32. Olympiada (Polsko)

Ivan Oravec (26.01.2011, 22:16)
Prvá fotogaléria z Olympijskej Poznane ktorú sme pre Vás pripravili. na linku: http://medialne.unas.cz/p26.1.html
Zdeňek Adamík (27.01.2011, 08:01)
Aktuální a velmi pěkné. Dobrá práce!
Peter Grék (27.01.2011, 10:32)
Ceny biletów Bilet jednorazowy - 30 zł Bilet na całe wydarzenie - 50 zł Karta wjazdu na teren MTP - 20 zł Dzieci pod opieką dorosłych do lat 12 - wstęp bezpłatny Kasy biletowe znajdują się w holach wejściowych (Wejście Wschodnie od strony ul. Bukowskiej i Dworca PKP oraz Wejście Zachodnie do ul. Śniadeckich) [%sig%]
Daniel Krajcik (27.01.2011, 13:15)
Vcerajsia cesta do PL - sice v PL takmer bez snehu, ale kvoli infrastrukt. vybaveniu otrasna - z NR takmer 12 hodin. :/ Momentalne sa doposudzovali standardne holuby, nieco potrva spracovanie. V pripade, ze budem vediet vysledok, budem informovat.
Ivan Oravec (27.01.2011, 13:31)
Foto z posudzovania link: http://holubar.unas.cz/olymp/poznan.html
Daniel Krajcik (27.01.2011, 15:58)
Poradie statov v standarde: 1. Nemecko 2. Slovensko 3. Polsko 4. Madarsko 5. Velka Britania 6. Taliansko 7. Ceska republika 8. Holandsko 9. Rakusko 10 Rumunsko 11. Portugalsko 12. Belgicko 13. Ruska federacia 14. Chorvatsko 15. Srbsko 16. Svajciarsko 17. Francuzsko 18. Spanielsko V kategorii jednotlivcov maju prveho holuba a prvu i druhu holubicu Nemci ... ostatne asap /ked sa dozvieme/.
Ivan Oravec (27.01.2011, 18:00)
výsledky 32. olympiady: http://holubar.unas.cz/olymp/poznan.html
Vladimír Sudor (27.01.2011, 18:36)
Super umiestnenie.Poviem úprimne"nečakal som to".Som príjemne prekvapený. [%sig%]
Milan Blahovský (27.01.2011, 18:59)
Osobne som čakal umiestnenie zväzu do 3.miesta, kolekcia bola na úrovni a veril som aj plavákom z Dobrej Vody. Na CV som Jankovi Mokrému vyslovil nádej pre jeho holubicu keď sme si zažartovali či nepôjde za modrákom do Nemecka a pozrime - 3.miesto ide do Prievidze. Gratulujem pán profesor.
Eduard Buček (27.01.2011, 19:14)
Janko Gratulujem, potvrdené že to nebola náhoda pred 2 rokmi ,je jasné že naozaj to vieš. Edo
Ľubomír Hovančík (27.01.2011, 19:51)
Blahoželám reprezentantom SR na Olympiáde. Veľmi pekné umiestnenia, keď si pomyslím, s kým sa porovnávame. Ešte raz blahoželám.
Ing.Ján Mokrý (27.01.2011, 19:58)
Ďakujem za gratulácie, je to veľká radosť i prekvapenie, veď postupovala z CV až z 5. miesta. Posielal som ju do Poznane veľmi peknú, ale že to bude dokonca medaila, tak o tom som ani nesníval. Ešte raz ďakujem.
Ing.Stanislav Matuška (27.01.2011, 20:59)
Vzpomínám na diskusi o umění přípravy holuba na výstavu, o kterém jsi mně, Janko, v Nitre vyprávěl. A je to tady. Gratuluji.
Jozef Toporcer (27.01.2011, 21:09)
p.Mokrý-len si spomente na minuloročnu EV-SOSNOVIEC- holubica p. Pripka postupovala do konca z 6.mista namiesto diskvelif. holubice p. Vavreka a bolo z toho do konca 1. m. EV. Takže pre mna to až take prekvapenie nie je a hlavu hore Slovač ved bylanciu z olympiad mame skvelu na rozdiel od Belgičanov vždy nam vonali zadok zo spodu, inak pripajam sa aj ja k gratulacii -skvele p. Mokry
Vlastimír Pomajdík (28.01.2011, 18:46)
JANKO. BLAHOZELAM TI K USPECHU.DOBRE REPREZENTUJES NAS ZVAZ I SLOVENSKO.SI NIELEN VYNIKAJUCI CHOVATEL ALE AJ VYBORNY CLOVEK UROBIL SI KUS PRACE PREZVAZ A SOM PRESVEDCENY ZE Z TVOJHO USPECHU MA VELA CHOVATELOV RADOST. MOJE SLOVA PRAMENIA Z HLBOKEJ UCTY KU TEBE. PRAJEMTI VELA ZDRAVIA, POHODY A STASTIA TVOJ PRIATEL VLASTO
Ivan Oravec (29.01.2011, 10:26)
Foto z otvorenia Olympiády (piatok) http://holubar.unas.cz/olymp/poznan.html
Ladislav Krela (29.01.2011, 13:22)
Janek, srdečne blahoželám k bronzu. Laco Krela. :-)
Ivan Oravec (30.01.2011, 07:34)
Fotogaléria víťazov 32. olympiády holubar.unas.cz/olymp/poznan.html
Jozef Toporcer (30.01.2011, 15:37)
Kto vie poradie slovenských chovateľov v jednotlivých kategoriach z olympiady ďakujem
Vladimír Kostroš (30.01.2011, 16:51)
Katalog z Pozdnaňe na http://kostros.webnode.sk/
Richard Baško (31.01.2011, 09:40)
Fotky všetkých olympijských víťazov na www.olympiadapoznan.webnode.sk
Milan Blahovský (31.01.2011, 13:05)
Pridám aj moje hodnotenie olympiády. Bola to moja siedma olympiáda , ktorej som sa osobne zúčastnil a musím konštatovať, že mala rovnako ako každá z predchádzajúcich svoje pozitíva i negatíva. Ide o to čoho si chovateľ všíma viac a potom je aj jeho postoj k hodnoteniu odlišný. Príjazd do Poznane v piatok podvečer, ubytovanie v menšom hoteli 8 km od haly na veľmi dobrej úrovni za cenu 17 € na osobu v prepočte za noc aj s raňajkami vo forme švédskych stolov, na izbách veľkoplošná TV , sprchovací kút s toaletou a kvalitnou posteľou nám ponúkol dostatok možnosti pre oddych na sobotňajší nápor na prehliadku holubov a výstavncýh stánkov. Sobota ráno príjazd k výstavnému areálu a mierna dezorientácia v parkovacích miestach, ale kto sleduje značky a vie otvoriť ústa nemal problém za 15 zlote sa dostať na stráženú plochu kde už boli odstavené autokary, autobusy či osobné autá. To všetko vo vzdialenosti asi 500 m od hlavného vchodu. Hala hlavného vchodu s predajom vstupeniek a katalogov, klimatizovaná, takže žiadne mrznutie niekde vo frontoch pred plotmi či bránami. Po prechode do ďalšej haly bol prechod cez turnikety, ktoré fungovali na báze prečítania kódu vstupenky , takže istá forma dvojitej kontroly počtu navštevníkov. Prechody medzi jednotlivými halami klimatizované teda haly boli poprepajáne a vzhľadom na svoju výšku s dostatkom čerstvého vzduchu v každej z nich. Sobotňajší nápor cca 30 000 návštevníkov bolo cítiť najmä v 2 halách s predajnými stánkami s krásnom dekoráciou a samozrejme aj s ponukami svojich produktov navyše okorenené krásnymi dievčatami, ktoré ponúkali reklamné katalogy či kalendáre a iné prospekty. Nákup produktov za zloté, ktoré však rýchlo dokázali prepočítať na euro a teda slovák problém nemal, rovnako s porozumením, že to mali češi tak to ma prekvapuje... Jedálenské priestory som ani nehľadal, pretože som sem prišiel sýty a človek sa na výstavu nechodí objedávať, no a ten pohárik vínka či ostrého bol u mnohých k dispozícii. No a mnohí sa na to aj pripravili. Výstavné priestory pre holuby veľmi pekne pripravené, ako to prezentuje p.Horák. Opilcov sa nemotalo toľko ako by niektorí čakali a fajčiarské priestory rovnako obmedzené. Bezpečnostné opatrenia v halách či pred nimi na slušnej úrovni . núdzové východy v halách sledované a pripravené v prípade nutnosti. Vreckári sa žaiľ objavili aj tentokrát a našli si svoje obete aj z radov našich - nepozorných chovateľov. Sobota večer - zúčastnil som sa galavečera spoločne s takmer 1000-kou ďalších hostí v jednej z vedľajších hál výstavného komplexu, ktorá bola na úrovni dekoračne pripravená, kde okrem hlavného menu boli k dispozícii švédske stoly a 2 opekené prasiatka, ktoré porcírovali pre hostí . Slávnostný galavečer bol v znamení latino tanečníc,ktoré po polnoci predvádzali istú školu tanca salsy či samby pre prítomných tanečníkov z radov chovateľov a bolo ich dosť, hudobná skupina prezentovala jednak svojim vzhľadom ale aj nástrojmi a skladbami repertoár Beatles. Okrem odovzdávania ocenení najúpešnejším chovateľom v jednotlivých kategóriach sa po polnoci uskutočnil akt odovzdania olympijskej štandardy pre delegátov SZ za sprievodu hymien obidvoch štátov teda poľskej a následne slovenskej. Ťarcha zodpovednosti za organizáciu najbližšej olympiády teda definitívne padla na plecia SZ a bude sa čo obracať, aby sme tých kritikov, ktorých je medzi nami viac ako tých čo dokážu pochváliť, aspoň sčasti uspokojili. Nedeľa bola v znamení kľudnej prechádzky medzi predajným stánkami, prehliadky holubov a šťastného odchodu a hlavne návratu domov. Tých 9 hodín cesty, ktoré síce boli chvíľami po rozostavaných cestách, ubehla v správnej chovateľskej atmosfére a celkový pozitívny dojem z olympiády prevažuje negatíva. Žiaľ ten kto tam cestoval s tým, že ich bude tvrdo hľadať a následne posúvať ostatným, tak ten mal ostať radšej doma prípadne nech sa spýta sám seba či by bol schopný prispieť k niečomu ideálnemu svojim postrehom pre organizáciu ďalších akcií pre chovateľov či to je doma v ZO, OZ alebo na úrovni Zväzu. Niekoľko záznamov z výstavy som zachytil prostredníctvom kamery a ponúknem ich verejnosti na svojej stránke čoskoro.
Ing.Ján Mokrý (31.01.2011, 20:15)
Dobrý večer. Srdečne pozdravujem všetkých účastníkov diskusného fóra, ďakujem za slová uznania a rôznymi cestami prijaté gratulácie. Osobitne ďakujem za gratuláciu od pána Pomajdíka, s ktorým ma už dlhšiu dobu spája jeho zmysel pre priateľské spolunažívanie všetkých chovateľov, bez vzájomnej nenávisti, s odvedením, uznaním a docenením dobre vykonanej práce chovateľov na jej všetkých zväzových úrovniach. Každému človeku dobre padne, nech už sa snaží v akejkoľvek oblasti života (nemusí to byť len chov PH) nájsť potrebné vyžitie - oddych po náročnej práci, radosť a potešenie bez veľkého očakávania výsledkov či uznania, keď nečakane príde informácia o jeho výbornom umiestnení alebo veľkom úspechu v danej oblasti. Všeobecne platí, že ak niekto pracuje cieľavedome a vytrvalo, úspech sa dostaví skôr či neskôr, najčastejšie vtedy, keď to už ani vlastne nečaká a danú prácu vykonáva naozaj už len pre svoje potešenie. Vtedy je tá radosť veľmi veľká. Pri získaní olympijského bronzu mojej mk holubičky menom „JASNÁ“ to bolo niečo úžasné a prajem to zažiť každému chovateľovi. V Poznani sme boli ubytovaní v tom istom hoteli ako kolega Blahovský s väčšinou členov prezídia., ktorý veľmi pekne opísal úroveň všetkých priestorov, najmä výstavných a atmosféru v nich. Páči sa mi aj jeho pohľad na posudzovanie takýchto akcií – dobrá, zlá, vydarená, s takými či onakými chybami a prednosťami, .... Ja by som sa chcel dotknúť skôr toho ako ďalej. Keďže som mal to šťastie byť aj na stupni víťazov, spoločenský večer som strávil pri stole našej delegácie, kde sedel aj sám prezident FCI Dr.Tereso. Tak som si mohol všimnúť veci, ktoré by mi boli inak možno unikli. Videl som sústredenie na tvárach prítomných členov nášho prezídia, ich snahu všimnúť si každý detail súvisiaci s priebehom tejto náročnej akcie, pozoroval som ich rozhovory s poriadateľmi poznaňskej olympiády.. Z toho všetkého bolo vidieť, že už majú plnú hlavu myšlienok a plánov, ako najlepšie zorganizovať nasledujúcu olympiádu, ktorá sa ,ako vieme, uskutoční 23. až 27. januára 2013 u nás na Slovensku v priestoroch agrokomplexu Nitra. Preto si dovoľujem osloviť všetkých holubiarov, aby každý podľa svojich schopností a možností prispel onou povestnou troškou do mlyna a tak pomohol nielen prezídiu, ale vlastne nám všetkým ukázať, že sme schopní pripraviť aj takúto veľkolepú akciu (vyžadujúcu nemalé finančné náklady) a zároveň umožniť všetkým, teda aj začínajúcim, menej skúseným a menej solventným chovateľom zúčastniť sa na prehliadke najlepších poštových holubov v kategóriách šport i štandard z celého sveta. Som presvedčený, že táto akcia vďaka šikovnosti a obetavosti členov prezídia a organizačného výboru sa vydarí a bude ozajstným prínosom pre všetkých zúčastnených.
Zdeňek Adamík (01.02.2011, 07:08)
Velmi pěkný, výstižný a zároveň motivační příspěvek. A nakonec i já bych nám všem přál aby to už konečně byla výstava celosvětová nikoliv pouze evropská, jako byla ta polská.
Pavel Ostrolucký (01.02.2011, 07:36)
Janko - paráda - veľmi pekne si to napísal a pred Tebou aj Milan. Aj ja Ti prajem všetko najlepšie v živote a i naďalej v holubárskom zápolení. Keď sme sa rozprávali v Nitre, že tá Tvoja holubica v kolekcii je výborná, Tvojou tvrdou prácou a umom si potvrdil vysoko svoju odbornosť a dotiahol si ju na Olympiáde v Poznani na krásne 3. miesto. Preto, že Tvoje holuby tak trochu poznám a viem, že nepoľavíš - prajem Ti aby si sa aj na našej Olympiáde v Nitre dostal so svojimi štandartami na na najvyššie miesta.
Alojz Blaško (02.02.2011, 09:07)
Naozaj pekné príspevky na DF z olympiády a tiež i prezentácia budúcej olympiády v Nitre.Ak dovolíte mám i ja nápad ako zviditeľniť ešte viac náš Zväz.Navrhujem vypracovať postupový diagram systému riadenia Zväzu,čím by toto grafické zobrazenie sprehľadnilo systém riadenia a hlavne boli by dopracované/ak by to malo byť úplné/ "záznamy" v podobe vypracovaných formulárov, ktoré sú Stanovami, Pretekovým poriadkom, či ostatnými riadiacimi dokumentami Zväzu požadované.Navrhujem, aby táto akcia bola zadaná, povedzme cez ing.Krajčíka, ako ročníkova, alebo diplomová práca na niektorú Vysokú školu. Myslím si,že riadiace dokumenty Zväzu by sa stali čitateľnejšími.
Milan Blahovský (02.03.2011, 10:54)
Nový videošot z olympiády na http://www.postoveholuby.euweb.cz/

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené