Čo prinesie budúcnosť a na čo sa treba pripraviť.

Ľubomír Drgáň (31.05.2007, 22:13)
Musíme si uvedomiť ,že rýchly vývoj elektroniky prináša pre všetkých maximálny konfort a nerušený priebeh pri konštatovaní naších holubov. Aj tí najvačši zástanci klasických hodin pri prejdení na EKS skonštatovali ich výhody. To je ten základny krok ku konfortu. A čo nás bude ešte čakat v nasledujúcom čase alebo lepšie povedané čo nám prinesie líder medzi konštatovacími systemami "BENZING"ktorý je naozaj jednička,ku konfortu pri holubáreni. Maximálnu kontrolu na vašom holubníku. Čo vy na to, ked váš konštatovací systém Vám da také údaje koľko holub vypil a čo vypil,koľko zožral krmiva a akého, akú, ma teplotu aký ma tep a akú ma kondíciu. Myslím ,že tieto informácie prinesú pre holubársky šport tie najlepšie výsledky a chovatelovi pomožu rýchlo reagovať na danú situáciu. Ak by ste si mali vybrat EKS systém, tak sa spýtajte či z niečim podobným ráta Váš výrobca do budúcna. Aký je Váš názor?
Daniel Krajcik (01.06.2007, 07:07)
Isto su to zaujimave veci, mna by vsak zaujimalo ako "Benzing" vidi moznosti sledovania momentalne polohy holubov pocas letu. Vieme, ze niektori vyrobcovia EKS uz toto testovali, takze ako to Vy v kontexte f. Benzing odhadujete ... resp. v akom casovom horizonte ocakavate, ze by tuto sluzbu mohli priniest na trh ? [%sig%]
Miroslav Ďurana (01.06.2007, 15:58)
Lubo a čo už budeme robiť my hlubári? Myslím si,že by sa to nemalo preháňať,veď ludstvo trápia iné problémy.Tak sa mi zdá ,BENZIG s nás spraví aj majstra Slovenska!
Zdeňek Adamík (01.06.2007, 20:11)
Cit v konečcích prstů, pozorovací talent, umění krmit, odhadnout vývoj počasí, udržet dobrý zdravotní stav - to nenahradí a nezvládne žádná technika.
Ľubomír Drgáň (01.06.2007, 20:16)
Ak sa jedna o sledovanie letu holubov,moj názor je jednoduchý. Pre poštové holuby je to veľká záťaž, myslím na váhu daného zariadenia,ktoré sleduje polohu letu. Váha daného zariadenia sa pohybuje od 25g do 61g a to je dosť pre závodníka,takú váhu može nosiť len holub prieskumník a nie závodník. Ak Vám niekto tvrdí ,že to funguje na identifikačný číp, tak Vás zavádza,nie je to možné. Čip je možné prečítať z maximalnej vzdialenosti 5m a na to potrebujete špeciálne anténne snimače. AK chcete sledovať let holubov,dané zariadenie máme, cena je na jedného holuba okolo 15 000 Sk. Letu zdar.
Ľubomír Drgáň (01.06.2007, 20:38)
Otázka čo budeme robiť my,je veď ten čas tak rýchlo uteká že nevieme ako stárneme. A skúsime sa potom venovať svojej rodine. Verím, že ženy holubárov si vravia,keby naši muži sa nám venovali aspoň s polovičky tak ako holubom,tak sme najšťastnejšie ženy na svete. Ale čo už keď naša diagnóza je vírus COLUMBA. Majstra slovenska spraví chovaťeľ skúseny a rozumný. Prajem to každému.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené