Vzťahy v ZO . .

Ľudovít Jančok (26.02.2011, 15:08)
Zdravím Vás všetkých. Už dlhú dobu ma trápia medziľudské vsťahy v ZO CHPH , a následné znižovanie počtu chovateľov. Niektorí chovateľia sa správajú apsolutne neprijateľne pri činnosti v organizácii, a čo je najhoršie , funkcionári im to z nepochopiteľných dôvodov tolerujú. Običajne útoky smerujú na úspešnejších chovateľov, a ako keby to tým ostatným vyhovovalo, že sa možno zbavia konkurencie. Píšem to aj preto že sa to týka aj mojej dlhej chovateľskej prestávky. Keď ale nebudeme o tom hovoriť, môže to prerásť do veľkých rozmerov. Zatiaľ Vám ďakujem, a čakám čo Vy na to? Ludvik.
Zdenko Žofaj (26.02.2011, 17:25)
Autor: Zdeněk Adamík (---.avonet.cz)
Datum: 06.02.2011 19:20

Pane Beran s tím náhledem do historie nemám vůbec žádný problém. Nicméně stále si kladu otázku. Jaký užitek to má pro chovatele např. z SK, který tam holuby dá?
Sám správně píšete, že dnes se závodí zcela jinak a selektuje také zcela jinak a v nejbližší době tomu ani jinak nebude a v delším časovém horizontu už zase, podle mne, holubaření zanikne.

V tomto článku od pána Adamíka ma zaujala posledná veta ..... Ak v OZ a ZO sa nezlepšia medziľudské vsťahy a budeme si robiť naprotiveň, uprednostňovanie svojho tvrdého nekompromisného bezhlavého názoru aj proti ekonomickej stránke pre niektorých nesolventných chovateľov /a mladých chovateľov/, v ďalšom časovom horizonte holubárenie zanikne...
Martin Jurásek (26.02.2011, 18:03)
Jestli holubaření zanikne zcela nebo se řady členů jen početně sníží, to je otázka, na kterou nikdo z nás nedokáže teď odpovědět. Ale myslím, že se dá téměř s jistotou říci, že se mezilidské vztahy jen tak hned nezlepší a kdo ví, jestli vůbec někdy zlepší. Vše je dáno dnešní uspěchanou dobou, honbou většiny lidí za penězi (ať už z existenčních důvodů nebo jen z mamonu) a to se určitě nezastaví, spíše naopak. Proto má dnes zelenou závist, pomluvy a jim podobné jevy. Bohužel. Aspoň já to tak vidím a je mi to moc líto.
Peter Matalík (26.02.2011, 18:40)
Holubárenie ešte dlho nezanikne.Len v akej podobe bude existovať?To čo tu píše p.Jurásek je 100% pravda.V poslednej dobe som to pocítil na vlastnej koži. A dodávam úspech sa neodpúšťa a pripojím ešte jedno slovko-nikdy!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené