EKS a nový upgrade resp. abgrejd.

Ľubomír Drgáň (13.12.2011, 22:24)
Vážení chovatelia pred sebou máme rok 2012.
Na začiatku sezóny,každý chovateľ čo má klasické hodiny, robí kontrolne otlačky na pásku. A my čo máme EKS čo by sme mali urobiť ?
Na inštalovať si novú verziu programu.
Tak poďme na to.

System TAURIS – verzia programu 8.15

- System VIZION:
* model hodín ESK 500 verzia programov :1.4; 2.4; 3.4; 4.4
* model hodín VIP verzia programov : 3.4; 4.4

- Systém MEGA STAR SYSTEM - verzia programu: 4.4.h

- Systém BRICON:
* model hodín BRICON LITTLE verzia programu: V10
* model hodín BRICON SPEDDY verzia programu: V10

- Systém AMC-ESK:
* model hodín AMC-200 verzia programu: v1.80

- Systém UNIKON:
* model hodín PROFI, MEDIUM, LITE: v3.13
* model hodín CHAMP, CHAMP SOLO: v 3.13/ 2.16

- Systém TIPES:
* model hodín MC 2100 verzia programu: v2.60
* model hodín TBB-100 verzia programu: v1.14POL

Systém BENZING model hodín atis TOP verzia programu: 03.31
BENZING M1 verzia programu: 03.08
BENZING EXPRESS verzia programu: 01.29
BENZING Express G2 wersja programu: 02.06

Zapnite hodinky a skontrolujte si verziu na displeji.
Prajem príjemný večer.
Drgáň
Milan Blahovský (13.12.2011, 22:54)
Faktická pripomienka Ľubo. Ako si predstavuješ upgrade napr. u systému Benzing ????
Ľubomír Drgáň (13.12.2011, 23:15)
Milane ako u každého systému. Poslať predajcovi ,alebo doniesť na výstavu. A my už ostatné zariadime.
Milan Blahovský (14.12.2011, 07:44)
Normálny jav v Nemecku, nezaužívaný zvyk u nás. Aspoň by sa vedelo štatisticky vyhodnotiť používanie EKS u nás. Je takýto upgrade bezplatný ?
Ľubomír Drgáň (14.12.2011, 08:51)
Milan ak ho budeme robiť my,tak budeme zhruba účtovať manipuláciu ,balenie a posielanie.Ty ľudia čo budu okolo toho robiť treba ich zaplatiť. V nemeckú a poľskú sa za upgrade účtuje zhruba od 10 do 15 euro.
Zdeňek Adamík (14.12.2011, 09:07)
Když jsem měl UNIKON, neplatil jsem ani v Německu při výstavě v Kasselu přípdně u dealera v Polsku nic. Ale je "jiná doba" možná je tomu i jinak.
Milan Blahovský (14.12.2011, 09:37)
Takže inak povedané, ďalší spôsob prilepšenia si v prospech firiem.....Nepripomína vám to niektoré praktiky istých spoločnosti, ktoré si vás zmluvne zaviažu a vám neostáva nič iné iba v záujme dodržania zmlúv platiť a platiť ????
A čo tak v novej verzii, ktorá bude nielen zmenou čísla verzie urobiť aj isté vylepšenia komfortu pre užívateľa - napr. štatistické vyhodnotenia doletov holubov a nie iba ich archivácia pretekov a pod. Za tie roky čo používam EKS sa v tomto ľady pohli teda veľmi slabo.
Jindřich Šídlo (14.12.2011, 10:00)
Pane Drgáň, můžete mi prozradit, kde jste tuto informaci získal? Myslím si, že takové rozhodnutí může udělat jen výrobce, nebo národní svaz PH. Nikde jsem nic takového nenašel (možná neumím hledat), jediná zmínka je na Polských stránkách - zde: http://0402.oddzial.com/pl/glowna/strona-glowna-oddzialu Jestli si dobře vzpomínám, stejná informace byla již uvedena na polských stránkách v únoru nebo březnu pro rok 2011. Děkuji J.Š
Ľubomír Drgáň (14.12.2011, 10:45)
Milan, príklad firma predá 500 systémov. Na poštovnom to činí zhruba 2000 euro,pracovník co to robí treba ho tiež vyplatiť,hrubá jeho mesačnú mzdu.Tak aké je to prilepšenie max. starosť. Veď zákazník to nemusí poslať ku nám môže si to urobiť doma sam,ale ma to svoje rizika. Milan Ty si učiteľ,produkuješ vzdelaných ľudí. A si rád, keď tvoj žiak niečo v živote dosiahne. Ale sú aj žiaci čo im nepáli a po dozretí by radi študovali. Doučíš ich zadarmo?
Ľubomír Drgáň (14.12.2011, 10:53)
Pane.Jindřich Šídlo. Na základe nedostatkov EKS systémov,je to potrebne urobiť.O nedostatkov tu nebudem písať.
Milan Blahovský (14.12.2011, 11:35)
Ak sú niektoré EKS ( predpokladám, že typy a nie verzie) s nedostatkami tak nie je dôvod to utajovať a hádzať do spoločného vreca s tými čo to majú v poriadku. No a k tej poznámke o doškoľovaní, porovnávať žiaka s materiálnou vecou asi v tomto smere nie je na mieste.
Ľubomír Drgáň (14.12.2011, 11:41)
Milan toho žiaka som bral ako žart. Ak sa jedna o systém,tak dobre vieme ako postupuje elektronika dopredu. A všetky tieto veci sa robia pre aby sa obišla možnosť špekulácii. To zaleží, len od SZCHPH či to nariadi,alebo nie.
Jindřich Šídlo (14.12.2011, 11:47)
Pane Drgáň, nemám žádný zájem do vás rýpat, ale je zcela běžné, že při vydání nového upgrade se uvedou veškeré změny a vylepšení, to jistě víte, jako odborník na IT. Jinak to dělá dojem, jak o tom psal pan Blahovský. Jaké nedostatky mají jednotlivé EKS, to ví každý uživatel sám. J.Š
Daniel Krajcik (14.12.2011, 12:42)
Seriozna spolocnost (predpokladam, ze aj TIPES, TAURIS, MEGA, VIZION, BRICON, UNIKON, BENZING, atd.) pokial zisti takuto chybu ... mala by ju odstranit na vlastne naklady. Hmm ? Podpisovali sme v kupnej zmluve povinnost upgradovat EKS, aby bol nadalej funkcny? Nuti ma k niecomu takemuto pretekovy poriadok, nariadenie SZCHPH, ... ? Preco by som teda mal upgradovat funkcny system, pokial mi vyhovuje a nemam o dopnkove funkcie zaujem?
Tibor Balogh (14.12.2011, 12:53)
To je len zase obchod. Každy kupoval EKS za nemale peniaze,a ked nam to funguje dobre a sme snim spokojny tak preco by sme ich mali upgradovat. A preco nove verzie nehodia na internet aby sme ich mohli stiahnut.
Zdeňek Adamík (14.12.2011, 13:01)
Obě strany mají svou pravdu. Já ale chápu (ač nerad) i výrobce. Prodej hardware se snižuje v Evropě kosmickou rychlostí, neboť trh je do značné míry nasycen, potencionálních zákazníků rychle ubývá a možní noví si koupí levně z "druhé ruky" z různých pozůstalostí nebo od těch co s chovy končí. Takže když to trochu přeženu tak jediným "byznysem" začíná zůstávat prodej "čipů". Proto se podle mne tak firmy brání sjednocení čipů jak už několik let požaduje FCI. Ten kdo by byl vybrán by prakticky získal obrovskou výhodu oproti konkurenci. A proto také vymýšlejí různé (potřebné a možná i nepotřebné) úpravy software, aby alespoň částečně eliminovali nastávající ekonomický propad. Nemám pravdu?
Ľubomír Drgáň (14.12.2011, 13:03)
Pan Šidlo mysleli ste tuto vetu. (Takže inak povedané, ďalší spôsob prilepšenia si v prospech firiem....) Z mojej strany som vôbec nemyslel keď som dal ten príspevok tu na stranu že sa to obráti v prospech zárobkov. Ale vidím že všetko funguje na tom. Dva systémy na trhu sú otvorené a je možne pri novom apgrejde ich uzavrieť. Benzing to nie je.
Ľubomír Drgáň (14.12.2011, 13:31)
Pan Adamík dobre ste to vystihli.
Jindřich Šídlo (14.12.2011, 14:25)
Pane Drgáň, tato debata se začíná ubírat úplně jiným směrem, než jsem měl na mysli. Nikde u výrobců EKS a ani na svazových stránkách jsem nenašel doporučení nutnosti upgradu. Proto jsem se vás ptal, kde jste to zjistil. Nemám vůbec nic proti vám a ani EKS Benzing. Neznám ho. To, že některé systémy mají chyby, že jsou jedna záplata vedle druhé a nenavazují na sebe jsem se přesvědčil sám. Ale to jsem neměl na mysli. To by byla debata tak na celý večer. J.Š
Zdeňek Adamík (14.12.2011, 15:38)
Pan Drgáň projevil určitý druh iniciativy, ale nikomu nic nepřikazuje, jen upozorňuje na možnosti. Také nevím z čeho usuzuješ že se debata ubírá jiným směrem, je to jen určitá snaha o vzájemnou informovannost, co se děje v oblasti EKS. Tedy i v souladu s nadepsaným tématem. Kdo chce zařídí či udělá kdo nechce bude čekat až mu to někdo nařídí a možná ani tehdy to neudělá. Takže tak.
Jindřich Šídlo (14.12.2011, 16:06)
Chtěl jsem jen vědět, kde to pan Drgáň našel, jediná zmínka je na polských stránkách (aspoň co jsem našel), a ta se opakuje dokola. Jinak nikde nic. Usoudil jsem to z vět: Dva systémy na trhu sú otvorené a je možne pri novom apgrejde ich uzavrieť. Benzing to nie je. Nechci se na toto téma bavit, za poslední tři měsíce jsem si toho zažil dost, řešení v nedohlednu. Psal jsem vám o tom. S panem Drgáněm jsem mluvil telefonicky, vše je vysvětleno. J.Š
Zdeňek Adamík (14.12.2011, 16:20)
Ano vím o tom. Nejlepším řešení bývá osobní kontakt a ten je nejlevnější účastí na nějakém zájezdu do Kasselu kde si dohodnout, pokud možno dopředu, nějaký termín. Dost informací bývá i v týdeníku Die Brieftaube. Ale od čeho vlastně máme výcvikovou či sportovní komisi, že? Ta by nás měla informovat první a případně tak jako v Německu zařídit vše potřebné.
Miloš Boron (14.12.2011, 19:50)
NOVÉ FUNKCE upgrade Tipes. "EST" elektronickým podpisem TIPES - Použité ve všech dokumentech pro závod. Příslušné údaje je podepsán EST na konci řádku. Rychlejší tisk AT sériové tiskárny - sériové tiskárny s aktivním Xon / Xoff protokol tisku s maximální rychlostí. VÝPOČET SPEED - Rychlost letu "SPEED" pro závod a trénink rychlosti letu holubů bude vypočtena a zobrazena. Automatické TEST - Systém provádí automaticky autotest při každém spuštění. V kritické chyby se zobrazí "obraťte se prosím na službu" zpráva. Rozšířená paměť CHECK - rozšířené chybě korekce letové údaje je realizován. TRÉNINK - Holuby je možné se vyhřívala na školení závody. Žádný klub jednotka (ESA) je nutné. ZOBRAZENÍ antén - zobrazení počtu antény napojené na čtecí jednotky. BACKUP rozšíření "master / slave" FUNKCE - Flight data budou uložena na dvou MC2100 najednou. Optimalizace systému pro maximální výkon. Následující země jsou k dispozici: Česko Maďarsko Itálie Portugalsko Slovensko Španělsko USA Cananda Austrálie
Igor Barbírik (14.12.2011, 22:54)
Neviem o čo vám ide ani tomu celkom nerozumiem ale to čo tu uvádzate Bricon Litle všetko splna tak neviem o čo vám ide zas len o vytiahnutie financií z chovatelov!!!!!
Tibor Balogh (15.12.2011, 07:34)
Igor mas úplnu pravdu, ide niekomu zas sa len nabalit.
Miroslav Ščibravý (17.12.2011, 18:24)
Pekny vecer! Pripomina mi to vsetko automobilovy priemysel,kde sa uz tak ani nezaraba pri predaji auta,ako potom na jeho dalsom servisovani.Tak,nejak sa to bude asi dalej uberat.
Zdeňek Adamík (17.12.2011, 18:51)
Tak výrobci EKS celkem logicky sázejí na to že už se málokdo vrátí ke klasickým hodinám podobně jako asi nikdo nepřejde zpět od vysavače ke smetáku nebo od koní pod kapotou ke koním skutečným.
Ľubomír Drgáň (17.12.2011, 22:42)
Páni prekrútili ste to na sam biznis,všetko sa točí okolo peňazí,nepopieram. Ak sa jedna o konkrétne apgade FA: benzing. Tén je úplne zadarmo.Môžeme Vám ho poslať,alebo si ho môžete stiahnuť bezplatne na našej stránke.A sami si ho nainštalujte. Ak to neovládate , tak mi Vám to urobime.
Igor Barbírik (18.12.2011, 07:47)
Pán Drgán poprosím vás vysvetlyte čo to vlastne je lebo 80% chovatelov tom určite nerozumie čo je to apgade a ani ja. Ja len viem že Bricon Lytle berie a čipy Taurys,Types,atd.a cez najnovšiu nasadzovaciu matku- alebo zlučovač môžu tie systemy aj nsadzovat čo sa u ostatných neda
Zdenko Žofaj (18.12.2011, 09:52)
UPGRADE - Je to vylepšenie software /programu/, ktorý rýchlejšie komunikuje, načítava a ukladá do pamäte systému, jednotlivé zadania uživateľa, ktorému ušetri čas a čas sú peniaze ........... UPDATE - Aktualizovať - prispôsobiť k niečomu novému ..........
Ľubomír Drgáň (18.12.2011, 18:51)
Ano Zdeno to presne vystihol. Ale je tu ešte druha vec. A prečo Vám nejdu čipy po abgrejde tie čo vám išli. Keď začali sa vyrábať prvé EKS tak trh mál len 2 až 3 výrobcov. Celý zárobok bol smerovaný na výrobu EKS a nik vtedy si neuvedomil že čipy prinesú do budúcna väčšie zisky ako samotné EKS. A nastala zámena čipov.A vtedy začali utekať zisky tej spoločnosti čo ich mala drahšie. Tie pasovali na ten aj ten aj ten systém.Po dohode výrobcov si daný trh s čipmi rozdelili. Ty budeš mat čísla od BA13C851 do CB125781 Atď. Netrápte sa ,veď človek nemôže vedieť všetko. Pekný večer prajem
Igor Barbírik (18.12.2011, 19:12)
Páni dakujem za stručné vysvetlenie
Marek Hnilicka (19.12.2011, 07:43)
Pane Drgaň, jak jsem tedy pochopil. Bylo-li slibováno, že do budoucna budou universální čipy na všechny EKS, šlo pouze o lež?
Ľubomír Drgáň (19.12.2011, 10:05)
Tak to určite bola lež. Taká ako za komančov že všetko bude zadarmo a všetci si budeme rovní.
Zdeňek Adamík (19.12.2011, 10:22)
Tak k tomu by se mohli vyjádřit Vaši nebo naši zástupci v FCI jak taková jednání za tři roky jejich existence pokračila... Ve smrti a zrození je si lidstvo rovno od vlastní existence. V tom je politika bezmocná.
Jozef Čuboň (19.12.2011, 10:25)
Odbočili ste od témy. Určite nielen mňa by zaujímalo, kde a ako by sa dala novšia verzia programu stiahnúť a nainštalovať. Nepokladám sa za odborníka, ale verím, že ako ja, tak aj väčšina by si s tým vedela poradiť. Konkrétne u mňa sa jedná o BRICON SPEEDY.
Daniel Krajcik (19.12.2011, 11:34)
Diskusia unifikacie cipov bola na pode FCI vedena v duchu stanovenia jedneho vyrobcu cipov. Vsetky snahy narazali na jeden problem - a to otazka volnej konkurencie vs. monopolneho postavenia takejto urcenej firmy. Momentalne skupina odbornikov okolo Piet van Gils (subkomisia sportovej komisie) pracuje na specifikacii technickych poziadaviek pre EKS a cipy. Do buducna sa tak budu moct pouzivat iba EKS, ktore tieto poziadavky splnia.
Zdeňek Adamík (19.12.2011, 11:48)
Zástupný problém: při stanovení technických parametrů a následném výběrovém řízení tento argument neobstojí.
Marek Hnilicka (19.12.2011, 13:21)
Aha, takže vše je v řešení. "Vydrž Prťka vydrž." Jen by mě zajímalo jestli to stihnu do důchodu, že se bude používat EKS s požadavky, které momentálně plodí skupina odborníků.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené