Ach jo.....

Zdeňek Adamík (18.10.2013, 11:34)
Tomuto říkáte bratři DF? Podle mne už tu jen SEZNAMKA chybí.
Július Marton (22.10.2013, 13:07)
A čo takto zhodnotiť úspešnosť Českých a Slovenských testovacích staníc. Môj názor:1.nasadzovací protokol (čitatelný a prehľadný) 2.štartovací protokol (za každú cenu) 3.doletová listina (čitatelná,prehľadná) 4.starostlivosť o zverené holuby ,nie pocitová,ale doložená veterinárnym dokladom. Neviem ,možno je to hlúposť,ale je to môj osobný názor,neni podstatné vypisovač nezmysli koľko minút lietajú holuby okolo holubníka,akú majú potravu ,ale treba napísať to hlavné zdravotný stav je dobrý,včera tu bol MVDr.Trebárs Holoubek,to je všetko. Ach jo..
Zdeňek Adamík (22.10.2013, 16:33)
Ještě chybí rozhodčí, který to provede, jinak náročné to jistě není.
Ľudovít Jančok (22.10.2013, 18:30)
Zdravím Vás. Pán Marton, Ach áno. Že taký odborník ako Vy, nemá TS? Pozdravujem Ludvik.
Vladimir Kotvan (22.10.2013, 19:50)
A vy pán Jančok ešte väčší odborník tiež že nemáte svoju TS a pána Z.Adamíka ako rozhodcu a mluvčího V.Kotvan
Vladimí­r Smieško (22.10.2013, 22:14)
V bode č. 2 s p. Martonom 1 000 %tný súhlas. Mala by to byť podmienka!!!? Ostatné ponechávam na serióznosť prevádzkovateľa TS. Aj podľa toho sa dá.....!
Ľudovít Jančok (23.10.2013, 06:48)
Zdravím Vás, pán Kotvan, ďakujem, z Adamíkom by to bolo super. Ludvik.
Július Marton (23.10.2013, 15:29)
Pán Jančok, neni som odborník, to vôbec netvrdím, na testovaciu stanicu nemám čas. Ja som za vodou, tak nie je o čom. Poznáme sa len tak zbežne, keď ste bol u Jara v Dubnici. Kto chce zarábať peniaze, čiže jedná sa o obchod. Obchod musí mať pravidlá, podľa môjho názoru tie čo som napísal. Inač to nie je obchod ale podvod. Ostávam s pozdravom Marton Julo.
Július Marton (23.10.2013, 16:13)
Pán Jančok, je to celkom jednoduché, tak ako keď košujete v klube. Nasadzovací protokol, štartér je samozrejmý, doletová listina je samozrejmá, len veterina nie je povinná na každý závod. To záleží od chovateľa. PS: nahláste si do testovacej stanice 10 holubov= 400€. Dodajte holubov, ktoré majú tiež určitú cenu a kašlite na to, nech ich aj porežú. A je to vybavené. Teraz môžete mudrovať. Marton J
Ľudovít Jančok (23.10.2013, 20:08)
Zdravím Vás. Pán Marton ja už 1O holubov prihlásených u p. Matušku mám dávno, možno to nie je konečné číslo prihlásených a je domudrované. Pozdravujem Ludvik.
Ľudovít Jančok (23.10.2013, 20:22)
Ešte som zabudol, ako ste to myslel že za vodou? Lebo ak sa jedná o euráče, ja som za vodou už dávno, len stále neviem aká má byť tá voda široká, alebo hlboká. Nuž asi budem lakomý. Pozdravujem Ludvik.
Július Marton (24.10.2013, 08:52)
Pán Jančok ,Matuškovi netreba robiť reklamu.On je skúsený chovateľ .Spravia mu to dobré propozície. To neznamená ,že keď máte nahlásených 10 holubov,že ste borec. Rátajú sa tie holuby ktoré sú zaplatené. Či budú dodané,alebo nebudú to je druhá vec. P.S. Ak sa smiem spýtať o aké holuby ide ,na lietanie ,alebo na polievku? Marton Julo
Zdeňek Adamík (24.10.2013, 09:35)
Tak podle mne, KAŽDÝ chovatel odchová 90% polévkových akorát si to nechce přiznat, a to je někdy smutné, jindy veselé. Takže hlavy vzhůru přátelé.
Ľudovít Jančok (25.10.2013, 14:56)
Zdravím Vás. Zase treba priznať že pán Adamík má pravdu. Ja som na pretekoch stratil 6 ks. no keď rátam že 3 ks. mohol zožrať kryvozob, tak som na tom nie tak zle. Treba ale povedať, že nasadzované holuby už boli vyselektované, to znamená aj tá polievočka, okrem iného. Ja neselektujem košom, to by bol veľký prepych. Pán Marton spomenuli ste pána Košťála, to je veľký milovník holubov, ja osobne ho veľmi obdivujem za to. Pozdravujem Ludvik.
Ľubomír Janda (25.10.2013, 23:57)
Vážený pán Jančok! Do tém na tomto DF sa zapájam, len v prípadoch keď sa ma ich obsah bytostne dotýka, príp. keď mi kontroverznosť príspevkom jedného a toho istého diskutujúceho neumožňuje chápať ich význam tak ako je to vo Vašom prípade. Súhlasím s Vami, že p. Adamík má pravdu keď 90 % odchovov pokladá za zvieratá jatočné a rovnako pozitívne hodnotím špecifický vzťah p. Košťála k poštovým holubom. No, nie celkom dobre chápem Váš príspevok zo dňa 23.10.2013, v ktorom konštatujete, že: „...ak sa jedná o euráče, ja som za vodou už dávno,...“ a následne o dva dni ste nútený priznať: „... neselektujem košom, to by bol veľký prepych.“ V období všade prítomnej reštrikcie, Vás chcem za všetkých, ktorí zostávajú odkázaní na neefektívnosť „veľkého prepychu“, požiadať o zverejnenie Vašej metódy, ktorá vylučuje vyššie uvádzanú márnotratnosť a teda výrazne znižuje náklady. V rámci Vašej prezentácie prosím uveďte aj to, z koľkých nasadených holubov na koľkých pretekoch ste stratil 6 ks a zároveň naznačte z čoho usudzujete, že 3 ks „... mohol zožrať kryvozob ...“, pretože naše konštatovania v tomto smere môžu byť veľmi relatívne. Z vlastnej skúsenosti! Tento týždeň som rovnako dával za vinu stratu dravcovi, až som si „prešliapal“ okolie a zistil, že strata bola zavinená nárazom do elektrického vedenia! Ach jo ...! Ľ.J.!
Ľudovít Jančok (26.10.2013, 15:32)
Pán Janda, ja nie som nič nútený. Ja som chovateľ......... Ani nie som nútený nikoho vychovávať, ani sa nikomu spovedať, tobôž Vám. Ak sa Vám moje príspevky nepáčia, nečítajte ich, na spoveď sa chodí farárovi. Ludvik.
Ľubomír Janda (26.10.2013, 22:50)
Ach jo ...! Pán kolega ..., mne sa Vaše príspevky veľmi páčia ..., čítam ich rád! Od toho je DF! Ale z Vášho tónu súdim ..., že Vám „nesedí“ ten môj! Pozdravujem! Ľ.J.!
Ľudovít Jančok (27.10.2013, 06:37)
Zdravím Vás. Pán Janda, ja nemám nič proti Vám, ani Vás nepoznám. Neviem ale pochopiť Vašu reakciu na môj príspevok. Čo je na tom nepochopiteľné, že holuby najprv preberiem, až potom cvičím? To nemá s euráčmi nič, až na to, že miesto risku straty holuby radšej zjem. Z nácvikov aj z pretekov sa mi holuby vracajú potrhané od dravcov, tak logicky usudzujem že určité percento stratených by teoreticky mohlo aj takto skončiť. Holuby som začal po 17-ročnej prestávke chovať 2OO9 roku, následne 2O11-tom, lebo prvé som porezal. Môj stav nepresiahne 4O ks. Nie žeby som na to nemal. Mám aj holubník, aj financie, ale viac holubov nepotrebujem. Voľakedy som tiež nemal viac a lietal som dobre, k tomu spejem aj teraz. Pozdravujem Ludvik.
Ľubomír Janda (27.10.2013, 21:14)
Pán Jančok ..., ja neviem ..., neskúsite radšej jatočné plemená? Pozdravujem! Ľ.J.!
Ľudovít Jančok (28.10.2013, 15:23)
Zdravím Vás. Pán Janda, celkom ma to baví s Vami komunikovať. Len aby sme neobťažovali ostatných. Ale najprv si s Vami zalietam dlhé trate, potom sa rozhodnem, ak Vám to nebude samozrejme vadiť. Pozdravujem Ludvik.
Ľubomír Janda (28.10.2013, 21:04)
Pán kolega gratulujem, je to veľmi dobrý nápad a želám všetko dobré! Letu zdar! Ľ.J.
Vladimí­r Smieško (28.10.2013, 21:38)
Páni, huba alebo aj papuľa sa dá rozbiť aj na chodníku. Ste si taký istý.
Pavel Novak (28.10.2013, 22:10)
Po vzhliadnutí spustenia dražby v TS-trix(FCI) mi nedá si pripomenúť slová p.Martoňa o pravidlách obchodu. Začiatok v tejto TS bol mizerný, priebeh a koniec ani nehovorím. To bolo možné vidieť aj na videách zo štartov. Priemerne bolo z boxov vypúšťaných 40 ks holubov. Preprava v uzatvorenom aute tiež nebolo bohviečo. No ale k veci. Tak otrasne nafotené holuby do dražby, tak to mi nafotí aj môj 10 ročný syn. To už neostali financie na profesionálneho fotografa aby už aspoň dražba bola na úrovni hodnej TS pod značkou FCI. Niektoré holuby vyzerajú ako vypreperované na hambálku. No ďakujem pekne za príjemné chvíle pri prezeraní ako aj dobre uzatvorený obchod. Poviem pravdu som veľmi sklamaný s takéhoto prístupu k nám, ktorí sme tento obchod uzatvorili. To je môj krátky postreh, hoci je toho viac. Nechám niečo aj pre ostatných na vyjadrenie.
Július Marton (30.10.2013, 08:48)
Zdravím Vás páni. Palko zober si kalkulačku a za 10 min. zistíš ,že žiadna TS nie je nezisková organizácia.Budeš sa čudovať.Má to jednu chybu,pri nedodržaní propozícií nemá TS žiadny postich. Kritikov je velmi málo aj keď sú veci opotstatnené.Pritakávačov a dvojstoličkových tých je väčšina.Zo začiatku sezony je kopec slubov a potom to dopadne ako vidíš.Proste stojí to za konské veslo.Ostávam s pozdravom:Marton Julo.
Július Marton (30.10.2013, 08:51)
Pán Jančok, Jeden jediný dôvod ,prečo by to tak nemalo byť, tie moje 4 body a dodržať propozície.Čo Vám na tom vadí? Chovateľ amatér:Marton Julo
Ľudovít Jančok (30.10.2013, 14:57)
Zdravím Vás, aj Vás pán Marton. Nuž teraz sme sa nerozumeli. Ja som reagoval len na koniec Vážho príspevku, z ostatným súhlasím, je dobre ale vedieť aj to čo holuby žerú, a pijú, lietanie sa odvíja od zdravia. Pozdravujem Ludvik.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené