VCS Oostende - informácie

Ján Bučo (24.06.2011, 23:52)
Dobrý večer priatelia, Prinášam Vám informáciu o nasadzovaní na preteky Oostende. Nasadzovanie prebehne 29.6.2011 (streda). Štart pretekov je plánovaný na 1.7.2011 v piatok s doletom cez noc. Plán zberu (odchod auta z NS) je nasledovný: NS Rosina 13,30 - koordinuje p. Bučo 0907847774 a p. Komačka NS Veľké Bierovce 16,30 - koordinuje p. Dohňanský 0908536778 NS Sereď 18,00 - koordinuje p. Navrátil0918541995 NS Mýtne Ludany 19,30 - koordinuje p. Sádovský 0905468612 NS Čalovec 21,00 - koordinuje p. Nochta 0908306634 NS Kráľová pri Senci 22,30 - koordinuje p. Vilian Janko 0918710703 Žiadam všetkých chovateľov, ktorí majú prihlásené holuby aby rešpektovali čas odchodu vozidla a boli na mieste nasadzovania minímálne 90 minút pred plánovaným odchodom automobilu. Zabránime tým zbytočnému meškaniu a nervozite chovateľov v nasledujúcom nasadzovacom stredisku. Je škoda, že na tak významné preteky je prihlásených tak málo holubov. Letu Zdar! Ján Bučo predseda MDKS
František Dohňanský (26.06.2011, 22:25)
Pozdravujem všetkých, ktorí sa zúčastnia a prajem si, aby to dobre dopadlo. Prípadné nejasnosti a otázky zodpovedajú predseda p. Bučo a výcvikár p.Dohňanský. Dobrý let a dolet!
Štefan Nochta (27.06.2011, 09:26)
VCS Oostende by si skutočne zaslúžila viac pozornosti a úcty zo strany chovateľov. Pre nás je to "malá Barcelona" - skutočný kráľovský pretek a mal by byť sviatkom pre každého chovateľa, ktorému dlhé a superdlhé trate nie sú ľahostajné. V našej obci starosta vyhlásil Putovný pohár na tento pretek, verím, že sa tento pretek dostane do podvedomia našich chovateľov a v budúcnosti bude účasť veľkolepejšia a medzinárodnejšia. Kampaň za tento pretek sa rozbieha i v susednom Maďarsku. Veď aj my chceme mať "svetovú Barcelonu" !!!!!!
Ján Bučo (30.06.2011, 09:39)
Pozdravujem priatelia, Oznamujem aktuálnu pozíciu auta. 638 slovenských + 17 maďarských holubov sa po kŕmení a napájaní pohlo z Rozvadova do Nemecka. Prajme našim zverencom úspešný dolet. Jano Bučo
Ľubomír Hovančík (30.06.2011, 13:50)
....je to "malá Barcelona" - skutočný kráľovský pretek a mal by byť sviatkom pre každého chovateľa, ktorému dlhé a superdlhé trate nie sú ľahostajné...... Pán Nochta pekne napísané. DT nie sú mi ľahostajné, ale vzdialenosť na môj holubník je 1300 km. Ako dlho budem musieť chovať PH, aby som vychoval taký "Tým" pre takú trať????
Štefan Nochta (30.06.2011, 14:16)
p.Hovančík, závidím Vám, ja by som si tiež rád vyskúšal takú dlhú trať.....ja to mám "iba" 1150 km. Z dobrého holuba za dva roky vychováte pozoruhodného "štrekára". S Pozdravom ŠN
Milan Blahovský (30.06.2011, 14:30)
Ľubko jedného takého si mal ( červenák ) a akosi rýchlo si sa ho zbavil ( ani Oostende nepotreboval ) a tak teraz odchováva na mojom holubníku. Snáď odchov raz naplní tvoje túžby.:o))))))))))
Štefan Nochta (30.06.2011, 16:38)
Aha, tak tu je pes zakopaný.........tak predsa len nie tých 1300km je problém.....
Peter Matalík (30.06.2011, 20:49)
Váž.p.Nochta!Už som sa raz na tomto diskusnom fóre zmieňoval o jednej "anomálii".Napísal som to asi v tom zmysle:Dovolím si tvrdiť,že nikde v vo vyspelých hol.krajinách/Belg.,Hol,.../ nemajú na tratiach cez 1000 km,tak náročnych posledných 100 km v doletovom pásme,ako mi tu na Východe.Porovnal som to s cyklistami,ak majú posledných 50 km do kopca.To riadne poznačí záv.pole.Keď sa však k tomu pridá nízka oblačnosť,protivietor a horúčava,tak sem s tými dvojročnými.Ja ich tu otestujem!Záujem o trate nad 100 km je tu stále svedčí o tom aj predaj krúžkov M-55,len musíme túto a možno aj naledujúcu sezónu pripraviť už nachované maratónske holuby.Počasiu sa nedá rozkázať.Dôkazom toho je priebeh závodov v Goden clube,bohužiaľˇdoplatili nato chovatelia zo Západu.Zo Žiliny k nám je to "iba" cca 130km,ale v akom reliefe krajiny!Každý km nad 1200 km je pre holuby bojom ,bojom o prežitie...Ako som už písal,o lietanie na maratónskych tratiach je tu záujem,len s dvojročnými holubami,no trochu by som ich nechal dozrieť.
Ján Bučo (30.06.2011, 21:19)
Dobrý večer priatelia, Holuby dorazili do Oostende o cca 21,00 hod. Auto s moravskými holubmi prišlo do Oostende takmer spolu s našim. Obe posádky sa mali stretnúť na pumpe pred Oostende a pôjdu na miesto štartu kde budú holuby ošetrené až do momentu vypustenia. Jano Bučo
Ľubomír Hovančík (30.06.2011, 21:40)
Milan žiješ? Až raz bude lietať ako snívaš, tak si kúpim jedno mladé do chovu. Alebo Ti poviem kde je jeho matka, bratia,sestry......
Štefan Nochta (01.07.2011, 06:17)
Určite, p. Matalík s Vami súhlasím a holub nad 1000 km je pre mňa "pán" holub. Počasiu sa neubránime a aj ten najlepší štrekár je nepriaznivým počasím vystavený stresu a boju o život. No a kategória holubov s pretekmi cez noc si zaslúži absolutórium, nakoľko im okrem nepriaznivého počasia hrozí aj nebezpečenstvo zo strany nočných dravcov a "tiežchovateľov". Ja som však p.Hovančíkovi, ktorý tvrdí, že :"DT nie sú mi ľahostajné, ale vzdialenosť na môj holubník je 1300 km." ...........a Milan mu odpísal:Ľubko jedného takého si mal ( červenák ) a akosi rýchlo si sa ho zbavil ( ani Oostende nepotreboval )............. tak tu je ten postoj k DT a SDT. Prajem Vám, aby ste znovu oživili lietanie na DT a SDT a znovu dostali späť ten povestný názov, že ste "baštou" týchto pretekov. Tento názov momentálne vlastní Trenčín a okolie no a cieľom NS Čalovec je prevziať Trenčínu tento "titul"....takže trenčania, buďte v strehu.........:::))))))))))
Ľubomír Hovančík (01.07.2011, 08:05)
Ten spomínaný červený PH.Bol iba "jeden" nie jediný,a podľa mňa má slabinu,ja si budujem chov podľa svojej predstavy ktorú zatiaľ nebudem zverejňovať, ale podstata veci je v tom že toho holuba dostal odo mňa P.Matalík za to, že mi ubytoval moje PH na tri týždne vo svojom zimnom sídle, z dôvodu presťahovania holubníka. A to že holub skončil u Milana už nie je moja starosť a ani pozadie tej zmeny neviem. P.S. Čo by to všetko žralo, keby všetko na holubníku zostávalo. Na diskusiu o DT by Ste mal prísť do našich krajov, lebo cez DF sa podiskutovať nedá. Pozrieť chov a tak.. Takže Ste oficiálne pozvaný na moju pôdu, kedykoľvek po dohovore 0908 196 352.
Štefan Nochta (01.07.2011, 08:14)
Ďakujem p.Hovančík za pozvanie, určite si to cením, Vaše č.t. som si uložil a akonáhle to bude aktuálne, určite sa ozvem. S pozdravom ŠN p.s. diskutovať sa dá aj na DF, človek si vymieňa názory a zároveň sa obohacuje názormi iných......
Zdeňek Adamík (01.07.2011, 08:32)
Bingo!
Ján Bučo (01.07.2011, 10:39)
Dobrý deň priatelia, Holuby z Oostende odštartovali o 10,30 hod. pri nasledovných počtoch: SK - 638 ks HU - 17 ks Morava - cca 4000 ks Počasie v mieste štartu: polooblačno, 17°C, SZ vietor 17 km/h. Po trase polooblačno, oblačno, teploty 12 - 17 st. C, S - SZ vietor v rozmedzí 7 - 20 km/h. Holuby odleteli po niekoľkých zakrúženiach. Prajme účastníkom šťastný dolet. Jano Bučo
Oldrich Savara (01.07.2011, 11:41)
Otázka ? Tých 638 + 17 znamená, že holuby z OZ Pezinok a OZ Senica ktoré viezlo na štart auto OVS Uherské hradište, mimochodom za 29 Kč kus sú mimo VC Slovenska ?
Štefan Nochta (01.07.2011, 14:22)
Oldo, nakoľko boli Vaše holuby vypustené o 10.30 hod., tak nevidím dôvod, prečo by nemali byť rátané do VCS, ovšem nasadzovacie listy je potrebné zaslať, aby potom nebolo rátané 20% iba zo 655 ks holubov a potom taktiež i protokol závodu.
Štefan Nochta (01.07.2011, 14:24)
To je môj názor, neber to ako tutovku, k tomu by sa však mali vyjadriť kompetentní...
Zdeňek Adamík (01.07.2011, 14:34)
Oldo, 29,- je moc nebo málo?
Zdeňek Adamík (01.07.2011, 14:36)
Můj názor je, že je to málo. V případě nějaké komplikace - zatraceně málo.
Oldrich Savara (01.07.2011, 17:03)
Otázka bola adresovaná pre J.Buča z dôvodu, že už v r. 2010 bola situácia pri informovaní podobná. Podľa nás nie je dôležité kto koho prepravuje a za koľko ale ak má ísť o veľkú cenu mali by kompetentní vedieť z pretekových plánov OZ kto sa preteku zúčastňuje. Pre Zdeňu cena je pre nás OK navyše v super aute.
Ján Bučo (01.07.2011, 20:12)
Dobrý večer, V podstate sa nebránim tomu aby boli tieto holuby spočítané spolu s tými, ktoré sa viezli zo Slovenska. V počtoch ste neboli zahrnutí preto lebo nikto z Vašich OZ neposlal počty nasadených holubov k nám do MDKS, aj keď je všade uvedené, že my preteky Oostende zastrešujeme. Pokiaľ budú načas zaslané podklady nie je problém ich zaradiť. A čo sa týka ceny za holuba, museli sme vychádzať z toho aký potenciál máme na Slovensku. Situácia na Morave je úplne rozdielna oproti Slovensku už len preto, že tam sa Oostende letí už niekoľko rokov, je zaradené v majstrovstvách OZ, je v priemere o 150 km kratšie a vedia z čoho majú prilbližne vychádzať. To je na margo toho aký transport si človek môže dovoliť pri 800 prihlásených holuboch. Počty sú veľmi jednoduché. V ruke máte 1600 EUR a a potrebujete prejsť spolu cca 4000 km. Nehovoriac o réžijných nákladoch, ktoré Vám popri tom vzniknú. Určite nebolo našim cieľom nabaliť sa na doprave alebo zodrieť chovateľov z kože. Pri takýchto počtoch to ale proste tak vychádza. Možno to v budúcnosti bude priaznivejšie. A možno k tomu prispeje aj táto debata. Najdôležitejšie je aby sa preteky zajtra podarili. Prajme našim opereným zverencom šťastný dolet. Letu Zdar! Jano Bučo
Štefan Janíček (01.07.2011, 20:58)
Správne, je nutné mať financie. a k tomu možeme prispieť všerci. Tak napríklad ak p. Pučkovi doletí holub ktorý je napísaný druhý v poradí na kontrolnom liste v prvej desine, tak prispejem do spoločnej pokladne 10€. Ak doletí p. Kromerovi holub ktorý je napísaný tretí v poradí na kontrolnom liste tak obdobne 10€. pre poriadok je jedno čí holub alebo holubica. Ak doletí p. Mikulovi holub ktorý je napísaný prvý v poradí v desine tak je to 20€. Kto sa pripojí.
František Šimko (01.07.2011, 21:48)
Pri pohľade na mapu kto najde Oostende musí sa mu zatajiť dych, vžite sa na chviľu do svojho holubka ,koľko krát treba mavnuť krídlami , po ceste si nájsť vodu ,stihnúť ujsť dravcovi, lebo on nepoletí tých 1300 km podľa natiahnutej čiary. Aká to neutíchajúca túžba ho bude ťahať na rodný holubník, a ten ktorý dosadne v svojej dedine na svoj rodný holubník zaslúži našu pokoru. Len tu niekedy neviem koho viac obdivovať či holuba či holubára ktorý sa nezľakol km. Ja sam chovám holuby na DT ,ale km nad 1200 sú podľa mňa zvládnuteľné iba pri ideálnom počasí , akakoľvek anomália na trati znamená totálne vysilenie a následnú smrť pretekára., lebo tie holuby idú na doraz! Prajem maratoncom veľa šťastia na trati, budú ho potrebovať.
Oldrich Savara (01.07.2011, 21:53)
Nie je pravdou, že sme náš počet holubov na Ostende neoznámili. Túto povinnosť sme na výzvu p. Dohňanského aj v rámci DF uviedli. No a k malému počtu nasadených podľa mňa je to z dôvodu, že sa tento pretek nepropaguje ako "Národný pretek". Ak sa v budúcnosti nezvolí ako "Národný pretek"z takého štartovacieho miesta napr. dolet do V a nie po priamke budú mať preteky v kateg. E utrum.K vyšie vami uvedenému . Azda ste ani vo sne neuvažovali, že o zaradení do výpočtu VCS rozhoduje to, kto koho prepravuje ? Pred sezónou bolo veľa rečí o Inter majstr. A vidíte ako to na Slovensku dopadlo. Zdá sa nám, že tie OZ CHPH, ktoré s vami Janko nespolupracujú nemajú nárok. Už som Vám v minulosti naznačil, že nie všetci chovatelia sú pripravený lietať o financie. Ale asi som nebol pochopený ? Posledná veta . Nemyslite si, že sa nasilu niekam tlačíme, no ak ste presvedčený,že by naše holuby nezlepšili koeficient ostatným,potom ??????
Oldrich Savara (01.07.2011, 22:02)
V OZ - CHPH Pezinok zatiaľ nikto z preteku Ostende prílet holuba nehlásil.
Ján Bučo (01.07.2011, 23:25)
Milý Oldo, Niekolkokrat sme spolu hovorili uz minuly rok aj o tom, ze je Vam vela zaplatit na vyhodnotenie do Intermajstrovstva a ja som to akceptoval. Napriek tomu chovatelia zo Senice, ktori nasadzovali na Brusel 2010 nezaplatili do pokladne MDKS ani cent. Absolutne nepopieram, ze by sme obmedzovali ucast na VC Slovenska dopravou s niekym inym ako s nami. Je len Vasou sikovnostou, ze ste si dokazali najst lacnejsi variant ako sme mali my ostatni. Co sa tyka propagacie vramci Narodneho preteku, k tomu sa nevyjadrujem. Ako som povedal. Ak poslete vcas a v poriadku podklady vypoctarovi, nie je problem zaradit Vas do spolocnych vysledkov. A propos: toto DF je velmi seriozne avsak pre poriadok, je potrebne informovat aj organizatora pretekov osobne. Je to podobne ako keby som tu uviedol, ze nasadim na preteky OZ po 30 holubov, neoznamim to v ZO a ocakavam, ze si to nas vycvikar odtialto stiahne. Napriek tomu sa spolocnemu vypoctu nebranim. Ked pre nic ine, tak pre prestiz tohto preteku budeme bojovat aj za spolocny vypocet s nasimi moravskymi priatelmi ak s tym budu suhlasit. Hlavne aby holubky doleteli v norme. Letu Zdar Jano Bučo
Štefan Nochta (02.07.2011, 05:50)
Oldo,koľko holubov bolo nasadených celkom z OZ Pezinok + OZ Senica?
Peter Matalík (02.07.2011, 08:33)
Dobrý postreh F.Šimka.Fakt pri 1300 km musí byť "normálne" počasie,pri anomáliach sú kruté stráty.Ináč prajem dobrý dolet!
Július Krško (02.07.2011, 11:19)
Neoficialne, údajne sa už prvé holuby doma!
Július Krško (04.07.2011, 09:15)
Chlopi, povedal by Ander, prečo je také ticho po vydarenom Oostende?
Peter Matalík (04.07.2011, 10:10)
A je isto vydarené?
František Šimko (04.07.2011, 13:01)
Štart je vydarený vždy, len dolet už taký nemusí byť !
Štefan Nochta (04.07.2011, 13:06)
Toto Oostedne bolo určite lepšie,ako vlaňajšie a straty sú minimálne.....
Zdeňek Adamík (04.07.2011, 14:04)
Ano Štefane, vystihl jsi to naprosto přesně. Je jasné že každá soutěž, která se výsledkově někomu vydaří je "výborná" a komu se náhodou nevydaří "nevydarená" a je jedno o jaký druh soutěže se jedná. Zkrátka subjektivní pocity obvykle převažují nad objektivními.
Jozef Kasan (04.07.2011, 14:16)
Toto Ostende zvládli aj tzv. strednotraťové holuby. V OZ Levice prvé hlásené pred 10,00 hod. a percentá okolo 13,00 hod. Teraz v nedeľu keď hlásia veľké horúčavy to bude na preteku Gotha zrejme ťažšie. [%sig%]
Štefan Nochta (05.07.2011, 08:10)
Ahoj, Zdeňku, posúdil som to všeobecne,nakoľko vlani pretek trval 7 dní a tento rok "iba" 2 dni. Ja som sa ani vlani nesťažoval, z 3.nasadených som umiestnil 3. Tento rok sa slimáci zrýchlili?:)))
Zdeňek Adamík (05.07.2011, 12:51)
Nevím, jestli myslíš moje slimáky, ti čtyřletí a starší, které jsem vloni nevyužil pro závody a nasazoval s ohledem na předpovědi počasí ze značné míry Jansseny, ti se zrychlili už vloni, když skončili v kompostu. Darmožrouty živit nehodlám. Teď mám hodně mladý tým slimáků, tak jdou nejdále do 560 km včetně ročních. Zkouším tam rovněž zakomponovat některé nové holuby. Hlavním cílem je vychovat podobně jako na západě "skoré" slimáky, tedy ty kteří podobně jak je tomu u překážkových dostihových koňů začínají na SDT o dva roky dříve než je tady obecnou a drahou tradicí. Koňaři už to dávno pochopili - holubáře to teprve čeká. Na rozdíl od chovu koní je holubaření stále ještě neúměrně levné, ale to se zcela určitě už velmi brzy změní a každý si bude muset rozmyslet jakou cestou se dá. Takže tak nějak, však v Nitře, pokud dožijeme, dáme řeč. Škoda že mi tam padlo holoubě, které mělo být také novou DT krví (dal jsem z první líhně obě dvě do TS : Nitra a Talent). Druhou si ohlídám sám.
Oldrich Savara (05.07.2011, 18:43)
Pre Štefana, presne to neviem. Ale niečo tesne nad 400 ks.
Štefan Nochta (05.07.2011, 21:29)
Jasné, v Nitre dáme reč........a nezabudni na 2 ks mladé... Ahoj
Peter Matalík (05.07.2011, 23:03)
Zdeňku.Tvojmu príspevku veľmi nerozumiem,ak mi to dmes "nepáli" napíš mi.To je čo skoré "slimáky"?Slimák je slimák,či je to aj rýchly "rýchlik"?A propo ja som žil v tom ,že ty "slimáky" už nechováš!/To tvoje Eso,ktorý zvádol minulý rok Ostende,nie je slimák!Je to pán holub!
Zdeňek Adamík (06.07.2011, 06:36)
Ahoj, proč bych je nechoval? Já se k nim jen chovám jako k ostatním, jediné privilegium, které mají je to že po nich nechci 5/5 ze závodů mladých, a špičkovou cenu ze závodů ročáků, což je u mne až na pár výjimek "s dobrými ksichty" kriterium pro postup do dalšího ročníku. Ode dvou roků už musí makat na plno. Netvrdím, že to dělám dobře a nikomu to ani nevnucuji. Jinak moje "926" je s převahou janssenské krve a samozřejmě je v něm i krev DT holubů a na rozdíl od těch klasických slimáků má jak 1. cenu z Oostende na 1073 km při jednodenním závodě se startem v 06:00 tak i 2. cenu z téhož závodu při startu ve 13:00 a doletu na druhý den, k tomu 2. cenu z Altfeldu a dost cen na KT a ST v první patnáctce či dvacítce (pořadí - ne %). Po loňském Oostende, které doletěl těsně po procentech jsem mu sundal čip a šel okamžitě do chovu (no okamžitě; tři týdny jsem ho dával zdravotně dohromady, pak teprve dostal budník a He). Mimochodem, tento holub měl jako holoubě ze 4/4 a byl 7. ESO holoubat OS Zlín. Většina lidí kolem mne mi říká že jsem na DT holuby - slimáky moc tvrdý, ale jak by k tomu přišli středotraťoví závodníci, kteří v daleko větší konkurenci, ve které jde na závod minimálně tisíc špičkově připravených holubů z těch cca 3600 - 4000, byli a také jsou vyřazováni když nejdou do špice a vedle nich se na holubníku povalovalo 15 a více darmožroutů, kteří jdou na závod maximálně 7 x - 8 x za rok a to bez špičkových cen? Tak se na to dívám já. I proto neudělám z Oostende a jiných tratí nad 800 km celé družstvo, protože ho ani nemám, když se ukáže že to nejsou rychlostně vytrvalostní tipy jdou do kompostu. A mohu s klidným svědomím prohlásit že mám z DT možná více špičkových umístění než něketří chovatelé, kteří o sobě tvrdí že chovají DT holuby. A ten název, pojmenování :slimák" jsem já nevymyslel, vymyslel ho jeden můj holandský kamarád, když byl u mne s manželkou na dovolené a díval se jak makám s holuby a zpočátku se divil proč na treninky kolem holubníku pouštím jedno oddělení vdovců zvlášť.. Říkám mu tak se dívej pozorněji jak trénují, jakou rychlost vyvinou atd. a on na to při večerním treninku: "Fakt ti lítají oproti těm druhým jak šneci", ale to by bylo na delší vyprávění. No a pak se pochlubil Eijerkampovi, ten Seegmüllerovi a když jsem přijel k němu na návštěvu tak mě místo obvyklým Halló jak se máš? Vítal slovy: Ahoj, co dělají Tvoji slimáci?
Štefan Nochta (06.07.2011, 09:16)
Správne Zdeňku, ja taktiež zdieľam Tvoj názor a riadim sa týmto spôsobom, že 2-ročný DT holub musí už niečo ukázať a ak to nedokáže, treba ho dať preč. Vždy je to len o príprave a zdraví. A je to jedno, či je to vdovec, alebo PM.
Ľubomír Hovančík (06.07.2011, 09:29)
Pán Nochta čo je to ? "niečo ukázať a ak to nedokáže, treba ho dať preč". Chcem spoznať Váš uhol pohľadu.
Štefan Nochta (06.07.2011, 11:28)
U mňa niečo ukázať - znamená umiestniť max. do 10%.
Ľubomír Hovančík (06.07.2011, 13:36)
Koľko krát? Alebo koľko krát nasadený a koľko krát umiestniť max. do 10%.? Aký dlhý oddych pred pretekom má ten holub?
Štefan Nochta (06.07.2011, 19:30)
Pred pretekom oddych 14 dní, nasadzovaný 2x po 14 dňoch, min. jedno um.do 10%
Štefan Janíček (07.07.2011, 05:38)
Páni a čo tý ktorý chovajú 40 alebo 50 ks a robia Vám krovie aj tý, sa majú tak správať. Potom by ste si mohli vylietať majstrov z vlastných holubníkov. Myslím si , že viac než 60% chovateľov to chová pre radosť a sú vďačný za každý ks ktorý sa im z preteku vráti.
Štefan Nochta (07.07.2011, 06:18)
p. Janíček, tiež to chovám pre radosť a hrám sa s nimi. Nezavádzam žiadnu drezúru a spôsob nasadzovania si každý môže zvoliť sám, ako mu to vyhovuje. Na preteky cez noc som si vytvoril dve 7-členné družstvá, s ktorými pretekám. Nebudem predsa chovať holuby,ktoré na tento druh preteku nemajú. Myslím, že ten Váš príspevok by skôr patril k súťažiam OZ a nie k tejto téme....pokiaľ tomu trošku rozumiete..... Pekný deň.
Zdeňek Adamík (07.07.2011, 06:28)
Pane Janíček já mám na sezonu cca 52 budníků, tedy 52 vdovců a začínám s tím co mi jestřáb na sezonu ponechá, tedy vždy méně k tomu 10 ročáků na sedačkách, těch kteří přestože měli jako holoubata solidní výsledky se do týmu nedostali a jsou nasazováni, když je místo. Nejvíce práce po mne vyžadují chovné voliery se 35 páry vybraných chovných holubů. Jestli je to moc nebo málo? Pro mne moc, ze zdravotních důvodů to zkrátka nestíhám. Pro závodní sezonu asi málo, protože třeba letos jsem ponechal pro závodní sezonu většinu ročních holubů, a to s ohledem na to že jsem byl vysoce spokojen s loňskými holoubaty, kde se jeví více dobrých ksichtů než v uplynulých 4 letech. Abych je mohl dostat do perspektivního týmu přitvrdil jsem v selekci závodníků nad 3 roky. Holubník totiž není nafukovací. Selekční tlak je ale odobný, pokud po několikerém přepáření neodchovám to co požaduji je zlikvidována celá rodina. Mnohdy přepařuji i jednou či dvakrát v sezonu pokud mláďata z první či druhé líhně neodpovídají mým představám.
Štefan Janíček (07.07.2011, 07:29)
p. Nochta , veľmi rád Vám zaplatím cestovné na môj holubník a späť ak mi dokažete vybarať z mojich 46ks MH, ktorý na to majú a ktorý nie. Viete ja holuby chovám len 8 rokov a z toho 5 rokov lietam SEMK, ak by to bolo také jednoduché to by bolo slovensko sama ruža. p.Adamík - na Oostende som nasadil 4-5 ročné vypozorované na mojom holubníku to najlepšie čo som mohol - ako moj priateľ hovorí skúsený borci a vidíte neprišiel ani jeden. Pre doplnok žačal som 63ks prirodzená, no a k dnešnému dňu 31ks prirodzená. A to som si myslel že toho roku sa ukážu - ale "BOH" mi dal vedieť SNÍVAJ ĎALEJ!!!! Veľa príjemného v hulubiarení - a samozrejme DOBRÝ LET - Vašim zverencom
Štefan Nochta (07.07.2011, 13:54)
Nemusíte mi platiť cestovné p.Janíček, kôš Vám ukáže,ktoré holuby patria na preteky cez noc. Starajte sa o ich dobrý zdravotný stav a kondíciu, hrajte sa s nimi, majte ich radi a oni sa Vám odvďačia. No a na to,že 5 rokov lietate SEMK, už by ste mal mať odpozorované, že aké holuby sa hodia na takýto druh pretekov..........nestačí sa pozerať, treba aj vidieť......
Štefan Nochta (07.07.2011, 13:55)
....a hlavne nikdy to nevzdať a učiť sa z chýb.........
Štefan Janíček (08.07.2011, 05:17)
Pištík môj, to je síce pekné a pravda, ale ja musím aj pracovať aby som im do tých krmitiek mohol aj niečo dať. No z chýb sa učím stále. Letu ZDAR cez víkend.
Ľubomír Janda (09.08.2011, 22:08)
Je viac ako mesiac po „VCS Oostende“! Kde je už možné nahliadnuť do výsledkovej listiny, príp. aký je stav spracovania? Letu zdar ! Ľ.J.
Ľubomír Janda (13.08.2011, 00:00)
Je viac ako mesiac po „VCS Oostende“! Kde je už možné nahliadnuť do výsledkovej listiny, príp. aký je stav spracovania? Letu zdar ! Ľ.J.
Milan Blahovský (14.08.2011, 09:05)
http://www.szchph.sk/sections/66/oostende_.html
Ľubomír Janda (14.08.2011, 14:58)
Pán Blahovský, ďakujem za „navigáciu“!!! Ale, tie výsledky asi nebudú kompletné! Mne tam chýba OZ Trenčín! Alebo sa mýlim??? Letu zdar ! Ľ.J.
Ľubomír Janda (14.08.2011, 22:15)
Alebo je to striktným rešpektovaním dokumentu „Propozície preteku Oostende 2011", podobne ako na Morave??? Letu zdar ! Ľ.J.
Milan Blahovský (15.08.2011, 14:24)
Dať dokopy tých pár holubov a chovateľov je náročnejšie ako spracovať Barcelonu. Keďže sa letelo aj v rámci OZ - tiek a MDKS určite sa stalo, že sú chovatelia a ich počty holubov započítané duplicitne. Pokiaľ by sa zachovalo ich číslo v rámci OZ aj v rámci klubu potom by bolo možné odfiltrovať takéto duplicity, ale kedže tomu tak nie je filtrujem iba duplicity čísel konštatovaných holubov. Kto však zaručí, že každý konštatoval a tak som ho odstránil aj z počtov nasadených holubov ??? Takto sa to chlapi nerobí a vy si stále nedáte poradiť. Poradie doletených holubov by sa teoreticky dalo odkontrolovať, ale počty nasadených holubov....??? Teda aj koeficienty u vyhodnotených holubov sú sporné a zrejme aj nepoužiteľné.
Ľubomír Janda (18.08.2011, 21:42)
Pán Blahovský, po oprave je pre mňa výsledková listina kompletná!!! Gratulujem víťazovi!!! Len nechápem „neurčitosť“ obsiahnutú v poslednej vete Vášho príspevku! Veď je to „VCS Oostende“ v gescii Prezídia SZCHPH (pozn.: uznesenie zo zasadnutia Prezídia SZCHPH konaného dňa 26.11.2011)!!! Alebo sa mýlim??? Letu zdar ! Ľ.J.
Milan Blahovský (19.08.2011, 12:19)
Určite ak sa urobí kontrola počtov holubov a chovateľov v tomto preteku a bude to sedieť z realitou na webe potom nevidím ani ja problém použitia koeficientov, opakujem ešte raz že pri tomto systéme spracovania sa mohlo stať, že chovateľ mal svoje holuby započítané aj v MDKS a aj v OZ a to by skresľovalo skutočnosť. Chápeme sa ???
Ľubomír Janda (19.08.2011, 22:31)
Pán Blahovský, samozrejme že chápeme sa!!! Ale aby som bol pochopený aj ja! Pokiaľ sú „koeficienty u vyhodnotených holubov“ z preteku garantovaného Prezídiom SZCHPH (pozn.: uznesenie zo zasadnutia konaného dňa 26.ll.2011)“sporné a zrejme nepoužiteľné“, potom je potrebné rovnako hodnotiť aj garanta samotného!!! Pochopiteľne, ak neplatí predpoklad prvý, potom sa automaticky vylučuje aj druhý predpoklad!!! Letu zdar ! Ľ.J.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené