Za spolocnu vec.

Vlastimír Pomajdík (18.02.2011, 19:26)
Vazeni priatelia. Touto cestou dovolujem si obratit sa na siroku chovatelsku verejnost clenov nasho Zvazu s takou malou vyzvou v obdobi ked vstupujeme do dvojrocneho cyklu co by malo vyvrcholit organizovanim XXXIII.olympiady postovych holubov v dnoch 23 = 27. januara 2O13 v Nitre ktorou nas poveril FCI nas vrcholovy organ. Je to velka pocta pre nas Zvaz i pre nas vsetkych chovatelov pretoze my dosahovanymi vysledkami svedomitou pracou dokumentujeme nase postavenie vo svete.Je to zaroven velky zavazok, velka zodpovednost, mnoho mravenciej prace aby sme dokazali ze i tak mala krajina moze s uspechom poriadat velke podujatia. Dvojrocne nastavajuce obdobie bude iste poznacene velkou snahou nas chovatelov aby sme v sportovom zapoleni dosiahli dobrych vysledkov a takto aby sme na vlastnej pode ukazali nase schopnosti , nasu pracu , aby nasa kolekcia dobre obstala v svetovej konkurencii. Ako jeden zo zakladajucich clenov nasho zvazu si uprimne zelam , aby sa nam spolocna vec podarila. A zeby sa to malo tak stat, musime sa kazdy svojou hrivnou pricinit predovsetkym vytvorenim dobrej, nerusenej pripravnej klimy, podstatnym upevnenim medziludskych vztahov, kde mame velke rezervy, cestnym pristupom ku nasej sportovej cinnosti a v kamaratskom sutazivom duchu snazit sa o dobre vysledky. v tomto nasom pocinani nas bude sledovat cely chovatelsky svet. Ukazme, ze tu pod Tatrami ziju cestni ludia, nadovsetko mudri a ze Slovensko je krasna a privetiva krajina. Obraciam sa na vsetkych s prosbou aby sme v tomto obdobi upustili od vsetkych nesvarov, aby sme sa viac ako doteraz zomkli pre spolocnu vec. Vytvorme pre tich co budu niest tarchu vsetkej prace ci uz organizacnej alebo ekonomickej na svojich pleciach dobre podmienky, pomahajme im kazdy dobrou radou, povzbudivymi slovami a svojimi schopnostami. Budme toleranti, ak aj nieco nevyjde. NIe vzdy sa vsetko podari. Mame v nasich radoch schopnych organizatorov, osvedcenych funkcionarov na vsetkych stupnoch nasej organizacnej struktury. Povazujem sucasne nase vrcholove organy za schopne zhostit sa ulohy, ale pomozme im vsetci. Som za to, ze je treba aj konstruktivne poukazat na chyby a problemy. Ved pri kazdej praci sa vyskytuju. Mrzi ma, ze casto pouzivame neobjektivne invektivy, osocovanie a zvlast nasa webova stranka ma daleko ku kulturnosti vystupovania. Miesto toho, aby sme sa na veci pozerali s nadhladom, zhodnotili nase moznosti a starosti, utiekame sa kdesi do neobjektivnosti. Vzdy som tvrdil a tvrdim ze nasa chovatelska, sportova, ale aj ludska uroven sa odvija v nasich zakladnych organizaciach, pri vychove nasich clenov. Tu patri dolezita uloha funkcionarom. Preto mi dovolte obratit sa na vsetkych predsedov OZ, predsedov ZO, urobte vsetko preto, aby nastavajuce dvojrocne obdobie bolo uspesne a aby nase vystupenie pred svetom dopadlo k nasej spokojnosti, ale hlavne aby o nas svet hovoril v dobrom. Je to nasa jedinecna prilezitost ktorej sa chopme. Budem velmi rad,ked na nasej web starnke, ale aj odbornych casopisoch sa rozvinie dobra, konstruktivna diskusia za tuto spolocnu vec. Dakujem vam za pochopenie. VLASTIMIR POMAJDIK zasluzily clen SZ-CHPH.
Oldrich Savara (19.02.2011, 16:10)
Výborne Vlastík. Pripájam sa k tvojej výzve ale nie preto,že i ja vlastním ocenenie zaslúžilého člena zväzu ale pre argumenty , ktoré si predostrel a bude nutné ich zvládnuť. Moratórium, ktoré navrhuješ je nanajvýš potrebné a vyzýva nas k spoločnému postupu.Tak ako zvládneme 33. olympiádu tak sa na nás po nej bude svet aj pozerať. Máme jedinečnú šancu potvrdiť, to čo si uviedol, že právom chceme patriť medzi popredné zväzy sveta a nie na ich koniec. Pozdravujem Oldo.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené