GOLDEN CLUB SLOVAKIA

Peter Zahorský (10.02.2011, 22:31)
Dobrý večer vážení chovatelia, členovia aj nečlenovia GCS. Týmto príspevkom by som chcel hlavne poďakovať zakladateľom Golden Clubu Slovensko, celému výboru GCS, ktorí navrhli niečo nové. Ďakujem. Podobná myšlienka sa preberala v OZ Nitra asi pred štyrmi rokmi, kde sa uvažovalo o komerčných pretekoch okolo 500 až 600 km, ale nenašla sa odvaha pustiť sa do toho, a podstate to skončilo len pri tých myšlienkach. Veľakrát potom som sa rozprával s mnohými chovateľmi, že by mohol vzniknúť nejaký klub, v ktorom by sa súťažilo komerčne, s pretekmi cez 500 km, ale nenašli sa ľudia, ktorí by to rozbehli. Dočkal som sa až v roku 2010, keď som sa dozvedel, že vzniká nový klub s celoslovenským pôsobením s názvom GOLDEN CLUB-SLOVENSKO. Povedal som si ,,konečne, myšlienky sa zmenili na realitu“. Veľmi som to privítal, naskytá sa nám nová možnosť holubárskeho vyžitia. Osobne mi nejde ani tak o komerčnú stránku súťaženia, ako o to že sa budeme môcť porovnať medzi sebou, a nebudeme sa každý uspokojovať na svojom piesočku. Veď aj na západe, BE, NL, letia národné preteky, a víťaza si veľmi vážia, hlavne na pretekoch nad 500 km. Bohužiaľ na Slovensku sa ledva dohodneme na dvoch národných pretekoch, Gotha, Oostende, a hovoriť o 5 – 6 a viac národných pretekoch na Slovensku, ktoré by mali nejakú tradíciu, a nemenili by sa podmienky každý rok, to je asi len vo hviezdach. Celkom do diania na západe nevidím, ale letia tam preteky stále rovnaké aj 50 rokov, a nikto ich nemení, tie preteky majú tradíciu, to u nás chýba. Veľmi ma teší, že do GCS sa prihlásili aj špičkoví chovatelia z celého Slovenska, osobne sa poznám s pánom Petrom Kaciánom z Levíc, ktorý je dvojnásobným generálnym majstrom Slovenska, ktorý neváhal, a hneď sa prihlásil do GCS. Spomínam ho preto, lebo ho poznám osobne, a mám pocit, že mnohí ,,špičkoví“ chovatelia sa obávajú vstupu do GCS z dôvodu prípadného neúspechu, aby si náhodou nepokazili reputáciu. Veľmi ma to mrzí že sa nebudeme môcť porovnať priamo v boji s takými chovateľmi, ako je aktuálny generálny majster Slovenska pán Bachar, Sudor, Ing. Vidhold, Valíček, Šuty, Richtárik, Fiala, Chytil, Beňák, atď ( je ich oveľa viac, ale všetkých nemôžem spomenúť), samozrejme ak sa ešte neprihlásia. Neviem,čo ich vedie k tomu, že tak váhajú s členstvom v GCS, obavy, neúspech, nezáujem, atď? Ako by to vyzeralo, keby sme sa všetci k tomu takto stavali, asi by na Slovensku nevzniklo vôbec nič. Ja osobne som členom GCS. Stotožňujem sa s názorom, že takéto nové možnosti treba podporiť, a treba ďakovať ľudom, ktorí sa rozhodli organizovať takúto súťaž, a podporovať ich v tom, a nie byť pesimistami, rozprávať o rozpade GCS a ešte sme ani nezačali. Aj u nás v OZ Nitra je veľa dobrých chovateľov, len akosi ich nevidím medzi členmi, poukazujú aký sú dobrí, a keď sa majú porovnať s konkurenciou, tak radšej nie. Česť výnimkám. Ešte raz veľmi pekne ďakujem tvorcom myšlienky, a celému výboru Golden Clubu-Slovensko. S pozdravom Peter Záhorský, člen GCS, OZ CHPH Nitra.. Letu Zdar. Dúfam, páni majstri, že sa prihlásite, s vami to bude ešte zaujímavejšie a atraktívnejšie!
Zdeňek Adamík (11.02.2011, 06:44)
Velmi pěkný a výstižný článek.
Eduard Buček (11.02.2011, 18:43)
Peťo som veľmi rád že si napísal tak usporiadaný a pekný článok,ktorý nikoho neurazí ,ale vyzve k boju . Takže tá naša spoločná 10 hodinová diskusia čo sme strávili v aute, Ťa poriadne naštartovala a to je dobré. Tak by to malí brať aj ostatný a vtedy Slovensko a GCS budú silné . Oslávime a rozoberieme ešte GCS u Romana L. na opekačke , ako sme sa dohodli. Už čoskoro ak oteplí !!!!!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené