednej OZ do druhej dobrovoľne bez nátlaku.4 roky bolo dobré až prišiel tento rok a OZ Kežmarok sa asi niečo zmenilo čo je ich vec.Tajomník OZ Kežmarok si dal žiadosť do ZO Poprad - Tatry,ktorá jeho žiadosti vyhovela.OZ Poprad splňa všetký podmienky na OZ.Nevidíme teda dôvod na nejaké riešenia a starostlivosť prezídia ,ktoré sa doteraz správalo ako pštros z hlavou v piesku a neriešilo a nedalo ani odpoveď na listy OZ Poprad.OZ Poprad je orgánizácia do ktorej môže prísť každy pri dodržaní stanov a podmienok SZ. Nevidíme dôvod na reštrikcie zo strany prezídia ,ktoré to ani nemá v kompetencií. Je to koníček a iba vďaka obetavosti niektorých ľudí sa môže skupina ľudí venovať svojmu koníčku za prijateľných finančných nákladoch za čo patrí im a aj funkcionárom OZ SNV , ktorí podali pomocnú ruku a kooperujú s nami .Prepravujú nám naše holuby a zabezpečujú aj štart a deklarujú si výsledky z našou OZ aby tých zopár zapalených hovatľov splnilo podmienky MS .Ak by malo byt dodržané .že Poprad je Poprad a Kežmarok je Kežmarok ...tak kám pôjdu chovatelia z Važca ,SP.ST .Vsi a Starej Ľubovne o tých sa nehovorí nikde . Iba toľko k zápisnici zo zasadnutia SZ.
Dalibor Duľa (12.02.2012, 12:38)
Nerád sa zapájam do diskusií,ale ako člen výboru OZ SNV sa často stretávam s funkcionármi výboru OZ PP a som oboznámený s týmto problémom. Tento problém, ktorý vznikol a vyrobilo ho pár funkcionárov SZ,je zložitejší ako oni rozhodli.Pamätám sa ,keď OZ PP bolo v štádiu rozpadu z dôvodu odchodu členov a dokonca celých ZO do susednej OZ KK.Vtedy páni s PREZÍDIA nedokázali ani odpovedať,že prečo je to tak,ja Vám poviem čo robili pekne TICHO SEDELI A ČUŠALI ABY SA TO ROZPADLO-veď prečo nie ,predsa také prechody jednotlivých členov boli povolené,tak čo ich do toho, nech si to riešia sami,ani sa im nečudujem,veď to je stále povolené. A zrazu aká iniciatíva z ich strany a prijaté opatrenia úplne nezmyselné. Prečo nezmyselné aj na to Vám odpoviem ,ale pekne po poriadku. Spomínam si ,keď ma funkcionári OZ PP požiadali o spoluprácu,pretože nemali finančne prostriedky na dopravu na ST. OZ SNV im pomohla a ich chovatelia mohli pretekať a plniť podmienky MS,doslova musím napísať vďaka obetavosti niektorých členov, ktorý do OZ PP vkladali svoje finančné prostriedky a odoberali rodiny o peniaze ,len preto aby mohli pretekať a udržať OZ PP. Teraz, keď je chod OZ stabilizovaný a práca na výbornej úrovni,tak sa znova našli ľudia ktorý začali narúšať prácu OZ PP,najprv na úrovni ZO,OZ a keď to nejde, tak už aj cez PREZIDIUM ,keď si zaspomínam, tak presne títo jedinci boli pri rozdelení OZ PP+ LM+ KK,potom pri rozdelení OZ PP+KK a teraz znova,pýtam sa dokedy bude trpieť PREZÍDIUM takýchto členov? Mám pocit že ryba smrdí od hlavy a rozhodnutia sa robia spôsobom ,,veď on je kamarát, tak mu to schválime,,páni už sa spamätajte !!!! 1.OZ PP má na svojej web.stránke jasne napísané, že je otvorená pre všetkých ,ktorý majú záujem byť členom ich OZ,samozrejme ak splňajú všetky podmienky určené stanovami SZCHPH. 2.OZ PP keď sa rozdelila, tak jej ostal prepravný vozík s kapacitou 1900holubov,do dnešného dňa má voľných 19košov a prijať môže všetkých členov ,ktorý patria polohovo do OZ PP,ale budú sa musieť uskromniť pri nasadzovaní holubov. 3.Ak PREZÍDIUM prijalo rôzne nerozumné rozhodnutia, tak OZ PP sa vždy podriadilo,ako napr.pri vytváraní celkov na ST a DT. Dohoda vznikla OZ PP+SNV+KK+SB,dokonca OZ PP bude spolupracovať aj na KT s OZ SNV+SB a KK. 4.Píšem to preto, aby verejnosť vedela, ako to vlastne všetko je a členovia PREZÍDIA nepočuli len jednú stranu, ale videli aj druhú stranu mince.Preto navrhujem, aby SZ CHPH zakúpil dopravný prostriedok OZ PP s kapacitou 3400holubov napr.,,GERARDY,,aby bol pokoj a všetci chovatelia sa mohli vrátiť do OZ PP. 5.Keď sa bude SZ CHPH, takto pekne správať k všetkým OZ na Slovensku a vyhoveje,tejto žiadosti tak potom budú aj rozhodnutia právoplatné.(vlastne takéto problémy sa ani nebudú riešiť ,všade bude pokoj). 6.Nechcel som týmto článkom nikomu ublížiť, ak áno tak sa ospravedlňujem.chcel som len poukázať že o čom vlastne to holubárstvo je,mám pocit že o ničom......

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené