Evidencia a bodovanie v OZ

Rudolf Čmarada (03.02.2022, 21:33)
Rozhodol sa otvoriť túto tému, pretože niektoré príspevky sú už výlučne v kompetencii OZ a nemajú nič spoločné s výzvou p.Blahovskeho.Precital som si článok p.Kyzeka a chcem reagovať na jeho výzvu.V našom OZ Trnava sa na tento rok na konferencii OZ odhlasovala evidencia 80 holubov a musíme to rešpektovať,aj keď sme niektorí boli proti a niektorí ani nevedeli za čo hlasujú.Navrhovatelia si tiež neuvedomili, že sa to robilo len preto, že len 6 chov.nasadilo na začiatku sezóny viac ako 80 holubov.Co to bude znamenať v praxi? Chovateľ môže nasadiť aj 150 hol.to znamená , že aj tak bude vytláčať z percent tých slabších,len tých 70 hol.nebude pre chov.zbierat body do majstrovstva OZ. Toto isté mali aj naši kolegovia z OZ Bratislava a po jednej sezóne to rýchlo zrušili.Ano pán Kyzek je rozdiel chovať holuby v hornatom teréne a na rovine, pretože tie straty, ktoré dokážu narobiť dravce sa nedajú porovnať.Len pre zaujímavosť nám stačí dochovat 40 mláďat a nemáme s tým problém.Toto je môj príspevok a názor na evidencie.Zostavam s pozdravom.
Barbirik Igor (04.02.2022, 06:05)
Zdravím ťa Rudko ani nevieš ako si mi nahral do kariet s tým že si spomenul OZ Bratislava ja som zámerne nespomenul a čakal som
Ja osobne si každý týždeň prezeram výsledky 6 OZ aj váš klub lebo ma zaujíma ako to letelo Romanovi
Keby si si poriadne pozrel výsledky OZ Bratislava tak vieš že už 9 rokov ak nie viac majú sériu 20/5
V roku 2020 zmenili výbor OZ a ten presadil výsledky v takej podobe séria 20/5 zostala ale vo výsledkoch bolo len 5 holubov ako v ZO Pezinok a výsledky OZ na koeficienty a keď že videli že urobili chybu tak sa v roku 2021 vrátili k pôvodným výsledkom
Čo sa týka Vas OZ Trnava tak tam nie vidieť žiadna zmena séria 30/5 okrem toho že si uviedol že ste zmenili výbor OZ a neviem či urobili aj evidencie holubov
Čo sa týka OZ Spiš tam sú série
A 56/5
B 50/5
C 24/5
Ale prvých 5 doletenych holubov tak si treba urobiť úsudok čo urobili pre tých slabších chovateľov alebo tých čo chovajú menej holubov nič
Ja si myslím že neurbili nič opili ich suchým rožkom a to ešte nie namočenym v pive ale v čistej vode
To vy OZ Trnava ste urobili pre tých chovateľov ktorý majú menej holubov viac lebo aj keď by ste nemali evidencie máte sériu 30/5 a chovatelia z väčším počtom holubov musia vyberať holubov do 30 ky ktorý budú bodovať
Rudko nabuduce si najskôr pozri výsledky či je to tak ako sa píše maj sa pekne
Miloš Boron (04.02.2022, 06:38)
Citujem pána Barbirika : myslím že neurobili nič opili ich suchým rožkom . Mám na to iný uhol pohľadu. Či bude séria 999/5 ,50/5,10/5 vždy majstri budú majstri -majú na to grif,talent a chuť . OZ SPIŠ neopil chovateľov rožkom ,ale pomohol menej solventným mat nižšie náklady na sezónu.Každý chovateľ si objedná kapacitu na čo sa cíti. Ekonomika OZ si myslím je na prvom mieste.
Barbirik Igor (04.02.2022, 06:54)
Pán Boron dobre si prečítajte tie príspevky pred tým kde som pisal aj o tom že treba urobiť aj kompromis to je aj o ekonomike
Ale treba dať možnosť aj tým chovateľom ktorý si nemôžu dovoliť chovať také množstvo holubov
Mne je úplne jasné že konečný výsledok sa nezmení Ale pretekať z 20 holubami proti 50 ks asi nie je celkom športové a ani seriózne
Treba si uvedomiť že ani ty dôchodcovia z malým počtom holubov ktorý v podstate robia percentá tu naveky nebudú
Milan Blahovský (04.02.2022, 07:56)
Igor, ja tak neznášam verejné klamstvá a niektorí si s tým asi nikdy nedajú pokoj.
OZ Spiš bodovanie - KT - 56/6 , ST - 50/5, DT - 25/4, SDT - 15/3 ( rok predtým 10/3) - hľadáte logiku ? Prepravný kôš má kapacitu na KT - 28 ks, na ST - 25 ks. Chovatelia si objednávajú kapacitu v košoch, teda napr. 2 koše, 3 koše či 1 kôš atď...Dôležité je predať kapacitu auta, nech nevozí vzduch a spokojné sú obe strany. Aj tí čo kúpia napr. 3 koše aj tí čo zaplatia za pol koša napr. 35 € za sezonu . Dobrému chovateľovi z KT sadne v preteku naraz 5-10 ks a má vymaľované za pár minút. Menej solventní, resp. ten čo menej čistí v sezone a lieta si "pre radosť" sa pochopiteľné na svoj tím načaká dlhšie. Zoberme si navrhovaný model, že budú bodovať napr. počas 4 rokov v sériach 25/6, 20/5, 15/5 atd...k čomu časom príde ? Klesne počet chovaných holubov a tým aj nasadzovaných. Začneme nosiť vzduch v aute a cena za kapacitu vzrastie. Čím pomohli jedni druhým ??? Aj chovatelia sú ako spojené nádoby a menej solventní potrebujú "farmárov" a naopak.
Pre tých menej solventných ( či ak chcete dôchodcov) je možné zaviesť inú súťaž a v nej by sa našli - napr. také Intermajstrovstvo, kde je séria 5/3. Pri nasadzovaní v NS občas preberám a hľadám tú prvú "päťku" a namiesto toho aby sa so mnou pustili do súťaže, okomentujú to dôchodcovia, že ich také súťaže nezaujímajú...Určite je to jednoduchšie ako nájsť tých 5 kvalitných doma nie ?
Barbirik Igor (04.02.2022, 23:28)
No Milan podľa teba niekto klame !?
V čom napísal som to čo som si na rýchlo prezrel to že to nebolo absolútne presne ešte neznamená že niekto klame
Chcel som tým len poukázať na podstatu vecí výška nasadených holubov !!!
Teraz nemám silu sa ti venovať ale bud si istý že na teba a podobných nezabudnem
Rudolf Čmarada (07.02.2022, 10:32)
Chcem dať do pozornosti otvoriť si výsledky OZ Kežmarok a hneď každý pochopí,ako ľahko sa dá motivovať aj tých slabších chovateľov, aby dolietali celú sezónu.Tym, že tu majú vytvorené podmienky na to, aby si zasúťažili medzi seberovnymi, čo sa týka výkonnosti.Z toho čo viem, nič to nestojí, akurát o pár kliknutí na počítač na viac.Je vidieť, že vedenie OZ sa vie postarať o všetkých svojich členov aj tým, že to všetko zastrešuje.Urcite je to správna cesta a zároveň aj motivácia pre ostatné OZ, pretože každý si tu nájde svoju súťaž,na ktorú má možnosťi a schopnosti, pretože nie všetci môžu byť profesionáli... Zostávam s pozdravom.
František Kaščák (10.02.2022, 08:59)
Slovensko moje, aké si neférové a neseriózne. Všade, vládne závisť a škodoradosť. Férovosť už dávno vymrela, pretože ma niekto iný názor ohľadom hocičoho, či počtu závodov, či počtu bodov, či počtu holubov, je čierna ovca v košiari. Keď kývaš hlavou ako pajác, vtedy si náš VITAJ V KLUBE. Tu na Slovensku už pomôže len maďarský systém na družstvá po 10ks a môže si dávať holuby koľko chce. To znamená z 10/5 alebo z 10/7 bodovaných po družstvách. Nebojte sa majstrami furt budu majstrami ale férovými postupmi. A FCI nech si bojujú na výstavy a koeficienty s celými holubníkmi, to im nikto nebráni.
Peter Tokoš (10.02.2022, 17:51)
P. Kaščak dobre napisane,ale nič to stale nezmeni, ĺen chovatelou bude menej.Ako u nas v Senici take sem to vzdal.Už druhy rok niesom ani členom.......Pritom chovam 50-80 holubu.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené