Každý sme iný

Ondrej Vaňo (18.06.2007, 20:27)
Chcem sa veľmi pekne podakovať chovateľovi ktorý pridržal moju holubičku č. SK-04-01103-1247 MPš z minulého daždivého preteku a pustil ju až teraz a musím konštatovať,že bol k nej naozaj štedrý.Pretože jej vystrihal krídla takým sposôbom,že nemala vlastne čím letieť a preto ju obdivujem .Som rád,že mám holubicu ktorá sa dokázala popasovať s týmto problémom a bola naozaj statočná a letela srdcom aj ked táto sezona žial pre ňu skončila.Nech ak sa tu spozná dotyčný "Pán chovateľ"(aj ked pochybujem,že sa zaujma o takéto stránky)tak nech si vstúpi do svojho svedomia,že čo mu nepatrí nech ani neberie.Neviem ako može mať niekto takýto prístup ja som vždy prileteného holuba ošetril nechal odýchnuť a potom následne vypustil.Ale čo už ako som dal aj názov príspevku "Každý sme iný!!!!!!!!!!ĎAKUJEM.LETU ZDAR
Milan Blahovský (19.06.2007, 12:12)
Sú to smutné príbehy takto "doletujúcich" holubov a máme na tom podiel viny všetci. Prečo ? Vo svojom okolí máme v každej ZO takýchto katov a nedokážeme ich eliminovať. Keď sa vrátime k starším diskusným príspevkom , nájdeme tam množstvo podnetov na skvalitnenie našej práce, vyčítanie si chýb či pri nesprávnych štartoch, rozhodnutiach, kontrolách, pohľadoch na súťaže... Ale málo pozornosti venuje takýmto hyenám, ktoré parazitujú na chovateľstve PH. Pri rôznych zasadnutiach či to už vrcholných orgánoch SZ alebo aj členských schôdzach ZO sa problémom ošetrenia či uväznenia zaletených holubov venujeme pramálo. Čo tak nájsť a zaviesť do stanov či iných dokumentov bod, v ktorom je umožnené umožniť kontrolným orgánov kontrolu holubníkov a v prípade zistenia väznenia či týrania holubov, ktorých chovateľ nie je vlastníkom udeliť previnilcovi trest, ktorý mu dá jasne na vedomie, že medzi nás nepatrí. Zverejnime mená takýchto ľudí nech sa nad sebou zamyslia. Kedysi dávno sme mali súťaž tzv Fair play, ktorá bola založená na množstve ošetrených a vypustených holubov počas sezóny, je to ťažko možno okontrolovateľné, ale niečo by sme skúsiť mali a možno by to svoje ovocie časom prinieslo. Pouvažujte a navrhnite nejaké riešenie.
Ladislav Zubaj (19.06.2007, 16:03)
Neviem či s týmto niečo poriešite,lebo to presahuje hranice nášho štátu.V roku 2006 som sa zúčastnil najväčších výstav okrasných holubov v Polsku a vydel som tam neskutočné veci.V klietkach tam bolo minimalne 500holubov pozatváraných z rôznych štátov s čipami aj bez čipov.Len pre moju zaujimavosť som sa opýtal uvedenych tiež chovatelov,načo sú a odpoved znela jednoznačne:tie s čipami za 60 zlotych,tie bez čipov za 50zlotych.Ku niektorým holubom boli ak mená chovateľov, ak bol dobrý tak sa cena vyšplhala aj na 100zlotych.Naviše tam boli na predaj aj čipi s takychto holubov opať minimalne1000 kusov,po 3zlote.A toto všetko sa dialo pred očami najvyššich funkcionarov ktorý to brali ako biznis!!!Dospal som k názoru že v tomto pripade a v tejto veci nikto neurobi nič,ak o tom len napíše, tak je len z ríše rozprávok.
Miroslav Ďurana (19.06.2007, 21:06)
Laco určite máš pravdu. S takýmito holubami sa stretneš aj v Polsku na trhoch v Jablonke , kde ich predávajú do polievky. Ale súhlasím s Milanom, že čosi by sa robiť malo. Starší chovatelia to poznajú, keď bol ešte svazarm. Nemyslím, že to hneď musíme robiť tak, ale kontroly holubníkov, by byť mohli. Určite mnohý vieme ,kde ich poslať. S pozdravom MIRO!!!
Pavol Babic (22.06.2007, 22:43)
Laco má pravdu,len zabudol napísať o chovateľoch,ktorý u nás platia takisto po 30sk za čipy zo zaletených holubov.
Ladislav Zubaj (23.06.2007, 11:04)
Milý Paľo, neviem na koho si myslel ale ja si každý rok kupujem 200 čipov u Ľuba Drgáňa, môžeš si to preveriť. Dúfam, že budeš poctivec a zverejníš kto predával zaletené holuby 13 ročným chlapcom po 100Sk. Narozdiel od teba mám na to aj dôkazy.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené