Deklarácia výsledkov do MS 2012

Ing.Miroslav Vidhold (21.12.2011, 19:40)
Už v tomto roku vraj"platilo "vo vyhodnotení MS 2011 lubovolné pričlenenie OZ ku inej bez jej súhlasu,ak ste vypúšťali spoločne...tzv.deklarácia výsledkov pred pretekovou sezónou.No nejde mi však do hlavy ako sa dostane napr.OZ Zvolen k výsledkom napr.OZ SNV,aby si bez deklarácie vypočítalo bez súhlasu tejto OZ spoločné výsledky napr.z Gothy a zaradilo si tento "lubovolný region"do vyhodnotenia MS dlhé trate.No a to platí tým pádom aj pre budúci rok...:-).Zaujímalo by ma,kto takto vyrobil výsledky pre MS v tomto roku.Na budúci rok to budeme všetci.Návod ako na to je tu nižšie..:-) Správne vysvetlenie Vám ponúka člen prezídia SZ...citujem: Opätovne sa ostro vyhradzujem voči tvrdeniu predsedu UKK a členov UKK o neoprávnenom použití výsledkov regionu pre spracovanie MS mojou osobou .......Pre výpočet koeficientov pre daný pretek, je povolené použiť výsledkov OZ alebo Regiónu vopred deklarovaných v pretekových plánoch OZ, ak sa na pretek nasadilo viac ako 1000 holubov. V prípade použitia regionálnych výsledkov pre výpočet koeficientov pre daný pretek , je tento povinné použiť pre chovateľa iba z daného regionálneho preteku, ktorý je deklarovaný v pretekovom pláne pred pretekovou sezónou. - citovanie propozícii MS mladých holubov pre niektorých čo ich nepoznajú.... Vo všeobecnom ustanovení výkladu propozícii MS pre rok 2011 sa jasne píše : "Pre výpočet jednotlivých kategórii MS je možné použiť preteky deklarované v pretekových plánoch do 31.3.2010." ...čo naše OZ aj urobilo deklaráciou regionu R1 spoločne s OZ Poprad. Nikde sa neuvádza, že musí to byť obojstranné v danom preteku ( inak povedané každé OZ si za zaradenie preteku do MS rozhoduje slobodne ) To, že sa k tomu rovnako nepostavilo OZ Poprad nie je dôkazom toho, že sa OZ Poprad postavil odmietavo k našej deklarácii, ale o chybe ich funkcionára, ktorý to tam neuviedol, čím de facto poškodil vlastné OZ pretože ich členovia nespĺňali podmienky pre spracovanie MS vzhľadom na nízke počty ich nasadzovaných holubov. Region označený ako R1 bol obidvomi OZ deklarovaný pred sezónou a je zreteľne uvedený v pretekovom pláne v časti všeobecné. Počas celej sezóny sme prepravovali OZ Poprad na všetky preteky starých holubov - preteky do 700 km ako aj na preteky mladých holubov takže je zjavné, že tu nešlo o žiadnu neoprávnenú kalkuláciu po sezóne. Všetky tieto obvinenia smerujúce k mojej osobe sú iba osobným postojom zaujatých členov a ich cieľom je zdiskreditovať moju osobu v očiach chovateľskej verejnosti. Ak je toto spôsob ako to urobiť tak skutočne je to poľutovania hodné. Urobím všetky potrebné kroky aby som tieto vaše názory a slová vyvrátil. P.S. Na margo ďalšej činnosti UKK ohľadom kontroly MS uvádzam, že išlo skutočne o zaujattosť, keďže ďalšie skutky ako je neoprávnené zaradenie chovateľa cudzieho zväzu ( Maďarsko ) v pretekových výsledkoch mladých holubov OZ CHPH Košice a vyhodnotenie holubov s označením rodovej obrúčky staršej ako ročník 2011 ušlo jej pozornosti, rovnako ako aj to, že tolerovala skutočnosť nedostatkov v otváracích protokolov v OZ Žilina zaslaných pre kontrolu dokumentácie, že tolerovala neskoré zaslanie ďalších dokumentov pre vykonanie kontroly u ostatných OZ. O skutočnostiach tolerovaných v minulosti sa ani radšej nezmieňujem. Blahovský je jednoducho tŕňom v oku niektorých členov tejto spoločnosti. Ďakujem a ostávam s pozdravom.... Koniec citátu. Super sa nám budú robiť regiony a dosiahneme výsledky tak,že nám znova budú závidieť.
Peter Matalík (22.12.2011, 07:11)
Miro.Z tohto prípevku mi "rezonuje" jedná veta:Blahovský je jednoducho tŕňom v oku niektorých členov tejto spoločnosti. Nikto nie je bez chyby,ale neodrázajme tých zopár ľudí,ktorí sú ochotní pre holubiarsky šport niečo urobiť.To ,že klesa členská základňa vieme,lenže zobrať funkcie či už na ZO,OZ je obrovsky problém.Mi sme /OZ Sabinov/ taktiež spolu s OZ BJ,Ke,Mi,PO leteli závod Kladno v preravnom vozidle Oz Prešov.Urobili sa spoločné výsledky ,okrem OZ Prešov,ktoré si použili iba z OZ.No čo už..
Zdeňek Adamík (22.12.2011, 07:49)
Ano Peter, mi z toho vyplývá že Blahovský se sebou nenechá manipulovat, protože je sám výraznou osobností a to jistým lidem vadí. Raději by ve vedení viděli "nějaké oslíky" a dělali si co chtěli. Je zajímavé že pokud se do Blahovského někdo trefuje tak je to povětšině ten, kdo má možná sám, anebo společnost ve které se vyskytuje, máslo na hlavě. No a Závodní plány které jsou zasílány včas před závodní sezonou jsou jak u nás tak u vás zasílány proto, aby je někdo zkontroloval a pokud jsou tam chyby, nebo nejasnosti tak aby je vrátil autorovi v tomto případě výcvikáři OZ PP. OZ SNV mělo vše vpořádku a ZP jim asi nikdo nevrátil. Tudíž i použité výsledky pro nadoblastní soutěže má, podle mne, vpořádku. Ale možná se pletu v tom co jsem uvedl na začátku a Ing. Vidhold chtěl poukázat jen na špatnou práci toho kdo na "Svazu" Závodní plány před sezonou kontroloval a na možnou šikanu ze strany některých členů UKK. To bude asi přijatelnější vysvětlení.
Ing.Miroslav Vidhold (22.12.2011, 19:22)
Dve reakcie,či už P.Matalíka alebo Adamíka na môj príspevok sú úplne rozdielne. Zareagujem na ne len krátko:tá prvá je úplne o inom a ak máte na "východe"len takýto potenciál ako píšeš,tak mi je to ľúto...samozrejme je to Tvoj názor Peter,pretože ja mám iný pocit z ľudí,ktorých tam poznám.Skôr to vidím tak,že nemajú záujem a možno aj silu bojovať s aroganciou určitých funkcionárov,ktorí sa určili za "učiteľov holubárskeho národa",ktorí je podľa nich totálne "neobrazovaný". No a ten druhý vystihol resp.uhádol,aj ked určite náhodou, p.Adamík v predposlednej vete. No a teraz na lopatu.... Pravdou je to,že "sme" len tak "náhodou" zistili nezrovnalosti vo výsledkoch MS mladých holubov a taktiež v koeficientoch mláďat. Ide o princíp a nie o zavisť, ako sa "niekto" snaží prekrútiť skutočnosť. Poďme po poriadku,aby to každý chápal a nevysvetľoval si veci po svojom.Na Slovensku je v r.2011 35 OZ CHPH,ktoré všetky okrem jednej- SNV,aspoň dúfam, deklarovali pred pretekovou sezónou 2011 vzájomné regionálne výsledky,ktoré v sezóne chceli letieť.Aj naše OZ medzi nimi...deklarovalo spoločne preteky s OZ PD a ZA.Mojou intuíciou asi bolo,konzultovať s človekom,ktorý to má vo zväze na starosti(Blahovský) deklarovanie tohto regiónu..Po mojej otázke ako to mám deklarovať,mi povedal:"ak to má ZA ako region RZAPZ,musí to tak mať aj PD aj ZV...!!!! Ak si niekto myslí,že vymýšľam,môže požiadať operátora ORANGE o záznam telefonátu medzi mnou a Blahovským v mesiaci pred podávaním pretek.plánov na SZ. OZ CHPH Zvolen a tiež ostdatné OZ dodržali to,čo bolo ich povinnosťou...Samozrejme p.Blahovský to kontroloval a nezrovnalosti funkcionárom OZ "náležite" okomentoval jeho spôsobom vlastným- "učiteľa holubárskeho národa".Termín bol 31.3. ak dobre pamätám. Pýtam sa teraz,ako je možné,že to "nezistil" pri OZ,ktorá mala mať vraj s ním deklarované výsledky mladých...Najlepšie bolo obviniť funkcionára OZ Poprad,že on je chyba.!!Vôbec nie...funkcionár napísal to,čo schválilo OZ Poprad pred sezónou a nie to,čo vyhovovalo p.Blahovskému po sezóne mladých !A už,ked je tak poctivý,ako to píše hore Matalík,mal na to dosť času v podstate do prvého preteku mladých toto doplniť. To,že toto dokázal urobiť,ako funkcionár Zväzu,ako človek,ktorý druhých upozorňuje a sleduje ako to majú robiť,svedčí o jednoznačnom zneužití svojich právomocí,kedže ako jediný pracuje so všetkými údajmi pretekov celého Slovenska.Ako je možné sa dostať k údajom z pretekov iného OZ bez ich súhlasu???? ...a použiť ich ako výhodu pre seba voči druhým.Normálny človek toto musí odsúdiť...a ak má v Prezídiu pracovať takýto človek,tak to o niečom svedčí.Čudujem sa ďalším,ktorí toto "prepočuli" resp.sa robia,že to nevedeli...riešila to UKK,ktorá dala doporučenie..a nič !!!! Po tf rozhovore s vysokým funkcionárom zväzu mi bolo sľúbené,že MS 2011 Mladých holubov bude na základe toho prepracované,tento mi potvrdil,že Blahovského použité výsledky sú svojvoľne použité a nesprávne ! Povedal som si,že fajn,konečne spravodlivosť bude vykonaná nie voči mne,ale voči všetkým chovateľom cca 4 000,ktorí boli týmto,v princípe poškodení.Prichádzal čas CV v Nitre a tým aj vyhodnotenia MS 2011 a ticho...až na jeden arogantný mail od Blahovského,akú mám chybu v zozname holubov na CV a vyhrážka,že ak do polnoci veci nedodám nebude OZ Zvolen v katalógu CV.To bolo posledné arogantné správanie človeka,ktorí si dovolil to,čo som napísal vyššie... Ja by som sa nedokázal postaviť na miesto víťaza....mnoho ľudí by to vôbec nevedelo a vôbec si to nevšimlo,že bolo zneužité to,že on je výpočtár...ďalší strčili hlavu do piesku a sú ticho, aj ked to vedia,aby im náhodou nevykričal ich chyby v pretekových dokumentáciách a možno niečo viac,aby mali alibi ...ved čo ak ja budem potrebovať...Na miesto víťazov patrí p.Dr.Ninčák a Richtárik,pretože dodržali podmienky deklarácií.Ktovie,čo je v iných výpočtoch pretekov dorobené? Obyčajná otázka,ktorá sa nám tlačí do mysle.... Minister obrany bol odvolaný za odposluchy....náš prípad je potom čo...takisto zneužitie právomocí a do ďalšieho obdobia nedôveryhodnej osoby,narábať s výpočtami pretekov poštových holubov na Slovensku. Dáva niekto otázku:prečo? No to by musel byť taký,ako zo Severnej Kórey...nasilu plakať za najlepším výpočtárom na Slovensku.
Milan Blahovský (23.12.2011, 10:58)
Aj tebe prajem Šťastné a Veselé !
Jozef Jakubčák (23.12.2011, 15:06)
Nedá mi nezereagovať na príspevok p.Vidholda je tam toľko vážnych argumentov, že sa nestačí postaviť za napadnutého, resp. sa mu strkať niekam ako to robia niektorý diskutujúci. Téma vyhodnocovania MS a jednotlivé kategórie jednotlivcov sústavne sprevádza množstvo predbežných výsledkov na vebe SZ a následne na akomsi doladení na pode SZ vzniknú konečné výledky.Mám s tým vlastné skúsenosti s ktorými Vás nemienim zaťažovať.V roku 2009 sme sa vo svete zviditeľnili ako máme zabehnuté štarty a s tým spojené vyhodnocovanie výsledkov.OZ sa výsledky opravili a ako som si prečítal v zápisnici z uznesenia pre pána Dudzika to bolo len:citujem-,,myšlienka očisty je zlá, pretože nebol dokázaný úmysel !!!Toto vysvetlite v chovateľskom svete že sa píše r.2011 a my sa zaoberáme kto a ako dosiahol výsledky.Nieje snaha kompetentných aby to konečne nebolo na jednom človeku alebo na pretekovej komisiu zvazu, riešiť čo bolo deklarované a čo nie.Na olympiáde v Dortmunde som sa skoro strápnil pri kolekcii ČR som upozorňoval p.Novotného že holuby toho istého chovateľa majú prvú cenu v ten istý deň preteku z rovnakého miesta.Odpoveď bola no jo pane ten jeden je holub a tamtá je holubica!U nás sa to vraj nedá, nedajú sa urobiť ani zvlášť výsledky ročiakov. Tak načo sú potom tie kategorie?Nutnosť programu ktorý dokáže vypočítať koeficienty rieši SZ už neviem ako dlho.Píšem príspevok do tejto diskusie nie preto aby som niekomu krivdil, no hlavne preto aby si prezídium SZ dalo cieľ konečne zabezpečiť kvalitný program na výpočet, a takiež v olympijskom roku dotiahnuť regiony do takej podoby aby sa už konečne prestali OZ svou nespoluprácou zbavovať konkurencie. Nie je rok aby sa nemenili vypúšťacie miesta, chovateľov doslova nútia letieť program ktorého je výsledkom majster majstrov- majster OZ!Na východe je situácia taká, že okrem OZ Bardejov nemá nikto otvorené preteky a keď sú štyri vozíky na jednom mieste/4OZ/nepustia naraz len aby si dokazovali svoju nadutosť.Keby bolo na mne zrušil by som všetky OZ na slovensku a navýšil počet chovateľov v kluboch kde sa dá v stave v akom sú ozaj manipulovať pri nasadzovaní. Región je určite cesta pre tých ktorý sa chcú porovnávať a budú mať možnosť si vybrať čo chcú letieť!Bol som dvakrát v Belgicku a možem Vás ubezpečiť že sme tými trápnymi bodmi na smiech.V r.2006 som navštívil p.Daelemansa, ktoý bol šefredaktor časopisu DE DUIF a samozrejme som sa chcel pochváliť výsledkami otvoril som svoj najlepší pretek konkurencia 180chov nas 5000hol dolet 1,2,3,4,5 atď pozrel si to a opýtal sa ma na čísla na konci riadku povedal som body o tie my súťažíme.A prečo majú rovnake? no to preto lebo je to percento z dvadsať percent!Daelemans hneď zatvoril a podal mi knihu. Prajem Vám pekné Vianoce! [%sig%]
Peter Plavý (23.12.2011, 18:13)
Dobrý večer ,v tento predsviatočný deň.Ja ako výcvikár OZ CHPH Poprad som sa dopustil tejto chyby ,že som poslal na SZ CHPH pamflet v ktorom neboli deklarované preteky ladých holubov v R1 zo SNV,Táto chyba sa stala z dôvodu zmeny regiónov po dohode na schôdzi KDTVR ,ktorej som sa ja z pracovných dôvodov nezučastnil a bol som mimo republiky .Po návrate domov som v posledný deň prerábal celý pretekový plán a urobil som túto chybu.Váž .páni naše holuby boli spolone v jednom aute z holubami OZ SNV celú sezónu a verím ,že tak to bude aj na budúci rok a moja chyba nezapričíni rozpad tejto spolupráce.Ak niekto pochybil tak som to bol ja a ni eholub chovateľa ,ktorý v konkurencií všetkých holubov OZ SNV a OZ Poprad dosiahol tieto výsledky.Tu nikto nepodvádzal a nechcel mať ani žiadnu výhodu .OZ Poprad má všetky spoločné preteky vyhodnotené z OZ SNV.Tak ešte raz Vás prosím ak chcete niečo riešiť tak riešte mňa a nie chovateľa a holuba ,ktorý nepochybil.Ja si zo svojej chyby vyvodím závery a odstúpim z funkcie vycvikára OZ Poprad v budúcej sezóne. Prajem Vám všetkým Veselé a šťastné Vianoce . Radislav Harhovský vycvikár OZ CHPH Poprad
Zdeňek Adamík (23.12.2011, 18:28)
Slovo skutečného chlapa!
Miroslav Luhovy (23.12.2011, 20:20)
p.Plavý,obávam sa ,že ani toto p.Vidholdovi asi nebude stačiť.
Ján Zajac (23.12.2011, 20:50)
Myslím si že mu to musí stačiť a malo by prísť ospravedlnenie .

[%sig%]
výcvikár OZ SNV
Ľudovít Jančok (24.12.2011, 09:46)
Zdravím Všetkých. Len neviem, či na takúto diskuziu bola tá správna chvíľa. Je mi to ľúto, ale Milan to určite vydrží. lebo má priateľov, ktorí za ním stojíme. Veľa pekných chvíľ v kruhu rodiny Vám prajem všetkým. Ludvik.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené