Pieskum prihlasenia chovatelov ktorý by maly zajem pretekat z Madarska

Igor Barbírik (06.01.2011, 19:49)
Pretože sy myslým že je to výhodný smer pre celé SK.Na trase sa nenachadzjú žiadne prekážky a holuby by sy rýclo zvykly na zmenu smeru postupným predlžením km a Madary lietajú v sobotu v čom vydím zas plus že nebudú kryzovat naše holuby. Preto by bolo dobre urobyt prieskum kolko chovatelov na SK by malo záujem lietat z tohoto smeru Už si nepametam vzdialenosti ale asi do 800 km čo by bolo idealne
Zdenko Žofaj (06.01.2011, 19:56)
Konkrétne, aký smer, mesto ?????????
Igor Barbírik (06.01.2011, 20:08)
Zdenko povedzme Nyš ,to by sy určily chovatelia po nejakom prieskume a vzajomnej dohode tak aby to vyhovovalo všetkým
Vladimír Kostroš (06.01.2011, 20:22)
Igor že sa nato nevi....š však tých čo tu píšu zrátam na jednej ruke a ostatný sa len smejú ,ešte nás majú aj za d.....v.
Igor Barbírik (06.01.2011, 20:24)
Pozeral som to na navygačnom Krajova,Konstanta, Bucurešt
Igor Barbírik (06.01.2011, 20:39)
Asi máš pravdu že sa treba navšetko Vy....t Vieš ja nedkážem sediet na dvoch stolyčkách na peknej a zlej.Ćas nám ukáže jak skončí tento chaos.
Miroslav Luhovy (06.01.2011, 20:42)
p.Barbirik,ja by som to skor videl na Malmo prípadne Rigu.Neplatia sam tam diaľnice a výhodne polohy pre cele Slovensko.
Anton Morvay (06.01.2011, 20:45)
Pán Barbírik chaos končí kolapsom.
Igor Barbírik (06.01.2011, 21:02)
Miro nechápem čo si stým chcel naznačit .Za jake dialnice
Miroslav Luhovy (06.01.2011, 21:30)
Igor,chcel som tým povedať,že je to lacné a kilometrovo výhodné.Do úvahy by mohol pripadat aj Vilnius.
Igor Barbírik (06.01.2011, 21:42)
Ano do Rygy asi 1200 km len neviem gde su tam dialnice musím sa spýtat syna on tam chodil s kamyonom.AJ na Ukrajine sú nové dialnice či sa za ne platí neviem ale počul so že lepšie jak naše A lacný benzín a nafta
Milan Blahovský (06.01.2011, 22:32)
Chlapci vy ste buď na nejakých práškoch alebo sa mi sníva. Čo to beriete a skade to máte ? Nie je to nejaký nedovolený doping čo vás motivuje k takým myšlienkam ? Keď vám skončí absťák tak sa ozvite :o)))))))))))))))))))))))))
Vladimír Kostroš (06.01.2011, 22:49)
Igor Igor však som ti vravel že sa máš na to v.....ť ale Milan teraz zabodoval na 100%
Vladimír Kostroš (06.01.2011, 22:56)
Igor pozri si na mojej stránke video možno ťa bude motyvovať
Igor Barbírik (07.01.2011, 08:55)
Ćau Milan už som sa prebral z dopigu čo ti tak strašne vadí na južnom smere . Lietaly ho dlhe roky Ćesky aj Moravsky chovatelia a boly spokojnya aj my Slováci sme odtial kedysi letely tak isto jak z Gdyne a všeci sme boly spokojný. A nigdo sa nesnažil rozdrobyt OZtky aby sa zbavyl konkurencie a aby bol majster jako sa to deje v súčasnosti .
Peter Matalík (07.01.2011, 09:07)
Igor!Aj keby sme lietali z juhu,myslíš,že by sa niečo radikálne zmenilo?Oz by sa dali dohromady,prví by boli poslední,upravili by sa medziľudské vzťahy,idilka?-kdeže!To nie je o tom.Lenže to je na dlhú debatu.
Milan Blahovský (07.01.2011, 09:21)
Ahooooj Igoooooor, ja som myslel, že si už išiel na Krym overiť situáciu a ty si späť..... Ale vážne Igor, teórie o cestovaní na Ukrajinu sú asi viac ako scestné, leda tak ak by sme chceli urobiť z toho naftoturistiku. Preteky z juhu či to Maďarsko alebo Srbsko,Chorvátsko a pod. už niektoré OZ skúšali a pomaly došlo k ich rozpadu po niekoľkých nevydarených pretekoch - tu treba pracovať dlhodobo na vyselektovaní holubov, ktoré sa budú vedieť popasovať z protivetrami a to nie je v krvi našich majstrov aby sa dostali kdesi z piedestálu do poľa porazených, predsa len iné holuby by sa dostali do popredia a na to sme príliš leniví aby sme vystúpili z rozbehnutého vlaku. Prešlo 20 rokov od zmeny a ty chceš sa vrátiť kamsi späť. Problém rozdeľovania OZ, prestupov chovateľov nie je zmena smeru. Je to zmena ich ponímania demokracie. Stanovy si si doplnil ???? Mám prihodiť ešte práva Valného zhromaždenia resp. OZ a ZO ???? V tomto majú mnohí obrovské rezervy a skutočne by bolo potrebné uskutočniť testy pre funkcionárov ako to navrhol na českom DF Z.Adamík a tých čo neprejdú nekompromisne zosadiť a ak nebudú mať adekvátného nástupcu tak zrušiť ich organizačnú zložku. Potom snáď nastane pokoj a poriadok.
Igor Barbírik (07.01.2011, 09:36)
Ćau Peter ja viem že ste špičkový chovatelia viem že tebe je jedno z ktorého smeru budeš pretekat ale sám vydíš že práve večine tých špičkových to není jedno .Pzryme me sa príklad GCS kolko tých špičkových z 20tky tam je. Peter nehnevaj sa ale myslím sy to lebo by sa chovatelom ukazalo že ked je niegdo dobrý tak bude letiet aj z iného smeru a prestaly by tie nekonečné špekulácie o korydoroch a podobne aj tvoje holuby nepriletia domov naraz a majú rovnaké podmienky.
Igor Barbírik (07.01.2011, 09:50)
Milan máme take iste holuby jak B ,NL,a oni pretekajú sústavne z juhu a protivetrom tak neviem prečo sú tie obavy tých majstov. K tým krachovým pretekom sa nečudujem ked sa zmenil smer a rovno na 500 až 700 km a potom všeci lamentujú
Igor Barbírik (07.01.2011, 10:05)
A som rád že si priznal že obavy majú ty špičkovy o svoje pozícije a nie tých 80 % členov OZ samozrejme že sa to nedá povedat o všetkých špičkových chovateloch
Milan Blahovský (07.01.2011, 10:15)
Žiaľ je to tak, o osude 80 % chovateľov mnohokrát rozhoduje tých 20 % zvyšných, pokiaľ to však robia v ich prospech tak budiž, ale pokiaľ v prospech svoj tak je to na zamyslenie.
Zdeňek Adamík (07.01.2011, 11:25)
Tak argumentace Holanďany a Belgičany ve smyslu toho že lítají z jihu je naprosto scestná a už jsem to tu jednou psal. Tak se už s prominutím sakra podívejte na MAPY! Neletí ze západu nebo severozápadu, protože jsou tam moře a oceány! Vymyslete si lepší argument!
Peter Matalík (07.01.2011, 11:56)
Tak!
Igor Barbírik (07.01.2011, 13:06)
Pán Adamík tak isto argumetácia že kvoly protivetrom by musely chovat iné holuby aby neprišly o špičkové postavenie je scestná. A Milan ako keby potvrdil že ty istý špičkový chovatelia OZ ktorý majú obavy o svoje pozícije riadia aj tento zvez a preto sa nečudujem že nemajú záujem aby tu nebol takýto chaos s prestupmy.Jím je v podstate jedno kolko nás je a kolko nás to stojí hlave že oni sy udržia svoje pozíce. Oteplilo sa nám možeme pracovat okolo holubov.
ĽUdovít Dziak (07.01.2011, 16:10)
PAN BARBIRIK PODLA MOJHO NAZORU BY SA TYM SITUACIA VOBEC NEVYRIESILA. KTO CHCE CHOVAT HOLUBY A LIETAT S NIMI TAK BUDE AJ ZO SEVERU AJ ZO ZAPADU AJ Z JUHU AJ Z UKRAJINY (KDE BY SOM SA JA SAM HOLUBY AJ BAL POSLAT). ZBYTOCNE SI TYM BUDEME KOMPLIKOVAT ZIVOT. NOVE MIESTA A STARTERI A VSETKO KOLO TOHO. A V NEPOSLEDNOM RADE BUDU TRPIET NASE HOLUBY. A VERTE MI ZE KEBY SA LIETALO Z VASHO JUHU CI SKADE CHCETE LIETAT TAK BY HOLUBY ZANECHALO OVELA VIAC LUDI. ALEBO SI SPOJTE DOKOPY PAR LUDI A VYTVORTE SI MADARSKY GOLDEN KLUB SLOVENSKA. LETU ZDAR [%sig%]
Mikuláš Kováč (07.01.2011, 17:37)
Tiež nesúhlasím, aby sa menili smery. Môžete to zamaskovať akýmkoľvek ušľachtilým dôvodom, ale v konečnom dôsledku nato doplatia holuby a teda aj chovatelia. Držme sa toho čo je overené – cesty, veterinári, štartéri. P.S.: Rumunsko ? Neprišli by sme o holuby pred štartom? [%sig%]
Zdeňek Adamík (07.01.2011, 17:39)
Jako charita - velmi dobrý nápad. Hlad je sviňa.
Peter Fiľarský (07.01.2011, 17:47)
P. Igor B., Váš námet pretekať z južných smerov je, pokiaľ sa týka objektivity výsledkov hlavne z krátkych a stredných tratí možno aj čiastočne opodstatnený. Pokiaľ sa však na vec pozriem komplexne, z dôvodu, že Vás nechcem obrať o ilúzie, nebudem sa tu podrobne rozpisovať. Som si však istý, že pri otočení pretekov z južných smerov, nie jednej OZ, ale Slovenska by došlo k ústupu slovenských holubov na medzinárodnej scéne (nemyslím tým dôveryhodnosti). Skúste porozmýšľať prečo. B a NL veľmi dobré vedeli a vedia prečo lietajú tak, ako lietajú. Jednoducho inú lepšiu možnosť lietať z dlhých tratí ani nemali a od toho sa odvíjali ostatné druhy pretekov. Stačí si pozrieť položenie ich klasik. Kritici sa vždy nájdu, nech by ste navrhli čokoľvek. Vy sa aspoň, verím že s dobrým úmyslom, o niečo pokúšate a to je to na tom Vašom návrhu pekne a vždy je to lepšie, ako nerobiť nič, okrem kritiky iných. Ale ináč Vám držím palce.
Igor Barbírik (07.01.2011, 18:12)
Pan Kováč netreba nič maskovat ale takto nejak som si to predstavoval len bez emocii p.Dziak .To ešte neznamená že ked som niečo predložil že to aj chcem.Ale pokladám za dobré ked sa chovatela vyjadra čo chcú a čo nie. A treba to povedat aj tým čo nám sústavne každy rok komplikujú život prestupmy a tym padom aj dopravy holubov.
Miroslav Ďurana (07.01.2011, 19:23)
Igor neostáva Ti už nič iné,ako popracovať na tom,aby si tých majstrov porazil aj zo západu.Veď sa oteplilo, tak makaj!!!
Igor Barbírik (07.01.2011, 20:52)
Ćau Miro není podstatné čo chcem ja ale čo chce večina. Už budem mat aj 2 ročné holuby a uvydíme jako na tom budem aj s časom ja som spokojný s traťamy ktoré máme aj zo smerom len ked počuvaš tých korydorových chovatelov čo stále špekuluju a behajú z OZ do OZ z vydinamy lepšieho umiestnenia a robia problémy hned má človek celý deń v P...i Normálne vám závydim ze vaše OZ tky od Trnavy až po Žilynu take problémy nemajú
ĽUdovít Dziak (07.01.2011, 22:27)
PAN BARBIRIK NIJAKO SOM SA VAS NECHCEL DOTKNUT ALEBO VAS URAZIT. JA SOM LEN TIEZ POVEDAL SVOJ NAZOR NA DANU VEC [%sig%]
Igor Barbírik (07.01.2011, 22:41)
Ja sy vážim a že ste napísal svoj názor je 500 regystrovaných a mlčia jako keby bolo všetko v poriadku.
Igor Barbírik (07.01.2011, 22:55)
Nech sy myslý gdo chce čo chce za komunystov zme takéto problémy nemaly a všeci zme maly radost s holubov ,kamarátov a tešíly zme sa každej akcie.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené