Výstavné karty pre CV

Milan Blahovský (26.12.2010, 09:30)
Vážení funkcionári zodpovední za vypisovanie výstavných kariet a zoznamov holubov, chcel by som vás touto cestou požiadať a zároveň upozorniť na nesprávne uvádzanie čísla rodovej obrúčky u holubov s označením Slovensko. Podľa FCI je nášmu Zväzu pridelená hodnota SK a nie S, to patrí Švédsku. Píšte teda podľa vzoru : SK-08-02302-897 a nie 08-S-2302-897 či niečo iné. Pokiaľ sa chcem dopracovať k istej "štábnej kultúre" aj v tomto katalógu tak to bude potrebné písať jednotne.
Pavel Ostrolucký (27.12.2010, 09:52)
Milan - nehnevaj sa, ale ten vzor píšeš podľa mňa zle! Správne by malo byť : Rok holuba - štát - číslo klubu - číslo holuba - pohlavie napr. :......... 2007 - SK - 02302 - 1000 - H alebo HA .................. Pri roku holuba postačí dať len rok 07..... 08....... 09.....10.. ostané by malo byť vypísané celé.
Milan Blahovský (27.12.2010, 10:48)
Logiku v tvojom písaní nenachádzam, ja som vychádzal z údajov písania krúžkov iných štátov. U maďarského, nemeckého či iného holuba píšeš najprv rok a potom štát a klub ???? Mne je to jedno ako to bude, ale raz už sa to malo ujednotiť , nech to nemusím pracne dávať dokopy v katalógu. To isté sa týka písania pohlavia pre holubicu A alebo HA ???? Opäť je to prevzaté z kníh resp. z výpisov programov - v Česku - E u nás A resp.He a u nás Ha. Všetci podľa mňa kopírujú údaje z kníh a tam je to skoro ako uvádzaš, ale to je iba vecou nastavenia programu ph.exe pre spracovanie výsledkov.
Pavel Ostrolucký (27.12.2010, 11:35)
Milan ja som Ti nepísal že je to zlé - ako sám uvádzaš že v katalógoch je vždy prvý rok, potom štát, klub, číslo, H alebo A a tak by to malo byť aj správne uvádzané všade - výsledky, výstavy a pod., aby potom z toho nevznikol nejaký iný odvar.
František Ištvánek (27.12.2010, 14:42)
Omlouvám se, že se do vás pletu... Pavol, jsem přesvědčen, že M.B. má naprostou pravdu, ve správnosti psaní údajů z kroužku holuba. Píšte teda podľa vzoru : SK-08-02302-897 (logicky správně) a nikoliv 08-S-2302-897 "či niečo iné". Je to ale jenom vaše věc, jak se to bude u vás zapisovat. Hodně zdaru v novém roce 2010
Pavel Ostrolucký (27.12.2010, 15:03)
No super Frantík ak si si všimol ja píšem SK / teda Slovensko, CZ by bolo Čechy a Morava, Hung. - Maďari, Belg. - Belgia/ v tom nie je vôbec problém, ale vo výsledkoch OS v Čechách a na Morave sa uvádza číslo holuba, štát, klub a potom číslo holuba a pohlavie je označené ako uvádza Milan H, Ha, - He, alebo v CZ " E " na SK " A " či už skratkou alebo celým Ha - He v tom nie je žiadna chyba ide len o úsporu miesta vo výsledkoch - keď sa dá " a ", alebo " e " úšetrí sa tým jedno písmeno alebo jeden odklep vo výsledkoch, aby neboli výsledky jedného holuba písané niekedy na dva riadky. Vychádzam aj z toho ako sú hlásené holuby a písané na Slovensku - myslím rubriku zaletených holubov v Čechách to máte presne naopak, ak to berie chovateľ v komplexe a je to uvádzané aj vo výsledkoch po celý rok, tak je to potom správne tak či tak len si treba na to zvyknúť!
Zdeňek Adamík (27.12.2010, 15:05)
No možná to zas až tak nebude "jenom jejich věc", tedy za předpokladu realizace společného výpočetního programu a jeho společné úhrady. Jinak se také přikláním k tomu co uvádí Milan B.
Pavel Ostrolucký (27.12.2010, 15:17)
Pozrite si Pretekový poriadok - platný v súčastnej dobe - schválený od minulého roku a je platný asi na ďalšie štyri roky : Hlava VII - výpočet a zostavovanie výsledkov kde je pri ods. 4 bod " C " je uvedený vzor a ten dáva mne za pravdu, hoci vzor je ako vzor a bol uvedený s holubom keď sa vo výsledkoch uvádzalo len " S " nie SK tam je tiež chyba!
Pavel Ostrolucký (27.12.2010, 15:25)
A ešte jedna vec na ktorú netreba zabúbať - pozrite si nasadzovacie listy holubov ako je tam písané - všade je prvý rok a potom ďalšie údaje - potom ani to nie je správne a treba to všetko prerobiť ???
Zdeňek Adamík (27.12.2010, 15:47)
Prodejci KL či NL je zadávají tiskárně neustále do kola jak za cara klacka. Zřejmě když byly tvořeny před x lety tvůrci nepředpokládali, že bude někdo závodit s holuby s rodovými kroužky jiných států, což se dřívě buďto nedělo vůbec nebo jen ojediněle. První impuls měl nastat po rozdělení ČSFR, leč nenastal. Pravděpodobně stejně jak skončily závodní plíšky skončí i tyto KL - NL.
Igor Barbírik (27.12.2010, 15:57)
Jak to píšete na kontroný lyst pri nasadzaní
Pavel Ostrolucký (27.12.2010, 15:57)
Zdenko teraz si sa pekne vyhol odpovedi. Kontrólne listy sú písané správne, správne sú písané aj výsledky - na Slovensku všade v rubrikách štátu nájdeš presne o akého holuba ide či je zo Slovenska, Čiech, Moravy - CZ a číslo klubu - číslo holuba, rok - Belg - a číslo, ROK - DV - číslo klubu a číslo holuba / alebo ak ide o hlolubicu - a - / tak sa to uvádza aj v našich výsledkoch a myslím si že by sa to malo dodržovať aj na výstavách všetkých stupňov! Dúfam že si to pochopil ak nie zajtra Ti uvediem jeden príklad ako by to nemalo vypadať a budeš veľmi prekvapený ! Dneská končím - ahojte !!!
Peter Grék (27.12.2010, 16:22)
To podstatné o čo Milanovi išlo: určiť formu akou zapisovať čísla krúžkov našich holubov, aby to pri následnom spracovaní bolo jednotné. Niektorí, ktorí už spracovávali katalógy na výstavy vedia presne o čo mu išlo. Ide asi o 600 holubov, ktorých údaje môžu byť napísané rôzne a keď bude chcieť aby to v katalógu nejako vyzeralo, musí tie chybné údaje opraviť. Ak mu ich dodáme vo forme akú chce, ubudne mu zbytočná práca a ušetrí čas, ktorí by mohol trebárs venovať rodine alebo svojim holubom...
Peter Matalík (27.12.2010, 17:06)
Asi tak!
Milan Blahovský (27.12.2010, 18:13)
Peter 1 a 2 je nepochopiteľné, že máte naraz oslavu svojich menín s Pavlom :o))))))))))) Vy ste to pochopili pomerne rýchlo. Pavol sa drží starých predpisov a papierov, ktoré sú viac menej iba kopírované bez triezveho úsudku pri ich tvorbe. No a niektorí holubári ( a to bez urážky) sú ako papagáj, ktorý keď raz niečo prevezme do svojej hlavy, už je ťažko im to zmeniť. Je potrebné teda iniciovať zmenu u výrobcu KL, zmenu zapracovať aj do výstupných zostáv v novom programe pre spracovanie výsledkov.
Zdeňek Adamík (27.12.2010, 18:50)
Pavol, prosím Tě nic mi nepředváděj. Za svůj holubářský a funkcionářský život už jsem se podílel nebo sám řídil organizaci výstav různých stupňů až po CV. Dobře vím o čem je zde řeč a s jakým dodržováním termínů, s jakou úrovní výstavních karet apod. se takovýto organizátor musí potýkat! Nad tím se zkuste zamyslet, případně si to zkusit na vlastní kůži.
Pavel Ostrolucký (28.12.2010, 10:42)
Milan ja to veľmi dobre chápem ako to je a ako to má byť, ja som Ťa len chcel upozorniť, že to píšeš naopak ako sa má a ako som Ti už vyššie uviedol nadadzovacie kontrólne listy, výsledky OZETIEK, zaletené holuby sa doteraz uvádzali ako som Ti ja inicioval, že by to tak malo byť, že sa do toho zamontovali a takí čo tomu venujú pozornosť len povrchne alebo z diaľky tak ja za to nemôžem. Skrátka urob to po svojom, len aby to bolo dobré a jednotné. To čo robíš nie je ľahká práca, preto Ti držím palce a na CV uvidíme ako to bude vypadať či s tým nebudú problémy.
Milan Blahovský (28.12.2010, 10:55)
Pavol, ja to píšem tak ako by sa písať malo, je mi jasné, že sú ľudia naučení na iný sled znakov a to je spôsobené tým čo je zaužívané. Zaletené holuby - podstránka - s tým nemajú nič spoločné, to je iba informačná vec, katalóg je vizitka spracovateľa.
Vladislav Havel (28.12.2010, 21:29)
Milan, rozhodol som sa i ja vyjadriť k spôsobu písania čísiel z rodovej obrúčky a to zdôvodu Tvojho vyjadrenia "zaletené holuby s tým nemajú nič spoločné", asi pred rokom som písal na tému spôsobu písania čísiel z rodových obručiek práve u zaletených holubov. Ja si myslím, že vo všetkých dokumentoch by mal byť jednotný spôsob písania čísla rodovej obrúčky, aby chovatelia, funkcionári, nemuseli rozmýšlať, ktoré číslo je rok vyliahnutia a ktoré evidenčné číslo je OZ. Stále sa stretávam s problémom u holubov z rokou, keď boli čísla podľa OZ, napr. 01- SK-02-1111, len ja viem aké číslo mala naša OZ a podľa toho poznám vek holuba. Doporučoval by som písanie čísiel rodovej obrúčky podľa Pavla Ostroluckého rok - štát - klub - číslo je to najjednoduchší spôsob idetifikácie holuba, takmer každý chovateľ sa najprv orientuje podľa ročníka až potom nasledujú ostatné údaje. [%sig%]
Pavel Ostrolucký (29.12.2010, 09:00)
No konečne ma niekto podporil - ďakujem pán Havel - ja som to nepísal zo srandy písal som to preto, aby bolo písanie holubov jednotné vo všetkých listinách ktoré pre PH v rámci nášho štátu vychádzajú a potom nemôže nastať problém, že by zblbol počítač a že nevie zaradiť holuba do jednotlivých kategórií pri zrátavaní jedeného vyhodnocovacieho ročníka nejakej súťaže, potom za dva roky a trebárs aj za život. Pokiaľ sa to bude písať lážo plážo môžu nastať každý rok nepresnosti a pokiaľ si to sám chovateľ neusleduje pri jednotlivých vyhodnoteniach môžu nastávať rôzne trápne situácie a nepresnosti včetne vydaného katalógu na CV, ktorý by mal byť bez chýb. A nemyslím si že by sa zrazu teraz mali prerábať nasadzovacie kontrólne listy a iné listiny, ktoré sa doteraz používajú bez akýchkoľvek problémov a platí to aj o vstupných evidenčných protokoloch používaných pre EKS daných chovateľom pred sezónou, pretekový poriadok platí pre každého rovnako.
Milan Blahovský (29.12.2010, 09:31)
Pre mňa za mňa si píšte ako chcete, ja to prerábať nebudem. Mne šlo o to aby to bolo jednotné.
Že bude iný tvar čísla krúžku to by sa dalo prežiť, ale že Trenčín pošle karty v zostave z roku 2006, kedy všetky kategórie boli zobrazené na jednom liste, tak to už ťažko sa rozchodí. Dokedy si chcete funkcionári a holubári robiť podľa toho ako sa vyspíte ?????
Zdeňek Adamík (29.12.2010, 09:44)
Milane nechejme je tak ať nic neprerábajů, vrátí se na stromy a dají do šrotu EKS, gumové závodní kroužky a začnou doma vyrábět závodní plíšky a upravovat Elektročasy. Tak je to správné tak to má být. Co na tom že holubářský Svět je už úplně někde jinde.
Miroslav Luhovy (29.12.2010, 10:08)
p.Ostrolúcky,vy ste chronický rypák.Keď cez sezónu OZ-tky rušili pretek,tak ste sa tu išiel rozkrajať a útočil ste na Milana B.,že ovplyvňuje ostatných aby rušili závod.Teraz,keď tu napísal akou formou sa to má písať zase máte kopu rečí , že to tak nemá byť.Divím sa Milanovi,že kvôli takým ľuďom ako ste vy s tým nepráskol.p.Grék Vám to tu jasne napísal,že o čo tu išlo,ale to je asi nepochopiteľné,že? No nič,všetko dobré do Nového roku.
Pavel Ostrolucký (29.12.2010, 10:10)
Zdenko - správne uvedené čísla holubov a EKS by mali asi konfigurovať - nemyslíš. To nemá nič spoločné so závodnými plieškami a hodinami napísal si capinu ! Vrátil si sa o 20 rokov naspäť, no aj ja by som chcel byť ešte o niečo mladší a ono to akosi nejde - vieš tá skurvená reuma, no ostatné mi slúži dobre.
Igor Barbírik (29.12.2010, 10:29)
Nechcem sa do vašeho sporu mieša ale vystavne karty a kontroné listy su dve rozdielne veci a v tom má Milan pravdu na vystavných kartách sa uvádza najprv štat u nás SK-00-01 -19 aj na všetkých medzinárodných podujatiach sa uvádza najprv štát.
Pavel Ostrolucký (29.12.2010, 10:38)
Igor a začali to Maďari a my sa musíme opičiť ? Veď sa neboj Milan to určite zvládne a Trečín si to určite tiež opraví . A na túto tému už asi končím ako vidím a čítam, tak to nemá asi žiadem zmyslel aby bol v tom poriadok!!! Neporiadok určitým chovateľom asi viacej vyhovuje, nič sa nevyradí, može sa opravovať po zezóne kto koľko chce a vždy je všetko ÓKEJ !!!
Igor Barbírik (29.12.2010, 11:33)
Palko nehádžme niečo na Madarov aj v testovačkách sa uvádza najprv štát Afrika,tenerife aj ostatné viem že pre nás by bolo lepšie tak ako to píšeme na kontrolný list
Zdeňek Adamík (29.12.2010, 11:33)
Ještě jednou a naposled. Možná že tu podle Tebe melu capiny jen jsem ti chtěl naznačit a Ty jsi to buď nechtěl nebo neumíš pochopit, že pokud Milan nebo někdo jiný chce dělat něco jinak, než jak za cara klacka, tak na to útočíš, a podle mne hloupě. No nic každý máme na určitý vývoj svůj názor. Nebudeme se kvůli tomu hádat. Jen kdybys se chtěl někdy na něco podívat tak se podívej a zjistíš že na mezinárodní scéně je vždy kod státu na prvním místě a to nejen mezi holuby! A doufám že ani Ty nechceš sedět doma za pecí a být zahleděn pouze do sebe.
Peter Fiľarský (29.12.2010, 14:25)
Aj keď nikde nie je stanovené záväzné poradie písania jednotlivých údajov na rodových obrúčkach, čo tak vniesť do tohto trochu poriadku a logiky? Považujme trebárs číslo rodovej obrúčky za akési „rodné číslo holuba“, ktoré sa nemení a sprevádza a určuje jeho identitu po celé žitie. Na r. č. sú písané údaje v poradí od všeobecnejších ku konkrétnejším, t. j. k údajom, určujúcim konkrétnu identitu, rok, mesiac, deň a konkrétne číslo. Osobne by som písal číslo r. o. bez ohľadu na, s dobou nekráčajúce nasadz. či kontr. listy .... nasledovne: určená skrátka štátu – rok – prísl. k OZ,ZO - konrétne číslo, čiže asi takto: SK-2010(príp.10)-02601-999. Uvedené je odôvodnené aj ľahšou orientáciou pri hľadaní, či ukladaní do databázy a lepšej prehľadnosti, ale to je iba môj osobný názor. Najdôležitejšie je, aby to bolo jednotné. Nezanedbateľný je aj fakt, že holuby sa zúčastňujú nielen na našich oblastných a národnej výstave, ale aj medzinárodných.
Pavel Ostrolucký (30.12.2010, 07:29)
Zdenek - beriem Ťa takého aký si, ale ja som to pochopil hneď na samom začiatku ako som o tom začal písať , ale Ty si ako tie dve blondínky - hľadíš do zrkadla a potrebuješ pomocníka aby si sa spoznal, alebo tam vidíš toho spomínaného CÁRA z čias bolševizmu ! A ešte jedna vec my Slováci sa nemontujeme do Vašich vecí čo si robíte v Čechách a v poslednom čase ich tam máte spústa, čo by sa malo riešiť k lepšiemu !
Zdeňek Adamík (30.12.2010, 08:37)
Bože, bože, jak hluboko jsem ... To první Tvoje úsměvné souvětí mi zas až tak nevadí. ale uchylovat se k nacionalismu, tak to jsem od Tebe nečekal. Je mi Tě upřímně líto.- A propos, kdyby se neřešil společný výpočetní program tak by mi to mohlo být skutečně jedno, ale z tohoto důvodu mi do toho je a nikdy jsem navíc nepopíral že nemáme starosti a nejen v poslední době. A budu rád když se oba Svazy ze svých starostí poučí, to může být pro všechny jen a jen prospěšné, škoda že to také tak nevidíš.
Ľudovít Jančok (30.12.2010, 08:59)
Zdravím všetkých. Už som nechcel písať ale musím. Paľko prosím Ťa čo riešiš? Ak to Milan ako spracovateľ chce mať tak ako píše, neni o čom diskutovať. Prosím Ťa Palko, mán Ťa rád a považujem Ťa za priateľa, čo nemôže povedať veľa ľudí, ale niekedy Ti nerozumiem. Tolerancia, Zdržanlivosť, Priateľstvo, prosím Vás chalani. Žabomyšie vojny sú na prt. Zdravie atd. Ľudvik.
Milan Blahovský (30.12.2010, 11:14)
Je 30.12. a k uplynutiu termínu pre zaslanie kariet na CV chýba niekoľko hodín. Situácia zpred roka resp. rokov sa opäť opakuje a niektoré OZ - konkrétne 16 OZ ich doteraz nezaslalo. Zrejme (ne)zodpovední sa viac venujú príprave silvestrovského programu ako ich vyplneniu. Termín 31.12. nie je preto, aby som si zvyšok a úvod roka 2011 vyplnil zostavovaním katalógu a opäť ako cvok na úkor svojej rodiny sa ho snažil zladiť aby sa kdesi neobjavila chyba ako sa pri časovom tlaku stáva. OZ, ktoré nezašlú zoznamy holubov pre CV do 31.12.2010 odmietam zaradiť do katalógu hoci ma budete hnať aj pred súd. A o ktoré OZ ide ???? Bratislava, Senica,Terchová,Komárno,Šurany, Nitra, Žilina, KNM ( zoznam), Čadca, Pezinok, Košice, Bardejov, Michalovce, Tvrdošín, Dlhé Pole a Sabinov Pochopíte to už konečne ?????????????
Ľudovít Jančok (30.12.2010, 14:00)
Zdravím Vás . Struna sa dá naťahovať len do vtedy, kým nepraskne. To platí aj na Milanka. Ak ho chcete tak vytočiť, tak to bude Vaše maslo, keď sa na to vyprdne. Je obdivuhodná vec že je ochotný túto prácu robiť, viem o čom hovorím. Nerobme iným, to čo sa ani nám nepáči . Zdravím Vás.
Miroslav Ďurana (30.12.2010, 14:27)
Milan a vieš prečo to tak je?Lebo OZ riadia ľudia ktorý majú doma prvý a druhý program na Televíznom príjmači a odtial ich nedostaneš.Viem o čom hovorím.Prajem Ti všetko dobré do Nového roku aj všetkým ostatným diskutujúcim.
Milan Blahovský (30.12.2010, 14:53)
Miro a vieš prečo to tak je ???? Lebo im dávate dôveru. A ja sa pýtam prečo ???
Milan Blahovský (30.12.2010, 16:45)
Čím to je, že nedokážu poslať funkcionári súbor mailom ? Aké náročne je pochopiť, že pokiaľ je na web stránke SZ predpísaný formulár pre zoznamy holubov, z ktorých sa skladá následne katalóg s využitím excelu pre tiredenie poradia holubov podľa kritérií a teda nie je možné posielať tieto zostavy v tvare dokumentu, tak to už skutočne neviem pochopiť. Píše sa rok 2010 ( ešte 29 hodín) a niektorí nepochopili rozdiel medzi Excelom a Wordom, ktoré sú v činnosti viac ako 15 rokov .....dokedy ešte ???????
Ivan Nemec (30.12.2010, 19:50)
Co sa tyka diskusie o tom ako pisat kruzky, treba sa prisposobit potrebam spracovatela katalogu. Mne skor vadi blokovanie suboru. Takto nebolo mozne poslat vsetkych 18 holubov v jednom subore (my sme museli posielat 4 subory). Tym, ze sa nedaju pridavat karty, pre holuby mimo kolekcie OZ sme museli vytvorit vlastny Excel subor. Dost sa to skomplikovalo a je to menej prehladne.
Milan Blahovský (30.12.2010, 20:25)
Ivan, blokovanie buniek má svoju logiku tiež, bol by si prekvapený koľko funkcionárov mi volalo, že im to nefunguje a napokon sa zistilo, že dávali do buniek hodnoty, ktoré nesplňajú podmienky pre danú kategoriu. Ešte sa to do roka vylepší a pre každú kategóriu tam nagenerujem 3 listy, teda spolu napr.54 listov, len aby mi zase nepísali niektorí, že ich je tam zbytočne 54 keď oni dávajú iba 18 holubov ....
Vytvorím list , ktorý urobí automaticky sumár holubov za dané OZ.
Ale vlastne rozmýšľam či má zmysel tu pre niekoho robiť, keď doteraz došli karty D.Poľa, Nitry,Bardejova,Bratislavy, Sabinova, Čadce a Pezinku. Volal mi p.Fiala(Šurany), že ich odosiela a niekde to hapruje, snáď to do zajtra spojazdní. U zvyšných OZ mám pocit, že sa CV výstavy nezúčastnia resp. nepotrebujú byť v katalógu.Ich prianie je mi rozkazom. Pekný zvyšok dňa resp.večera a niektorým už aj roka.
Milan Blahovský (30.12.2010, 23:30)
Žilina zrejme žije v domnení, že má všetko v poriadku, ale je to omyl.
Majster OZ karty poslané z regionálnej výstavy a pre zvyšok OZ nejaké wordovské odkazy len nie zoznam holubov a karty podľa vzoru. Však to je na porážku, čo to za umelci sedia za PC ?????????,,
Milan Blahovský (31.12.2010, 00:43)
Je tesne po polnoci, nedošli karty OZ Prešov,Michalovce,Senica,Komárno,Tvrdošín,Šurany a Žilina....ale kedže nejde o 1,50 SK tak vás to netrápi čo ?
Vladimír Sudor (31.12.2010, 09:33)
Milan,čo ti mám na to povedať.Vypísanie a zaslanie výstavných kariet si zobral za svoje Komačka Michal.Ešte včera mi tvrdil,že je všetko v poriadku poslané. Večer o 20:00 mi volal novozvolený tajomník OZ Ing.Kučera Vladimír a oznámil mi,že v propozíciách nie je uvedené,že Majster OZ vystavuje dvoch holubov,a že ukracujem tým holubov,ktorý si to zaslúžia v športových kategóriách.Tak som sa rozhodol,že za takýchto okolností nebudem vystavovať nič. Propozície su dané termíny tiež,vieš čo máš robiť.Moju podporu máš. [%sig%]
Zdeňek Adamík (31.12.2010, 09:37)
Slovo chlapa.
Milan Blahovský (31.12.2010, 09:50)
Táto čiara sa mala urobiť pred dvomi rokmi, keď som otvoril diskusiu o Očiste SZ. Dobre, že ma vtedy neukrižovali niektorí za to čo si dovoľujem proti "snaživým" funkcionárom, pre ktorých sú termíny a plnenie uznesení iba výplodom nejakého hyperaktívného východniara. Funkcionári si prehadzujú zodpovednosť ako horúci zemiak a tešia sa ako to naťahujú a členovia OZ rovnako, veď sa kritika zvaľuje na tých čo sa dali zvoliť do funkcií a stavím sa s vami, že niektorí ani nevedia, že takýto termín vôbec je uvedený. Dokedy si ešte budeme klásť otázku či to všetko má nejaký význam ?
Milan Blahovský (31.12.2010, 12:34)
Ospravedlňujem sa OZ Prešov, karty boli poslané už 22.12. avšak sa zapotrošili v návale vianočných pozdravov. Dnes došli karty OZ Michalovce, Šurany,Žilina. Tvrdošín sa ozval, že si na to spomenuli včera...Zvyšok asi svoju účasť definitívne odrieká. Hlavne, že časť Komárna si chce vytvoriť nové OZ Dunajskú Stredu. To má pribudnúť ďalší subjekt, ktorý nezvládne základné povinnosti voči Zväzu. Odo mňa sa podpory nedočkajú.
Oldrich Savara (31.12.2010, 16:24)
Mám za to, že si mnohí ani neuvedomujete ako lahko môžeme prísť o centrálneho spracovateľa našej elektronickej agendy. Čo Vám stále vadí ? Mne nevadí, že mňa Milan občas tiež spéruje ak niečo neviem alebo pri PC pokazím, to je jednoducho daň z nevedomosti. A preto sa obávam aby nám tú starosť, ktorú pri spracovávaní rôznej dokumentácie má, raz nehodil na naše hlavy. A to všetko v čase kedy sa nám darí dostávať sa z plienok. A tak Vás prosím robte všetko tak ako to spracovateľ vyžaduje, bude to na osoh nás ostatných, povzneste sa nad vecami ktoré sú aj tak hľadaním problémov kde nie sú. Kde sú problémy na tie musí každý spracovateľ poukázať a ak chceme v nejakej súťaži byť, nuž musíme propozície dodržať. Ps. prajem všetkým holubárom do "Nového Roku " veľa zdravia, šťastia a božieho požehnania.
Milan Blahovský (01.01.2011, 15:50)
SK-08-0104-104 H Alojz Barbírik 3 072,448 960,090 SK-07-02001-820 H Jozef Géhry 3 032,521 912,600 05 - SK-0202-338 H Duchoslav J+I 962,46 SK 07-0405-698 H Hanuliak + Michálek 3140,873 961,633 07-S-0501-461 A Čulák Jozef 3117,957 968,2 SK-07-0603-476 H BACHAR PAVOL 2435,717 949,5 Nejako takto ste si to niektorí predstavovali ?????? Zoznamy neúplne, chýbajúce km u holubov s koef. resp. štandarde, holub označený ako ESO bez uvedenia koef. Niekde najprv meno, potom priezvisko chovateľa, jeden veľkými písmenami mená iný nie. Skutočne klobúk dole.
Marek Hnilicka (01.01.2011, 16:08)
Milane, ber to tak, že nebude katalog na CV tak jednotvárný. Ještě tam chybí napsat některé jména kurzívou.....
Zdeňek Adamík (01.01.2011, 20:46)
no a když k tomu do Katalogu přidáš ještě křížovku se zajímavou tajenkou, tak to bude perfektně v kontextu a možná i užitečné...
Milan Blahovský (02.01.2011, 10:10)
Kedže sa niektorí odosielajúci na Silvestra večer necítia vinní neskorým zasielaním a reklamujú, že už karty poslali a prečo sú ich mená uvádzané.... tak uvádzam, že všetky OZ zaslali zoznamy holubov resp.karty.
Milan Blahovský (02.01.2011, 14:03)
Zrejme už som otravný, ale dospel som k vrcholu , otvorím poštu OZ Revúca a súbor zoznam holubov pre CV , z ktorého sa preklápajú údaje do katalógu je zaslaný vo formáte jpg, teda ako fotografia. Ak toto má niečo spoločné s logikou tak to ma podržte. Už som pochopil Palo O. prečo si tak zastával svoj názor ( je to predsa tvoje OZ). Predsa Blahovský si to pracne vytlačí na papier a poprepisuje ako mu to bude výhodné. Tak za to vám z celého srdca ďakujem. Nabudúce by to bolo vhodné zasielať v nejakom zašifrovanom formáte nech má zoraďovateľ trocha viac práce, však sa aj tak iba nudí a vypisuje tu hovadiny po webe nie ?????
Zdeňek Adamík (02.01.2011, 17:10)
Co tady brečíš? Když pokračuješ každý rok na špatné práci, dobře Ti tak...
Lubomír Jasovský (02.01.2011, 17:29)
Pán Adamík rád čítam Vaše rady,ale prečo si uťahujete z človeka ktorého nam môžete len závidieť.
Zdeňek Adamík (02.01.2011, 18:42)
Protože je to můj velmi dobrý kamarád a má smysl pro humor.
Pavel Ostrolucký (03.01.2011, 08:25)
Milan za tú OZ Revúcu sa Ti ospravedlňujem, ja som to nepísal a neviem prečo Ti to tak poslal - mal na to napísanie v správnom formáte dosť času ! Ako tak teraz čítam tak tých problémov je naozaj veľa čo musíš riešiť, preto Ti prajem pevné nervy - veľa zdravia, šťastia v Novom roku 2011, vydarenú CV a dobrú sezónu - ja viem že Ti to všetko pekne zvládneš, držím Ti palce.
Vlastimír Pomajdík (03.01.2011, 17:46)
Neda mi vazeni priatelia aby som do tejto diskusie nevstupil. Vymlatili ste prazdnu slamu, dotkli ste sa aj svojich citov a to nikdy nevedie k spravnemu zaveru. Clen prezidia a zodpovedny funkcionar nasho zvazu vsetkych poziadal o korektnu pracu, aby celostatna vystava dopadla dobre. A to je uloha vsetkych zainteresovanych, nie len toho co chce respektovat regulernost. Velmi mi je luto, ze i touto cestou sa olizujete a zaroven na seba aj plujete. To neprospieva k pochopeniu veci. Ja viem co je to disciplina a poriadok, lebo som sa to naucil u vysadkoveho vojska. Dakujem vam. VLASTIMIR POMAJDIK

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené