Názory na vypustených holubov 5. a 6.5.2007

František Dohňanský (07.05.2007, 09:45)
Boli rozhodnutia o štarte holubov cez víkend 5. a 6.5.2007 správne. Pochváľte funkcionárov OZ, ktorí rozhodli vypustiť holuby do takého počasia, že napr. na Považí nebolo vidieť pohorie Biele Karpaty a Považský Inovec skoro celý deň, ako to mali holuby preletieť? Ďakujem funkcionárom OZ Trenčín, že sa správne rozhodli a vrátili sa s holubami z Humpolca do Velkého Meziříčí a následne až späť do Trenčína, kde boli holuby okolo 16.30 hod. vypustené. Niet sa nikam ponáhlať, sezóna je ešte pred nami a pretekov má každý na výber. Ak by mal tento pretek chýbyť do MS, nie je žiaden problém nahradiť ho ako dvojpretek napr. s pretekom Götha. Dobrý let a jasné nebo!!!!!!!!! [%sig%]
Vladimír Valíček (07.05.2007, 10:31)
Gratulujem funkcionárom OZ Trenčín k správnemu rozhodnutiu. Naopak OZ Žilina to nezvládla.Asi sme už potrebovali dostať po nose. Niektorý chovatelia si myslia,že naše holuby dokážu všetko.Omyl. Dúfam,že po tejto priúčke,budú funkcionári zodpovedný za štarty holubov,pristupovať k tomu citlivejšie. Dobrý let a jasné hlavy!!!!!!
Viliam Škvarka (07.05.2007, 10:59)
Chcem sa tiež poďakovať zodpovedným funkcionárom OZ Levice za to ,že sa rozhodli zrušiť pretek a holuby doviezli späť.Nie všetci s tým súhlasili,ale tre oceniť takéto rozhodnutie.Určite je lepšie jeden pretek vynechať ako prísť o množstvo holubov a množstvo energie dávať dohromady rozhádzaný tým.Na začiatku sezony je dôležité,aby holuby mali dobré počasie na návrat.Stálo nás to dosť peňazí,ale ovela väčšie straty podla mňa zaznamenali Tí ktorý holuby pustili.Niektoré holubníky už majú po sezone.Počasie bolo aj na pohroní absolútne neholubárske.Nízka oblačnosť kopce v hmle a častý dážď.Nebola ani velká šanca na vypustenie neskôr,dokonca počasie nedovolovalo ani vypustenie na jednom mieste OZ a holuby sa rozvážali do večerných hodín po kluboch.Ako rád som si pre nich zašiel aj napriek pokazenej nedele.Tiež som ich pripravoval na závod a tiež som sa tešil na dolet.Verím tomu že dnes je spústa takých,ktorý by dnes pre tie svoje išli aj niekolko sto kilometrov,ale bohužial... Jedným zlým vypustením sa dá pokaziť aj niekolko ročná práca chovatela.Takže môj názor je že toto rozhodnutie treba len pochváliť.Ešte raz Ďakujem za mňa a za moje holuby.S pozdravom Škvarka Viliam
Ing.Štefan Baňák (07.05.2007, 14:26)
Závidím vám. Chovatelia z OZ Novohrad také šťastie nemali a tak čakáme,čakáme.........
Petr Blahušiak (07.05.2007, 14:51)
Ani chovatelia OZ Martin sme také šťastie nemali, naše holuby boli pustené o 7.30 v Zlechove na vzdialenost do 120 km a prvé prílety boli okolo 10 hod.Straty na niektorých holubníkoch boli včera večer aj cez 50%.Neostáva nič iné len dúfať že sa ešte niečo vráti. Na prvý pretek sú to velké straty a čo ešte do konca sezóny. Čo takto umožniť preloženie termínu závodu z dôvodu zleho počasia. Ušetrili by sa tým nielen holuby ale aj peniaze ktoré sa zaplatili za vozenie holubov tam a späť.
Ján Bučo (07.05.2007, 14:56)
Gratulujem vsetkym, ktorych holuby boli dovezene domov. Ale nekarham ani tych co pustili. Ani ja neviem ako by som reagoval. Polovicku holubov mam sice doma, ale aj tak mi este chybaju opory, ktore som planoval nasadit na dlhe trate. Co uz. Jano Bučo, Stráňavy
Miroslav Ďurana (07.05.2007, 20:59)
OZ Terchová-OZ KNM-Žilina tiež holuby doviezli z preteku Čáslav, začo treba poďakovať zodpovedným funkcionárom za štart,ale tieto stránky by si mali prečítať niektorý naši členovia, ktorý večer mudrovali prečo neboli holuby vypustené,lebo špička sa bojí ,ale oni nie.Ja si ale myslím,že si len nevážia svojich operencov.
Daniel Krajcik (07.05.2007, 22:27)
OZ NR letelo z NR. Start: nieco po 17:00. Vdaka !
Ľubomír Drgáň (07.05.2007, 22:34)
Mal som aj ja pohnútky 6.5.2007.napísať niečo podobné ,ale už som sa bál ,že veľa vymýšlam a nechcel som byť veľmi doležitý. Som rád, že niekto napísal tento príspevok. Naša organizácia tiež letela""orava""ja som do rána 4 pozeral všetky predpovede a kombinoval som, kolko sa dalo. Ráno som sa chcel stretnúť a prehodnotiť danú situáciu a dal som návrh s podkladmi, ktoré som mal pripravené.Vypustiť okolo poobedia medzi 1 alebo 2 hod,alebo doviesť domov. Nebol som vypočutý a bolo rozhodnuté. Dopadlo to tak, ako som predpokladal.Pri predložení mi bolo priznané moje rozhodnutie,že bolo správne ,ale už keď je mlieko rozliaté, možeme len konštatovať. Je ťažké vychovať spičkového závodníka ,ale veľmi ľahké ho je stratiť. Zahraničným chovateľom ,ktorí majú rozum, možeme len zavidieť ich výsledky. Na slovensku máme špičkové holuby, len my holubári robíme chyby.Dajme si poradiť,a nie počúvať tých čo najviac kričia.a myslia si že majú pravdu,keď sa potratí 60% holubov s čim budeme závodiť a z čoho budeme počitať koeficienty. Do budúcna, keď budete vypúšťať tak si dajte poradiť . Výber holubov ma robiť chovateľ a nie zlé počasie. Letu zdar.
Milan Bakaľa (08.05.2007, 21:11)
funkcionari oz spravili vinikajuco ze holuby pustili a nie vozit ich hore dole ako macky mlade mne osobne chyba 1 holub z 30 aspon holuby dostali skolu mohlo by byt viac takychto pretekov v sezone dakujem funkcionarom oz orava ze holuby pustili letu zdar
Ľubomír Drgáň (08.05.2007, 21:47)
Troška mám úsmev na tvári,ale aj to je názor.Mne prišlo taktiež všetko,ale musím dodať že rychlosť 120 m /m ,je pre holuba trápenie a nie závod. Špičkovi chovatelia alebo ty čo sa do toho troška vyznajú,pripravuju holuby vždy na daný závod.Podľa jeho dĺžky a náročnosti. Plazeniu zdar.
Ladislav Krela (09.05.2007, 07:44)
Ja gratulujem vsetkym funkcionarom ,ktory sa rozhodli vypustit holuby.Som velmi zvedavy , kcomu si budete gratulovat ked bude viac krat taketo pocasie. Sam mam tu cest, ze ma poverili startovat nase holubya som rad,ze nase OZ letetelo.Viem,ze ti co maju EKS by boli najradsej keby bolo idealne pocasie za minutku im nakonstatovalo druzstvo a ostatni mozu fajcit handry.Toto su etapy pravdy. Krela Laco
Jozef Obselka (09.05.2007, 08:05)
OZ PEZINOK Holuby vypusteny v Krmeline okolo 10 hod, prve holuby okolo 15 hod, percenta splnene na druhy den okolo 8 hod. Straty povolene. Asi takto si to predstavuju nasi funkcionari. Dakujeme
Petr Blahušiak (09.05.2007, 08:14)
gratuluješ sám sebe ?????????
Ladislav Krela (09.05.2007, 08:15)
Pan Obselka , preco potom Vy nerobite funkcionara! Krela laco
Ladislav Krela (09.05.2007, 08:25)
Pan , Blahusiak som rad , ze mas zmysel pre humor.Spozravom Laco
Daniel Krajcik (09.05.2007, 08:35)
Pan Krela, to, ze ti co maju klasicke KS "by mohli fajcit handry" v pripade priazniveho pocasia - to Vam vadi ? ... ale to, ze holuby naozaj chodili ako handry to nie ? Nechapem logiku Vasho prispevku ... vysvetlite, prosim.
Milan Bakaľa (09.05.2007, 08:42)
lubos ja mam tiez usmev na tvari aj ked hovoris ze niektory spickovi chovatelia pripravuju holuby na dany zavod tak ked pripravuju tak nech si pozru pocasie a nech zrusia dany pretek v den kosovania pdla mojho nazoru kazdy chovatel pripravuje holuby najlepsie ako vie ale je to sport a ako v kazdom sporte musi niekto zostat porazeny chovatelia ktory zaleteli su vismiaty a ty co nezaleteli a maju visoke straty sa musia stim zmierit a nevihovarat sa na vicvikarov oz kazdy holub dostal rovnaku sancu a mimochodom aj ked niektore holuby nedokazali priletiet prvi den tak sa tie lepsie ako hovoris aspon doplazili ale necudo lebo na orave bolo v nedelu a v pondelok take pocasie ze aj vrany chodili peso takze chovatelia hlavu hore a plazeniu zdar
Ladislav Krela (09.05.2007, 09:04)
Pan, Krajcik vobec som nechcel nikoho urazit mojim prispevkom ak sa to niekoho predsa dotklo tak sa ospravedlnujem. Zareagoval som tak ako som zareagoval.Pripada mi to trosku trapne a tak trosku hon na funkcionarov rozhodli ako rozhodli vsetci sme mali rovnaku sancu tak, preco okolo toho taky rozruch! Spozdravom Krela Laco
Jozef Obselka (09.05.2007, 10:39)
Pan, Krela Funkciu je mat velmi jednoduche, ale plnit si ju je uz tazsie. Bol som medzi nimi,ale radsej som odisiel sam a dobrovolne.Ze, preco? Bol som mlady(to si myslelo par vyvolenych)! A ked som nieco navrhol bolo mi povedane "ze som mlady"......ale najlepsie na tom vsetkom je, ze sa to potom urobilo skoro vzdy tak,ako som to navrhol, ci v ten rok alebo na dalsi. "Holubarenie" by mohlo byt tak jednoduche a krasne, no, ale pre par dobrodruhov sa z toho stava boj o prezitie. S pozrdavom Obselka
Ladislav Krela (09.05.2007, 11:00)
Drzim palce Slovenskemu Svezu a pevne verim ze neustupi od vopred stanovenych podmienok o generalneho majstra slovenska! Som zvedavy komu budete potom gratulovat,ze holuby neboli vypustene!Krela Laco
Peter Kovaľ (09.05.2007, 13:07)
Do prečitania týchto nazorov som si myslel ,že len v našom OZ /Košice/ za všetko môžu funkcionari....
Ing.Jozef Antuš (10.05.2007, 13:09)
Pozorne som si prečítal všetký príspevky. V prevahe sú názory,že sa nemalo letieť. Ale to ešte neznamená, že je to správny názor.Ako fanúšik tohto krásneho športu ,dovoľte my vysloviť môj osobný a nezaujatý názor. 1) Ja som si myslel, že zodpovedný chovatelia pred pretekom, dajú na názor svojho kolegu o stave počasia po trase! Tak ako to prezentoval p. Drgaň. Ale asi to tak nieje . Dosť sa špekuluje. Čo keď sa vyčasí?! 2) Súhlasím s názorom, že každý chovateľ pripravuje svojích zverencov na konkrétny pretek. Ale nadobudol som taký dojem, že 5.a6.5.2007stáli na štarte F1 všetko monoposty obuté do pneumatik do slnečného, suchého,bezveterného počasia. Všetky F1 mali natankovanú špeciálnu zmes na dolet cca 260 km. To znamená, že si nemohli dovoliť stáť dlho v boxoch a čakať na počasie ktoré im ich chovatelia predurčili, nakoľko motory už bili nahriaté a pri vypústení na dráhu by to pre stajne takto pripravené bola pohroma! 3) Podľa mňa by sa takýto postup vozenia holubov horé- dole nemal stať pravidlom. Trebá prijať rozhodnutie ešte pred košovaním, pretekajú aj dôchodcovia a financii je málo! 4)Pustiť monoposty nejakých 30 km pred cieľom je vyložená nezodpovednosť. Každý si mal po svoju F1 prísť osobne. Čo keby nenašla v tom nečase cestú domov?Kto ponesie zodpovednosť? 5) Veľa problémov podľa môjho názoru by sa poriešilo, keby SZCHPH uzákonil povinné antidopingové kontroly. [%sig%]
Miroslav Luhovy (10.05.2007, 13:47)
Ja osobne si myslím,že nech výcvikár urobí tak alebo tak vždy sa stretne s nepochopením u jedných alebo u druhých.Je to nezávideniahodná funkcia , ktorá má veľkú zodpovednosť.Preto si myslím , že či sa rozhodol tak alebo onak,je to správne rozhodnutie v daný moment.
Miroslav Ďurana (10.05.2007, 17:59)
Myslím, že pán Luhový to vystihol najlepšie.Nikdy nevyhovieš všetkým.
Ladislav Krela (10.05.2007, 20:19)
Presne ste to pomenovali pan Durana, teraz je na tahu Slovensky Zvez.Pevne verim ze neustupi tlakom , ktory nan budu vyvijat Ty ktori kalkuluju o nejakej dodeklaraci pretekov dodatocne! Pravidla Boli urcene v predstihu a vsetci mali rovnaku moznost.Pevne verim,ze su tam zodpovedni funkcionari a ze nebudu menit pravidla v rozbehnutej sutazi! Krela Laco
Zdeňek Adamík (10.05.2007, 20:30)
TAk je to správné, tak to má byt!! Pro nějaké "pralesní mistrovství" zdevastujme holuby, holubníky a příští rok nás bude opět méně a méně...
Ladislav Krela (11.05.2007, 07:04)
Pan, Adamik vy asi so sportom nemate nic spolocneho ani ste pravdepodobne nemali! Ved tu predsa nikto nikoho nenuti aby si devastoval holubky a holubnik, nikto nikoho nenuti aby nasadil. Ked sa niektore OZ rozhodli nevypustit holubkyje to ich problem,ze sa pravdepodobne sami odpisali so sutaze, to je zasa ich problem.My co sme sa rozhodli vypustit tak sa jednoducho chceme zucastnit sutaze o GM Slovenska!Podmienky boli jasne stanovene!Pan Adamik ano tak je to spravne tak to ma byt raz uz konecne musi nastat poriadok! Na com sa raz dohodne to musi platit pre kazdeho! Krela Laco
Ota Waldhauser (11.05.2007, 11:04)
Nic mi po tom ani není jsem na SK strance, ale souhlasím s Ladislavem Krelou. Někteří chovatelé neustále kritizují, vše co oni zrovna nedělají, hlídají dodržení ZR a usnesení a v momentě svého prospěchu mění vše dohodnuté, kde vlastně žijí v pralesu nebo u nás. [%sig%]
Zdeňek Adamík (11.05.2007, 21:03)
Pane Krela, i když Vaše první narážka je osobního charakteru a obvykle na takovéto spekulace nereaguji, přesto v tomto případě udělám výjimku. Budete se divit, ale sportu jsem se aktivně věnoval nějaký čas a z toho nejdéle fotbalu. Z této mé kariéry ať už v civilu či na vojně si dobře pamatuji, že pokud byl terén nezpůsobilý, tak se zápas nehrál ale byl odložen na jiný termín! Jinak jsem v dorosteneckém a juniorském věku ještě dělal kulturistiku, zkoušel box a abych nerozvíjel pouze svaly, ale i ducha, tak velmi solidně šachy. Je mi naprosto jedno, zda máte minulý weekend zakotven v nějakém mistrovství či nikoliv. Ostatně nezajímá mě to ani v případě našich, rozuměj českých soutěží. Jde mi, a vždycky šlo o poštovního holuba, tu hrstku svalů a statečného srdce. Protože si holubů vážím a jsou to pro mně převážně velmi dobří kamarádi, velmi nerad pouštím holuby do takovýchto "sraček", jaké panovaly minulou sobotu a neděli. V každém případě se jim to snažím přinejmenším vhodnou volbou času a místa startu ulehčit. Nejsou to přece žádné stroje! Kdo k nim má vztah jako k nějakým motorovým myším, o tom si myslím své.
Ľubomír Drgáň (11.05.2007, 21:18)
Možem len súhlasiť, holub je kamarád a spoločník, aspoň pre toho čo je srcom aj dušou chovateľom.Máte pravdu pán Adamík.
Ladislav Krela (12.05.2007, 09:34)
Pan, Adamik ak ste to zobrali takto osobne nerobimi ziaden problem sa vam osravedlnit. Kpodstate veci : Pan Adamik ja som sa venoval aktvne sportu 20 rokov, ja som take stastie ako Vy nikdy nemal. Vzdy,ked som sa zucastnil konkretneho preteku sa konal, nikto nespekuloval.Kalkulovat sa kalkulovalo ale vravci pravidiel!A aj teraz po 50-ke si este velmi rad zajazdim alebo zalietam na motorovom rogale.Preteky postovych holubov by som s fudbalom neprirovnaval ale je to Vas nazor. Nepametam si ze by niekto za mojej kariery menil propozicie alebo pravidla pocas rozbehnuteho preteku alebo upravoval pravidla ako komu vyhovuje.Moje holubky sa zucatnili preteku podla Vas /SRACEK/a v daku Bohu neprisli take ako Ste to pomenovali a mam ich rovnako rad ako vy a som hrdy na ich vykon,ze to dokazali! Spozravom Krela Laco.
Milan Blahovský (12.05.2007, 10:55)
Stačí pozrieť na dolety holubov u jednotlivých OZ v daný deň a to popisuje všetko - trápenie holubov počas letu domov, trápenie chovateľov pri ich konštatovaní a napokon značné straty hneď v úvodnom preteku. Pohľad na pozabíjané holuby po cestách, skrčené sediace na strechách , radosť pseudochovateľov z pozatváraných holubov, to nie je nič čo by malo byť spoločné s našim športom. Mať tak schopnosť a vrátiť sa tak o týždeň späť, určite by som rozhodol inak ako v dané ráno. Nanešťastie mi nefungoval internet a nevidel som čo sa chystá. Neskoro plakať nad rozliatym mliekom, snažme sa poučiť aj keď sme asi nepoučiteľní a vyvarujme sa podobných chýb. Ešte k MS, preteky sú určené kategóriami a "víkendami". To že niekto skráti z havarijných dôvodov krátku trať z 340 na 110 km , resp. strednú trať z 450 na 320 km to nie je dôvod na vyradenie preteku z kategórie. Preto si myslím, že za každú cenu vypúšťať na plánovanom mieste, len aby sme neboli vyradení, je zbytočné. Opakujem v havarijnom prípade (počasie, porucha auta). Ak je nespôsobilý terén a mužstvo si zápas preloží, neznamená to, že v náhradnom termíne sa už zápas neodohrá. Ale to je futbal a nie holubárenie.
Jakub Faktor (13.05.2007, 11:35)
Pán Obselka, uvedomte si čo sem píšete!
Jozef Obselka (14.05.2007, 14:13)
Len to co je pravda!!!
Štefan Srníček (14.05.2007, 18:31)
Toto zazivam skoro kazdy rok,ale tento sa to stalo dost zavcasu...Mam pocit,ze sa stoho asi nikdy neponaucime a stale sa budeme dopustat rovnakych chyb.......Fandim oblastiam,ktore sa takymito chybam dokazu vyvarovat...Ved ide o nasu snahu a nase peniaze tak preco si kopat vlastny hrob...
Milan Kašuba (16.05.2007, 14:39)
Štefan,uplne s tebou suhlasim,ale ked si precitas nazory niektorych chovatelov,tak sa necuduj,ze to dopada tak ako to dopada.Oni maju totiz radost z toho ,ze lepsi chovatelia stratia holuby.To je ale nasa mentalita.Ich nezaujima ,ze sa holubky trapia ,ale oni si tvrdia,ze maju holuby vsetky!!!!!doma.Vid priklad p. Krela.S pozdravom LETU ZDAR. ČAU.
Ladislav Krela (16.05.2007, 16:25)
Pan, Kasuba , otvorte si lepsie oci!!! Potom asi nesledujete tie Vysledky!!! Nepochopili ste naco som narazal! Sozdravom L.Krela
Štefan Srníček (17.05.2007, 10:54)
pan Krela nemam proti vam nic ani vas vlastne nepoznam,ale ak chcete obhajovat vypustenie holubov 6.5 tak to veru zo zdravim rozumom nema nic spolocne!!!Kazdy nemal take "STASTIE"ako vy,ze nasadil pravdepodobne vo vatsine, len stare holuby.Alebo ich nema take kvalitne.:)))Ale aj tak sa uvedomte ked potratime holuby my slabi chovatelia kto vam bude potom robit percenta a s coho si vypocitate tie uzasne koeficienty???Ja osobne som spravil velku chybu vtom,ze som uveril novemu vedeniu"ked je take prisne",ze uz ich jednoducho nepustia za kazdu cenu...
Ladislav Krela (17.05.2007, 12:29)
Pan, Srnicek toto,co Ste tu napisal nema nic spolocne zo zdavym rozumom!Laco Krela
František (18.05.2007, 11:16)
mozete mi prezradit z ktoreho OZ ste?Rad by som si pozrel vase vysledky ake sta mali doletove podmienky....
Ladislav Krela (18.05.2007, 11:36)
Nevem s kym mam tu cetst?
Miroslav Luhovy (18.05.2007, 12:28)
Jedna vec mi nejde do hlavy.Všetci tu vystupujeme pod svojím menom,len vy nie (František).Ako je možné , že ste tu bol zaregistrovaný?Registrácia bola základom prispievania do fóra,no nie?!
Miroslav Luhovy (18.05.2007, 12:32)
pán František máte to isté IP s p.Srníčkom,hanbíte sa za seba?
Jozef Kasan (18.05.2007, 13:09)
Táto diskusia sa vedie už dlho a je zaujímavé sledovať názory jednotlivých chovateľov. Je mi jasné, že každý si môže povedať svoj názor, avšak rozhodovať o štarte by mali určení funkcionári, ktorí dostali dôveru pred sezónou. Že sa to nemusí ani tým vždy podariť je normálne a stáva sa to, ale je potrebné ich rešpektovať. Chcel by som vyzdvihnúť názor pána Adamíka ktorý vyjadril v druhom odstavci jeho príspevku zo dňa 11.5.2007 - ten názor si zaslúži poklonu. Medzi chovateľmi je mnoho takých, ktorí si holuby nevážia a sú pre nich iba vecou. Tak je to i pri iných zvieratách ako sú psi, mačky a pod. (viď. útulky). Sú ľudia, ktorí si ich kúpia a potom vyhodia na ulicu a sú takí, ktorí by sa so svojimi miláčikmi nerozlúčili za nič na svete. Bol som tiež jeden z tých, ktorí sa podieľali na tom, že naše OZ stiahlo holuby až domov. Prvý krát v histórii klubu sa stalo, že sme si boli holuby vyzdvihnúť v nasadzovacom stredisku. Pri sťahovaní holubov sme vždy vypustili na kratšej trati, alebo niekde v centre OZ. Priznám sa, že to boli zmiešané pocity, keď sme holuby vyberali z košov z vozidla. Väčšina bola spokojná, ale našli sa i takí, ktorí ich tam vypustili hoci bola už skoro tma a tým sa vlastne prezentovali ako si holuby vážia a že nie sú skutoční chovatelia. Väčšina chovateľov v našom OZ (verím, že aj v ostatných OZ) je si istá, že ich holuby budú vypustené tak, aby sme im dali šancu priletieť včas a zodpovední ich nechcú sklamať. Nechápem niektorých chovateľov, že o čo im ide. Máme pred sebou ešte dlhú sezónu a každý má dosť času dokázať svoje kvality. Určite budú i ťažšie závody.Neletíme o veľké ceny ale iba pre radosť a ja ju mám vtedy, keď je pretek primeraní počasiu trati a väčšina holubov priletí domov a môžem sa venovať i rodine, ktorú každý z nás zanedbáva pre tohoto koníčka. Je nerozumné robiť z trati 120-150 km dvojdňový pretek, tú trať sme stavali za iným účelom. Iné je to pri tratiach nad 800 km, kde s tým už dopredu počítame, že môže byť dvojdňový pretek. Aj horolezci idú do Himalájí s rizikom, že sa už nemusia vrátiť. Musím sa priznať, že naše OZ malo rozhodovanie o stiahnutie holubov domov uľahčené a to nasledovným: - Boli sme v ČR najďalej (nad 300 km) a počas sťahovania sme mali dosť času na preverovanie trasy. - Boli sme ovplyvnení špatným doletom holubov OZ, ktoré leteli deň pred nami a mali to veľmi ťažké. - Skoro všetky OZ, hlavne okolité, ktoré púšťali v ranných hodinách mali veľmi zlé dolety a keď im holuby neprilietali zo 120 km trati ani po 4-5 hodinách bolo rozhodnuté stiahnuť domov. Z môjho článku iste každý pochopí, že patrím medzi tých, ktorí si holuby vážia. Prajem všetkým dobrú sezónu bez stresov a zlého počasia. [%sig%]
Marek Gajdoš (24.05.2007, 17:40)
BTW P. Luhovy: Nemyslim si ze by mal p. Frantisek rovanku IP adresu s p. Srnickom lebo za IP 193.98.108. chybaju este tri cislice a aj keby tie mali spolocne znamena to len jedno ze maju rovnakeho providera.
Ivan Nemec (07.06.2007, 14:18)
Vazeni, neda mi nezapojit sa do tejto diskusie. Situacia sa opakuje kazdy rok skoro pravidelne v tomto obdobi, ked nastanu dazde. Vsetci kompetentni, ktori rozhoduju ci vypustit alebo sa vratit by mali v tomto obdobi spozorniet. Tlakova niz a brazdy nizkeho tlaku (co je pripad minuleho vikendu) sa prejavuju okrem intenzivnych dazdov aj nizkou oblacnostou, cez ktoru preleti holub len zhodou nahod. Mozno na rovine je to lahsie ale v horach, co je pripad severu Slovenska je to prakticky nemozne. Uz chovam holuby niekolko rokov a odvtedy sa moznosti predpovede, resp. moznosti ovedenia momentalnej situacie neporovnatelne zmenili. Verim, ze vacsina kompetentnych a vycvikarov, ktori rozhoduju o vypusteni (a ci vobec sa zavod uskutocnit) za problematickeho pocasia ma moznost sledovat udaje uverejnovane na Internete. Pre tych ktori to nevedia mozem odporucit: www.shmu.sk a www.chmi.cz, (informacie z radarov), kde ziskaju aktualny stav zrazok a vyvoj na uzemi CR a SR. Predpovedne servery: www.meteoblue.ch a www.meteo.pl a ine, kde ziskaju uz pomerne presne predpovede na najblizsie 3 dni. Na www.wetterzentrale.de sa sice daju ziskat aj predpovede na dlhsie obdobie ale s nizsou presnostou. A este nakoniec poznamku. Nase OZ Lipt. Mikulas uskutocnuje prepravu spolocne s OZ Tvrdosin, takze rovnako boli postihnuti aj nasi chovatelia. Nechcem sa stazovat, ale o starte rozhodla jedna osoba, pricom predbezna dohoda bola taka, ze o vypusteni rozhoduju kompetentni z oboch OZ.
Peter Kružliak (28.06.2007, 21:28)
Nestratil som tak veľa holubov ako moji kamaráti ale predsa to zanechalo veľké bolesti, niektorý ešte stále ťažko zaspávajú pri pomyslení na tú dvojdňovú 500 km trať. Aj môj Učiteľ p. Vidhold si nemyslel že sú taký ľudia ktorý si nedajú poradiť od skúsených chovateľov. O štarte rozhodovali chovatelia ktorí nemali dobré výsledky ani na tratiach a to bolo následkom toho že sme 30 % holubov potratili vďaka ich neodbornosti. Takýmto dňom sa treba zďaleka vyhýbať. Želám Vám všetkým veľa úspechov a ““LETU ZDAR““ Praje Peter Kružliak, Dobrá Niva

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené