Nácviky PH sa blížia...

Milan Blahovský (10.04.2011, 13:37)
Určite sa mnohí nevedia dočkať prvých tréningových letov s holubami a v duchu nadávajú na počasie, ktoré nám tieto plány mnohokrát kríži. Tu vietor, tu dážď, tu sneh na štítoch Vysokých Tatier či Kráľovej holi a neviem ešte čo konštatujeme. Čo vy na túto dokrútku z tréningu PH v USA, Opakujem, tréningu - 100 míľ = 160 km ????? http://www.youtube.com/watch?v=-ZSE4bjv_FA
Ing.Stanislav Matuška (10.04.2011, 21:10)
Ti jsou tedy řádně tvrdí....
Peter Matalík (10.04.2011, 22:25)
Stando!To su holuby D.Smetanu a spol.Ten E-mail poslal mne.V zime trénuju okolo holubníka aj v -35 celzia .S Dušanom často konzultujeme o závodení v Montáne. Závodí totalnym vdovstvom a hlavne holubice mu závodia fantasticky aj keď konkurencia sa dá ťažko porovnať s našou. Podľa mňa majú obrovskú výhodu v tom,že je tam "suchá klíma" a ešte "panenská" príroda.S našími bežnými chorobami/frkavky,kokcidie,salmonely.../ nemá problemi.Jedine som ho presvedčil na občasné preliečenie na tricho.Ich staré Montánske holuby sa vedia neskutočne vysporiadať so zmenou počasia počas preteku./napr.nasneží/.Počkajú si a vedia doletieť.Samozrejme,že sú aj stráty,ale minimálne.Holuby,ktoré ma odo mňa,mu zrýchlili dolety na 300-750 km tratiach.Škoda,že sa tam nedostali moje klasická DT holuby.Podobne aj ja by som chcel vyskúšať Montánske v naších podmienkach.Však Tatry,by pre nich mali byť hračkou.Reportáž o tomto chovateľovy ,je na stránke MDKS v rubrike -štrekár.Nebolo by od veci,urobiť s ním článok pre "Letu Zdar".Čo Ty na to?Bolo by to zaujímavé čítanie pre chovateľskú verejnosť.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené