Kritéria pre reprezentáciu SK na MS FCI

Milan Blahovský (22.01.2012, 17:16)
Snáď chovateľskej verejnosti neušlo, že sa v tomto roku neuskutoční testovanie holubov v priestoroch MTC Agrokomplex Nitra z dôvodu predolympijských Majstrovstiev sveta mladých holubov v tejto stanici. Je pár týždňov pred dôležitým rozhodnutím a v našich kruhoch je podozrivo ticho. Keďže každá zo zúčastnených krajín má možnosť vyslať do stanice 25 holubov v kategórii "starších" a 15 holubov v kategórii chovateľov do 25 rokov, pýtam sa aký je váš pohľad pre tvorbu reprezentačného tímu ? Mrzí ma, že nemáme verejne predložené kritéria účasti k takejto súťaži a je to jedno či je organizovaná na Slovensku alebo mimo nášho územia. Na poslednom zasadnutí sa prezídium nedohodlo jednoznačne v tomto bode a tak možno vaše názory prispejú k ich tvorbe pri najbližšom zasadnutí dňa 3.2.2012.
Štefan Janíček (23.01.2012, 10:41)
Zdravím Ťa Milan. Pošli mi prosím Ťa, kde sa prihlasuje a komu sa platí za dodanie do testovačky a hlavne kolko to bude stáť, až sa to už vie. No a nad ostatným sa asi netreba rozčulovať, bo si aj tak TY TAKZVANY kompetentý vykážu podľa seba. Teda, je to jedno aj mne, aby som im v tom nezavidel. Bo taký sme. Niekoho si zvolíme a ten nás potom ŠALI. V poslednom polroku rozmýšľam, či to má vôbec zmysel. Vedel by som asi ten čas aj učinnejšie využiť. Sú aj lepšejšie adrenalinové športy. Ďakujem
Zdeňek Adamík (23.01.2012, 11:24)
Najít spravedlivé kriterium výběru, jedno v které zemi, není jednoduché. Co by snad bylo nejspravedlivější? Určitým vodítkem by mohlo být že se jedná o holoubata a tedy výběr by mohl vycházet z úspěšných chovatelů této kategorie v příslušné zemi v roce 2011. Jinak, "mezi námi děvčaty" úspěch či neúspěch v testovačce závisí na tolika neznámých, že lze jen velmi stěží prognostikovat.
Pavol Fidrik (23.01.2012, 16:36)
Keďže nie sú doposiaľ žiadne kritériá, myslím si že by bolo spravodlivé dať možnosť v prvom rade tím chovateľom, ktorí nás reprezentovali v zahraničí v minulých ročníkoch a až potom dopĺňať stavy inými záujemcami.
Zdeňek Adamík (23.01.2012, 17:53)
A kolik let nazpět se bude počítat? 10, nebo více? A může to být třeba i in memoriam?
Ján Melichárek (23.01.2012, 20:14)
Keďže sme v diskusií a návrh ,,kontra" ,prečo by to nemohli byť práve tí chovatelia ,ktorí vykazovali úspechy ,,doma v testovačkách v Nitre ap.v minulých ročníkoch a až potom dopĺňať stavy inými záujemcami. www.zahorak.sk
Miroslav Luhovy (23.01.2012, 20:53)
A prečo nezobrať ako kritérium poradie OZ-tiek na CV v Nitre?Napríklad - 1.-3. OZ-tky po 3 ks,4.-6. po 2 ks,7.-16. po 1 ks .
Zdeňek Adamík (23.01.2012, 20:54)
Jasně že se jedná o diskuzi, ba dokonce někdy i více či méně zábavnou. No jen by mne zajímalo jaké návrhy budou na jednání Prezidia mít jeho členové a zejména pak jakými věcnými argumenty je pak podpoří. Milan to asi myslel tak, že by bylo dobré kdyby se třeba mohli opřít i o názory a argumenty z této diskuze. No zatím to tak nevypadá.
Pavol Fidrik (23.01.2012, 20:55)
Pochopil som pán Melichárek a musím povedať že mate pravdu aj tu nás dobre reprezentovali, ale cesta je zarúbaná aj pri voditku pána Adamika keďže máme 34 OZ a každá ma víťaza mladých holubov 2011. Pochybujem že niektorí z ných je mladý chovateľ do 25 rokov.
František Šimko (23.01.2012, 21:49)
Súťažia záprahové, psy zo Slovenska a Kanady na MS , kto dobehne prvý je najlepší, súťažia dostihové kone z rôznych stajni ,kto dobehne prvý je najlepší. Tak sa dá zistiť kto má najlepšie zvieratá, lebo súťažia priamo medzi sebou. Ale holuby sa v priamom súboji nikdy nestretnú, ale my holubári vieme kto je najlepší...
Milan Blahovský (24.01.2012, 07:49)
Žeby to nevyzeralo ako niečo nové tak podobnú vec som otvoril už pred rokom a .... http://www.postoveholuby.sk/forum/read.php?f=2&i=6594&t=6574#reply_6594 V našom športe mi chýbajú niektoré pravidlá - napr. nominačné ako v tomto prípade a hlavne prestupové ( prechody a zotrvanie chovateľov v určitej organizačnej zložke - naše Stanovy sú v tomto až príliš demokratické a alibistické ).
Zdeňek Adamík (24.01.2012, 11:29)
Pane Fidrik, pak existují ještě dvě možnosti: a) MS holoubata - družstev b) z těch 34 vítězů v rámci OZ vybrat prvních 25 nebo vylosovat 25, ale to je podle mne ta horší varianta c) možná by si vítěz MS zasloužil tam dát 2 holoubata d) kombinace MS mladých holoubat družstev a MS ESA holoubat Možností je tedy vícero, je jen otázkou co si z toho vybrat aby to teoreticky bylo to nejspravedlivější. No a samozeřjmě určit i náhradníky, protože ne každý z vítězů se toho bude chtít nebo bude moci zúčastnit.
Vladimír Sudor (24.01.2012, 12:54)
Zdeňku a prezraď nám ,ak môžeš,ako to riešite u vás? [%sig%]
Zdeňek Adamík (24.01.2012, 16:27)
Ty můj kvítku medový to se nikdo nedoví... No a teď vážněji, jak letos: Mistrovství světa holoubat – celkem se zúčastní 40 ks, z toho 25 ks dodají vylosovaní mistři OS v závodech holoubat a 15 ks mladí chovatelé, klasifikovaní v Celostátním mistrovství do 18 let v r. 2011. Vylosována byla tato OS: Bílé Karpaty, Brno - venkov, Český západ, Domažlice, Hodonín, Horácko, Jihlava, Jižní Morava, Karlovy Vary, Karviná, Opava, Peruť, Praha, Prácheň, Polabí, Sever, Středočeské, Svitavy, Tábor, Trutnov, Třinec, Uherské Hradiště, Uničov, Valašsko, Zlín. Náhradníci v pořadí Louny, Lidice. v minulosti se to řešilo losem 37 OS a z toho 25 z těch co to uměli s holoubaty, jindy zase z těch co byli mistry OS či tak nějak podobně. Detaily, ti nesdělím, ale protože na MS se odesílala holoubata mnohem dříve než letos tak část chovatelů - mistrů, která tak dříve nepářila se reprezentace zřekla.
Ivan Oravec (24.01.2012, 17:25)
Súhlasím z návrhom Miroslava Luhového myslim si že je to spravodlivé.
Oldrich Savara (24.01.2012, 17:51)
Lobujem ! Ja by som naviac každému víťazovi v súťažných kategóriach z " Národnej výstavy " zagarantoval miesto.
Milan Lenárth (24.01.2012, 18:48)
Ja by som tam dal holubov iba jedného chovateľa, trebárs jeho prve hniezdo a bol by pokoj, overil by si chov , zaplatil by to zväz a reprezentácia by bola super, alebo nebola.
Milan Blahovský (24.01.2012, 19:00)
Ako pokus o humor slušné, ale 1.apríl je ešte ďaleko, takže tvorme ďalej...možno sa niečo z toho ujme.
Ján Chreno (24.01.2012, 20:23)
Suhlasim s navrhom Miroslava Luhoveho a Ivana Oracvca Je to spravne.
Pavol Fidrik (24.01.2012, 21:18)
Pán Adamík trochu ste ma zaskočil s tímy dvoma možnosťami A,B,C,D ale pozdávajú sa mi spravodlivejšie než návrh pána Luhoveho. Jedná sa predsa o súťaž mladých holubov a my tu zaťahujeme výsledky starých holubov. Pre mňa by bolo zaujímavé keby nasadilo prvých 25 chovateľov ktorý skončili v súťaží MS výletky 2011 a ukázali kvalitu svojich holubov za rovnakých podmienok.
Štefan Janíček (25.01.2012, 08:56)
No pána beka to je tam ale nátlak, to som teda prestrelil. Zrejme som zabudol na tú OLIMPIAÁÁDU. Nevadí, aj tak pravda zostane len jedna. Tak prajem príjemné a spokojné rozkazovanie. P.S. : dúfam že nezdražíte
Zdeňek Adamík (25.01.2012, 09:30)
Ale jo, za zásadní, či hlavní, jsem považoval ty prvé dvě možnosti; ty další rozvíjející ty první dvě jsem asi měl označit jinak. Tak snad příště. Děkuji za pochopení.
Pavol Fidrik (25.01.2012, 11:18)
Nič sa nedeje. Neublížilo, možno poučilo a trochu pobavilo.
Pavel Ostrolucký (25.01.2012, 16:13)
Podľa mňa ste začali asi zo zlého konca, lebo zatiaľ nie sú vyhlásené nijaké propozície na dodanie mláďat do TS. Kapacita TS Nitra je cca 800 až 1000 ks mladých. Na Slovensku je 35 ÓZETIEK a asi cca 3500 chovateľov/+,- 500 ks/ podľa toho koľko podá evidenciu a koľko z toho lieta. Z toho vyplíva ak by dali z jedného OZ po 10 ks mládat bude dodané 350 ks, ak po 15 ks naplní Slovensko 525 ks. Ostatné miesta by mali ostať pre kolekcie z ostatných štátov FCI. Ózetky by si mali sami vybrať podľa umiestnenia chovateľov MH, koľko ktorý chovateľ dodá a samozrejme koľko si zaplatí, lebo bude záležať na tom - či bude stáť jedno dodané mláďa trebárs 30.-€ , 40.-€ alebo 50.-€ a či prihlásený chovateľ platbu po zálohovaní si miesta aj uhradí. Škoda, že kapacita TS nie je väčšia, lebo záujem bude asi veľký - ale v tomto pomere to bude asi tak pól na pól pre Slovensko a zvyšok ostatných štátov. Dúfam, že prezídium SZ CHPH zvolí správny kľúč a že nepôjde na chovateľov s takým nonsezom ako s vymysleným MS - 2012. To ból teda gól - dúfam, že bude do vlastnej siete pre toho čo to vymyslel!
Milan Blahovský (25.01.2012, 16:33)
Paľo to píšeš v nejakej teplote ???? Čo tu spomínaš 350 ks či 525 ks ???? Čo tu spomínaš 30 € či 50 € ????? Veď ty si úplne mimo obraz o čom tu píšeme. V Nitre je testovanie majstrovstiev sveta a nie Slovenska !!!!!! Zo Slovenska sa tam zúčastní 25 + 15 ks ( mladí do 25 rokov ) , z Čiech či Argentíny to isté, chápeš už ????? Tak neviem kto si dáva vlastné góly. ( to som už kdesi čítal...) Propozície určite budú, ale aby sa zase nepovedalo, že si ich schválil ktosi vo svoj prospech tak som otvoril túto diskusiu v záujme získania možno múdreho návrhu, ktorý by sa mohol do tvoriacich sa kritérií zahrnúť ( prečo by chovatelia mimo prezídia nemohli mať správny názor ???)
Oldrich Savara (25.01.2012, 17:35)
Len škoda Milan, že v iných oblastiach chovatelia ten priestor nedostali !
Ján Melichárek (25.01.2012, 18:30)
Je správne od Milana ,že dal do diskusie ,,Túto TÉMU" ktorá v podstate má zahŕňať okrem iného i názory obyčajných chovateľov. No tak navrhujte ,pomôžete nájsť konštruktívne riešenie na základe : Známych a neznámych veličín pre výpočet správneho výsledku vyrovnaného Tímu SLOVENSKO sa rovná úspechu v celosvetovom merítku. 1,......................................počty holubov 2,......................................kapacity testovačky..... 3,......................................priority ,,majstrovstiev sveta" 4,......................................kvalitného pretekárskeho tímu za SK 5,......................................vytvorenie klasifikovaného profilu z... - z majstrov mláďat OZ.. - z viacnásobných ,,úspešných"účastníkov v TS - z víťazov v súťažnej kategórií F - z mladých chovateľov do 25 rokov - z VIP skupiny PS: patrím do skupiny ,,zimných majstrov" a pretože sú majstrovstvá v lete nebudem medzi nominovanými.......... No nesnažte sa svojími ,,bleskami" robiť z niekoho bleskozvod ako napríklad z pána Blahovského www.zahorak.sk
Milan Blahovský (25.01.2012, 19:00)
Myslíš tvorbu regiónov v rámci MS ??? Tak táto téma bola otvorená od jari a nemal som pocit, že by to kohosi trápilo či netrápilo, až teraz keď to ktosi za nich rozhodol.
Ing.Miroslav Vidhold (25.01.2012, 19:47)
Ja navrhujem :Blahovský 25
Zdeňek Adamík (25.01.2012, 20:42)
Věcný návrh tady je. Tak kdo je pro ať hlasuje.
Pavel Ostrolucký (26.01.2012, 07:34)
Znova píšem pri zvýšenej teplote - tento krát zarátam aj Davida Blahovského t.j. 15 ks + tatých 50 zúčastnených štátov a je vymaľované, spolu je to 2040 ks a ostatní chovatelia zo Slovenska Ča - VA - PÁ !!!
Milan Blahovský (26.01.2012, 07:42)
Vás dvoch z "Pohronia" škoda komentovať...
Ľudovít Jančok (26.01.2012, 08:26)
Zdravím Vás. Ja Vám nerozumiem. Píšete len preto aby ste niekoho naštvali, alebo sa zbavujete negatívnej energie? Milanko zdravím Ťa srdečne, bolo Ti to treba? Pozdravujem všetkých, aj Vás. Ludvik.
Milan Blahovský (26.01.2012, 08:35)
Každý sa Ludvík realizuje tak ako vie, čitateľ si obraz utvorí sám.
Miroslav Luhovy (26.01.2012, 08:36)
Normalne sa divím akí pacienti sú medzi holubármi.p.Vidhold,s tými útokmi na Blahovského ste už trápny.
Ján Melichárek (26.01.2012, 09:34)
,,,,,,,,,, Ak v mojom príspevku je písané ,,nájsť konštruktívne riešenie" tj. vytvoriť PS: Pamätajte na kompromisy! 1,Nevoľte taktiku „oko za oko, zub za zub“. 2,Ten, s ktorým sa hádate, nie je vaším úhlavným nepriateľom, ale kolegovia s ktorým chceme dospieť k rozumnej variante 3,Nenapádajte osobné hodnoty a neurážajte! 4,Predovšetkým predstavte svoje vízie ako by to mohlo fungovať a dajte ich najavo. 5,Pokúste pochopiť aj Milana. Skúste sa vcítiť do jeho snahy , situácie a uvidíte, že veci nie sú vždy také jednoduché ako ich vidíte vy. 6,Tak hľadajme pre naše problémy riešenia a nepresúvajte zodpovednosť na toho druhého. Nech už to je akokoľvek, nezabúdajte, že ide o kritéria pre užšiu nomináciu ,,reprezentanov Slovenska" Potom je potrebné vhodným spôsobom,pristupovať k danej téme ako v nej rozvíjať akýkoľvek spor. www.zahorak.sk
Pavel Ostrolucký (26.01.2012, 12:41)
Milanko Pohronie je veľmi pekné údolie, ale má aj svoje úskalia a svoje strasti, preto nepodceňuj nikoho, lebo z Tvojich reakcíí vyplíva, že by si všetko najradšej pretiahol pod Spišský hrad - ozaj tá testovačka nakoniec nebude v Spišskom Podhradí - možnosť prvého výberu holubov čo skončia ako prvé - prípad holuba Majtánika a pod. ? A ešte k tomu zatracovanému MS pre rok 2012 čo vyššie uvádzaš - veľmi, veľa nocí si nespával kým si to vymyslel, aby si odpílil svoju konkurenciu dopredu a to počtami chovateľov a aj počtami nasadzovaných holubov a ešte ten neobmedzený koeficient pre výpočet - no to je PRÁDA... Pozdrav pre Spiš !
Oldrich Savara (26.01.2012, 12:48)
Nie nemyslím tvorbu regiónov. Ale myslel som na propozície MS. A pokiaľ viem, tvorba regionv je otvorená do konca marca 2012.
Ľubomír Janda (26.01.2012, 15:59)
Vážení kolegovia! So záujmom som si prečítal úvodný príspevok tejto témy, ktorý celkom oprávnene možno vyhodnotiť ako výzvu k účasti na riešení aktuálneho problému. Ako je už na tomto „DF“ zvykom, po niekoľkých príspevkoch vyznačujúcich snahou pomôcť, došlo aj k riešeniu osobných animozít a následných kontier zo strany sympatizantov kvázi napadnutého! Ani jeden z posledných dvoch postojov tu nepatrí!!! Ako je konštatované v príspevku, „je pár týždňov pred dôležitým rozhodnutím a v našich kruhoch je podozrivo ticho“. S uvedeným konštatovaním sa stotožňujem! Súčasne ale dodávam, že to je len dobre! Denne sme konfrontovaní s nepríjemnými situáciami ktoré spôsobujú „horúcou ihlou šité“ právne normy! Prijímaním pravidiel v systéme „o päť minút dvanásť“ riskujeme efekt podobný. V úvode témy sa ďalej uvádza, že „je to jedno či je“ súťaž „organizovaná na Slovensku alebo mimo nášho územia“ a ja dodávam, ... každoročne. Nejedná sa teda o novú situáciu, je to situácia ktorá tu už bola, bola riešená z tých istých dôvodov a v tých istých súvislostiach, ... pravidelne. Preto je riešenie veľmi jednoduché aplikáciou tradície, teda nomináciou presne takým istým spôsobom ako po minulé roky! Pri tomto spôsobe nebola doposiaľ registrovaná „verejná nevôľa“, mám na mysli DF SZCHPH a preto pokladám tento postup za najvhodnejší!!! V situácii ktorá nastala nepokladám za správne určovať kritéria na základe výsledkov dosiahnutých v roku 2011. Každý vzorec používajúci tieto veličiny bude podozrivý minimálne z toho, že je poplatný práve tomu úspešnému chovateľovi, ktorý zároveň ašpiruje na to že stane podozrivým sám! Preto pravidlá na obsadzovanie súťaže mláďat MS FCI cez hľadiská výsledkov dosiahnutých v sezóne, majú byť deklarované pred jej zahájením. Záverom si dovoľujem podotknúť, že je len na škodu veci, ak autor úvodného príspevku nebol konkrétnejší k stanoviskám, ktoré odzneli na poslednom zasadnutí P-SZCHPH. Ak „sa prezídium nedohodlo jednoznačne v tomto bode“, predpokladám existenciu minimálne dvoch názorových prúdov. Ich uverejnením v úvodnom príspevku mala téma začať!!! Letu zdar! Ľ.J.“
Milan Blahovský (26.01.2012, 16:50)
Ak sa neurazíte, trepnem nejakú blbosť ako kritérium pre tvorbu reprezentačného tímu - účasť na TS Thajsko alebo Sun City a trebárs aj úspešnú účasť....snaď to rozčerí pokojné vody čitateľov.
Zdeňek Adamík (26.01.2012, 18:18)
Pane Janda, přečetl jsem si Váš příspěvek a byl jsem celkem nadšený, jenže pak jsem začal hledat v zápisech nějaká kriteria a nenašel jsem nic. Žádná kriteria, žádné parametry. Takže z historie - tradice se vycházet nedá. Neboť, podle mne, nelze vycházet z toho: pojede kdo se přihlásí, když jich bude více jak 25 někoho (podle čeho?) vyřadíme. Proto považuji za zcela správné že Prezidium chce stanovit nějaká kriteria, která by mohla být středně nebo dlouhodobě platná. A také považuji za naprosto legitimní že zde pan Mgr. Blahovský otevřel toto téma, aby při příštím jednání Prezidia mohly býti vzaty v potaz také názory a návrhy širšího okruhu chovatelů ne jen členů vrcholného orgánu (více hlav více rozumu). Co nepovažuji za vhodné je neobjektivní kritika, která se na jeho hlavu snáší. Co tak zkusit zkritizovat ty členy Prezidia, které hlas lidu nezajímá? Kteří tu málokdy či téměř nikdy neotevřou žádné konkretní současné téma, pominu-li propagaci různých dražeb... Takže pokud chceme mít tradici, musíme ji nejdříve začít vytvářet a od toho se pak následně můžeme odrazit. Pořádek či systém dělá přátele. Myslím, že si rozumíme.
Pavol Fidrik (26.01.2012, 18:52)
No dobre pán Blahovský, ak tomu dobre rozumiem kto nedal alebo v budúcnosti nedá do spomínaných testovačiek je bez šance. A čo ak sa prihlási viac ako 25 chovateľov? A čo je úspešná účasť, do ktorého miesta? Tak tiež by ma zaujímalo ak sa prihlási menej ako 25 chovateľov ako sa doplnia stavy. Nebránil by som sa takýmto nápadom v zahraničných TS, ale je mi milšie keby sa mali možnosť pobiť o nomináciu všetci chovatelia. Napríklad v spomínaných MS 2011.
Milan Blahovský (26.01.2012, 19:04)
Však som ti to tam napísal - trepnem blbosť....Kladieš otázky namiesto toho aby si navrhol kritérium. Poviem teda ďalšiu blbosť - nech sú nominované biele holuby.... Je to jedno aké kritéria budú, ale nech nejakú sú a potom je medzi nami jasno. Predsa vo futbale, hokeji či v piškvorkách je jasné kto môže v danej sezóne nosiť reprezentačný dres, len nám to ako keby bolo jedno. A o to tu od začiatku ide.
Celestín Košta (26.01.2012, 19:24)
Ja navrhujem v prvom rade by mali zaslať holubou do testovacej stanice chovatelia, ktorí povyhrávali v testovacej stanici 1. miesto. To sa týka 5 ročníkov a môj návrh každý z chovateľov čo vyhral testovačku nech dá po jednom holubovi, to sa jedná o 5 holubov.O ostatných 15 holuboch nech rozhodne Slovenský zväz chovateľov.
Peter Holienka (26.01.2012, 20:07)
Na začiatok zdravím všetkých chovateľov a taktiež aj sympatizantov poštového holubárstva. Pán Vidhold,nedá mi nezareagovať na Váš príspevok. Akosi nedokážem pochopiť prečo zosmiešňujete a znehodnocujete prácu p.Blahovského,keď on ako jediný dal návrh pre všetkých chovateľov aby sa vyjadrili k danej problematike. Ak máte nejaký problém osobne z p.Blahovským tak to riešte ako chlap a neznehodnocujte jeho prácu Vašimi uštipačnými pripomienkami je to pre Vás veľmi úbohé a chabé. Čo sa týka p.Ostrolúckeho k nemu je pre mňa škoda sa vyjadrovať nakoľko som si spravil o ňom úsudok už dávnejšie,keď zastával názor,že holuby treba pustiť aj do zlého počasia,taký-škoda reči. Milan čo sa týka Sun City alebo Thajska ja s tebou nesúhlasím nakoľko do týchto testovačiek nemá možnosť dať každý holuby všetci vieme prečo a hlavne v týchto staniciach ide hlavne o prestíž chovateľa,preto takýto chovatelia nech dávajú holuby tam. Môj názor na výber je uverejniť dátum dokedy sa treba prihlásiť a keď bude viacej záujemcov nech sa vylosuje presný počet + nejaký náhradníci a tým pádom majú možnosť zúčastniť sa testovania aj obyčajný chovatelia ktorí tvoria 90% základne a nevyberať len z V.I.P. chovateľov. S pozdravom letu zdar
Jozef Obselka (26.01.2012, 20:29)
Ano, toto je spravny postup - vylosovat z celkoveho poctu prihlasenych. Ved aj tak je to cele o stasti v TS. Ja chcem 1 ks. Letu Zdar
Petr Blahušiak (26.01.2012, 20:55)
podla poradia MS nech to majú chovatelia ako odmenu za ich prácu v minulom roku poradie počet mladých do TS 1 4 2 4 3 3 4 až 10 2
Pavol Fidrik (26.01.2012, 21:13)
Akosi som prehliadol to - trepnem blbosť - a vidím že nie som sam. Ach ta horúčka.
Miloš Boron (26.01.2012, 21:16)
Podľa môjho názoru by som urobil štatistiku TS Nitra od jej začatia a najlepší chovatelia budú vybraný, ako VIP pre Slovensko .Podľa môjho úsudku aj spravodlivé a holuby odskúšané.
Ľubomír Drgáň (26.01.2012, 22:34)
Pán Boroš.Ja by som vybral chovateľov do TS podľa vašeho kľúča. A doplnil by som o majstrov, mladé holuby 2011 .1,2,3 miesto . Slovensko musí vybrať dobrý tým. Ak by niekto mal,veľký záujem o testovanie holubov. U nás v TS DERBY TRIX máme ešte voľné miesta. Radi Vás uvítame. Prajem pekný večer.
Miroslav Ščibravý (26.01.2012, 23:02)
Pekny vecer!Nakolko sa jedna o reprezentaciu Slovenska mali by tam byt co najlepsie holuby a najlepsi chovatelia. Pri pocte 25ks bude asi tazko objektivne rozhodnut.Ja sa pokusim takto:Kedze bolo 5 rocnikov TS Nitra-5ks daju 5-ty chovatelia/kazdy po 1ks/, ktori v danom rocniku mali najviac ESO -H+Ha.Dalsich 5ks daju vitazi kazdeho rocnika TS Nitra,potom 5ks da 5 najlepsich chovatelov,ktori Slovensko reprezentovali v zahranicnych TS,no a na nas ostatnych zostava 10ks,ktore by som obsadil losovanim z prihlasenych chovatelov PH./pocet pre MCH zostava,aj ked si myslim,ze by stacilo 10ks/. pozn.pre mocichtivych:KAZDY CHOVATEL MOZE DAT LEN 1KS,AJ KED MU VYCHADZA VIAC!!! Mozno som nieco domotal,alebo na niekoho zabudol/tak prepacte/ja tomu inak moc nerozumiem.
Štefan Janíček (27.01.2012, 07:46)
Dobrý deň Vám prajem,všetkým. Ja by som navrhol,dať tam po 1ks najstarším členom, ktorý pre SZ niečo vykonali. Myslím že ich až tak veľa nie je. A ak niektorých počúvam, je im smutno z toho čo sa teraz robí. Zaslúžili by si našu úctu a verím tomu, že chovajú aj holuby ktoré by mohli reprezentovať.
Miroslav Luhovy (27.01.2012, 08:38)
Možno by bolo vhodné dať nejaký termín dokedy sa môžu chovatelia,ktorí majú záujem prihlásiť sa.A potom by sa jednoducho vylosovalo 25 šťastlivcov.
Miroslav Ščibravý (27.01.2012, 09:17)
Pekny den pani! Myslim si,ze reprezentacia Slovenska nie je o skladani ucti zasluzilym chovatelom/aj ked si uctu urcite zasluzia/ a asi v ziadnej krajine sa reprezentacne timy nelosuju./ci uz holubarske,futbalove,hokejove atd./ Reprezentacny team holubov Slovenska ide na Majstrovstva sveta na to,aby tam bojovali a nie skladali uctu a robili nejake dedinske prelety.
Miroslav Ščibravý (27.01.2012, 09:25)
Oprava!!!Reprezentacny team holubov Slovenska,ide na Majstrovstva sveta na to,aby tam bojovali a nie na to aby tam robili nejake dedinske prelety!
Jozef Jakubčák (27.01.2012, 09:25)
O akých šťastlivcoch tu trepete, MS mladých holubov a poradie umiestnených chovateľov je podľa mojho názoru dostatočný dovod aby ich holuby boli nasadzované do aj do výberov Slovenska na takúto akciu.Akýkoľvek iný dovod výberu SZ nevidím ako motiváciu pre chovateľov, ktorý nemajú dostatok financií aby skúšali šťastie na TS. [%sig%]
Miroslav Ščibravý (27.01.2012, 09:49)
p.Jakubcak velmi dobry navrh. A urcite by mali dat nejaky pocet holubov aj tyto chovatelia,lebo ozaj nie kazdy moze ist do TS a este aj z viac holubmi.
Ľudovít Jančok (27.01.2012, 10:00)
Zdravím Vás. Je to jednoduché. Vybrať mládé len od chovateľov ktorí vyhrali súťaž mladých holubov v OZ z minimálne 2OOO ks nasadených holubov. Teraz ale neviem sú takí? Jednoznačne ale, čím vačšia konkurencia, tým vyššia kvalita. Je mi jedno kto si čo myslí, ale uliční majstri nemôžu reprezentovať SR. Za zásluhy to tiež asi nepôjde. Prosím toto je môj názor, a nikoho neurážam menovite ani nijako ináč. Je zbytočné na môj príspevok odpovedať, ale reagovať áno a následne podať svoju verziu, návrh. Ináč sa ďalej nepohneme. Ďakujem, Ludvik.
Igor Barbírik (27.01.2012, 10:05)
Chovatelov do 18 rokv v MS prvých 15 po 1 holubovy. A 25 vylosovat stých čo sa prihlásia. Ani BLG,DV,NL tam nedávajú tý najlepší treba si pozriet zoznam z predchádzajúcich rokov tejto sútaže.
Milan Blahovský (27.01.2012, 10:08)
Pre P.Holienku: Ja osobne považujem úspechy v zahraničných TS za druhoradé, keďže sa ich z finančných dôvodov asi nemá možnosť zúčastniť radový člen SZ. Určite je to istý ukazovateľ kvality chovu, ale viac menej je to komerčná záležitosť.
Pre mňa prvoradým kritériom je dlhodobý úspech v pretekoch mladých holubov v solídnej konkurencii či to už vlastného OZ alebo konkurencii TS v našich končinách.
Na Slovensku je dosť kvalitných chovateľov, ktorý to zvládajú výborne so starými holubmi, ale mladé holuby sú pre nich druhoradé a k ich overovaniu sa stavajú laxne.
Prečo by si tam mali tlačiť ich holuby ? Zrazu sú preteky mladých zaujímavé ?
Prečo by sa mal do výberu dostať holub (žrebom) z OZ, ktoré je kdesi na chvoste poradia OZ na výstavách a jeho činnosť počas roka je na existenčnej hrane ? Nepriamo by sa existencia takýchto OZ podporovala ( to nie je o nejakom podceňovaní )
A už vôbec si nemyslím, že by to malo byť odrazom úcty k starším. Pre týchto skúsme nájsť taktiež kritéria pre uľahčenie ich ďalšej chovateľskej práce istými finančnými úľavami a to určite privítajú skôr ako účasť na MS.
Jozef Kasan (27.01.2012, 10:31)
Dovoľte mi aby som aj ja vyslovil svoj názor. Súhlasím tiež s tým, že účasť v TS v zahraničí by nemalo byť kritériu hoci sám sa dlhodobo týchto dianí zúčastňujem. Za zváženie to ale stojí, nakoľko mnoho popredných chovateľov SK to skúsilo a v týchto podmienkach v zahraničí sa nepresadili. Čo ale chcem povedať, že by som automaticky vylúčil chovateľov, ktorí sa nezúčastňujú v našich TS, prípadne v ČR. To nie je o peniazoch, ale o nezáujme podporovať takúto činnosť a tým aj hlavne TS SZ CHPH. Keby sa bralo toto ako prvé kritérium, tak počet kandidátov sa automaticky zníži a potom rozmýšlať ďalej. Prosím je to iba môj názor a nechcel som sa týmto nikoho dotknúť. Ďakujem. [%sig%]
Ján Melichárek (27.01.2012, 10:34)
,,,,,,,,,,,,,,,, Vidím,že mnohí pochopili v dobrom očo ide, sršia nápadmi,konkrétnymi prístupnými kritériami . Len ďalej mládenci a myslím to v tom najlepšom svetle. Treba sa držať ,,pri zemi" pretože keď pomyslím na iné štáty ako B,DV,NL,ap. potom by sme svojou ,,dikusiou"mohli akurát konštatovat len o majstrovstve ulice.Ešte,že nie sme obmedzený matematickou rovnicou počtu chovateľov a zučastniť by sa mohlo len percento. Vymyslím si napr.Belg, - 60 000 DV - 40 000 NL - 50 000 ide len o porovnanie pri našich počtoch zvolíme rozumné kriteria, parametre ,, EX *LIGY"par excellence www.zahorak.sk
Ján Melichárek (27.01.2012, 10:47)
Posledné 3 úvahy nie su zlé.
Július Vida (27.01.2012, 12:24)
Ja osobne by som navrhoval, aby naše farby zastupovali holuby prvých 10 - 12 chovateľov z generálneho majstrovstva MS 2011, ďalej holuby prvých piatich chovateľov do 18 rokov a tieto doplniť najlepšími chovateľmi do 25 rokov tiež v roku 2011. Počty holubov by som v prvej kategórii navrhol 2-3 a v druhej po 1 ks. Osobne si myslím, že toto je bez akýchkoľvek špekulácií najlepšia prezentácia slovenského chovateľstva. Je to aktuálna špica a v každom športe sa takýmto spôsobom vyberajú reprezentanti. Oni sa kvalifikovali svojou prácou a myslím si , že týmto si reprezentáciu zaslúžia. Osobne by som si prial, aby ju v prípade ponuky neodmietli.
Jozef Toporcer (27.01.2012, 13:08)
A ja si zase myslim, že generalne majstr. by sme mali nechať na pokoji su to skreslene vysledky nakoľko konkurencia v OZ-kach nie je všade rovnaka-niekomu sa koef. chytaju ľahšie, inemu zase ťažšie- SZ ma k dispozicii poradie CV v Nitre v suťaži OZ-tiek z prvych 10-12 v poradi osloviť najlepšich 5-10 chvateľov či maju zaujem reprez. Slovensko a podľa tohto zaujmu vybrať potrebny počet chov. a holubov- zvyčajne tyto chovatelia lietaju aj špicu z vyletkami a dosahuju dobrych vysledkov aj na vystavach a TS. To je iba moja myšlienka ale naozaj nie je jednoduche vybrať chovat. či holuby ti čo sa zučastnuju pret. v TS vedia najlepšie ako je to z vyberom skôr to dopadne zle ako dobre pretekať z deťmi to je tabu-skusenosti nam ukazuju že skôr vyhra v TS chovateľ z 20-30 miesta ako vychytena hviezda a to tam nedavaju iba 3.ks a vysledok je žalostny tak teraz ako?
Igor Barbírik (27.01.2012, 13:35)
Môj názor je že treba dat priestor a motyváciu mladým chovatelom,ktorý najskôr medzi seba pritiahnu dalších rovestníkov zo svojho okolia. Ćím viac ich dostane priestor tým lepšie pre chovatelov PH
Miloš Boron (27.01.2012, 15:10)
Doplním svoj názor TS- Nitra je pod záštitou SZ-CHPH. Chovatelia ktorí sa jej zúčastňujú sú vlastne reprezentanti ktorí sa klasifikujú na iné podujatia. Majstri oblastí nech si ostanú doma či na CV alebo na olympiáde ale v klietkach. Reprezentovať na olympijských holubníkov by mali len chovatelia, ktorí sa klasifikovali v TS v Nitre štatistikou za posledných 5 rokov.
Zdeňek Adamík (27.01.2012, 18:40)
A on to někdo před pěti lety vyhlásil, že MTC Nitra (Krškany) bude kriteriem pro výběr na MS Nitra 2012? Samozřejmě Váš názor vám neberu, jen se tak "nahlas" ptám.
Miloš Boron (27.01.2012, 19:11)
Ani politici nevyhlásili ,že budú meniť dôchodkový vek v Čechách a na Slovenskú!!!!!!!!!!!!!!
Ján Melichárek (27.01.2012, 19:26)
,,,,,,,,,, časť príspevku pána VIDU: holuby prvých 10 - 12 chovateľov z generálneho majstrovstva MS 2011, ďalej holuby prvých piatich chovateľov do 18 rokov a tieto doplniť najlepšími chovateľmi do 25 rokov tiež v roku 2011. Počty holubov by som v prvej kategórii navrhol 2-3 a v druhej po 1 ks. a doplním zo svojho príspevku: - z majstrov mláďat OZ.. - z viacnásobných ,,úspešných"účastníkov v TS - z víťazov v súťažnej kategórií F - z mladých chovateľov do 25 rokov - z VIP skupiny No a toto by mohlo byť pod dohľadom notára vylosované nech je v ,,KOŠI" aj 300 kvalifikovaných chovateľov! ,,,,,,,,,,, ale ,..určite zastávam názor ,že istým kritériom ukazovateľa kvality je dlhodobý úspech v pretekoch mladých holubov v solídnej konkurencii či to už vlastného OZ alebo konkurencii TS na Slovensku T.j súhlasím s viacerými no Milan to vystihol www.zahorak.sk
Zdeňek Adamík (27.01.2012, 19:38)
Pane Boroň jistě, jen nevím jak to souvisí, zejména pak s přihlédnutím k tomu že drtivá většina na ně nadává a kritizuje je! To budeme stejní? I když...
Miloš Boron (27.01.2012, 21:38)
Vidíte pochopili ste pointu ,niečo sa schváli a určitá časť kritizuje. Tak sa nepýtajte a premýšľajte nad týmom českej republiky. Neviem podľa, akého kľúča sa vyberá u vás ,ale lepšie nevedieť a nestarať. To by bolo lepšie aj pre vás. Nabudúce bez mäkčeňa...
Marek Hnilicka (27.01.2012, 22:22)
V Čechách je podle mě klíč k reprezentaci na MS stále stejný už od roku 2008 nebo 2009.
Zdeňek Adamík (27.01.2012, 22:25)
Sorry. Naše kolekce už byla vybrána při příležitosti České výstavy stejným klíčem jako vloni tzn. z Mistrů OS kategorie holoubat losováním z 37 OS 25 reprezentantů + dva náhradníci. Viz. můj příspěvek nahoře z 24.01. 16:27.
Ľudovít Jančok (28.01.2012, 09:09)
Zdravím Vás. A ja zase nerozumiem. Je nás okolo 5 OOO. Do TS. dáva okolo I5O. chovateľov, to sú túžiaci po výhre, alebo najlepší, alebo....... Ďakujem Ludvik.
Oldrich Savara (28.01.2012, 19:03)
Veľmi dobre všetci vieme, akým spôsobom je vyberaná reprezentačná kolekcia štandardných holubov na " CV " a akým počtom posudzovateľov . Osobne si myslím, že obdobným spôsobom by sa mohlo v budúcnosti postupovať i pri určovaní - výbere do podobných reprezentačných kolekcií ako je napríklad táto, o ktorej je momentálne vedená diskusia. Tak ako je určená výberová komisia v štandarde, tak by mala byť určená i komisia zodpovedná za reprezentáciu v nadnárodných súťažiach. Nič ťažké, treba len určiť vedúceho a určiť spôsob výberu odborne zdatných chovateľov, ktorí mu budú pri výbere asistovať. No a ak mám byť uprimný a záležalo by to aj odo mňa, iste by som nominoval Milana Blahovského na vedúcu funkciu. Už le z dôvodu, že má k informáciam na túto tému veľmi blízko. A je až na pár členov z prezídia, svetlou vínomkou vyjadrujúcou sa takmer ku všetkým aktuálnym problémom na "DF". Povinnosťou členov prezídia nie je odpovedať na všetky príspevky ale nezaškodilo by poznať názor aj Vás čo ste doteraz v anonimite. Pre tých čo majú k Milanovi averziu. Niektoré reakcie na Milanove príspevky či odpovede mi pripadajú ako pretiahnutie červeného súkna popred oči rozzúreneho býka.Nekritizujte pozrite sa sami na seba a radšej predkladajte vlastné riešenia. Mne sa na opak zdá, že Milan to robí asi ako ja v našej OZ, tam kde to škrípe tam to chce naprávať a to sa niekedy nevypláca. Aj tak mám pocit, že som zle zaťal.
Zdeňek Adamík (28.01.2012, 19:56)
Svatá pravda - moje řeč. Jen nevím proč výběrovou komisi? Výběrovou komisí je přece v tomto případě celé Prezidium, jehož je i M. B. členem, tak proč další komisi? Ale možná se mýlím.
Ján Melichárek (28.01.2012, 20:33)
,,,,,,,,,,,,,,,, Sorry ale to by sa tam nanominoval celý výbor . Čest výnimkám. No ostatní by boli znechutení...... a Slovensko to by zažilo znovu SNP Veď vieme aké ,,karty sú v hre"
Miloš Boron (28.01.2012, 20:53)
Podľa môjho pohľadu som zoradil tak povediac štatistiku úspechu. Na 1. mieste kľúč Českých bratov Zdeňek Adamík Dátum: 24.01.12 16:27 2.mieste kľuč Oldrich Savara Dátum: 28.01.12 19:03 3 mieste Kľúč Ján Melichárek Dátum: 27.01.12 19:26 4 mieste kľuč Miloš Boron Dátum: 26.01.12 21:16 5 mieste kľuč ............................................................................ Je to len môj úsudok !!!
Ján Melichárek (28.01.2012, 21:02)
,,,,,,,,,,,,,,,, ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH konaného dňa 15. októbra 2011 . Rôzne: - zabezpečenie Majstrovstiev sveta 2012 6. Rôzne: I. Prezídium SZ CHPH schvaľuje: - zabezpečenie Majstrovstiev sveta 2012 Prerokovalo sa: - Dodanie mladých holubov do MTS na Majstrovstvá sveta – pre jednotlivé členské krajiny F.C.I. – 25 ks pre starých chovateľov a 10 ks pre chovateľov do 25 rokov. A tiež ma neteší,že kompetentní mlčia. Viem asi aké to je takmer za 4 mesiace je istá len táto informácia Asi im chýba do úradu funkcia ,,hovorcu prezídia" Týmto sa nepýtam na uznesenie v bode 4 ale kto tvorí jadro tejto komisie . Páni je najvyšší čas aby si nominovaní nachystali odchov . ........alebo sa mýlim? www.zahorak
Igor Barbírik (28.01.2012, 21:50)
Pýtam sa gde ste zobraly kategoriu do25 rokov v MS taká nieje!!! Len do 18 rokov!!! aj tam je vypísaných v poradí len 7 chovatelov.!! Sú mladý chovatelia ktorý nemajú rodičov špičkových chovatelov tak prečo by nemohly dostat príležitost aj oni,v DV,BLG,NLatd... je prioritov dávat príležitost mladým chovatelom ! SZCHPH by mal vypísat mená chovatelov ktorý sa zúčastnily predchadzajúcich majstrostiev sveta !!! a boly by sme v obraze. Informovanost členov zo strany zväzu je apsolútne nulová až na pár výnimiek!!
Július Vida (29.01.2012, 14:47)
Nemali by sme zabúdať na to, že TS bola naposledy napráskaná , keď bola prvá cena auto. Inak jej obsadenosť sa rovná výške ocenení v eurách. Ak sa teda majú o takúto reprezentáciu uchádzať tí, čo im ide iba o svoj prospech pod zámienkou testovania ich holubov a ešte ďalší čo sa prezentujú úspechmi v nadnárodných TS mi pripadá dosť prehnané. Určite to nie je ten najférovejší spôsob výberu reprezentácie. Je mi jasné, že to je ťažké, ale tak či tak musí zvíťaziť chladná hlava. A keď nie, tak elektronický výber. Každý chovateľ slovenska má právo reprezentovať. Žiadna kvalifikácia totiž nebola daná. Apropó ten chovateľ z juhu by sa mohol naučiť aspoň čítať, keď mu to s písaním nejde.
Igor Barbírik (29.01.2012, 16:25)
V majsrovstve Slovenska sa vyhodnocujú mladý chovatelia len do 18 rokov. V ostatných športoch su žiaci a dorast do 20 rokov. Podla mńa nad túto hranicu 20 rokov sa pokladá každý športovec za dospelého. Súhlasím stým že každý chovatel má právo sa prihlásit a čakat na vylosovanie.A som si istý že sa tam prihlásia len špičkový chovatelia ktorí by mali záujem.
Zdeňek Adamík (29.01.2012, 16:51)
Cyklokros do 23 let. A další...
Igor Barbírik (30.01.2012, 10:52)
Prehodnotil som svoj názor na dodanie holubov do testovačky na MS starších chovatelov.A som toho názoru že by to mali byt chovatelia ktorý tam pravidelne dávajú svoje holuby s ktorými finančne zabespečujú chod tejto stanice,a naviac po zmene pravydiel a vylúčenia chovatelov z podielu na vydražených holubov z ktorých je nemalý zisk títo chovatelia vlastne zaplatia aj majstrovstvo sveta mladých holubov a olympiady. Preto si myslím že z morálného hladiska by to mali byt práve títo chovatelia.
Pavel Ostrolucký (30.01.2012, 11:35)
Na základe toho, že všetky náklady bude hradiť zväz bude do TS určite nátresk, no prednosť dostanú namiesto tých čo sú v ÓZETKÁCH 1. v pretekoch mladých - dostanú prednosť privilegovaní pätolýzačí a riťopchaji - to je tá pravá Slonenská mentalita. / Mne sa páčí zlolený kľúč ČR o ktorom píše Z.Adamík dňa 27.1.12 o 22,25 hod./. Tak podobne by to malo byť vybraté aj na Slovensku!
Oldrich Savara (30.01.2012, 14:27)
Nuž Zdeňku. Komisiu práve preto, aby nemohol rozhodovať jednotlivec a prezídium, ktoré už rozhoduje takmer o všetkom. Tým, že Milan vyzval na sanáciu tohoto projektu mi dáva právo myslieť si, že aj on to takto cíti. Ak i naďalej nebude chcieť prezídium presúvať kompetencie mimo zásadných, ktoré mu patria zo zákona v budúcnosti bude o nás rozhodovať 7 - 9 členov zväzu. To uvádzam ako príklad. Prezídium by malo konať ako správný veliťeľ, ( ten ide vždy príkladom ) nie ako diktátor. Len sa pozrime ako pomaly ale isto okliešťuje právomoci valného zhromaždenia SZ - CHPH. Tak ako ďalej Slovensko ?
Pavel Ostrolucký (30.01.2012, 15:39)
Oprava : 3 - tí riadok - ... pravá Slovenská mentalita....................................... ...............3 - tí riadok - ...páči zvolený kľúč ČR ................................................, a ak nemá záujem majster mladých OZ tak by nasledoval ďalší za ním a pod, aby sa tam nedostali takí tlačenkári ako Holienka - alias Barbora alebo Barbara Holienková - veď Holienka nevie ani ako sa správne volá jeho dcéra. Ináč príspevok o vypúšťaní do dažďa si prehnal, ja som písal vo svojich článkoch o nasadzovaní holubov a nie o vypúšťaní do každého počasia a to nie do dažďa. Lepšie si to prečítaj a potom sa niekde tlač.... V prípade mojej kritiky na istého pána to bolo vtedy zato, že odvolával pretek už v utorok a nasadzovať sa malo v piatok a letieť sa malo v sobotu. Niektoré OZ ktoré vtedy leteli - leteli veľmi dobre. V nedeľu sa letieť nedalo, to znamená keby sme boli holuby vyviezli na pretek boli by sme ich aj priviezli naspäť, ale my sme vtedy ani nenasadili, nie to že by sme boli ešte leteli a uvedený pretek nám potom chýbal do jednotlivých kategórií v tom je pointa p. Holienka, nič viac - nič menej, dúfam, že to chápeš po roku ? asi má niekto slabý predzápal !!! Na Slovensku je to zvyčajne tak, že niektorí chovatelia sa zobudia a vykrikujú zo sna až po presratej celoročnej sezóne a pred sezónou a pred zle vyhlásenými propozíciami jednotlivých dielčích súťaží ani len neceknú, lebo tomu vôbec nerozumejú a až po poučení od super chovateľov začínajú byť dôležití a poukazujú ako to malo byť po prehratej. alebo posratej sezóne chŕlia svojimi ukrutnými múdrosťami.
Ivan Oravec (30.01.2012, 17:37)
Pán Pavel už stačilo.....
Ján Melichárek (30.01.2012, 18:29)
Ivo zriaďujem novú ,,tému"len pre pána Ostrolúckeho
Štefan Janíček (31.01.2012, 07:09)
Dobré ráno Vám prajem, čítam, že je veľa-veľa píšucich, ale ako som predpokladal stále len tých bohatších. Preto by ma zaujmalo, z akých finančných prostriedkov vznikla TS v Nitre? Za jednej éry bolo dobrým zvykom predložiť aktivity SZ CHPH širokej holubárskej verejnosti po finančnej časti. Nuž páni zvyčajne ten posledný dáva na SZ CHPH viac ako prvý. Tak a prajem Vám nech to letí len pre Vaše víťazstva.
Ján Melichárek (31.01.2012, 09:20)
,,,,,,,,,,,,,,,, Z akých finančných prostriedkov vznikla TS v Nitre? Z našich členských a domácich príspevkov za tie roky nemáte ani potuchy o čom to je? Pôžička sa na nebrala. Z príspevkov chovateľov za roky testovania sa sama zaplatila.
Ján Melichárek (31.01.2012, 11:32)
Tu je finále TS Nitra za rok 2011 z prvej ,,60"! Ale len polovica z nich sú účastníci z ostatných rokov ........ Nevidím to inak len postaviť ešte aspoň dve testovačky aby bol spokojný každý. 1 Bojo Jozef 2 Buček Eduard 3 Cisárik Rudolf 4 Cvesper Jozef 5 Cvaško Peter 6 Fábry Dušan 7 Géhry Jozef 8 Grék Peter 9 Hrozen Peter 10 Holický Peter 11 Laš Vladimír+Juraj 12 Luhový Jozef 13 Lukovič Jozef 14 Lukovič ová Eva 15 Luhový Miroslav 16 Janíček Filip 17 Kacian Peter 18 Kasan Dušan 19 Korec Jozef st. 20 Kúdela + Boris 21 Kokoška Vladimír 22 Kokoška Vladimír 23 Konš Jozef + Viera 24 Kronka Jaroslav 25 Magušin Gejza 26 Makoš Ján 27 Mlátko + Guniš 28 Nagy Tibor 29 Podmanický Štefan 30 Poprac Vojtech 31 PRIEVAN Pravno 32 Poliak Jozef 33 Rybár Ľubomír 34 Selecký Ján 35 Sivák Jozef 36 Súlovský Samuel 37 Skaličan Ján 38 Straňák Branislav 39 Štefančík Štefan 40 Tasáry Pavol 41 Tomek M+G 42 Vajda Štefan 43 Záhradník Stanislav 44 Zorko Marián www.zahorak.sk
Štefan Janíček (31.01.2012, 11:56)
Vážený pán Melichárek ak niekto nemá ani potuchy, nuž tak Vám osobne zaplatím aby STE mi to školenie vykonal. Alebo to asi necháme tak a pozrite sa do zrkadla - Ďakujem. A príjemný chov. Beriete ľudom vietor z plachát. Nechcem Vás nazvať ........
Igor Barbírik (31.01.2012, 12:55)
Pán Janíček pokial viem na vybudovanie testovačky si SZCHPH zobral aj nejaký úver ,ale nebyt chovatelov ktorí ta sústavne každý rok dávaju holuby tak by ju nemal kto zaplatit.A táto testovačka je vysko zisková len vdaka týmto chovatelom a ich vydražených holubov za ktoré si musia zaplatit 40 eur a zdražby nemajú žiadny finančný podiel. P.s.nenahnevajte sa odkial máte také informácie že sem píšu le bohatý chovatelia,
Ján Melichárek (31.01.2012, 14:36)
,,,,,,,,,,,,,,, Viacerí ktorí sem prispievame sa obávame a s horkosťou tušíme ako to skončí. Preto, niektorí v emociach ktoré len ťažko niekedy ovládneme, sa pochytíme za nejaké to ,,slovíčko". Je ale dobré,že komunikácia neviazne len aby sme sa pohli kupredu a tým ukázali aj jadro problemu ,že tých 90 percent obyčajných chovateľov môže mať celkom iný názor na ,,kritéria pre reprezentáciu " Preto nesúdim nikoho každý z nás má akúsi špatnú skúsenosť z minulého obdobia . Takže nie sa ani čo čudovať keď sa do užšieho výberu a ,,splnením kritérií dostanú chovatelia bez akej koľvek nominácie.
Ľubomír Janda (31.01.2012, 23:49)
Vážení kolegovia! Dovolím si konštatovať, že táto téma, obdobne ako téma „Výber mladých do MS“ z roku 2011, uviazla v slepej uličke. Takmer 100 príspevkov, z toho zopár konštruktívnych návrhov, ktoré ale zostali visieť ako otázniky, pretože následná diskusia neviedla ani k ich všeobecnému prijatiu a ani k ich všeobecnému odmietnutiu, resp. o ne ani „neškrtla“! Preto naďalej, ako som to naznačil v príspevku zo dňa 26.01.2012, tvrdím, že v úvode témy mali byť zverejnené názory členov P-SZCHPH na ktorých „sa prezídium nedohodlo jednoznačne“, pretože práve oni budú mať posledné slovo! Práve tieto názory mali byť podrobené verejnej diskusii! Teda pokiaľ je snaha o riešenie doterajšieho stavu skutočne úprimná! Ale aby tento príspevok neúnavnému cenzorovi neznel opäť len kriticky, po prehodnotení mojich predchádzajúcich postojov, dovolím si jeden veľmi jednoduchý návrh po vzore ČMSCHPH: Obligatórnych 25 mláďat môžu dodať majstri prvých 25 OZ v poradí súťaže OZ z poslednej celoštátnej výstavy, každý 1 ks. V prípade nezáujmu prichádzajú do úvahy náhradníci v poradí v akom sa umiestnili v uvedenej súťaži. Tento „kľúč“ spĺňa všeobecnú požiadavku na vyššiu kvalitu chovu, ktorá v téme odznela, požiadavku na reprezentáciu reálnej kvality našich chovov a zároveň môže do budúcnosti predstavovať motivačné pravidlo, ktoré víťazovi OZ dáva veľký predpoklad účasti na MS mláďat v nasledujúcom roku!!! Letu zdar! Ľ.J.“
Štefan Janíček (01.02.2012, 07:06)
Vážený pán IGOR. Ďakujem že STE sa ozvali. Mal som ale tiež nejakých učiteľov, čo ma učili čo je to bizmis. Viete ale každý chovateľ je dobrovolný a má právo sa pýtať. Ak tomu nerozumiete tak si doplnte vzdelanie. ( no a fakt v zátvorke a bez urážky - komu z tých čo tu píšu, alebo dostali možnosť trčí slama zo zadnej časti). Nikdy sa bez komunikácie dopredu nedostaneme. Neviem prečo nechceme mať v úcte aj tých starších, ale je to len môj názor. Ak sa Vám neľuby , tak to spravte ako iný nečítajte ho!!!!!!!
Ján Melichárek (01.02.2012, 07:09)
,,,,,,,,,,,,,,, Na to niečo je ,ale ako to na Slovensku chodí všetci budú nespokojní. 3. Mistrovství světa holoubat – celkem se zúčastní 40 ks, z toho 25 ks dodají vylosovaní mistři OS v závodech holoubat a 15 ks mladí chovatelé, klasifikovaní v Celostátním mistrovství do 18 let v r. 2011. Vylosována byla tato OS: Bílé Karpaty, Brno - venkov, Český západ, Domažlice, Hodonín, Horácko, Jihlava, Jižní Morava, Karlovy Vary, Karviná, Opava, Peruť, Praha, Prácheň, Polabí, Sever, Středočeské, Svitavy, Tábor, Trutnov, Třinec, Uherské Hradiště, Uničov, Valašsko, Zlín. Náhradníci v pořadí Louny, Lidice.
Igor Barbírik (01.02.2012, 08:54)
Pán Janíček ja som vám slušne bez nejakého osočovania odpovedal ako a zčoho bola financovaná testovačka Slovenského Zväzu,aj gdo má največší podiel natom že ide až doteraz. A slušne som spýtal odkial máte informácie že sem píšu len bohatši chovatelia ,a nie gdo má aké vzdelanie a komu trčí slama zo zadku. Miesto toho ste mohol napísat niečo konštruktívne ktrý sú to tý starší chovatelia zo zásluhami,pretože v našom športe je 80% starších chovatelov jak 55 rokov Ano táto dyskusia je o názoroch a odpovediach a rešpektovania jeden druhého bez osočovania s ktorým sa nikam nedostaneme. Ps: keby boly všetci vzelaný gdo by na tých vzdelaných robyl?
Ľubomír Hovančík (01.02.2012, 11:33)
Po prečítaní celých 99 príspevkov, mi to pripadá že sme na mŕtvom bode. Prečo? Lebo, ak niekto hore v danej chvíli Prezídium rozhodne kto dá, alebo nedá, mladé na reprezentáciu, okamžite sa nájdu diskutéri, ktorí budú argumentovať prečo ten a nie ten či onen. Ak dáme priestor verejnosti, zvrhne sa to do osočovania, urážok...... Podľa môjho názoru: Osloviť Mladých CHPH, aby dali svoj stanovený počet t.j. 15 ks v prípade väčšieho počtu prihlásených brať v úvahu lepšie umiestnenia v OZ ,MS, MTS, a tých 25 ks: Z piatich konaných ročníkov MTS vybrať 1.-3.miesto v kat. Eso Ml TS, 1.-3.miesto finálový pretek opakujúce mená zoradiť a vybrať stanovený počet PH. A keď to nebude stačiť tak zohľadňovať výsledky z CV,OZ. Koniec koncov posledné slovo aj tak bude mať P-SZ. A potom sa uvidí...........
Ján Melichárek (01.02.2012, 12:10)
,,,,,,,,,,,, Klasika ako vždy súhlasím s tebou Ľubo. Odium potest ignire et malorum bonorumque Nenávisť je možné podnietit ako dobrými, tak zlými skutkami. Rozděl a panuj. - Divide et impera. www.zahorak.sk
Štefan Janíček (02.02.2012, 06:28)
Vážený pán Igor, znova som si prečítal pár krát môj prispevok, no nenašiel som tam žiadnu urážku. Ak VY hej, tak potom pardón. Nemám už k tomu čo dodať. Na Slovensku sú aj taký 65-70 ročný čo ešte chovajú. A chovajú 40-50 rokov.
Alojz Blaško (02.02.2012, 11:28)
Všimol som si priatelia, že v susednej ZO sa chovateľ hrdí titulom Generálny majster ZO.Teda druhý v poradí je Generálny vicemajster ZO a ten tretí je Druhý generálny vicemajster ZO.No nie je to pekné? A pri tom stačí dať aj týmto nižším súťažiam správnu fazónu. A čo sa týka obsadenia v Majstrovstvách sveta mladých holubov, určite uprednostňujem tých čo s mladými už niečo dokázali ako tých, ktorí by boli náhodne vybratí losom, a pritom nič nedokázali ani na úrovni OZ.Budem pyšný ak v čele výsledkov MS bude slovenský holub a bude mi jedno či je to holub Okrutského,Vidholda či Blahovského.A ešte jednu vec doplním. dať do MS obidve mladé z hniezda, lebo nikto z nás nevie, ktoré z nich je pretekár a ktoré bude lepšie ako chovné.
Ján Melichárek (02.02.2012, 12:05)
,,,,,,,,,,,, Chcel by som poznať kľúč podľa ktorého vyberie omnoho početnejšia základňa B,NL,DV ,,,,,,,,,,,,,
Zdeňek Adamík (02.02.2012, 13:02)
Co jsem při svých cestách do B a NL mohl poznat, tak drtivá většina o takovéto soutěži ani neví a značnou část to, i když třeba vědí, podobně jako Olympiáda, ani nezajímá. Jiný pohled na věc v těchto kolébkách holubaření. Jak vybírají to fakt nevím.
Ján Melichárek (02.02.2012, 13:43)
,,,,,,,,,, ,,Ach jo tak" keby.... Keby to tak vedeli mnohí sebariticky zhodnotiť kto na to má a urobili ,,gesto" nech sa ukážu aj iní ....... Len potom tá prestíž ,že ide o MS 2012 tam ide viacej o biznis ako komu sa ukrivdí....... Tým je myslené ktorí tu reprezentáciu v určitom smere v testovačke ukázali, nech im Slovensko dá tú šancu. Ono totižto nie je majster ako majster.
Miroslav Ďurana (02.02.2012, 14:12)
A čo tak ich vybrať podla toho , koľko nezmyselných príspevkov kto podal v tejto diskusii.
Igor Barbírik (02.02.2012, 17:25)
Z tých starších špičkových chovatelov poznám len pána Ćutkaya Michala ten má 80 rokov a ešte je majster OZ.
Ján Melichárek (02.02.2012, 17:43)
,,,,,,,,,, Ale Miroslav práve tomuto by sme mohli predísť. Poukazovanie a sváry nie je vhodným artiklom na to aby si každý vykladal ,,literu pravidiel pre výber" ako sám uzná za vhodné. S kľudom a rozvahou možme kontatovať, že až sválené kritéria znejúce najmä spokojnosťou verejnosti a solídným ....... zastúpením ,,reprezentečného tímu Slovenska " ukľudní burkové obdobie okolo tejto témy. Toť toliko o známej a neznámej. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ....Reči,reči,reči – Skončila sa éra slov žiadajú sa činy. A o tom sa rečnilo viac než ..101príspevkov . www.zahorak.sk
Igor Barbírik (02.02.2012, 18:13)
Súhlasím z posledným príspvkom P.Adamíka. 2 najlepší holuby NL a Evropi na super DT neboli na Olympide v Polsku . Osobne sa poznám z majiteolm 1 holuba Eropi oni jednoducho nemaju zaujem o tieto sútaže.
Ján Melichárek (03.02.2012, 07:29)
Dnes pôjde do tuhého......... ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH konaného dňa 5. januára 2012 Zo zasadnutia P SZ neprerokované body programu sa prerokujú dňa 3. februára 2012. Bude to len časť z bodu 6. Rôzne: – MS mladých holubov 2012 – nominácia za SZ CHPH – žiadosti o schválenie športových klubov – zvolanie VZ – ostatné ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jozef Toporcer (03.02.2012, 09:58)
P. Melicharek a nie len na SZ pôjde do tuheho,ale na celom SK-ideme nahaňať Gorily-lovu zdar!!
Ľubomír Kavecký (03.02.2012, 11:09)
V prvom rade ide o reprezentáciu Slovenska: to znamená, že holuby, ktoré sa zúčastnia, reprezentujú Slovensko. Preto aj kritéria výberu by mali byť tak nastavené. Základným kritériom by mali byť úspechy chovateľa v TS Nitra. TS je jediné miesto, kde sa holuby z celého Slovenska stretnú v priamom súboji. Týmto chcem nadviazať aj na príspevok pána Blahovského, v ktorom písal o chýbajúcich nominančných kritériach v našom športe. Stačí ako základné kritérium stanoviť, že na MS FCI pôjdú holuby chovateľov podľa umiestnenia TS Nitra, ktorá je dostupná a porovnateľná aj pre obyčajných chovateľov, čo podľa môjho názoru nie sú OZ ako aj MS. Obyčajný chovateľ si nemôže dovoliť chovať 120 ks závodných mladých holubov, či už z finančných alebo kapacitných dôvodov. Preto nemôžeme objektívne porovnávať umiestnenie chovateľa, ktorý začína závodnú sezónu so 120 mladými s tým, ktorý má 30-40 mladých. P.S.: Videli sme na našej hokejovej reprezentácií ako dopadol výber podľa zásluh a mena. [%sig%]
Július Vida (03.02.2012, 13:48)
Žiaľ väčšinu príspevkov, teda úvah o ničom a k ničomu prezentujú chovatelia, ktorí v našom športe obyčajne mlátia prázdnu slamu. Ale čo už, keď je ľahšie pozerať do PC ako sa starať o holuby, mať aj nejaké výsledky a venovať sa holubom 30-50 rokov. Pripadá mi to, ako ten čo v rici bul a šicko zná.
Ľudovít Jančok (03.02.2012, 15:20)
Zdravím Vás. Pán Kavecký, viete čo je to selekca??? Ďakujem Ludvik.
Ľudovít Jančok (03.02.2012, 15:22)
Prepáčte, selekcia- výber- triedenie. Ďakujem.
Zdeňek Adamík (03.02.2012, 15:38)
Vypadá to že možná neví....Ale určitě o ní už slyšel. Chce to klid a nyní hlavně nohy v teple.
Ľubomír Kavecký (03.02.2012, 16:26)
Neviem čo má spoločné selekcia s reprezentáciou Slovenska? Základná otázka tejto diskusie znie: Kritéria pre reprezentáciu SK na MS FCI. Selekcia chovu poštových holubov nepatrí do tejto diskusie pán Jančok! [%sig%]
Ján Melichárek (03.02.2012, 17:59)
,,,,,,,,,,,,,,,,,, Velmi pekne páni ,len.... aby tento kritický ,,BOD" výberu zvládlo aj naše ,,P" SZ . Darmo sa doberáte nám všetkým je jasné čo by sme volili A vôbec ,....... to, ako rozhodne ,,Prezídium"! nebude závisieť od druhu chovateľa,holubov či ročného obdobia Výsledky voľby kritérié budú odčarovaním - ,,začarovaného kruhu" s ktorým nebudú mnohí spokojní . Ale čo už........... Možné schodné kritéria sme navrhli a ,,Pánboh ponáhaj" alebo stoj pri tých ktorí si to prinajmenšom zaslúžia výkonmi svojích mláďat. PS: V politike, kde nieje odvolacieho súdu, súdia človeka podľa výsledku.
Ľudovít Jančok (03.02.2012, 20:24)
Zdravím Vás. Napísali ste že nemôže rovnocenne súťažiť chovateľ s 3O-timi holubami proti I2O. Vyselektovaných 3O- rovná sa minimálne I5O na divoko. Ja to píšem z vlastnej skúsenosti, lebo to mám odskúšané. Nebudem sa tu chváliť, ale tí čo ma poznajú, Vám to potvrdia. Je tu ale háčik, treba to vedieť. Pozdravujem Vás. Ludvik.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené