Poďakovanie

Július Mlátko (22.05.2007, 23:31)
Chcel by som srdečne poďakovať p.Cingálekovi z Bieroviec ktorí závodí v OZ Trenčín za svedomité ošetrenie a nahlásenie môjho holuba,ktorí letel z daždivého a ťažkého preteku Svitavy dňa 7.5.07.Bodaj by bolo medzi nami viac takýchto poctivých a svedomitých chovateľov.Ešte raz srdečná vďaka ! [%sig%]
František Dohňanský (04.06.2007, 15:12)
Stačí nám pozrieť sa okolo seba v našich kluboch. Poznám veľa chovateľov, ktorí jednajú podobne, ale bohužiaľ poznám aj takých, ktorí zatvárajú holubov do chovných voliér. To už nehovoriac o tom, keď zistia, že majiteľ je špičkový chovateľ. Bohužiaľ sú aj takí, ktorí ich bezmilostne utratia. Každý chovateľ by mal mať jedno oddelenie, alebo klietku, kde by dal zaleteným holubom šancu zotaviť sa a potom ich vypustiť a umožniť mu letieť domov. Určite sa každému z nás stal prípad, že po týždni alebo mesiaci sa mu vrátil cenný holub, ktorého očakával. Navrhoval by som na stránke SZ v oznamoch zriadiť rubriku ošetrené holuby, kde by sme mali prehľad, kde sa môj holub zastavil a kto je ten skutočný chovateľ s veľkým CH, ktorý si dal námahu a pomohol majiteľovi hoci ho nepozná. Mám hneď prvý príspevok do uvedenej rubriky: "Dnes o 9.00 hod. som našiel na holubníku holubicu číslo 04-SK-01401-22 MK s čipom. Nakŕmil som ju, napojil a zobral som ju do Trenčína a tam o 9.45 vypustil. Na internete som našiel majiteľa. Je to kamarát p. Buček Jozef zo ZO Rajec. Týmto ho pozdravujem a hoci som holubičke dal iba gumičku na nohu kde má krúžok, dúfam, že mi dá k tomuto príspevku správu, či sa holubička vrátila domov!" Aby som nezaberal veľa miesta a Vášho času, doporučoval by som všetkým chovateľom: "Postarajte sa o zaletených holubov tak, ako by ste chceli aby sa iní chovatelia postarali o tých Vašich!!!!!!!!" P.s. Po tomto upršanom víkende je to určite aktuálne. [%sig%]
Marek Hnilicka (24.06.2007, 12:54)
Chtěl bych poděkovat Milanu Blahovskému a p. Mrowcovi za ošetření holuba p. Holuba z Vlčí Habřiny. Holoubka vypustil řidič dopravního auta dnes po startu ve Velkém Meziříčí, ten i přes putování Polsko - Spišské Podhradí - V.Meziříčí si našel cestu domů, jak mi dneska v poledne volal majitel. Děkuji
Milan Blahovský (24.06.2007, 15:06)
Bol to veľmi pekný, športový holub a som rád, že sa vrátil k majiteľovi a nech mu robí radosť počas jeho kariéry. Bodaj by mali aj ďalší také šťastie a doleteli tam odkiaľ boli vychované a neskôr nasadené na pretek.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené