TS Tenerife

Jozef Kasan (30.07.2010, 23:44)
Tak 25 mladých holubov zo Slovenska už dorazilo do Tenerife. Verím, že niektorí sa zúčastnia finálového preteku. http://www.derbyarona.com/ [%sig%]
Jozef Kasan (05.12.2010, 20:38)
Dobrý večer, Tak dnes začali v TS na Tenerife s tréningom pre nás z nepochopiteľnej vzdialenosti 1 km. Pokračovať sa bude na 3,5,10,15,20 km atď. Super spracovaná stránka, asi najlepšia na svete. Pri každom holubovi fotka majiteľa a 3 zábery na holuba. Každý tréning aj okolo holubníka je možné sledovať live. [%sig%]
Pavel Ostrolucký (28.12.2010, 14:35)
Od dneská je na TS - Tenerife veľmi pekné skoro 18 min. video so štartom z jedného z nácvikov a je zaznamenaný aj pekný dolet holubov - super práca v Gran Canarii !
Jozef Kasan (01.01.2011, 08:35)
video so štartom holubov na tréningu a útokom viacerých sokolov na Tenerife. http://www.youtube.com/watch?v=iR15_gINI6I [%sig%]
Jozef Kasan (20.01.2011, 22:07)
Na TS Tenerife skončili cvičné - tréningové lety dnešným tréningom na 90 km, z toho cca 35 cez more z druhého ostrova. Dodaných do TS bolo 2681 ks., na prvý tréning išlo 2425 ks. Z posledného tréningu doletelo 1871 ks. Momentálne začala aktivačná doba do 27. januára pre majiteľov holubov a potom si môže volné holuby aktivovať verejnosť. Prvý Hot spot 5.2.2011 a finále 19.3.2011. Z 25 ks dodaných SK holubov sa 7 ks. stratilo a zostalo po dnešku 18 ks. Všetko je podobné ako v TS JAR. [%sig%]
Pavel Ostrolucký (21.01.2011, 08:10)
Jožko táto stanica pracuje špeciálne a ja si myslím že veľmi dobre, štarty, videá, informovanosť asi najlepšia na svete - len tá Španielčina, pokiaľ človek nepočúva preklad a tlmočene po Česky, tak je to trochu proti uchu! Majiteľ mi posiela videá a aj informácie - je to výborné !!!
Milan Blahovský (26.01.2011, 11:09)
Autor: Pavel Ostrolucký (212.55.229.---) Dátum: 26.01.11 09:45 Ahoj Vladko - tým či je to fér ? Som chcel poukázať na vypúšťanie holubov v Grand Canarii na Španielskych ostrovoch, kde sa vypúšťajú holuby priamo z ľode, ktorá je v priamej plavbe, teda / loď pri vypúšťaní nezastane / a holuby sa z nej vypúšťajú niekoľko minút, čo podľa mňa môže potom ovplivniť celkové poradie holubov pri pretekoch - hľavne pri pretekoch z kratších vzdialenností ! Pri tom dlhom preteku ako je finále by to asi nemalo vadiť, ale aj môže ak bude ideálne počasie a prvé holuby sa odtrhnú a hneď letia do uvedenej testovačky. S tou Tompovou holubicou mi to bolo hneď jasné, keď som si to lepšie pozrel, na začiatku som to čítal len v rýchlosti .
Milan Blahovský (26.01.2011, 11:10)
Ten štart na lodi Pavel mal svoju logiku, nechápem, že si ju nepostrehol. Zrejme si ešte nikdy nebol na štarte 2000 holubov. Holuby nie sú kačice a v prípade, že by sa pri takomto hromadnom štarte vypustili došlo by k ich zrážaniu do vôd oceána. Takže to logicky zvolili bol skupinách, bol to tréning takže na tej vzdialenosti to je nepodstatné. Holuby sa musia naučiť nebáť vodnej plochy tie štarty z lode ich k tomu vedú. Preteky sú z pevnej zemi takže tam taký štart nehrozí a tým pádom aj regulérnosť bude zachovaná. Nepáči sa mi ako chovatelia, neangažovaní do súťaže si nachádzajú zdroj diskusii a hodnotenia. Nebolo by to vhodnejšie ponechať na tých, ktorí tam investovali ?
Pavel Ostrolucký (26.01.2011, 11:30)
Milan- ďakujem Ti za vysvetlenie máš 100 % pravdu a aj Jožko Kasan vo svojich článkoch o JAR, kde som písal o Grand - Canarii a nepostrehol som, že ČR tam holuby nedala - no aspoň raz sa nám črtá, že ich porazíme!!!
Vladimí­r Smieško (26.01.2011, 18:28)
Pozerám s odstupom času čo nové na DF. Vidím, že už to Milan dostatočne vysvetlil. Sú to extrémne podmienky a premyslené primerané praktiky. Tam niet o čom férovať. To je doslova na život a na smrť. Ide len o to, ako im to ešte viac nezhoršovať.
Jozef Kasan (26.01.2011, 21:38)
TS Tenerife, nie je žiadne strašidlo. Tak, ako sú ťažké preteky u nás sú aj inde. Ťažké to bolo v TS Tatry, v niektorých OZ, tiež v JAR ľahké to nebude ani na Tenerife. Nie je potrebné sa toho báť. Je pravda, že niektoré holuby nemajú odvahu sa pustiť z ostrova na ostrov cez more ale to je normálne. Tie ktoré to zvládnu sú vyzdvihované. Záleží tam od počasia ako aj u nás doma. Verím, že niektoré z SK holubov vydržia do finále. Najväčšiu odvahu musia mať chovatelia a rozhodnúť sa tam holuby poslať. Keď som tam posielal holuby prvý krát, tak som si hovoril čo to je 300-vka, veďˇdoma letím 510 km s mladými holubami. Dnes viem, že je to rozdiel. Som ale presvedčený, že na Slovensku sú holuby, ktoré to zvládnu /netvrdím, že moje/. Už dnes sa teším na ďaľší ročník, nakoľko záujemcovia pribúdajú. [%sig%]
Pavel Ostrolucký (27.01.2011, 09:16)
Jožko veľmi pekne si to napísal - kto z koho, no najprv to musí dokázať ten holub ktorý tam bol vybratý. Ja sa už dnes hlásim do ďalšieho ročníka - chcem tam dať holuby, no nie za každú cenu, len ak sa mi vydarí dobrý odchov mladíkov - a ak sa vydarí určite tam holuby dám. Tie podmienky sa mi tam páčia i keď sú dosť tvrdé - no starostlivosť a informácie sú na jednotku s hviezdičkou a priamy prenos cez ich satelitný kanál to je bomba !
Milan Blahovský (27.01.2011, 09:53)
Jozef s tým strachom či obavou máš veľkú pravdu, stačí sledovať prístup chovateľov k prihláškam do GCS a je jasné, že sa bojíme niečoho nového ako čert kríža. Ten konzervatizmus a obava z nových vecí sú hlboko zakorenené v našich chovateľoch.
Eduard Buček (27.01.2011, 18:27)
Milan to sa netýka všetkých , pozor ......(Ooo
Milan Blahovský (27.01.2011, 18:31)
Edo, samozrejme, aj u nás sú chovatelia, ktorých viem osloviť páni holubári a to nemá nič spoločné s GCS či Tenerife.
Jozef Kasan (03.02.2011, 20:51)
Dobrý večer, Z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia (calima-piesok v ovzduší) je preložený prvý Hot spot so soboty na zajtra. Na štart nakošovaných 1708 ks. Z viacročných skúseností sa z tohoto preteku v priemere vždy stratí cca 50 % nasadených. Je to zrejme tým, že nedokážu odletieť z ostrova Gran Canaria cez more na ostrov Tenerife. Zaujímavosťou je, že holuby, ktoré neboli po tréningoch aktivované, už neboli nasadené na tento pretek a dali ich do zvláštneho oddelenia. Sk chovatelia si aktivovali 12 ks. z 18 ks. ktoré to vydržali doteraz. Jedného SK holuba aktivoval chovateľ z GB a 5 ks. zostalo neaktivovaných a teda neboli nasadené na pretek. Nie je mi celkom jasné, či ešte neaktivované holuby zverejnia a bude možnosť ich aktivovať. Zajtra budeme múdrejší. [%sig%]
Dušan Kaľavský (04.02.2011, 16:30)
Pokial dobre sledujem tak Slovensko ma 11. miesto DASA- gratulujem ,velmi ťažký pretek zatial doletených 13ks.
Jozef Kasan (04.02.2011, 19:31)
Práve som sa vrátil domov a tak som mal iba čiastkové správy o dianí na Tenerife. Žiaľ mýlil som sa, keď som tvrdil že sa môže stratiť aj 50 % holubov z tohoto 98 km preteku. Bude to oveľa viac. Doteraz priletelo 18 ks. a čo je potešiteľné aj jeden SK a to holubička chovateľskej dvojice Ing. Fekiač-Boroš. Gratulujem im aj touto cestou a majú týmto dobrý predpoklad uspieť v ďalších pretekoch. Keďže na zajtra hlásili špatné počasie pre ktoré preložili pretek na dnes ťažko očakávať veľké prílety. Zajtra budeme múdrejší. [%sig%]
Ľudovít Jančok (04.02.2011, 20:49)
Zdravím Vás. Už asi viem prečo naši Západní bratia nedávajú holuby do Tenerife. Sú múdrejší??? Ludvik.
Milan Blahovský (07.02.2011, 10:01)
Už niekoľko rokov sledujem vývoj testovania holubov na Kanárskych ostrovoch, obzvlášť odvtedy keď začali dávať takmer live prenosy z tréningov a pretekov. Super zdokumentované podklady o holuboch, majiteľoch a výkonoch holubov počas testovania. Skláňam sa pred obetavosťou tímu okolo p.Ledesmy. To aký chovateľský areál vytvorili na týchto vulkanických ostrovoch, ktoré sú aj rajom pre dovolenkárov, a to akou formou propagujú cez webové stránky všetko dianie okolo TS tak to zatiaľ nedokázali žiadne iné. Tieto pozitíva však dosť zatieňujú okolnosti, ktoré tento tím ovplyvniť nedokáže a to je príroda a iný charakter podmienok pre prekonávanie prekážok pre holuby v dosiahnutí svojho materského holubníka. Rozsiahla vodná plocha, ktorú majú holuby pod sebou, útoky sokolov a napokon piesok v ovzduší to sú faktory, ktoré degradujú všetkú snahu majiteľov TS o dosiahnutie maximálnej spokojnosti účastníkov TS. Skutočne je to doslova boj o prežitie a to nie iba vo finálovom preteku ale už od prvých nácvikov. Holuby, ktoré sa s týmto všetkým vyrovnajú a dokážu prežiť si zaslúžia nosiť titul na úrovni toho Hrdina.......... Na pár svetlých výnimiek sú to väčšinou holuby z podobných podmienok - Španielsko, Kuba, arabské krajiny, Malta. Po tom čo minulý rok takmer zhoreli vo finálovom preteku a došlo iba torzo testovaných holubov, dostali opäť obrovskú dôveru a chovatelia nezanevreli na tieto "Extreme races" a dodali ešte viec holubov ako v minulosti. Aký to rozdiel medzi postojom tam a u nás. Samozrejme, že kritikov bolo aj tam a je po prvom preteku cez more dosť aj u nich, ale tam to na rozdiel od nás trvá iba chvíľu a po tom čo emócie opadnú ide sa ďalej. Je iba škodou, že takýto tím ľudí a takáto TS nie je na kontinente. Určite by mala povesť najkvalitnejšej a najschopnejšej TS na svete, takto ostáva iba pri tom, že ide o najextrémnejšie testovanie holubov na svete.
Ľudovít Jančok (07.02.2011, 11:35)
Zdravím Vás. Milanko ,výstižné, objektívne, odborné, chovateľské. Hodnotenie a náhľad na TS Tenerife na ktorý čakám už pár dní. Hoci som si myslel že názorov bude viac , ale možno v budúcnosti sa chovateľia odvážia vyjadriť svoj názor aj tu na DF nie len pri pive. Názor máme všetci niaky, ale treba vypočuť aj iný,aby sme si ten svoj overili, a po úvahe možno aj poopravili. Zdá sa mi ale že len veľmi malá skupina chovateľov chce diskutovať a myslia si že si vystačia. Bolo by ale pekné keby na DF chodili aj nechovateľia a kládli otázky. To by bol posun dopredu a nádej.To je už iná téma. Ďakujem Ti Milanko za odpoveď, určite budú čítať aj druhí chovateľia, a zapoja sa. Ludvik.
Pavel Ostrolucký (07.02.2011, 16:01)
Ľudko začal si čiernou, potom nejakou fialovou, potom modrou a teraz sa ti už trochu vybelieva a už asi úplne obelie. Neviem čo chceš svojimi článkami dokázať, ale nejako si protirečíš. Je to veľmi ťažký pretek, ale nie nezvládnuteľný a holuby to svojimi doletmi dokazujú - pred asi 5 min. ich bolo doletených celkom 188 kusov z rôznych kútov sveta, čo znamená že holubársky šport stále žije, žiť bude a prežije aj nás a mnohých ďalších čo prídu po nás. Blahoželám všetkým čo im holuby doleteli a aj choteľom čo sa tam zúčastnili. Aj napriek ťažkostiam s poveternostnými podmienkami a aj napriek tomu, že to bol veľmi ťažký závod - ja nemením názor, že je to najlepšia testovačka na svete a tie holuby a starostlivosť to dokazuje. /Hromadný dolet holubov v testovačkách je práve pohromou, kde vyhrá často holub, ktorý len náhodne vôjde ako prvý, no doletel v tom 100, 200 a často a viac kusom hejne ako posledný /!
Miroslav Ščibravý (07.02.2011, 17:26)
p.Ostrolucky,mne tento pretek pripomina prechod slepca s bielou palicou cez krizovatku v snehovej burke/ked chcete este aj v noci/.Na takomto preteku sa vyzit neviem.Pan Jancok vedel,preco menil farbu v prvom riadku co pisal o preteku a Vy si myslite ,ze si protireci.Nemenim nazor a myslim si,ze toto asi vecsina chovatelov nechce.Bodaj by doleteli vsetky!
Ľudovít Jančok (07.02.2011, 17:31)
Nuž vieš Palo moje články sú dobré, majú istý zámer, ale bohužiaľ večšinou na ne reagujú ľudia ako Ty to mi je dosť ľúto. No čo už všetci sme dietky božie. Ale ináč Palko v pohode aj zasmiať a začudovať sa treba veď vlastne o nič nejde. Ahoj Ludvik.
Ľudovít Jančok (07.02.2011, 17:42)
Pán Ščibravý výborný postrech. Napísal som článok , ale sa stratil. Možno sa najde. Ludvik.
Miroslav Luhovy (07.02.2011, 18:26)
Testovačku,v ktorej doletí v prvom závode 10% holubov nenazývam testovačka.
Pavel Ostrolucký (08.02.2011, 07:54)
Rešpektujem názor 3. p. - rada mudrejších prehovorila a napísala svoje postrehy - názor ale nemením, že je to dobrá, ale veľmi náročná testovačka, nie pre všetky vyliahnuté holuby, holuby ktoré tam idú musia mať srdce, výdrž a šťastie že to zvládnu - ja tam tohoto roku svoje mladé dám, ako dopadnú sa dozviem o rok !!! Dokazujú to do včerajška dva doletené Slovenské holuby 2 . p. Ing. FEKIAČA JOŽKA a BOROŠA JAROSLAVA, oni naozaj odchovali dobré mladé a aj dobre urobili svoj výber - ich holuby to dokázali !!!
Pavel Ostrolucký (08.02.2011, 14:19)
Do dnešného dňa do 10,28 hod. doletených - 195 ks holubov.
Zdeňek Adamík (08.02.2011, 14:30)
Rychlost?
Miroslav Luhovy (08.02.2011, 14:47)
No Zdenku,momentálne to je 1 km za hodinu.....v našich obvyklých jednotkach je to cca 16 metrov/minuta.
Zdeňek Adamík (08.02.2011, 16:30)
Podle Pala velmi dobré.
Ľudovít Jančok (08.02.2011, 17:23)
Zdravím Vás. Kto vie koľko ich bolo na začiatku, Miroslav Vy ste počtár nože skúste. Prosím Vás aj percentá aj z dneškom. Len pre zaujímavosť. Ďakujem Ludvik.
Pavel Ostrolucký (09.02.2011, 07:27)
Zdenko nikde som nepísal, že je to dobré - písal som že je to veľmi ťažký pretek pre už dosť skúsené mláďatá, teda respektívne skoro ročiaky, podľa toho kedy boli mláďatá dodané do Arona Derby vyliahnuté. Zo Slovenských holubov tam doleteli len 2 kusy a to 11- ta v poradí - morálna víťazka, lebo pred ňou na 10 om poradí doletel holub skoro 40 minút skôr a po nej zasa až po asi 30 - tich minútrach. Nehrajte sa tu na chytrákov, lebo holuby ste tam nedali, nedal som ich tam ani ja, ale tohoto roku tam holuby chcem dodať - ak chcete tak dolety sú zverejnené na ich stránke je možno si tam očumovať tieto aj celý deň - jóvan MARIŠKO !!!
Pavel Ostrolucký (09.02.2011, 07:50)
Prvých 10 ks holubov doletelo zaradom - 10 v poradí o 12,36,59,69 hod........ ...........11 v poradí Ing. Fekiač - Boroš Jaroslav SK ....o 13,21,15,40 hod........ ...........12 v poradí.......................................................o 14,00,43,00 hod........ .........107 v poradí Ing. Fekiač - Boroš...............SK.2d o 11,54,55,15 hod........ včera t.j. 5 deň doletelo len 10 kusov holubov z toho posledný 17,02,24 hod a je 198 doleteným holubom. Rýchlosti sa tam nikde neuvádzajú, vypočítať to nie je problém.
Miroslav Luhovy (09.02.2011, 08:07)
Takže keď doletí niekto polhodiny po prvom,ale sám tak je morálny víťaz.Dobre som sa z rana pobavil.A k tomu závodu,bolo doletených zhruba 11% z nasadených,to nie je ťažký závod - to je MASAKER.Ale kto chce nech tam mláďatá dá,no ja osobne NIKDY!
Ľudovít Jančok (09.02.2011, 08:29)
Zdravím Vás. Palko musím Ti to napísať polopaticky. Vieš sú chovateľia ktorí z princípu tam holuby nedajú. Sú ale aj takí ktorí skôr ako dajú, si preverujú určité veci čo ich zaujíma. Možno každý tretí chovateľ si myslí, moje by to dokázali. Súťaživosť je v každom z nás, ináč by sme tento šport nerobili. Ja tiež bojujem z myšlienkou tam holuby dať, príklad. Vo veľmi studenej vode sa kúpa pár ľudí. Na brehu stoja ostatnía rozmýšľajú, skočiť, neskočiť, Niektorí prídu k vode omočia prsty a odídu, ale niektorí sa psmelia a skočia.Ja osobne ešte veľa nocí prebdiem v rozmýšľaní dať, nedať. Lebo tue nejde ani tak o peniaze, tie sa dajú zarobiť ale ide aj o to, či je to chovateľské pripraviť mláďatám vedome takéto trápenie. Preto moje otázky lakomosť, komercia, atd. Lebo na tých chovateľov čo tam dajú holuby si každý zgustne svojím spôsobom vieš??? Zdravím Vás Ludvik.
Pavel Ostrolucký (09.02.2011, 09:40)
Pre ML je dobré keď si sa hneď z rána pobavil len pozor, aby si sa nepo..... Je to úpne ináč napísané ako to Ty chápeš. A Ľudko Ty sa tu len predvádzaš že si bol niekedy majstrom OZ a pod. - zapamätaj si už je úplne iná doba, vlani si nedokázal nič - vyšiel Ti na konci iba jeden pretek - bez urážky.
Zdeňek Adamík (09.02.2011, 11:42)
Pavol, drž se prosm tématu a nesnaž se obhajovat neobhajitelné a hlavně to nepřeváděj do osobní roviny! Jinak ti děkuji za informace ale pan Ledesma obesílá všechny možné mailové adresy, moje dokonce obě dvě, takže určitě velká většina chovatelů je informována. Kde ty adresy vzal mě zas až tak netrápí. Technické zabezpečení a možná i příprava holoubat (dětí) je na vysoké ne-li nejvyšší úrovni. Ale to je tak asi všechno. Pan Jančok se tu podle mne nepředvádí, má jen poněkud lidštější přístup k danému tématu, a ani Ti ho nevnucuje, stejně jako já.
Miroslav Luhovy (09.02.2011, 11:54)
Pavel,teba je škoda komentovať.Ty sa ztrápňuješ aj sám.
Ľudovít Jančok (09.02.2011, 11:58)
Ďakujem Vám.
Viliam Škvarka (09.02.2011, 12:07)
Pali prepáč,ale tentokrát si to skutočne prestrelil.Tvoje hodnotenie Ludvika nie je ani ftipné a ani objektívne.Ludvik je holubár s velkým H.Nikdy ani v čase največších úspechov sa nad nikoho nepovyšoval a nerobí to ani teraz.Je jeden z mála ktorý je ochotný pomôcť a poradiť tým čo o to stoja.Poznám ho ako holubára už viac ako 30 rokov a to čo on dosiahol v holubárskom športe tak klobúk dole.A okrem toho objektívne hodnotiť športové úspechy v holubárstve je velmi relatívne,takže pozor na silné slová.Prečo skoro každá téma sklzne do roviny osobného útoku,keď niekto má iný názor? S pozdravom Škvarka.
Milan Blahovský (09.02.2011, 12:35)
Luda poznám z jeho hodnotenia mojimi priateľmi ako je Stano Kolačkovský či Marián Šedivec, v svojej dobe to bol chovateľ, ktorý dokázal pripraviť vdovcov tak, že sa to tebe Pavol asi doteraz ešte nepodarilo ani raz, asi ti to konkurencia neumožnila, ale v tej pseudooblasti čo máš teraz by si to aj mohol. Jeho príspevky sú písané srdcom a hlavou, na rozdiel od niektorých, ktorá to dokážu iba rukou a to je dôležité.
Pavel Ostrolucký (09.02.2011, 12:55)
Milan pseudooblasť si teraz vytváraš sám na svoje miery - škoda komentovať.
Jozef Kasan (13.02.2011, 07:24)
Dnes sa uskutoční druhý pretek Hot spot 2 v TS Tenerife. Na štarte 209 holubov. Miesto štartu je zo vzdialenejšej strany ostrova Gran Canaria.Vzdialenosť preteku 120 km. Na štarte sú dva SK holuby, držme im palce. Predpokladaný štart 08,15 hod. miestneho času, t.j. 09,15 nášho času. [%sig%]
Dušan Jánošík (13.02.2011, 11:34)
holuby priletely 1.anglicky, 109-slovensky dnes to bolo ine ako v prvom preteku ponad more,pekne pozeranie on-line
Milan Blahovský (23.02.2011, 11:40)
http://www.youtube.com/watch?v=dFeCA53OEM0&feature=player_embedded - aby sa nezabudlo aj na bojovníkov na Kanárských ostrovoch popri našich obrovských starostiach ....:o))))))))))))))))
Zdeňek Adamík (23.02.2011, 11:48)
Děkujeme viděli jsme, chodí to na snad všechny maily v republice možná i na opuštěná nádraží...
Milan Blahovský (23.02.2011, 12:32)
Tak potom dobre, aj naši chovatelia sa občas túlajú po opustených nástupištiach a nech teda majú ako stráviť dlhé chvíle....
Pavel Ostrolucký (25.02.2011, 14:39)
Zajtra sa koná semifinále v Arone - v hre sú ešte stále 2 ks Slovenských PH. Z minulého preteku po super dolete zo 178 je 168 doma. Držím palce našim.
Jozef Kasan (25.02.2011, 19:19)
Dobrý večer, pretek je preložený z dôvodu Calima (piesok v ovzduší a suchý horúci vzduch zo Sahary. Má to trvať až do 1.3.2011. Štvrtý Hot spot sa letí z bližšej časti ostrova Fuerteventura. Je to skok o 100 km a z toho istého ostrova je aj finálový pretek. Budeme čakať. [%sig%]
Jozef Kasan (03.03.2011, 08:44)
Dnes by mal byť odštarotvaný 4 Hot spot o 08,00 hod. miestneho času /u nás 09,00 hod./ na vzdialenosť 230 km. Na štarte 190 holubov, medzi nimi aj 2 ks SK chovateľskej dvojice Ing. Fekiač - Boroš. [%sig%]
Pavel Ostrolucký (03.03.2011, 10:40)
Ak to dobre pôjde, tak môj tip na dolet prvého holuba je okolo 13,30 hod. ich času, no môže to byť znova ťažký pretek i keď teraz sa holuby trochu viacej zregenerovali, letia cez dva ostrovy a to ich môže pomýliť.
Jozef Kasan (03.03.2011, 12:45)
Pali neuhádol si, prvý holub je už doma a pritom mu trvalo kým vošiel dnu. Je to angličan. [%sig%]
Pavel Ostrolucký (03.03.2011, 15:41)
No najhustejšie dolety sú o 13,30 ich času. Prvý bol veľmi rýchly no potom sú pekné skoky a do 14.09 je doma len 21 ks. holubov - bohužiaľ - zatiaľ bez Slovenských čo je smutné - chtovie koľko sa ich nazbiera do finále - to že to môže byť trvdé som ale uhádol, ten medziostrov ich asi pletie.
Pavel Ostrolucký (04.03.2011, 08:58)
Včera sa naozaj ukázalo aká je to tvrdá testovačka. Trať cca 240 km priamo cez dva ostrovy. Nasadené 190 ks holubov dolet len 27 ks do 16,09 hod. ich času. Dnes zatiaľ nedoletel žiadny holub. Najúspešnejšie holuby mali Angličania a Nemecko - naše zatiaľ chýbajú.
Pavel Ostrolucký (16.03.2011, 07:37)
Dňa 17.3.2011 by malo byť odštartované finále t.j. let cez dva ostrovy zo vzdialennosti cca 320 km. Od posledného preteku kde bolo nasadené 190 holubov je doteraz zaevidovaných k doletu 54 ks čo je 28,42 %. Tieto holuby by mali ísť na finále. Posledné 2 Slovenské holuby, ktoré boli nasadené na semifinále zatiaľ nedoleteli, takže sme bez účasti čo je určite veľká škoda.
Jozef Kasan (16.03.2011, 08:44)
Pali, opravím Ťa. Dňa 17.3.2011 je nasadzovanie na finálový pretek a tento sa uskutoční dňa 19.3.2011 s predpokladaným štartom o 07,45 hod. až to počasie dovolí. [%sig%]
Milan Blahovský (16.03.2011, 09:30)
Pali aspoň nezavadzaj, už som mal zabukovanú letenku na 17.3. :o)))))))))))
Zdeňek Adamík (16.03.2011, 09:46)
Ale i tak je tam jakýsi program, hlavně ty diskuze s domorodci mohou být zajímavé, takže na tři dni to nemusí být marné, ceny, až na letenku, příznivé. Jenže přípravy na sezonu vrcholí a kdo zaváhá už to asi nedohoní. Asi nejrozumnější by bylo poslat tam manželky ať máme na holuby klid....
Stanislav Bojko (16.03.2011, 11:29)
No nevím Zdeňku jestli tentokrát radíš dobře, pro nás starší kteří už z hlavní sezonou pomalu končí, tak odloučení od manželky by jaksi mohlo pomoct v klidu se připravit na sezonu holubářskou. Ale horši dopad by mohl být u mladších kteři žijí hlavní sezonou a tu vedlejší holubářskou musi trochu přispůsobit manželce, kdyby mladší odletěla na ostrovy diskutovat z domorodci a domorodec měl troch pracovitějšího diskutera, tak mladšímu chovateli může zůstat jen ta holubařská sezona.
Zdeňek Adamík (16.03.2011, 12:52)
No, ale také se někdy říká, že všechno zlé je i k něčemu dobré!
Pavel Ostrolucký (16.03.2011, 16:02)
No Zdenko ak by jej to urobil horšie ako Ty, tak by sa Ti možno aj vrátila späť, no o tom pochybujem !!!
Zdeňek Adamík (17.03.2011, 07:25)
I k Tvému příspěvku Pali konstatuji: "Všechno "zlé" je i něčemu dobré!"
Pavel Ostrolucký (17.03.2011, 07:40)
No aj ja - ak by tam ostala - mal by si mu poslať teplé prádlo, aby náhodov neprechladol, možno by Ti poslala potom nejaký slušný balík, aby si sa mohol ísť pozrieť na finále. Tak sa ponáhľaj, aby nezmeškala - čas sa kráti.
Pavel Ostrolucký (21.03.2011, 09:25)
Posledný finálový závod bol celkom rýchly - žiadna tragédia........................... Nasadené celkove 53 ks holubov, vypustenie o 7,45 hod. - prvý deň doletelo 27 ks holubov, druhý deň 4 ks......................................................................... 1 . Dolet prvého 11,25,13 - tým E. a J. van der WEIJDEN - Holandsko............ 2. Grand Canaria.............v závese za prvým, hneď ešte niekoľko holubov..... 3. Anglia, ktorý tam mali od začiatku veľa prihlásených holubov..................... 4. Znova Holandsko........................................................................................ Dolety holubov vo finále boli vcelku ucelené, alebo po skupinách, to že sa potrápili po finále ich naučilo už tento-krát už celkom slušne doletovať, no jasne ku takýmto doletom dopomohlo aj dobré počasie a celkom praznivý SZ vietor. No a je po ťažkom testovaní, preto stojí za uváženie koľko chovateľov bude mať záujem na takéto extrémne ťažké testovanie holuby nasadiť v ďašlom ročníku.
Milan Blahovský (21.03.2011, 09:50)
Pali, jedného už viem: Autor: Pavel Ostrolucký (212.55.229.---) Dátum: 27.01.11 09:16 Jožko veľmi pekne si to napísal - kto z koho, no najprv to musí dokázať ten holub ktorý tam bol vybratý. Ja sa už dnes hlásim do ďalšieho ročníka - chcem tam dať holuby, no nie za každú cenu, len ak sa mi vydarí dobrý odchov mladíkov - a ak sa vydarí určite tam holuby dám. Tie podmienky sa mi tam páčia i keď sú dosť tvrdé - no starostlivosť a informácie sú na jednotku s hviezdičkou a priamy prenos cez ich satelitný kanál to je bomba !
Zdeňek Adamík (21.03.2011, 13:04)
Zejména když poletí tým kanálom, to budou krytí před nepřízní počasí ze všech stran a s tím asi Palo počítá.
Pavel Ostrolucký (21.03.2011, 16:52)
Počítam aj s PERŠINGAMI - ja názor nemením, ja tam holuby chcem dať, platí ako sa mi vydarí odchov. Milan len niekedy by si mohol citovať aj sám seba, pokiaľ Ty vymýšľaš nejaké uliate výhody pre seba a to už v rámci Vašej OZ SNV alebo iné ja to nekomentujem a Zdenko musí mať, či je niečo dobré alebo zlé svoj charekteristický pokec odborníka a ja to beriem v plnej miere! Poučenie skrátka nezaškodí - manželka sa už z výletu vrátila ???
Zdeňek Adamík (21.03.2011, 17:11)
Hlavně zdraví. Ne nechtělo se jí, že prý co by tam viděla? Že máme doma víc ptáků jak v Tenerife, tak nevím, jak to myslela.
Milan Blahovský (21.03.2011, 19:12)
Palino, napr. ??????
Ľudovít Jančok (21.03.2011, 22:08)
Zdravím Vás, Milanko nedráždi hada bosou nohou. Nemôžem si odpustiť poznámočku, Z dodaných okolo 25OO ks., do finále nasadených 53 ks. To majú u Adamíkov ozaj viacej vtákov. Ludvik.
Pavel Ostrolucký (22.03.2011, 08:03)
Testovačka je testovačka a i keď tam neostali najlepšie holuby v istom slova zmysle ostali tam tie najbojovnejšie a najvytrvalejšie a z tých 53 ks to vyhral holub s najväčším a najbojovnejším srdcom a túžbou po domove. Ten kto pozná Weijden holuby a Holandské holuby asi vie o čom hovorím, že sú to prevažne holuby Van Wanroy, alebo holuby Wegen čo už niečo do dnešných časov dokázali všade vo svete a to prevažne na extrémne dlhých a ťažkých pretekoch.
Milan Blahovský (22.03.2011, 09:05)
Pali TS to je skutočne extrémna, výkony holubov v nej by som prirovnal triatlonistom, ale tým, ktorí musia bežať maraton cez africkú džungľu cez čriedy levov, tým ktorí musia plávať z Kuby na Floridu ponad čriedy žralokov a tým, ktorí to zvládnu na bicykli cez Himaláje. Keď som trocha prestrelil ospravedlňujem sa, ale asi to bude tým blížiacim sa 1.aprílom.
Pavel Ostrolucký (22.03.2011, 10:24)
Milan - teraz si to naozaj vystihol. Je to asi tak ako si napísal - nevyhráva vždy ten najrýchlejší, ale niekedy stačí trochu umu aj u holubov a vytrvalosť. S tým ospravednením si to trochu prehnal, veď sa nemáš ani veľmi začo, ten apríl čoskoro príde a ja si oslávim v ňom narodky, ale nie 1. ale 10-eho. a už dosť veľa.
Zdeňek Adamík (22.03.2011, 12:04)
"... a aj klobásky budú!"
Pavel Ostrolucký (22.03.2011, 13:58)
Zdenko nie sú to okrúhle narodeniny, ale budú keď sa stretneme niekde v Ostrave - Krmelíne asi 9.4.2011 - akcia Olympia Mácha. Si prvý pozvaný, ale Ty neviem či nebudeš vtedy v Šternberku.
Zdeňek Adamík (22.03.2011, 16:57)
Uvidíme, 9.4. vedu školení výcvikových referentů OS spojené s testy. Takže se uvidí, jak a do kdy to společně zvládnem napsat a vyhodnotit. I když, jak se říká: "Opakování matka moudrosti".

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené