Takto sa sprava chovateľ a vycvikar ZO?

Mária Beláková (08.11.2010, 12:59)
V piatok 5.11.2010 okolo 15.30 hod. som sa stavila u chovateľa p.Radolskeho Stefana pre zaletene moje mlade holubča ktoré chovateľ nasadzoval na preteky v ZO Nesluša s mladymi holubmi. Z posledneho zavodu, kde ho nasadil spolu s jeho 37 holubmi mu táto holubička prišla v ten deň jediná! Za niekoľko dni prišli 2 holuby. Táto holubica ho potrestala zrejme zato, že ju odkopával od krmítka ked sa chcela nazobať zrna.Zistil si, koho je to mladé.Chodí košovať okolo nas, ale ani slovkom sa nezmienil,že je tam naše mladé.V klube sa pochválil, že ako prvé mu prišla "skapa" od Belačky. Pán Radolsky sa prave vracal z prechazky s vnúčatami, tak som mu povedala, že som si prišla pre holubicu, s ktorou mi lietal. Ten spustil na mňa s takým jedom, že ked mu vrátim akýsi čip čo som mu mala zobrať pred 2 rokmi z jeho holuba, ktorého priniesol sused chovateľ Kubala Milan a dal deťom - dá mi holubicu alebo z nej krúžok! Neviem o aký čip Vám ide, ale ak sa Vám jedná o čip donesiel Vam novy a dajte mi holubicu. V rozhovore som šla s ním až do dvora. Tu ma schmatol za rukáv, vytlačil ma von, že tam mu nemám čo hľadať a žiadneho holuba mi nedá.. Ostala som šokovaná! Takto sa správa dlhoročný chovateľ poštových holubov a ešte kutomu aj výcvikár v jednej osobe zo ZO Nesluša. Som chovateľka pošt.holubov 15 rokov ale s takymto som sa ešte nestretla. A to som aj Ja bola výcvikárom ZO!!!
Štefan Nochta (08.11.2010, 17:14)
P. Beláková, je to poľutovania hodné, že takíto ľudia - s mínusovým IQ, sú chovatelia a to dokonca funkcionári.....Neviem si predstaviť, ako môže vypadať výbor.....ak sa však mýlim /bol by som strašne rád/, tak výbor by mal zaujať tvrdé stanovisko voči správaniu sa svojho člena a vyvodiť tvrdý postih. Je až poburujúce, keď sa chlap správa voči žene grobiansky, to je poprvé a podruhé, keď aj voči kolegovi.......tak takého chovateľa by sme v našej ZO určite nestrpeli ani minútu......
Július Vida (09.11.2010, 15:44)
Pani kolegyňa. Žiaľ, tak ako v našej spoločnosti, tak i medzi holubármi často vyhráva arogancia a drzosť. Takíto grobiani si hlavne vyberajú slabších. Dotyčný pán zrejme nezvládol situáciu, keď Vaša "skapa" porazila jeho šampiónov a v tom ostatnom konaní jednal s Vami z pozície " funkcionára KSČ." Takíto kurilapkáči, ktorí sa dokážu ulakomiť na holuby vlastných členov a nemajú charakter ich hlásiť, nemôžu byť medzi nami a nie ešte vykonávať funkcie. K tomuto činu výbor ZO a OZ musí zaujať zásadné stanovisko. Ako žene holubárke Vám držím palce.
Július Krško (10.11.2010, 09:00)
Dobrý deň prajem, pán Vida úplne s Vami súhlasím, ale takých kurilapkáčov je zrejme viac. Na poslednom preteku mi zostalo vonku 30 mladých holubov a len jedného nahlásili, aj to z Čiech.A ako dobre vieme, ten posledný septembrový víkend dal zabrať mladým holubom, kde sa stratilo na stovky kusov holubov.
Štefan Radolský (24.11.2010, 22:43)
Dobrý deň všetkým! Dlho som váhal, či budem reagovať na túto diskusiu, ale musím. Som holubárom od roku 1972 a za celý môj „holubársky život“ som sa nestretom s takým jednaním ako má pani Beláková. Jej vyjadrenia uvádzané v diskusii, sú nepravdivé, zavádzajúce, skreslené. Pani Belákovej nedal nikto právo hodnotiť moju holubársku sezónu – neviem, odkiaľ má, koľko holubov som nasadil na preteky, koľko sa mi ich vrátilo (údaje uvádzane v jej príspevku sú chybné), keď pani Beláková nelieta s ZO Nesluša, ale z OZ Dlhé Pole. Nie je pravdou, že by som sa vyjadril o nejakom holube či holubici, že je „skapa“ a vonkoncom nie je pravda, že by som do holubov kopal či iným spôsobom som ich vyháňal od krmítka. Chcem objasniť nedorozumenie ohľadne pani Belákovej a holubice s číslom HA 2010 03502 409M. Táto holubica prišla do môjho holubníka po prvom preteku mladých holubov. Myslel som si, že je z OZ Dlhé Pole (nová oblasť OZ). Nasadzoval som ju na preteky, ale nekonštatoval a aj na tú osudovú Prahu, kde mi pri košovaní p. Janíček Š. povedal, že to bude zrejme holubica p. Belákovej, že oná ma také značky. Tak som ho poprosil, aby jej oznámil, že mám jej holubicu, aby si ju prišla zobral. Až v týchto dňoch som sa dozvedel, že jej nič nepovedal – zabudol. Preto som bol veľmi prekvapený a nahnevaný, keď p. Beláková prišla takmer po 3 mesiacoch za mnou a nahnevaná mi povedala – citujem: „Dobrý deň, nemusíte mi kopať do holubice, prišla som si pre ňu.“ Ja som ju vyzval, aby mi povedala číslo krúžku holubice, aby som si bol istý, že sa jedná o tú istú holubicu a zároveň som jej povedal, aby mi vrátila čip z môjho holuba, ktorý sa zabil na vysokom napätí pri jej dome a ktorého jej poslal po jej deťoch p. Kubala. Pokračoval som ďalej do dvora aj s kočíkom s vnúčatami. Ona vošla rozčúlená do dvora – „dajte mi holubicu, dajte mi holubicu!“ a začala nadávať. Na to som ju požiadal, aby opustila môj pozemok, nakoľko mi začali plakať deti a musel som ich utíšiť. Pani Beláková vôbec nereagovala a tak som ju otočil a vytlačil z dvora. Keď som sa dozvedel, že ma takto očiernila vo svojom vyjadrení na internete, rozhodol som sa ju navštíviť. Pri osobnom stretnutí s ňou som ju vyzval, aby sa mi ospravedlnila za krivé obvinenie a lži, ktoré popísala na internete, dal som jej číslo holubice a spýtal som sa jej, či je holubice jej. Na tom mi odpovedala, že nevie, že sa musí pozrieť doma. Tak som jej dal tel. číslo, nech mi zavolá. Čakal som dva dni, ale neozvala sa. Tak som šiel za ňou druhýkrát. To som však už vedel, že holubica nepatrí jej – zistil som si, komu patrí a holubica nie je z OZ Dlhé Pole ale OZ Sabinov. Ani pri tejto druhej návšteve som u nej nepochodil – nechcela sa mi ospravedlniť, za všetko, čo popísala a narozprávala, no naopak, ona žiadala, aby som sa jej ja ospravedlnil. Prečo pani Beláková stále tajila a tají číslo krúžku svojej holubice, prečo sa nepreukázala preukazom holuba a ja by som jej následne povedal, či mám jej holubicu alebo nie?! Naopak, ona žiadala, aby som jej najskôr ukázal holubicu a ona mi povie, či je holubica jej. Takýto systém však nikde nefunguje – platí pravidlo – číslo holuba, preukaz až potom sa odovzdá holub. Prečo sa pani Beláková domáhala preukazu holubice u pravého majiteľa holubice, pre ktorú ma tak neprávom osočuje a ohovára nielen na internete? Ja som s majiteľom holubice dohodnutý, že holubicu mu vrátim. Áno, dávam za pravdu všetkým, ktorí sa pridali na stranu pani Belákovej, že k ženám treba mať úctu. Nie však k takým ženám, ktoré nemajú úctu k druhým a hlavne nie k starším ľuďom, obchádzajú základné organizácie, oblastné združenia SZCHPH, kde sa tieto veci majú riešiť. Pani Belákovú veľmi dobre poznajú všetci členovia ZO Nesluša. Prečo p. Beláková nelieta pod ZO Nesluša, keď to má od domu cca 400 metrov, ale cestuje do Brodna cca 15 km? Nechcem a nebudem sa viac vyjadrovať k osobe p. Belákovej, kto ju pozná a pozná aj všetky problémy s ňou spojené v ZO, vytvorí si svoj vlastný názor. Oznamujem však všetkým, že v danej veci podávam podnet na OZ na prešetrenie celej záležitosti. V prípade akýchkoľvek ďalších útokov na moju osobu budem nútený domáhať sa ochrany svojich osobnostných práv aj inou cestou. Milí kolegovia, každý má právo vyjadriť svoj názor a zaujať stanovisko k veci. O tom sú diskusné fóra na internete, avšak nikto si neuvedomí, ako ublíži svojim vyjadrením osobe, o ktorej sa neprávom popíšu nepravdivé a skresľujúce informácie. Každá minca má predsa dve strany a určite by bolo férovejšie vypočuť si názor aj druhej zainteresovanej strany k veci a až následne zaujať k tomu stanovisko. Mrzia ma niektoré Vaše názory na moju osobu, pretože ma nepoznáte a myslím si, že pre holubársky zväz, pre holubárskych chovateľov som urobil dosť. Nechcem tu nikoho urážať, čo sa stalo, stalo sa. Človek sa učí na vlastných chybách.
Ľubomír Drgáň (25.11.2010, 10:37)
Som rad že pán Štefan napísal svoju obhajobu. Ja by som sa priklonil na jeho stranu. A teraz budte múdri. Skôr ako niekoho treba obhájiť treba si to preveriť.
Zdeňek Adamík (25.11.2010, 11:32)
Jako nestranný "pozorovatel" se jen ptám, proč až za 16 dnů? Stát se to mi, tak odpovím snad za 16 minut. Jinak samozřejmě je vždy dobré, když jsou k dispozici stanoviska obou stran. A protože zde byla také nastolena otázka proč dotyčná paní nevyužívá blízkého nasazovacího střediska, tak pokud do toho budou chtít vnésti více světla, mohou se jistě vyjádřit i výše uvedené ZO (MO).
Július Vida (25.11.2010, 15:48)
Vážený kolega ! Som jeden z tých, ktorý sa zastal p. Belákovej. Pozorne som si prečítal Váš príspevok a vedzte, že nemám pocit, že právo je na Vašej strane. Skoro všetky problémy, ktoré v našom športe vznikajú sú z porušovania PP a tým aj odvodene z medziludských vťahov. Pokiaľ vykonávate funkciu výcvikára, vy sám musíte mať najväčší záujem o dodržovanie PP, a tým zamedziť nedorozumeniam. Doporučujem Vám otvoriť si PP a pozrieť Hlava ll, všeobecné ustanovenia ods.1 kde je jasne napísané, že chovateľ môže nasadzovať na pretek holuby , okrem tých od ktorých ná preukaz, alebo iný doklad holuby, ktoré sú nahlásené. A tu je problém. Vy ste holuba po prílete k Vám nikomu nenahlásil a jednoducho nasadzoval, čo môže byť klasifikované, že ste mal s ním iný zámer, respektíve ste používal neoprávnene cudziu vec. Týmto konštatovaním však nie sú dotknuté Vaše práva brániť sa. Mne osobne by bolo čudné, keby Vám to niektorý právny odbor zožral. A ešte na margo p. Drgáňa. Ja osobne sa nepovažujem za múdreho, ale za tých 50 rokov čo holubárim som zažil všeliaké somariny čo dokážu emócie zmutované s aroganciou.
Štefan Nochta (25.11.2010, 16:51)
Keď už som sa raz vyjadril, vyjadrím sa aj druhýkrát. Tiež robím výcvikára v našej ZO a ak sa mi stane, že sa zatúla ku mne cudzí holub, rozhodne s ním nezačnem pretekať, ale čo najskôr zistím majiteľa a tohoto kontaktujem a to ešte v ten deň, ako holub pristál u mňa. Keď sa mu však nechce odletieť ani na druhý deň, dohodnem sa s majiteľom, že ako ďalej. Keď je majiteľ z blízka, nie je problém, príde si po neho. Keď je však z ďaleka, dá mi avízo, že ho môžem nasadiť a tak mu dať šancu na návrat. Keď sa však holub bude vracať ku mne a absolvuje celý program, tak sa s majiteľom dohodnem, či si príde pre neho, alebo mi pošle preukaz. Ak však majiteľ prejaví o holuba záujem /čo som rád/ a nevie prísť, tak vždy hľadáme riešenie, ako mu holuba vrátiť - a zatiaľ sa to darí aj do cudziny. To, že som odsúdil správanie sa p. Radolského voči žene, myslím, že som robil správne a naďalej zastávam názor, že chlap, ktorý sa k jemnejšiemu pohlaviu správa hrubo, je chudák - nech je tá žena hociaká, keď som sa už s ňou dal do reči, tak musím prejaviť taktnosť, inteligenciu a gentlemenstvo. Hrubosť a násilie tvrdo odcudzujem!!!!! Žena je predsa kvetinka a s kvetinkami sa zachádza jemne a s citom. Úplne súhlasím s vyjadrením p. Vidu a tiež nemám pocit, že by p. Radolský bol v práve - možno je to dobrý výcvikár, ale jeho konanie bolo skratové.
ĽUdovít Dziak (25.11.2010, 19:13)
PAN VIDA POTOM TEN PP PORUSUJE POL REPUBLIKY KED NIE CELA. STALE SA NASADZOVALI HOLUBY AJ BEZ PREUKAZU A AJ DOKLADU A OZNACILI SA PISMENKOM Z AKO ZALETLE. CI UZ SA VEDELO KTO JE MAJITEL ALEBO NIE. JE LEPSIE DAT HOLUBOVI SANCU VRATIT SA DOMOV AKO HO DRZAT DOMA NA HOLUBNIKU. MOJ NAZOR [%sig%]
Ľubomír Hovančík (25.11.2010, 20:23)
Pán Radolsky, v prvom rade Ste nezodpovedne pristupil k zaletlému holubovi Vy ako pre vycvikára ZO, pre Vás by nemal byť problém zistiť do ktorej OZ PH patrí a dať vedieť na danú OZ, že je u Vás daný holub. K tomu ako Ste zareagoval sa nebudem vyjadrovať. No rovnaký podiel viny na tomto nedorozumení má aj p. Belaková informáciu si mala 100% overiť a tak sa jednať s p.Radolským. P.S.1. Ak ma niekto požiada a nahlási mi PH s OZ Sabinov vždy dotiahnem vec do konca, v tomto prípade informácia neprenikla včas. P.S.2: K zaletlému holubovi 2010-03502-409 holub patrí do OZ Sabinov, ZO Lipany majiteľ podľa dodaného rozpisu krúžkov patrí CHPH: Ištvan Milan + Miloš, č.t. 0918 368257 . No zákon schvalnosti, teraz som volal s majiteľom a ten mi potvrdil, že PH predal p. Motyľovi do Fričoviec.
Robert Molnár (26.11.2010, 10:06)
Ja verím skôr verzií p. Radolského.
Štefan Nochta (26.11.2010, 13:25)
Informoval som sa u popredného chovateľa ZO Dlhé Pole,kde je p.Beláková registrovaná a bolo mi povedané, že sa jedná o inteligentnú ženu so slušným správaním a kolegiálnym vystupovaním......
Mária Beláková (01.12.2010, 10:35)
Vazeni chovatelia, v mojom prispevku som len chcela poukazat na "ľudskosť",ktorá sa akosi vytraca medzi chovateľmi. "Dakujem p.Nochtovi,Vidovi ale aj vsetkym ostatnym diskutujúcim.Pán Radolsky vlastne priznal ako sa spraval... Keď človek napise pravdu, nie je to klamstvo. Ale pravda boli a ešte od ženy! Pretekam spolu s bratom Jozefom od r.1996. Ten od tohto roku zacal pracoval v zahranici a rozhodoval sa, čo s holubmi. Ja sa Ti o ne postarám a starám sa dodnes. Na "dušičky" /prišiel na pár dní domov/ sa brat od viacerych chovateľov dozvedel, že máme mladé u p.Radolskeho, ktorí mu citovali vyjadrenia na toto mladé. Nič sme nepridali. Nevedeli sme o tom, dobre pôjdeme preň! Toho 5.11. ma brat poslal poň a stalo sa to, čo sa stalo. Je predsa normálne, že chovateľ chce vidieť holuba, keď je niekde zaletené. Toto som chcela aj Ja. Keby p.Radolsky bol prekonal svoj hnev, ukázal mi holuba, pozriem sa a hneď či je môj a keď nie, idem preč a nemusel byť z toho takýto cirkus!!! Prekvapený nemohol byť, veď tvrdí, že mi odkázal, až si prídem poň... Deti neplakali, vyšla na krik vonku jeho žena... S tým údajným čipom, tak to je riadne "Kocúrkovo"... A keď sa mi p.Radolský vyhrážal 2x v mojej práci právnikom,kde pracuje jeho dcéra, dokonca jeho nevesta mi urobí zle v práci, zašla som osobne za predsedom ZO Nesluša, aby si s ním urobili poriadok, nech sa mi nevyhráža. Aj toto vraj poprel. Nahlásil mi číslo holubice. Hneď som vedela,, že nie je moja, ale bola som zvedavá, či chovateľ vie, kde mu "stroskotala" holubica. Velmi rýchto som to zistila, sám majiteľ priznal, že ju dlho hľadal ako stratenú na internete!!! Žiaden preukaz som od nej nepožadovala. Toto je riadna drzosť p.Radolského toto tvrdiť! Túto holubicu, by som mu bola vraj zobrala aj keď nie je moja, lebo mala moju bužírku!!! - Po tomto si myslím, že na jeho holubníku bolo takýchto "cudzárov" určite viac!!! Mám úctu ku všetkým ľuďom, nielen ku starším. Ale tá úcta má byť len jednostranná??? Prepáčte že píšem oneskorene, ale sklamala technika, keď ju súrne potrebujem.
Mária Beláková (01.12.2010, 11:07)
Vážený p.Adamík, chcel ste vedieť, prečo nevyužívam ZO Nesluša na košovanie: V ZO Nesluša som robila výcvikára, potom pokladníka. V r.2003 tesne pred začiatkom pretekovej sezóny traja veľmi iniciatívni chovatelia na čele s predsedom ZO boli za predsedom oblasti OZ Žilina mesto a K.N.Mesto /tu sme patrili/ a potom za pokladníkom OZ a zobrali všetky finančné prostriedky, ktoré som zaplatila na OZ na náš klub. Po tomto predseda ZO Nesluša p.Drugo zvolal schôdzu, že klub ide do čadce a dal hlasovať. Ja som vystúpila a hovorím všetkým: Nemali ste žiadne právo ani súhlas zobrať peniaze z oblasti, nikto Vás tým nepoveril. Mohli ste zobrať len za seba, keď ste už chceli. A najprv mala byť zvolaná schôdza, je takýto a takýto problém, čo ideme s tým robiť! Tu vyskočil starší muž voči mne: "Mariena Ty buď ticho, lebo zastávaš žilinčanov"! Ja zastávam len zdravý rozum!!!/bol to p.Radolský - išiel do ZO/ Však rozmýšľajte: sme 3.najväčší klub v OZ. Nasadzujeme veľké počty holubov, minimálne 2 chovateľov máme v prvej desatke, dokonca máme teraz aj majstra dlhých tratí. Ono je najjednoduchšie niečo rozbiť, zničiť, ale ťažšie niečo vytvoriť! Máte vôbec istotu, že Vás Čadca zoberie, tá potrebuje predať boxy po odchode chovateľov určitých a potom pôjdete kade-ľahšie. Všetci boli za Čadcu - len Ja som bola proti! Preto som požiadala našu oblasť, aby ma niekde zaradila na košovanie, lebo 1 chovateľ klub netvorí!!! Takto som sa dostala do ZO Brodno a som tu stále. ZO Nesluša bola 1 rok v Čadci, ako som predpovedala, potom boli niekoľko rokov v Bytči, odtiaľ tiež podobne odišli, potom boli v našej OZ na hosťovaní 1 rok, oblasť sa potom rozdelila na 2 a to: K.N.Mesto a Dlhé Pole /musel byť nový názov - 2 Žiliny nemohli byť/. Viackrát boli za mnou z OZ K.N.M. až sa vrátim do ZO Nesluša,ale Ja nemám chuť cestovať s nimi z jednej OZ do druhej!!!
Zdeňek Adamík (01.12.2010, 13:26)
Děkuji za vysvětlení.
Ernest Kováčik (02.12.2010, 12:40)
som prečítal -všetko -všetke pripomienky - huckania ,jeden voči druhým , stratené holuby - a ozaj vulgárne pripomienky --------ja to skrátim - čo sa stalo medzi dvoma , dobrým ,- chovateľom poštových holubov -- nikdy sa tu nevyrieši !!!!!!!!!- a to len preto - lebo sa našli tú ,taký --ako sa naší Politici - Csaky - Mečiar - Slota , -- Sprostosťami upútajú na seba pozornosť -že aký sa šikovní ,..........Ja si myslím že dnes keď sa chodí na vesmír ,sa má jednať ináč - Božou láskou - ti dvaja - by si mali ,sadnúť spolu na kávu --alebo čaj ---- a ako ľudia , ľuďmi -jednajú - A od znova sa podebatovať - a ako píše Biblia --Opakujem Biblia - čo carové dajte cárovi !!!!!! A čo je Božie dajte Bohu - ---- a ti dvaja vedia komu čo patri -a určite že jeden holub nerobí karieru nikomu - ani jemu ---ani jej ----!!!!!A zase spolu lietať - Nerozbíjať !! náš krásni šport , aj tak je nás málo , - A preto Vás dvoch prosím - za jeden holub sa len nehádajte - to nesluší na nás národ Slovenský sme od toho asi viac inteligentný Letu ZDAR ! LETU ZDAR - a Prepáčte ak som niekomu ublížil z NOVU LETU ZDAR -----

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené