Lasica

Zdenko Žofaj (09.04.2011, 09:13)
Do závodnej volieri mi s piatku do soboty dnes prešla lasica a zadrhla mi 6ks závodníkov, skúste poradiť, aké zrobiť opatrenie, aby som ju odlákal od závodného zariadenia, alebo urobil odchyt ...
Marián Švarc (09.04.2011, 14:32)
S lasicou som mal problém asi 4 roky dozadu ked každý deň padol za obeť jeden holub (spolu 8) išiel som do zahradníctva kúpil som lepidlo na potkany,myši...atd. zobral som podložku do stredu som dal mrtveho holuba a okolo neho som namazal to lepidlo a bol som prekvapený do hodiny sa lasica prilepela odvtedy mam našťastie pokoj.
Peter Grék (09.04.2011, 14:34)
Mne sa podarilo chytiť lasicu-hranostaja v zime na lepidlo na myši. Zrejme to bola náhoda, dodnes neviem ako sa dostala do garáže. Preglejkovú dosku s lepidlom som umiestnil úplne ku stene, aby sa nedala obísť. [%sig%]
Marián Švarc (09.03.2012, 17:23)
Práve čítam túto tému síce rok starú, ale v tomto období aktuálnu. Asi pred 2 týždňami som našiel poškodené pletivo na voliere od snehu a našiel som tam krv a perie od holubov,bol som v tom, že som prišiel možno o 1-2 kusy holubov, ale akosi som tomu nevenoval pozornosť, tak som to samozrejme opravil. Dnes som očkoval celý chov a zistil som, že mi chýba 23holubov zo 66 kusov. Najsmutnejšie na tom je že s tohto počtu bolo 9 z 12 chovných holubov. Týmto chcem upozorniť chovateľov, aby si skontrolovali stavy svojich volier, aby nedopadli napríklad ako ja. Predpokladám že to bola kuna.
Miroslav Ďurana (09.03.2012, 19:23)
Pán Švarc, to je asi o mesiac skôr nie? Prvý apríl je o mesiac.
Marián Švarc (09.03.2012, 22:42)
Pán Ďurana keď už chcete byť taký presní tak 9 apríl :-)
Igor Barbírik (10.03.2012, 00:39)
Pán Śvarc nič vzlom ale pán Durana má pravdu,mne keby chýbal iba jediný zo 60 kuov tak nato prídem maximalne na druhý den .Ale 23 kuov????
Marián Švarc (10.03.2012, 07:16)
Pán Ďurana má pravdu jedine vtom, že som sa sekol o mesiac jednoducho som zabudol dať slovíčko ,,takmer rok´´...Pán Barbík za tie dva týždne som svojich holubov videl asi 3krát aj to vo večerných hodinách pretože kvôli práci sa im nedokážem venovať naplno. Som rád že sa mi v mojej neprítomnosti vôbec niekto postará. Samozrejme by som niečo spozoroval keby som na holubníku každý deň. Veď keď zmizne 1/3 holubníka tak je ťažké si to nevšimnúť.
Július Krško (10.03.2012, 08:01)
Nebola tam náhodou aj dvoj nohá kuna? Lebo 23ks je dosť veľa.
Marián Švarc (10.03.2012, 09:06)
Keby dosahujem dobré výsledky, tak by som tomu možno aj uveril...našiel som iba perie, krv a dieru na voliere kde ich vynášala a v jednom hniezde vajcia a pri nich hlavu holuba.Dvojnohú kunu som vylúčil už nazačiatku keďže mám psa na ktorého sa dá spoľahnúť. Nastavil som aj pascu, ale zatiaľ nič, ani sa nečudujem však si spravila peknú zásobu.
Ľudovít Dziak (10.03.2012, 18:35)
PAN KRSKO NIE JE TO VELA. NAM NA DVAKRAT 37 KUSOV. CIZE KEDZE 23 ZA MESIAC TO MOZE BYT PAN SVARC RAD ZE MU TAM OSTALI ASPON NIEKTORE..... [%sig%]
Miloš Boron (11.03.2012, 08:29)
V októbri v roku 2003 som zažil šok ,keď ráno som našiel 42 ks holubíc zabitých 4 ks som nenašiel a prežili 3 ks. Do mesiaca som odchytil 4 kuny. Môžem povedať že stopy okolo holubníka sú stále, odchytíte jednu príde druhá atď.....
Vladimír Kostroš (11.03.2012, 10:18)
Zdravím,kto by mal záujem môžem z Nemecka priviesť elektronickú plašičku na kuny a hlodavce, ide to na 12V a zaberá 50m.stojí15€.
Marián Švarc (11.03.2012, 11:03)
Pán Kostroš pár rokov dozadu som kúpil také niečo a asi po pol roku som im to vrátil pretože robilo to zle mačkám aj psovi. Dokonca pes sa takmer ani nezdržiaval vo dvore (začal utekať) a absolútne to nezaberalo, pretože v tom období som mal problémy s potkanmi. Zrejme si za určití čas na to hlodavce zvykli, ale nevravím že nemecký výrobok nebude učiní, aj keď s dlhodobého hľadiska tomu moc neverím.Čo sa týka odchytu, tak Pán Boron má pravdu ,,odchytíte jednu príde druhá atď.....´´
Július Vida (11.03.2012, 23:39)
Kolegovia. Keď hovoríme o lasici a kune , hovoríme o dvoch rozličných druhoch. Lasica je asi 15 cm veľká a loví väčšinou myši i keď napadne i väčšie zvieratá. Napríklad som čítal, že napadla spiaceho zajaca poľného a doslova ho vycicala. Pokiaľ sa dostane do kurína, alebo do holubníka tak obyčajne jej padne za obeť jedno kura, holub , káča atď..., teda loví akoby nenápadne. Pokiaľ nás navštívi kuna, hranostaj, tchor, alebo fretka ide o zviera omnoho väčšie v dlžke 40-60 cm. Keď však ide jednorázovo o stratu niekoľko desiatok kusov, tak to bola kuna s madými. V tíme lovia všetko čo sa pohne a je to paseka. Ale poznám prípad, keď kolegovi holubárovi mizli v zime holuby po jednom a mal to na svedomí starý prašivý kuniak. Čo sa týka odchytu, tak na lasičku môže platiť lepidlo na myši, ale na kunu a to ostatné je najlepší šlopec s truhlíka, kde sa dá umiestniť návnada obyčajne živé kura, holub atď.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené