Problém s dlhými letkami

Marek Gajdoš (11.12.2011, 16:39)
Chcel by som Vás poprosiť o radu alebo skúsenosti s riešením problému s dlhými letkami po preperení mladých holubov. Opakuje sa mi to už 3 sezónu po sebe stále vo väčšom množstve. Za každú radu vopred ďakujem. Ladislav Gajdoš
Eduard Buček (11.12.2011, 17:18)
Môj názor.Červi ,alebo priliš veľa olejnín. / Repka/alebo nesprávne použitie liekov. Zamyslite sa v ktorej kat. z týchto troch sa Vás to týka. s pozdravom Ebu
Jozef Kováč (11.12.2011, 17:25)
Mal som niekoľko rokov dozadu podobný problém a pôvodca bola repka
Zdeňek Adamík (11.12.2011, 21:05)
Někdy to může být i v případě nadměrného užití hrachu v přepeřovací směsi. Jinak jak je uvedeno výše. Pokud se stak stane tak řešením jsou ostré manikůrní nůžky. Už jsem to u jednoho kamaráda takto upravoval.
Jozef Toporcer (11.12.2011, 21:37)
CHceš povedať konkretne posledne 2-3 letky uzke a dlhe ako šabľa-vo väčšine pripadov ide o salmonelu alebo inu bakterianu infekciu a neni vylučena ani paramixoviroza v krmive by som tento problem nehľadal iba ak by bolo pošťate myšincami ale to už zase sme pri bakter.infekcii pusť sa do toho z Enrogalom-a pravidelna vakcinacia paramixo
Ľubomír Hovančík (12.12.2011, 16:34)
Mne sa to stalo pred pár rokmi, od vtedy v mesiacoch september-december venujem pozornosť preliečeniu "trichošky" a pestrému-kvalitnému zloženiu kŕmnej dávky a problém zmizol.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené