Stanovisko Prezídia SZ CHPH k používaniu rodových krúžkov

Pavol Javorček (23.02.2011, 08:25)
Slovenský zväz chovateľov poštových holubov Akademická 4, 949 01 Nitra Telefon / fax 0042137 6537503,E-mail: szchph@agroinstitut.sk , web:www: postoveholuby.sk Funkcionári OZ CHPH Funkcionári ZO CHPH Predstavitelia športových klubov Všetci členovia SZ CHPH 22. február 2011 VEC Stanovisko Prezídia SZ CHPH k používaniu rodových krúžkov Podľa § 3 Stanov Slovenského zväzu chovateľov poštových holubov medzi hlavné úlohy Zväzu patrí: Ods. 6: Chráni práva a záujmy členov Zväzu. Ods. 11: Zodpovedá za dodržiavanie stanovených podmienok medzinárodných súťaží. Ods. 12: Zabezpečuje centrálnu výrobu a rozdelenie rodových krúžkov, preukazov, pretekových gumičiek, iných materiálov a zabezpečuje predaj potrebných tlačív. Z týchto bodov Stanov SZ CHPH jednoznačne vyplýva, že v súťažiach, organizovaných Zväzom, sa môžu zúčastniť iba poštové holuby s rodovou obrúčkou, zaregistrovanou v evidencii SZ CHPH. Prípadne ak sú označené rodovou obrúčkou národného zväzu, ktorý je členom FCI a registruje predaj rodových krúžkov. Zo všetkých súťaží musia byť vylúčené holuby s neregistrovanými rodovými obrúčkami, kde nie je záruka, že neboli vyrobené duplicitné série. Iba takým spôsobom sa dá zabezpečiť ochrana práv ostatných členov Zväzu, aby súťaže a ich výsledky boli po všetkých stránkach hodnoverné. Z uvedených dôvodov aj SZ CHPH zadával vždy výrobu rodových krúžkov v zahraničných firmách, kde bola záruka, že na požiadanie nevyrobia chovateľom duplicitné kusy alebo série. Vyzývam preto všetkých našich členov, aby neregistrované krúžky nepoužívali. S pozdravom Ing. Juraj Kurek prezident SZ CHPH [%sig%]
Peter Fiľarský (23.02.2011, 09:41)
Váž. pán prezident, vďaka za tento prvý krok. Zvlášť sa chcem poďakovať za Vašu reakciu, ktorú ste mi zaslali E-mailom k môjmu podnetu. Som milo prekvapený a myslím, že aj chovatelia to budú vedieť náležite oceniť. Som presvedčený, že je to pre dobro zväzu. S úctou Peter Filarský
Igor Barbírik (23.02.2011, 13:24)
Chcem vyslovit podakovanie Pán.Javorčekovy aj Pánovy Kurekovy za poskytnuté informácie ktoré sú užitočné pre všetkých chovatelov Som toho názoru že takto by to malo byt.Na rozdiel od tých omáčok čo sa napíšu na každú otázku. Pán Javorček Pan Kurek bol by som velmi rád keby ste takto členov informovali aj nadalej. s pozdravom Igor B.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené