O päť minút 12-nasť!

Peter Matalík (09.02.2011, 21:05)
Mal som dnes návštevu a zaujímavú debatu.Svojho času som už ten "problém" riešil,ale odpovede som sa od kompetentných nedočkal.O čo sa jedná.Je to použitie holubov z jedného preteku na koef.V Česku a nie len tam sa dajú použiť koef. z celkového počtu nasadených,potom iba z nasadených holubíc a osobne z nasadených ročiakov!Čiže prakticky vzato z jedného preteku môžem mať tri/3/ prvé ceny !!!.Prečo to nie je možné na Slovensku?Však patríme spolu pod FCI.Olymp.2013 bude na Slovensku,tak by sme sa mali snažiť pomôcť chovateľom,ale mám taký pocit,že k tejto téme sa akosi nikto zo SZ nemá!Dávam to do diskusiie chovateľskej verejnosti a som zvedavý nie len na reakcie chovateľov ,ale aj zástupcov SZ.
Vladimí­r Smieško (09.02.2011, 21:32)
No tak to som zvedavý, čo s tohoto bude.
Peter Grék (09.02.2011, 21:48)
OZ Kežmarok na túto skutočnosť poukázalo v čase príprav na zjazd SZ, keď na základe záverov mimoriadnej konferencie OZ KK navrhovalo v rámci pripomienok k zväzovým dokumentom zmeniť Pretekový poriadok. Podľa nášho návrhu sa mali do pretekového poriadku doplniť tzv. závodné kategórie, dané vekom a pohlavím závodníkov. Zrejme sme boli jediným OZ ktoré o to usilovalo, keďže sa tento návrh vôbec nedostal ani do návrhov na zmenu pretekového poriadku. Zavedenie takýchto kategórií ale určite súvisí aj s možnosťami programu na výpočet výsledkov. Počul som, že FCI zmenila výpočet koeficientu v kategórii A, B na pôvodný (myslím že nazývaný švajčiarsky koeficient), ktorého hodnotu podstatne ovplyvňuje počet nasadených holubov... [%sig%]
Ľudovít Jančok (09.02.2011, 22:21)
Zdravím Vás. Pán Smieško takto ma už veľmi dávno nikto nepobavil ako ten Váš výrok také výstižné a milé, človek by čakal tretiu svetovú, ďakujem Vám. Môj názor ak môžem, dúfam že Paľo spí je to deklarácia preteku, keď v jeden dátum môže byť aj viac závodov- kategorií, ale či by mohol jeden holub sa zúčastniť všetkých nie som si istý. Potom by stačilo letieť príklad 5 závodov x 3 a máme l5 umiestnení v kešeni. Možno tomu nerozumiem, ale dám sa poučiť a veľmi rád. Zaujímavá téma Peter, pridávam sa k pánovi Smieškovi. Ludvik.
Daniel Krajcik (10.02.2011, 01:44)
O tejto teme prezidium SZCHPH rokovalo pred cca 2 rokmi. Stanovisko FCI z minuleho roka znie, ze taketo delenie konkurencie (na zaklade pohlavia, veku, farby a pod.) nie je pripustne pre vypocet olympijskych koeficientov. Jedine mozne delenie je na zaklade geografickeho kriteria (pasma, VS, ZO, provincie, apod.). Novy vypocet koeficientu v olympijskych kategorii A a B (tak ako sa pocital v minulosti) bol potvreny kongresom FCI v Poznani.
Peter Matalík (10.02.2011, 05:32)
Daniel.Ale v Čechách si to na Olymp. kokrétne p.Škovran v Ostende použili/ v jednom závode mal víťazného holuba aj holubicu a na to poukázal už vtedy J.Jakubčák od nás/.Tie podmienky by mali byť pre každého člena FCI rovnaké! Či sa mýlim?Čo sa týka výpočtu koef. v Katg.A a B konečne zvíťazil zdravý rozum.
Miroslav Luhovy (10.02.2011, 07:19)
Napriklad Rodr mal na CV v Hluku 1000 koef. a v Poznani 998,... takze pouzite na Olympiade neboli výsledky z ročiakov a pod.
Daniel Krajcik (10.02.2011, 07:40)
Peter, nebolo to vtedy zakazane, dnes to zakazane uz je. Treba to vnimat ako dalsi posun v unifikacii pravidiel medzinarodneho sutazenie. Ad koef. A,B:/ Mnohi si povedali konečne. Na druhej strane koeficient 100 bol vyvrcholenim snazenia malych federacii (typu Svajciarsko apod.), ktore nikdy nemozu konkurovat ostatnym z hladiska poctu nasadenych holubov a nasledne co najnizsich koeficientov.
Milan Blahovský (10.02.2011, 07:47)
....a roky Daniel ukázali, že ani nebudú, poľské alebo české výsledky ich o tom zrejme dostatočne presvedčili.
Pavel Ostrolucký (10.02.2011, 07:56)
Ľudko prečítaj si vetu od - deklarácia preteku ... až po koniec druhej vety ... dám sa poučiť a veľmi rád. Zasmeješ sa sám na sebe čo za nezmyseľ si napísal. Ak tomu nerozumieš - prečítaj si pretekový poriadok a stanovy, tam je to definované jasne a zreteľne. Peter Matalík a Peter Grék to veľmi dobre napísali len Ty si to úplne zle pochopil. Čo sa týka Mira Luhového - tak na CV v Hluku mali u holuba Pavla RODRA - vo vyhodnotení chybu a ten koeficient nemohol byť 1000, keď pri preberaní v kolekcii mal správne napísané len to ako uvádzaš 998,... a niečo a kat. " A " . Určite mal platiť len ten koeficient čo mal na vyhodnotení v Poznani.
Pavel Ostrolucký (10.02.2011, 08:00)
V Poznani mal koeficient 998,938.- v kat. " A ", len Škovranov nam 1000.
Pavel Ostrolucký (10.02.2011, 08:01)
Oprava - len Škovranov mal 1000.
Tibor Balogh (10.02.2011, 08:20)
Velmi výstižny názov O pät minút 12......to by malo platit a na tohto ročné krúžky, ak vobec aj budú..........
Miroslav Luhovy (10.02.2011, 13:56)
Paľo,ty si fakt všetko vysvetlíš podľa seba!Rodr mal V Hluku na výstave v kat. A 1000.Neviem či si tam bol,ale ja som tam bol.Keďže na olympiadu nemohli byť použité výsledky ročiakov , tak musel byť použitý iný závod a tým pádom bol koef. 998,...Ale ty vieš asi všetko najlepie,že.Niekedy si ako Brouk Pytlik.
Vladimír Kostroš (10.02.2011, 14:09)
Autor: Miroslav Luhovy (---.t-mobile.sk) koef. 998,...Ale ty vieš asi všetko najlepie,že.Niekedy si ako Brouk Pytlik. Mirko ,pozor! to je už na ctiutrhanie!!!!!!!!Tu nieje demokracia,tu nemôžeš vyjadriť svoj názor ,nedajbože nesúhlas!
Pavel Ostrolucký (10.02.2011, 14:14)
Konečne si sa zobudil - holuba som aj ja videl v Hluku a pri preberaní v OS má napísaný koef. 998,.. a niečo pozri si to v katalógu z výstavy. Vysvetlil Ti to Zdeněk ako to bolo a v Polsku som ja nebol to ma nezaujíma.
Zdeňek Adamík (10.02.2011, 18:58)
Nemohli byste toho, prosím, už konečně nechat?!? Když jste si vysvětlili, že na určité otázky, témata , máte odlišné názory a nechcete za každou cenu akceptovat názor toho druhého, tak mu ho prosím alespoň ponechejte a donekonečna to tady neomílejte a netlačte do osobní roviny. Vím že je to někdy těžké, ale pokud všichni budeme chtít mít poslední slovo a nedejbože i "vlastní pravdu", tak z přátel budou nepřátelé a to asi nechceme, že?
Miroslav Luhovy (11.02.2011, 08:04)
Paľo,nechcel som sa k tomu vracať,ale nedá mi to.Otvor si katalóg a pozri si aké je poradie v A kategorii a uvidíš tam koeficient 1000.Potom si nalistuj kolekcia na OlYm.Poznaň a nájdeš tam 998,...Tak ako som to napísal tak to je.Áno , Zdenek mi to vysvetlil.A zobuď sa ty z tej natvrdlosti a neomylnosti.
Július Krško (11.02.2011, 09:01)
Kolekce České republiky pro Olympiádu v Poznani: Hluk 2011 Sport A: Škovran Ladislav 05 0202 365 H 1000,00 kef. Rodr Pavel 08 0128 1145 H 998,94 kef. Rodr Pavel 07 0128 35 H 992,64 Kef. Toto stojí vo výsledkoch z Hluku v roku 2011
Miroslav Luhovy (11.02.2011, 09:41)
p.Krško , toto je kolekcia na Olympiádu a to som tu aj písal.Ale nalistujte si výsledky CV Hluk a tam je Skovran 1000 Rodr 1000 Rodr 992,64 Kubáček 990,78 atď..A už som tu písal prečo to tak bolo, pretože na CV Hluk si mohli chovatelia použiť aj výsledky z pretekov Ha a ročiakov,kdežto na Olympiádu len s otvorených pretekov.
Milan Blahovský (11.02.2011, 10:00)
Celá pointa je v tom, či takéto "zľavy" pre výkon holubov umožniť aj u nás. Sú chovatelia, ktorí sa zameriavajú na prácu s Ha a dosahujú výborné výsledky, napr. aj Peter M., ďalší sú, že to výborne vedia z ročiakmi - napr. Jaroslav O. a pokiaľ by to mohli použiť určite by ich holuby mali v národnom merítku lepšie koeficienty ako mali na výstavach. Toto funguje v Českej republike a Peter M. postavil otázku či by to nemohlo platiť aj u nás. Jeho nezaujíma koeficient holubov p.Škovrana či Rodra. Snáď by to už po tých dňoch diskusie o ničom mohlo byť jasné. Ja mám doma holubicu, ktorá sa do mája správa ako holub, neuveriteľne temperamentná k holubiciam bez záujmu o holuba. Neviem kam by som ju zaradil keby sme leteli pretek v apríli ???? :o))))))))))))))))))))
Zdeňek Adamík (11.02.2011, 10:50)
Ach jo, Palo také jsem mohl napsat Peterovi M. , že Škovran žádnou holubici na Olympiádě v Oostende neměl, ale proč bych to dělal? To je v dané problématice přece podružné, ne?
Milan Blahovský (11.02.2011, 11:48)
Trocha upratané, snáď vám to nebude vadiť, povedzme tomu, že som stratil nervy to čítať...

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené