Kolko chovať?

Miroslav Ďurana (03.05.2007, 19:06)
Rád by som sa spýtal na nazor, kolko chovať zaleteného holuba ,ktorý nechce odletieť.Ja som tu hlásil 3krát a nikto sa mi neozval.Naposledy to bol holub 0Z 25.Myslím si,že je velkorisosť sa starať o holuba 2 týždne a nič. Tento posledný to má zrátané do nedele.2 krát dostal šancu z Bytče a holub ju nevyužil ako jeho majitel.Pri ostatných budem pokračovať ešte tvrdšie . Isto ma mnohý odsúdia , ale venovať sa ešte cudzím holubom to dá zabrať.
Dušan Jakube (03.05.2007, 20:01)
Vážený pán Ďurana. Prekvapuje ma Vaša otázka. Predsa je vám známe, že nie všetci holubári majú internet. Môžete dať váš oznam aj stokrát na internet, keď majiteľ holuba internet nemá. Pokial ste naozajstny holubár a milovník prírody, tak by ste našiel aj iný a jedenoduchý spôsob nájsť majiteľa cez našu stránku v rubriku kontakty. Vašim spôsobom riešenia by som sa radšej nechválil.
Miroslav Ďurana (03.05.2007, 20:59)
Pán Jakube, pošlite adresu, rád sa ho zbavím a hrajte sa na milovníka prírody ďalej a pošlem Vám aj všetky čo nebudú chcieť odletieť a trebárs si založte aj nový chov . Ale niekto v tej oblasti internet má .Elektrifikácia už prebehla hádam všade a myslím aj na východe. Nechcem nikoho uraziť a viac sa ani nechcem vyjadrovať.
Dušan Jakube (03.05.2007, 21:39)
Pán Ďurana. Vaša reakcia prezrádza veľa. Letu zdar.
Milan Blahovský (03.05.2007, 22:43)
Miro, prečo ta podráždenosť ? Snáď trocha krmiva pre chudáka z východu ešte máš a v nedeľu ho pošli s ostatnými na pretek, Pretekový poriadok ti to umožňuje ( samozrejme ak je v zdravotnom poriadku ) a nech sa preletí, možno to dovtedy majiteľovi alebo holubovi v tej hlavičke zapne. Zrejme ide o tzv. derby číslo holuba a tie boli rozdelené mnohým chovateľom a rozdeľovník by mal byť u výcvikára či iného zodpovedného funkcionára OZ. Letu zdar!
Daniel Krajcik (04.05.2007, 00:15)
Zakladnu chybu robia chovatelia v tom, ze dovolia holubovi pobudnut v holubniku aj viacero dni. Holub vyleti a vrati sa do holubnika, jedenkrat, viackrat, ... zvykne si. Potom to je problem. Na jednej strane ohrozujete vlastne holuby, na druhej strane holubovi nechtiac „pomahate“ zabudnut na domov. V casoch, ked moj holubnik nebol sportovo cinny, som to robil tiez tak, … a potom nariekal, ze holub nechce odletiet. Potom som si vybudoval karantennu klietku, z ktorej ma holub len obmedzeny vyhlad. Odvtedy 95 % holubov po zotaveni a vypusteni odlieta. Ale k Vasmu problemu: Je to o ludoch. Bola snaha pomoct komunikacii vytvorenim emailovych schranok pre kazde OZ (xyxy@post.sk). V mnohych pripadoch sa pristupove hesla dostali do ruk neporiadnych, zabudlivych a lahostajnych funkcionarov, takze verte ci nie (ak neverite, tak si to odskusajte), z mnohych OZ nedostanete odpoved NIKDY. Zverejnene kontakty so smerovym cislom obce a popisnym cislom domu pri zastupcoch ZO, to je dalsie fiasko. Mame 33 OZ, predpokladajme nech ma kazda 6 ZO, to je spolu 200 ZO. Na kazdu je v zozname, ktory je uvedeny na webe, KONTAKT na JEDNATELA. Z 200 zastupcov (jednatelov) su tam „az“ 3 emailove adresy ! 197 dalsich je “v dyme“ /nie ze by neexistovali/, v lepsom pripade mobil, v horsom pripade len postova adresa. Naposledy som vybavoval zaleteneho holuba z OZ25, ZO2515 (pan Durana, emailom posielam kontakt). Kedze tam nemam osobne kontakty, volal som komu sa dalo a stalo ma to 6 telefonatov a kopec strateneho casu ! Je to normalne ? RIESENIE: Zrusit „zoznam jednatelov“ a pomenovat ho „zoznam zodpovednych ludi“. Vlastnenie fungujuceho mobilu a emailu – NUTNA podmienka, ... este k tomu trochu zodpovednosti.
Kamil Sliz (04.05.2007, 09:40)
Myslým si že príspevok pána Krajčíka je veľmi rozumný a Ja tiež riešim takéto prípady vždy na vlastné náklady a preto doporučujem vypracovať nový zoznam s tel. (MO) a mail kontaktom (ten je najefektívneší a najrýchlejší a lacný) Pomôcť cudziemu holubovi je úplne ľudské a samozrejme, možno môj (Váš ) holub to bude niekedy potrebovať ( a ono to funguje, že božie mlyny melú pomaly, ale isto). Nech Vám to letí.
Miroslav Ďurana (04.05.2007, 16:48)
Pan Krajčík suhlasím s Vami aj zo všetkými.To krmivo zatial mám aj pre takétoholuby.Za minulý rok tie telefonáty tiež niečo stáli a poďakovania sa mi dostalo len od pána BRTAŇA MILANA možno aj preto tolko hnevu.To ,že zato nemôže holub,ale chovatel to viem tiež.Ale všetci dobre vieme ,že cudzého holuba nemožno nasadiť, tak preto niečo urobme.Tento holub dostane milosť! Zoberie si ho jeden priateľ.Letu zdar!
Peter Kovaľ (04.05.2007, 20:20)
Ja sice už treti rok niesom chovaťeľom ale stále sa to snažim sledovať a som v kontakte z chovateľmi z Košic tak keby niekdo chcel pomôcť z holubkom od nás z OZ Košice ,alebo kontakt /telefonicky adresu /na chovaťeľa kľudne mi to pošlite na email kovalp@netkosice.sk Keď budem môcť a vedieť tak Vám pomôžem .Skuste mi aspoň predtým pozrieť približne čísla u koho ste videli vo výsledkoch v našej OZ. A k prispevku len môj poznatok _Len maloktorý chovateľ sa chce priznať verejne ,že mu chýba holub keď celu sezonu po otvorení hodin pri pivku vysvetľuje kamarátom ,že holuby ma všetky doma len už nechcel laicky ,,pichať lebo nevedel koľko má ešte pásky a pod."Netvrdim ,že všetci! [%sig%]
Daniel Krajcik (06.05.2007, 23:31)
Pan Durana, ten Vas email je mimo prevadzky ? Posta sa mi vracia.
Ing.Štefan Baňák (07.05.2007, 10:34)
Mám skúsenosti, že čo sa túla býva spravidla choré. Nech každý chovateľ zváži, či si chorého holuby pustí na holubník.
Zdeňek Adamík (07.05.2007, 18:10)
Svatá pravda. Na to jsou ale karanténní volierky. Zrovna včera, po dešti, jsem z ní vypouštěl 4-letého MP holuba s maďarskou kroužkou.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené