výpočet koeficientov

Jozef Kasan (26.09.2011, 15:58)
Dobrý deň prajem, nebolo by vhodné usmerniť spracovateľov výsledkov v jednotlivých OZ, aby sa pri výpočte v jednotlivých kategóriách držali vzorca, ktorý je uverejnený v propozíciách na CV aby to potom nemuseli prepočítavať. Moja pripomienka je z dôvodu, že v niektorých OZ sú vyhodnotené kategórie podľa starých vzorcov /napr. Eso, A,B atď./ Alebo je to programom? [%sig%]
Milan Blahovský (26.09.2011, 20:57)
Stačí pozornejšie vnímať dianie sa okolo koeficientov v štruktúrach FCI a možno príliš neuháňať so zverejňovaním výsledkov. Aj výpočtári sú iba ľudia z mäsa a kostí a aj tí majú svoje súkromné životy a pre uspokojenie duší netrpezlivých občas vyhodia údaje, ktoré nekorešpondujú s realitou. Boli časy kedy ste sa ich dozvedeli pri výstavách a teraz ešte ani sezóna poriadne nie je za nami ( myslím mladé ) a už je neskoro.
Páči sa mi jeden český zvrat, ktorý som počul v istom seriáli : " Ve světe mají i větší problémy" a rád ho občas používam tiež v podobných situáciach....
Mikuláš Kováč (27.09.2011, 07:11)
Na webe je smernica CV 2012. Chcem sa spýtať, či zmeny v kategórii ESO ročiak, ESO staré holuby a mladá holuby sú platné? Predchádzajúce roky mali tieto kategórie nasledovné km rozhranie: F mladé holuby od 100 km do 500 km G ESO ročiak od 100 km do 500 km H ESO staré holuby od 300 do 600 km Nechcem rýpať, som len zvedavý, či to nie je len preklep. S pozdravom Miki.
Milan Blahovský (27.09.2011, 07:57)
Nie Miki, nie je to preklep. Lepšie sa raz spýtať ako 5-krát opravovať. Smernica CV ( v časti použitia vzorcov) je urobená na podklade prijatých zmien na kongrese FCI v Poznani v športových kategóriach A, B. ESO ročiak, mladý a starý holub bolo taktiež už na PL výstave použitý tzv. šport.koef. navyše s tým že nie je ohraničenie hornej hranice. Možno to trocha mätie oproti podmienkam nášho MS ročných holubov v tom, že u nás je horná hranica 500 km. Toto je však iná súťaž.
Jozef Kasan (27.09.2011, 11:04)
Milan, ja som iba slušne upozornil, že sú tu zmeny vo výpočtoch nakoľko to ani niektorí funkcionári OZ nepostrehli. Najprv si zareagoval, že vo svete majú aj iné problémy a pri odpovedi Mikimu mi dávaš za pravdu, že je lepšie sa raz opýtať ako 5x opravovať. Ja som sa iba opýtal. Ty si znalý veci a ako člen prezídia a spracovateľ výsledkov si mohol na to upozorniť tiež aj keď sú tu ešte kompetentnejší ktorých sa to týka. Viem, že to čo spracovatelia výsledkov vyhodili je len orientačné, ale je to aj preto, že ich na tieto zmeny nikto včas neupozornil. /viem tiež, že neznalosť zákona neospravedlňuje/. Samozrejme nič v zlom. [%sig%]
Milan Blahovský (27.09.2011, 11:29)
Jozef, tento "problém" som včera popoludní vysvetlil Dušanovi. Usmerniť výpočtárov by mali v prvom rade funkcionári OZ, avšak tí ako píšem majú mnoho iných problémov ako riešiť zmeny vo výpočtoch. Pokiaľ výpočtárom nie je funkcionár OZ býva to často zádrheľom v rýchlosti reagovania na termíny a pod. Otázku si položil iba v poslednej vete, takže vyzeralo to ako keby sme si niečo vymysleli v prezídiu. Ešte že máme toto DF aby sme niektoré veci verejne dali na pravú mieru.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené