krúžky 2019

Dušan Papaj (07.01.2019, 20:55)
Potreboval by som krúžky 2019 nevie niekto poradiť ?
Richard Baško (08.01.2019, 07:03)
https://allegro.pl/kategoria/dla-golebi-obraczki-90036?order=m
Dusan Smarik (08.01.2019, 08:36)
Asi su potopene v kontajneroch čo popadali do mora?
Jozef Daníšek (08.01.2019, 12:12)
Pozdravujem! Je pre mňa nepochopiteľné,že v Poľsku a i v ostatných krajinách s príchodom nového roku majú chovatelia v predstihu i rodové obrúčky pre svoje holuby.Ako dobre poznám systém v Nemecku, tam odchovávajú mladé už v decembrových termínoch a nemať krúžka to by považovali za úplnú utópiu.Len u nás je, ako sa spieva v tej pesničke "klid pohoda tabáček". Nám asi nedochádza,že po roku 2018,príde rok 2019.Na to nemám ani slov.A som teraz zvedavý,ako budú zodpovední kľúčkovať a vymýšľať si príčiny, prečo to nešlo v normálnom termíne zabezpečiť.
Dušan Papaj (08.01.2019, 13:04)
Pozdravujem presne s vami vo všetkom súhlasím ako hovoríte v Nemecku už majú mlade hádam aj zakrúžkovane ja mam objednané 300 ks a už mam v kójach 20 mladých a ďalších 20 sa mi do 2 dni vyďobú tak musím krúžkovať starými krúžkami je to smutne :(
Pavol Holka (08.01.2019, 16:23)
Mne osobne neprekáža že ešte niesú aj keď samozrejme už by mali byť si myslím. Len som zvedavý aká bude ich kvalita. Dopočul som sa že budú z Číny nie z Belgicka, takže dúfam že kvalita nebude taká ako v roku 2011,2012. Lebo platiť tú istú cenu za rozličnú kvalitu akože nech sa na mňa nikto nehnevá...
Jozef Daníšek (08.01.2019, 16:58)
Pozdravujem! Pán Papaj! Nielen v Nemecku majú už mláďatá nakrúžkované,ale už i na vyletenie.Keď si pozriem Poľsku stránku na internete,tak tam sa predávajú už tohtoročné výletky v plnom prúde a to isté je to v susednom Maďarsku a v Rumunsku.Takže není o čom.
Ján Kováč (08.01.2019, 21:28)
Zdravím Mna by zaujimalo preco je farba zlata na r.2019.Ked by mali byt biele podľa FCI farieb.Ved v roku 2013-2014 sme preto prechádzali aby sme všetky krajiny mali rovnaku farbu a r.2012 boli biele.Tak ako to je vlastne?Cesko,Maďarsko a Poľsko má rovnakého výrobcu tak preco sme aj my nedali rovnakej firme spravit. S pozdravom
Pavol Jaco (08.01.2019, 21:56)
Daniel Krajcik (01.02.2014, 16:07)
Schvalene farby rodovych obrucok do r. 2020:
rok - farba - kod
2015 - strieborna - 428C
2016 - bronzova - 7616C
2017 - cervena - 185C
2018 - zelena - 3395C
2019 - modra - 299C
2020 - zlta - 113C
Ján Kováč (08.01.2019, 22:01)
Poľské a Nemecke krúžky na foto maju zlatu farbu tak my budeme mat modré ...? v r.2016 sme mali modré
Truchly Milan (09.01.2019, 05:19)
Stále som sa nedočítal prečo nemáme tie krúžka???
Pavol Holka (09.01.2019, 06:32)
To ste sem aký zoznam dali prosím Vás? 2016 boli modré nie bronzové a áno tento rok budú žlté. Ten zoznam farieb je zlý, keby sem viem pridať obrázok tak vám sem pridám rozpis farieb ale prepisovať sa mi to nechce. A tiež čakám na odpoveď prečo tie krúžky zase ešte nie sú a prečo sa zase zmenil výrobca. Belgický výrobca mal najlepšiu kvalitu. Za tie "škrupinky" ako majú Česi a Maďari nemienim platiť rovnakú cenu. Ale možno sa mýlim a kvalita sa vyrovná Belgickej. Som zvedavý.
Marián Fibich ml. (09.01.2019, 08:07)
Dobrý deň,

včera som ohľadom krúžkov písal s p. Javorčekom, krúžky boli zaslané výrobcom v polovici novembra, ale zatiaľ na zväz nedorazili, viac informácií som nedostal.
Matej Gergelčík (09.01.2019, 11:21)
Ak je rovnaka cena kruzkov, co konkretne bolo pricinou toho, ze sa dali vyrobit v cine a nie v belgicku?? Mohol by sa k tomu niekto kompetentny vyjadrit? Taktiez k ostatnym otazkam v tomto vlakne... Btw ak tie kruzky budu takej kvality ako 2012 tusim a budu praskat uz po roku, tak je to len zbytocny krok spat. A ak je cena rovnaka a kvalita horsia, tak potom je tu priestor na domyslanie a sp
Matej Gergelčík (09.01.2019, 11:23)
...na domyslanie a spekulacie, ze preco vlastne.
Jozef Daníšek (09.01.2019, 12:57)
Pozdravujem! Po prečítaní príspevku pána Fibicha ml.človek nevie, či sa ma smiať, hoci je to prinajmenšom do plaču.V 21 storočí,keď fungujú kurierske spôsoby dopravy,idú naše krúžky od novembra na Slovensko.To asi idú peši.Môj syn si pred sviatkami objednal materiál z Tajvanu. A od objednávky cez internet, na 4 deň to bolo uňho doma vo Višňovom. Taktiež doteraz nik z kompetentných neodpovedal,kde sa vlastne krúžky objednali a prečo práve tam.Takže nám nič iné neostáva,iba slovami klasika si povedať" Na Slovensku je to tak". A pri takejto robote to bude asi dlho neprestrelné,lebo to svedči o schopnosti našich zodpovedných.
Martin Urban (09.01.2019, 20:01)
ja som niekde pocul ,, ze dobre holubz putuju do ciny " preco by neputovali dobre kruzky z ciny ,?
Martin Urban (09.01.2019, 20:02)
asi niekto pouziva lunarny kalendar .......
Martin Urban (09.01.2019, 20:15)
inac sa stalo v rade za komunistov na tropicke ovocie a teraz sa vstoji v rade na kruzky ...keby boli hlinikove tak by nepraskali a dali by sa este aj roztiahnut .... mam zopar z roku 83 len ci by boli platne
Daniel Krajčík (10.01.2019, 09:34)
Vazeni priatelia,

situacia s obruckami 2019 mrzi aj vedenie SZCHPH.

Vieme aka bola situacia pred rokom, kedy bol dovod omeskania niekolkonasobna porucha vyrobnej linky belgickeho vyrobcu. Vtedy s oneskorenim dostali kruzky Nemci, my a Taliani ... a este dalsie federacie.

Na svete su 4 uznani vyrobcovia obrucok.
- Polska firma, ktorej kapacity ledva postacuju pre samotne Polsko.
- Firma na Taiwane. Kruzky z Taiwanu sme mali v r. 2011 a 2012 ... a pamatame si kolko emocii a ciernych scenarov bolo okolo drobnych "prasklin" na niektorych obruckach. Vyroba v tejto spolocnosti pre sezonu 2019 z dovodu limitovanyh vyrobnych kapacit firmy nebola mozna.
- Firma v Belgicku ... o tej som pisal vyssie.
- Firma v Cine, ktore je nasim dodavatelom tento rok. Firma ma pozitivne referencie.

Tieto 4 firmy su zazmluvneni vyrobcovia pre federacie FCI, zaviazali sa vyrabat obrucky, plnit poziadavky tykajuce sa rozmerov, farby a kvality a dalsich nalezitosti, ktore boli stanovene FCI.

Cinsky vyrobca odoslal obrucky v 1/2 novembra 2018, s dodanim v 1/2 decembra 2018.
Bohuzial termin dodania uz niekolkokrat posunul. Cinska firma v e-mailovej komunikacii tvrdi, ze "obrucky su na uzemi EU a buduci tyzden budu preclene a nasledne dodane SZCHPH".

Pre tych, ktori skutocne urgentne v najblizsich 2 tyzdnoch potrebuju kruzkovat mladata budu od 14.1. k dispozicii nahradne obrucky (z Ceskej republiky), ktore si budu moct chovatelia zakupit/ziskat dobierkou od SZCHPH.
Dakujeme za pochopenie!
Pavol Holka (10.01.2019, 12:05)
Ďakujeme pán Krajčík aspoň za nejaké info. Len sa vyjadrím k situácii vyrobených krúžkov z Taiwanu. Nechcem nikoho uraziť ale buďme úprimní, tých nekvalitných krúžkov bolo v roku 2012 dosť veľa a platili sme rovnakú cenu. Tým chcem povedať prečo platiť rovnako za viditeľne horšiu kvalitu pri krúžkoch kde evidentne neboli rovnaké výrobné náklady. Dúfam že v prípade čínskej firmy bude kvalita naozaj na úrovni.
Barbirik Igor (10.01.2019, 14:30)
Dobrý deň priatelia mám taký pocit že krúžky si chovatelia budú musieť objednávať v predstihu už 2 roky čiže teraz by si mali objednať
už na rok 2021 aby ich mali načas nakoľko každý rok sa opakuje ten istý scenár a je zaujímavé že v okolitých štátoch krúžky vždy majú
len na SK to akosi nejde vždy sa nájde niečo prečo...........
Július Krško (10.01.2019, 15:35)
Dobrý podvečer, na oblastnej konferencii, už hlásime počet krúžkov a materiál na ten ktorý rok.Keď máme už takéto zlé skúsenosti, potom treba zmeniť termín dodávky na október, tak už len prídu do decembra. Lebo je to z roka na rok horšie.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené