Co dalej z dravcami?

Lukáš Pavlík (26.07.2011, 21:23)
Som mlady chovatel holuby chovam od roku 2004, ale toto co sa deje tento rok este nebolo v jeseni som mal 35 starych pretekarov od marca do teraz mi zostali 4 vlanajsi zavodnici tohto roku som vypustil cca 40 mladat od mojich chovnych +nejake donesene k dnesnemu ranu mi zostalo v holubniku 30 kusov aj z timi 4 starymi holubami .......poobede som vypustil mlade + 4 stare v pocte 30ks spolu nabehol jastrab 1potrhal dalsieho chytil onedlho este nesedli vzal dalsieho vecer ked som zatvaral holubnik z 30 kusov tam sedelo 24.....som mlady chovatel ktory len tohto roku mzaturoval vsetko si hradim sam a neviem co dalej ak to takto pôjde vrazam do toho vsetko co si nejako zarobim a jastrab mi to vsetko nici nemôzem holuby ani len vypustit lebo hned je tu a uz ich chyta ......vie mi niekto poradit co mam robit? lebo nechcem z holubami skoncit ale takto sa to uz dalej neda...dakujem za rady
Rudolf Málik (26.07.2011, 22:44)
Ahoj Lukáš " počúval som minule v autobuse dvoch ako sa bavili ,že im jastrab bere prepelice a tak jeden predvrtal 3 diery do hrubej dosky do tých dier dal zvárací drót na konci zabrúsený medzi tieto hroty za nohy priviazal prepelicu a čakal" Ďalej neviem vystúpil som....
Lukáš Pavlík (27.07.2011, 20:37)
dakujem za radu pan Málik cakal som vetsie ohlasi ale ako som si myslel kazdy vidi ze mlady chovatel a kasle nato ... uz je to tak raz na mlade kazdy kasle namiesto toho aby ho podporovali a pomahali mu
Jozef Daníšek (27.07.2011, 23:29)
Pozdravujem Lukáš.Na prvý pohľad sa Ti možno zdá,že nik nemá záujem Ti poradiť.Ale ono to nie je tak.Ako určite vieš,že jastrab je zákonom chránený.A každá rada je napomáhanie k porušeniu zákona,a dokonca návod ako ten zákon veľmi účinne porušiť.A pod takú radu sa nikomu z nás nechce podpísať.Na tomto diskusnom fóre,toho bolo popísane už o pliage zvanom "jastrab"dosť i z náznakmi ako na to.Takže prajem Ti pekné čítanie.
Lukáš Pavlík (28.07.2011, 09:59)
No ja viem ale nevravim ze hned ho zabit. ale trebarz nejaky ucinny spôsob ako hoodohnat aby prestal utocit na holuby od vtedy ako sompridal prvy prispevok co som hovoril ze mi chyba 6kusov za 1den ta znich sa vratila vcera mlada holubicka nic viac ....a uz ma to prestava bavit krmit jastraba a holuby mat stale zatvorene tesil som sa na sezonu ze z mladymi konecdne zacnem pretekat mal som nachovanych od jari vyse 40 kusov a nemam ani 25 mladat uz z toho je dost vela takych co do kosa nepôjdu lebo su este dost mlade
Ľudovít Jančok (28.07.2011, 10:34)
Zdravím Vás. Lukáš, tá prvá veta v poslednom príspevku je jediné riešenie na lOO%. Moja rada, mať zdravé holuby, mať neprekrmené holuby a púšťať ich po skupinách, príklad po 5-7 kusov, nepravideľne, trebárs to môže trvať aj celý deň. Ak sa jastrabovi za týždeň nepodarí nič chytiť, bude hľadať iné lovište, možno. Pozdravujem Ludvik .
Július Vida (28.07.2011, 11:15)
Lukáš. Ťažko je radiť, keď my nevieme kde a ako chováš holuby. Ja osobne nemám veľké problémy s dravcami , ale pre istotu mám holuby celý deň zatvorené a púšťami ich len na prelet. Mláďatá sú vypúšťané na celý deň len v období keď vyletujú. Inak im nedovolím zletieť na zem, lebo vtedy sú holuby najviac zaujímavé pre jastraba. Vtedy ich môže prekvapiť. Vtedy holuby ťažko vzlietnu. Neviem možno tu robíš chybu, lebo viem, že tí čo majú "radi"svoje holuby im dovolia chodiť po dvore, kochajú sa v tom, a tu robia chybu. Inak ti doporučujem holuby na niekoľko dní zavrieť a vypúšťať ich na prelet najskôr po 15-16 hod. Treba sa ukludniť a napíš nám kde a ako chováš holuby,ale podrobnejšie, možno nájdeme spôsob.
Ernest Kováčik (28.07.2011, 12:53)
podľa toho kde bývaš , treba si zohnať poľovníka ,ktorý sa nebojí , vieme že 200 m od obyvacich miest sa nesmie strieľať - Ja vie som to prežil , čo ti máš Lukaš momentálne, Ale tú a všade ti labilný , sa ohňajú ,zákonom , je to pravdou pár oddychnutí mozog , na Ministerstve dali taký zákon -------(( nechcem tú robiť politiku )))) ale aj Komunisti keď .pokradli naše majetky , aj to bol zákon !!! aj Hitler ako vrah ,mal svoje zákony -- Ja si myslím že Jastrab ,je zlodej ktorý príde k nám --,., dokonca na dvor a zničí náš majetok (((HOLUBA)) a mi chovatelia , to trpíme , a pozeráme ,že ako naše milačiky , kradne Jastrab ,--- ÁNO bolí časí ,keď JASTRAB musel byť chránením zvieratom , bolo ich málo , a preto bol chránení ,---Ale dnes každý z nás vie , že sa natoľko rozmnožili ,že sa v Horách neuživia , a musia si hľadať , potravu aj na Holubníku , dokonca aj už v lete ---Ale náš národ ako všetko trpíme , tak nemá kto ten zákon napadnúť , - Tie Jastraby by sa živili v horách ,máme dosť veľké hory, Tak ti radím , Ako som ja robil -mál -kamaráta mal rád vínko , a sme cez zimu , varili vínko , - a pár holubov -ktorý do 20 % sa nezmestili , lietali , a prilákali , Jastraba , a jastrab mal malokrát šancu ,- A sused veľký Komunista ,podllízak , veľa krát vybehol , že ____čo tak som začal nadávať že , deti s delobuchom , robia nezbedu , treba ich zaucho potrhať ?_ A nemusí aj tebe to tak vínsť ako mne , ale tie rady nanič , sú pre deti pred spaním !!!!
Milan Blahovský (28.07.2011, 17:59)
Lukáš, zavolaj na tel. číslo 0918/541995. Možno ti tento pán poradí. Za pokus to stojí.
Lukáš Pavlík (28.07.2011, 18:34)
Vdaka za rady a ohlasi pani, no ja tiez nemam holuby pustene cely den ak ste narazali na to tiez osm ich pustal vzdy hladne aby som ich prilakal na jedlo spet po treningu lenze oni polietaju niekedy ani nie 2minutky a uz ich rozplasi tak ze musim mat nastaveny vylet az do vecera od kedy som tu pridal prvy prispevok tka dnes mi dosli 2mladate ale uplne znicene... a nieco z tim budem musiet robit skusim ich podrzat aspon 2tyzdne zatvorene a uvidime ci to zaberie ak nie budem musiet skusat zas nieco ine. A pan Vida skusal som aj skoro rano o 6tej aj neskorsie vecer okolo 17tej a neskôr na case nezalezalo vzdy sa zjavil a uz to islo...
Ján Melichárek (02.08.2011, 10:38)
,,,,,,, Autor: RRR. (---.necoss.net) Datum: 16.07.2011 20:46 Tohle je špatné Danuš, když už dravec létá až na dvůr. Standa Matuška určitě tuší, kdo jsem, ornitologové a ochránci budou šílet vzteky, ale dobře. Jsou tady dvě možnosti, které znám. Jedna je, půjčení jestřábího koše od myslivců, poradit se s nimi, dravce chytit a odvézt hodně daleko, což Vám garantuju, že za pár dní je dravec zpět a vesele loví dál. Bylo by to sice krásné, ale úplně na h....., prostě k ničemu. Tenhle musí z kola ven, takže rada druhá. Bedničku 50x50 s pletivem s většími oky, třeba 5x5 cm, dovnitř holuba, lepší odrostlé kuře. Jedny železa připevněte na vršek a druhé z boku směrem do volného prostoru, odkud najčastěji dravec útočí. Železa musíte ukotvit,- dravec má velkou sílu, ale to už Vám někdo pomůže nebo poradí. Přeji Vám štěstí R.
Marek Hnilicka (03.08.2011, 20:56)
http://www.stream.cz/video/601856-zpomaleny-prulet-jestraba-uzkym-otvorem

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené