Zviera-živý tvor.

Peter Turek (02.09.2018, 11:24)
Od 1.septembra vstúpila do platnosti zmena zákona na ochranu zvierat,kde zviera už nie je klasifikované ako vec,ale ako živý tvor.Keby som nežil v tejto dobe, v ktorej človeka môže prekvapiť čokoľvek,čo by bolo pozitívne a priaznivé pre pracujúcich a mierumilovných ľudí,tak by bolo možné s týmto iba súhlasiť a vidieť v ňom len to dobré.Za prvé-to,že doposiaĺ zviera bolo považované za vec,to svojho času mohla schváliť iba plejáda nekompetentných,neznalých veci.Slušne napísané-je nedeľa.Najviac sa v súvislosti s novým zákonom hovorí o psoch.V dnešnej deformovanej dobe,ešte tak najviac je chovaných psov a pár ľudí sa v chove psov aj vyzná,rešpektujú psa,ako výborného spoločníka,ktorý im vypĺňa pocit samoty.Nie tak dávno zosnulý zakladateľ firmy Natural,napísal-Neraz sledujem starých, osamelých ľudí,na prechádzkach v prírode so psom a viem si predstaviť,čo pes pre nich znamená... Tento zákon sa týka VŠETKÝCH stavovcov,výnimkou sú hlodavce a hmyz,pričom pri ich likvidácii sú používané humánne a bezbolestné postupy.Nezabudni-na muchu plácačkou a nie páliť nad horiacou sviečkou.A sme pri našich holuboch.Pokles počtu spevavcov o polovicu za posledných 40 rokov a nekontrolovateľná ochrana hlavne jastraba,plus druhov útočiacich na holuby a živiacimi sa takmer výlučne holubami,pri nedostatku uvedenej potravy v prírode,spôsobuje čoraz väčší tlak na voľne lietajúce športové holuby-aj keď nie celodenne pustené.Čiže druhá strana tejto humanity je krv,smrť,požieranie neraz za živa vysoko inteligentných tvorov,akými poštové holuby sú a za úrovňou ktorých stoja desaťročia obetavej práce múdrych šľachtiteľov nemalé finančné prostriedky a veľmi úspešná reprezentácia krajiny.Ani jeden z oslovených ochranárov,tzv.ochranárov a pod.mi na túto otázku nedal odpoveď.Vždy je to o chorých,slabých jedincoch,nedostatku dravcov atď..Absolútne sa neuvádzajú údaje o početnosti druhov dravcov.Citát-Ak dravec chytá iba slabé,prečo mi berie najlepších závodníkov?Prečo sú okolia hniezd plné čípov a čísel rod.krúžkov,ktoré boli neraz v popredí výsledkových listín ?Na jednej strane humanita,dobrota srdca,na strane druhej podľa zákona,živý,ušľachtilý tvor,trauma pre chovateĺa a nemalá,no a skutočný pohľad pseudohumanistov?Potrava,kus mäsa,traf ho šľak-hlavne,že my dostaneme určitý priestor v médiách,aby sme ukázali,ako zachraňujeme svet.Neznalá verejnosť a hapkajúci moderátor to zhltnú aj s navijákom. Očakávam od tohto zákona priamu ochranu poštového holuba,ako ušľachtilého ZVIERAŤA,ktoré zákon nariaďuje CHRÁNIŤ,a pri porušení hrozí nepodm.trest odň.slobody 2 roky.Celý tento chaos sa preniesol do spoločnosti,kde chránime ani nevieme koho a zdravý sedliacky rozum je úplne potláčaný dezinformáciami. Ešte krátko k téme.Navštívil som pred pár dňami strarého chovateĺa poštových holubov,u ktorého v záhrade okrem iných stromov stála jabloň s podopretými konármi plná plodov.Tretina plodov bola zasiahnutá škodcami,mnoho bolo pekných.Je viac škodcov jabĺk,pretože spevavce,ktoré zberali húsenice sú obmedzené-dravcov plno dookola,ak nie škorca,tak holuba.Mohlo by to byť lepšie,avšak stromy nestriekam-jedy si môžem kúpiť aj v supermarkete.A onkologické ambulancie sa nám plnia,kým sú tam pacienti ešte schopní chodiť.Na otázku-ako množenie dravcov má pomôcť populácii spevavcov-tých dravcov o ktorých tu píšeme,keď situácia je alarmujúca-pokles za 40 rokov o polovicu je katastrofický,som nedostal od kompetentných žiadnu odpoveď...Tejto a podobným témam sa vyhýbajú ako čert krížu,ľudovo povedané.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené