Duplicitné krúžky 0999 !!!!

Milan Blahovský (22.02.2011, 14:29)
Okrem príjemnej správy o dodaní krúžkov na Slovensko sa ku mne, ale aj ďalším členom prezídia dostala informácia o svojvoľnom vyrobení krúžkov s označením 0999 v Čechách (čísla 1-300 ????). Všetkým, ktorí si tieto krúžky od dotyčného pána zakúpili oznamujeme, že sú neplatné a ich používanie je v rozporom zo Stanovami SZ. Pokiaľ ste ich ešte nepoužili tak to vo vlastnom záujme ani nerobte !!!! Oficiálne stanovisko prezídia k tomuto skutku zverejníme zajtra na stránke SZ.
Zdeňek Adamík (22.02.2011, 15:00)
Nerozumím tomu termínu: "svojvolné vyrobení"? Svojvolné objednání, tomu bych ještě rozuměl, ale vyrobení? Náš zákazník náš pán. Pokud si někdo něco, tedy i kroužky, neobjedná, tak asi není důvod pro jejich vyrobení. Nebo ano? Fakt tomu nerozumím. A pokud by snad nedej Bože i ano, tak je SZ vlastníkem patentu či ochranné známky? Nebyla by to spíš záležitost konkurence? Je to teroristický čin? Budete požadovat trest? Trest nejvyšší?
Pavel Ostrolucký (22.02.2011, 15:02)
No to je teda sila ... tiež podnikavci, alebo vychytrálek ? Dúfam, že ten čo ich vyrobil ako falzifikáty bude aj odhalený a naležite potrestaný - príslušným zväzom a asi aj paragrafom - § !!!
Milan Blahovský (22.02.2011, 15:12)
Jasne, hlavu toho najvyššieho.:o))))))) Zdenku tvoj humor beriem, budiž som to zle naformuloval, podstata je však jasná. Objednávka výroby krúžkov mimo Zväzu je neprípustná a tá bola realizovaná.
Richard Baško (22.02.2011, 15:13)
Ono zatiaľ sú to iba reči. Dnes si dám vyrobiť rodové obrúčky, zajtra čipy... Na to zväz nemyslí, že by mal aj čipy, podobne ako pretekové gumičky a rodové obrúčky objednávať a distribuovať centrálne? Načo je nám kontrolovať A, keď už neskontrolujeme B?
Zdeňek Adamík (22.02.2011, 15:13)
Pokud není chráněno patentem apod. nemělo by se jednat o falzifikát, to by museli zavřít všechny pekárny rohlíků, kromě jedné.
Zdeňek Adamík (22.02.2011, 15:16)
Ano vážně: objednavatele je třeba nakopnout! Nevím o koho se jedná a je mi to úplně jedno.
Milan Blahovský (22.02.2011, 15:20)
Súhlasím s R.B. aby aj čípy boli objednávané a distribuované cez Zväz. Dúfam, že som svojim názorom nešľapol na kurie oko niekomu.
Ľudovít Jančok (22.02.2011, 15:38)
Zdravím no už to vidím tak, že aj na označenie holubov budú používané ochranné prvky ako na peniaze. To je ale reálna predtava či nie? Ludvik.
Ing.Zdeněk Horák (22.02.2011, 16:14)
Seriózní vyrobce vám nevyrobí rodové krožky bez razítka svazu příslušného státu na řádné objednávce. A pochybuji, že by fi. Verselag Belge bez tohoto ty kroužky vyrobila a dodala !
Milan Blahovský (22.02.2011, 18:25)
Výrobca bol z Českej republiky, ale to netvrdím že bol neseriózny.
Zdeňek Adamík (22.02.2011, 19:09)
Bude velmi dobrým počinem když zítra zveřejníte závazné stanovisko Prezidia včetně vyvození patřičných závěrů. No to jsem fakt zvědav.
Ľubomír Drgáň (22.02.2011, 19:21)
Tu je kurie oko. xixixi Milan není to možné, objednávať čipy cez zväz. Je to možné len v tedy, keď sa dohodnú všetci predajcovia. Že to poskytnú slov. zväzu,svoje čípi. A stačí, len jeden že neposkytne a už je problém na svete. Slov zväz nemôže mne určiť akú značku EKS musím používať,keď raz sa niečo schválilo. A ak už už by to bolo, tak kto bude mať ten pravý čip Fero či Jano. Ako poznám Slovákov, pravdu bude mať človek vyššie postavený, bohatší, výparník alebo kto viac kričí.
Ľudovít Jančok (22.02.2011, 19:31)
Zdravím Vás pán Drgáň. Čo znamená výparník. Ďakujem Vám neviem sa prestať smiať. Ste ftipný super. Ludvik.
Milan Blahovský (22.02.2011, 20:11)
Ludo a to ti ešte Ľubo nepovedal o suchom zipse :o)))))))))))))))))))))))))
Ľubomír Drgáň (22.02.2011, 20:58)
Sakra to sú písmenka a jedno mi ušlo.. Pán Ľudovit to L mi tam ušlo prepáčte. Spomienka o suchom zipse je na celý život.Milan však by si chcel aj ty? xixixix
Ľudovít Jančok (22.02.2011, 21:07)
Zdravím Vás pán Drgáň. Tak už dajte aj suchý zips. Viete je mi jasné že ste sa preklepol. ale práve to vyzeralo ako náročky, a to sa mi nesmierne páči, a mení a posúva Váš príspevok vysoko nad oblaky. U mňa to bolo náročky, ďakujem Vám. Teraz ten zips prosím. Ludvik.
Peter Fiľarský (22.02.2011, 21:24)
„„Slovenský zväz chovateľov poštových holubov Ing. Juraj Kurek - prezident Akademická 4 949 01 Nitra e-mail: szchph@agroinstitut.sk V e c : Krúžky a etika – žiadosť. Po prečítaní diskusných príspevkov na diskusnom fóre Slovenského zväzu chovateľov poštových holubov (ďalej len „zväz“) týkajúcich sa témy „Kružky kružky a etika“ som ostal zarazený obsahom nasledovných príspevkov: „Autor: Ľubomír Drgáň (---.dsidata.sk) Dátum: 18.02.11 08:21 Neviem či niektorý chovateľ nevie čo je etika. Ale čo je veľa, tak to je veľa. Každá OZ bojuje o každy kružok pre svojích chovateľov, aby mohli zakrúžkovať svoje prvé mladé. Slov zväz nám na preklenutie daného obdobia, dal vyrobiť sériu krúžkov 0999. Aby sme preklenuli ,dané obdobie , pokial prídu naše objednané kružky.Hneď po prvých dnoch bolo jasné ,že náhradných kružkov bude málo.A séria 0999 sa za tri dni vypredala. Každý bral krúžky z vedomím pomocť svojím kolegom a dodať im krúžky na ich holuby. Ale jeden pán, si danú situáciu zamenil za obchod, na ktorom chce asi zarobiť.,,,,,, http://cgi.ebay.co.uk/Pigeon-ring-band-rings-ringe-brieftauben-SK-2011-CARD-/380317294853?pt=UK_Collectables_AnimalCollectables_SM&hash=item588cad6105 Páni toto je link môžte si pozrieť.Cena slovenského krúžku je vysoká 6 až 7 euro 1ks. Važený pán podnikateľ, čo podniká na nešťastí slov holubárov. Etika je filozofická disciplína, ktorá sa zaoberá ľudským správaním, skúma morálku, alebo morálne relevantné konanie a jeho normy. Slovo etika pochádza z latinského etos, čo v preklade znamená zvyk, názor, charakter, spôsob myslenia. Etika je disciplínou praktickej filozofie. ...Pochopili ste??? Ja si vážim dobrého obchodníka, čo predá aj skapatú mačku ,ale tento čas na predaj slovenských krúžkov nie je teraz vhodný.“. „Autor: Stanislav Bojko (---.13.broadband5.iol.cz) Dátum: 18.02.11 10:25 Važení, Slovenské kroužky i z průkazkami, koupite na Polským Alegro- Dom i Ogrod- Zwerzenta - Dla golembi. Ceny jsou vskutku lidové.“. „Autor: Daniel Krajcik (193.87.117.---) Dátum: 18.02.11 11:06 Obrucky ponukane na ebay a allegro.pl su pravdepodobne od roznych vyrobcov. Predpokladam, ze tie polske (desiatky ci stovky kusov) su falzifikaty a ten na ebay (1ks) je zalezitostou zberatela.“. Keďže nemám informácie o doposiaľ rozdelených predmetných rodových obrúčkach série 0999 ročníka 2011 (ďalej len „krúžky“) konkrétnym osobám, s ohľadom na Vaše možnosti ako prezidenta zväzu, uvedomujúc si možný dosah následkov, v prípade pravdivosti uvedených príspevkov v časti týkajúcej sa falzifikátov, Vás žiadam o preskúmanie tejto veci a prijatie žiaducich opatrení, ktoré predídu prípadným možným nepríjemnostiam týkajúcich sa identity holubov. V prípade zistenia nerešpektovania zásad chovateľskej a občianskej morálky, resp. iného porušenia noriem zväzu zo strany člena zväzu, ktorému boli krúžky pridelené, vyvodiť potrebné opatrenia, s prípadným podnetom na disciplinárne konanie. V prípade zistenia existencie duplikátov, či falzifikátov krúžkov dať podnet na príslušné orgány činné v trestnom konaní z dôvodu podozrenia z trestného činu. Ak však už zväz v tejto veci koná, považujte tento list v hore uvedenej časti za bezpredmetný. S cieľom upokojenia veci, týkajúcej sa rozdelenia krúžkov si Vám dovoľujem navrhnúť a požiadať Vás o zverejnenie menného zoznamu osôb, ktorým boli tieto rozdelené, s uvedením ich počtu a konkrétnych čísiel na webovej stránke zväzu, na čo či myslím jeho členovia majú právo. S úctou““ PS Odoslané na zväz dňa 19.3.2011. V prípade, že to ostane nepovšimnuté, či nevyriešené, môže sa v budúcnosti jednať o nebezpečný precedens.
Ľubomír Drgáň (22.02.2011, 21:30)
OBRĄCZKA obrączki słowackie 2011+karty http://allegro.pl/obraczka-obraczki-slowackie-2011-karty-i1475721879.html#gallery Páni je toho veľa. Treba niečo robiť je veľa falzifikátov... Šup šup pracujte.
Ľubomír Drgáň (22.02.2011, 21:53)
Pán Jančok troska neskoršie začína to tu vážne. Treba kúpiť krúžky, tie čo sú na dražbe a bude všetko jasné.
Pavol Javorček (23.02.2011, 08:30)
Slovenský zväz chovateľov poštových holubov Akademická 4, 949 01 Nitra Telefon / fax 0042137 6537503,E-mail: szchph@agroinstitut.sk , web:www: postoveholuby.sk Funkcionári OZ CHPH Funkcionári ZO CHPH Predstavitelia športových klubov Všetci členovia SZ CHPH 22. február 2011 VEC Stanovisko Prezídia SZ CHPH k používaniu rodových krúžkov Podľa § 3 Stanov Slovenského zväzu chovateľov poštových holubov medzi hlavné úlohy Zväzu patrí: Ods. 6: Chráni práva a záujmy členov Zväzu. Ods. 11: Zodpovedá za dodržiavanie stanovených podmienok medzinárodných súťaží. Ods. 12: Zabezpečuje centrálnu výrobu a rozdelenie rodových krúžkov, preukazov, pretekových gumičiek, iných materiálov a zabezpečuje predaj potrebných tlačív. Z týchto bodov Stanov SZ CHPH jednoznačne vyplýva, že v súťažiach, organizovaných Zväzom, sa môžu zúčastniť iba poštové holuby s rodovou obrúčkou, zaregistrovanou v evidencii SZ CHPH. Prípadne ak sú označené rodovou obrúčkou národného zväzu, ktorý je členom FCI a registruje predaj rodových krúžkov. Zo všetkých súťaží musia byť vylúčené holuby s neregistrovanými rodovými obrúčkami, kde nie je záruka, že neboli vyrobené duplicitné série. Iba takým spôsobom sa dá zabezpečiť ochrana práv ostatných členov Zväzu, aby súťaže a ich výsledky boli po všetkých stránkach hodnoverné. Z uvedených dôvodov aj SZ CHPH zadával vždy výrobu rodových krúžkov v zahraničných firmách, kde bola záruka, že na požiadanie nevyrobia chovateľom duplicitné kusy alebo série. Vyzývam preto všetkých našich členov, aby neregistrované krúžky nepoužívali. S pozdravom Ing. Juraj Kurek prezident SZ CHPH
Zdeňek Adamík (23.02.2011, 09:28)
Jenom VÝZVA, no tak to je opravdu velmi, velmi dobré..... A co tak zveřejnit objednavatele a následně je po zásluze odměnit?
Peter Fiľarský (23.02.2011, 09:39)
Váž. pán prezident, vďaka za tento prvý krok. Zvlášť sa chcem poďakovať za Vašu reakciu, ktorú ste mi zaslali E-mailom k môjmu podnetu. Som milo prekvapený a myslím, že aj chovatelia to budú vedieť náležite oceniť. Som presvedčený, že je to pre dobro zväzu. S úctou Peter Filarský

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené