Prestup jedného člena z jednej OZ do druhej OZ

Ľubomír Jasovský (02.03.2018, 05:41)
Dobré ráno
mám otázku na šikovnejšich znalcov stanov:
ak mám výstup z jednej ZO XY, v OZCHPH XX a chcem vstúpiť do inej ZO, v inej OZCHPH kto o mne rozhoduje ???
ak ma prijme nova ZO, musi o mne ešte rozhodovať aj oblastna konferencia novej OZCHPH ????


§ 4 bod 3.
Člena prijíma na základe písomnej prihlášky Základná organizácia chovateľov poštovýchholubov,
spravidla najbližšia k miestu trvalého pobytu žiadateľa.
Jedinou prekážkou prijatia za člena je trvalé alebo dočasné vylúčenie žiadateľa z radov členov Zväzu.

Ďakujem za pomoc.

S pozdravom Ľ. Jasovský
Barbirik Igor (02.03.2018, 08:57)
Pán Jasovský presný výklad o prestupoch nájdete v časopise Poštový Holub rok 2015 číslo 2 stana 40
súhlas na prijatie vám dáva ZO do ktorej chcete vstúpiť ak vám môžem poradiť tak písomný.
Ľubomír Jasovský (03.03.2018, 06:53)
Dobre rano ,
p. Barbirik ja som si to cital, ale nenasie som nic o tom ze ak ma vezme zo a zrusi OK bez realneho dôvodu ci ma to v nasom holubarstve hlavu a patu. Aj ked ho môžme zobrat tak ho nevezmeme, lebo neviem asi medved. Moja otazka je jasna ak ma vezme ZO kde je pisane nieco o to ze ma este potvrdzuje OK ! Ved uz sa zobudme ,ak neni podvodni so zakazom od SZ ci je mimo nasej OZ tak by sme ho mali vziat a nie to brat mozno ze asi konkuren pred olympiadov ....
Barbirik Igor (03.03.2018, 08:38)
Pán Jasovský práve z toho dôvodu som vás odkázal na ten článok ak vás prijala ZO chph do ktorej ste chceli prestúpiť a máte to písomne že vás ZO prijala tak ste splnili prestupovi poriadok a výbor OZ CHPH v ktorej pôsobí ZO CHPH nerozhoduje o tom koho ZO prijíma za člena iba ak by mal v minulosti
nejaký trest.Prijatie člena je výlučne v kompetencií ZO CHPH.
Vo vašom prípade ktorý popisujete výbor OZCHPH porušil stanovy SZCHPH o prestupoch členov.
Ten článok bol uverejnený v časopise práve z toho dôvodu aby si niektorý funkcionári nerobili čo chcú.
Pán Jasovský mám to z vlastných skúsenosti minulý rok som chcel prestupiť do ZO Šurany z dôvodov
dôvodov dochádky čiže ekonomických,dlho som zvažoval ten prestup ! či mám prestupiť ,občas som sa zastavil u ních na nasádzaní holubov volali ma že prečo neprídem k ním keď som sa konečne rozhodol po ustnom dohovore z členmi aj výborom ZO že ma prijímajú tak som si vyriešil všetky potrbné veci v ZO aj OZ v ktorej som dovtedy pôsobil odniesol som potvrdenie výboru ZO Šurany ešte bolo všetko v poriadku až som sa odrazu o tri dni dozvedel ako pán Pílek Jozef od ktorého som mal tiež ustný súhlas za prijatie za člena chodí za každým členom osobne z petíciou proti môjmu prijatiu no a s takouto špinavosťou som nepočítal a už vôbec nie od človeka ktorému som dosť pomohol,po tomto incidente som mal hneď jasno že nikde neprestúpim a radšej budem dochádzať 40 km do klubu v ktorom som nad mieru veľmi spokojný a čo je hlavné z dobrou partiou chovateľou. Ale veľmi si vážim seriozný postoj ostatných členov výboru ZO Šurany ktorý sa dokonca po tom všetkom vzdali aj funkcií vo výbore ZO.
Zubaj Ladislav (03.03.2018, 09:44)
§ 8
Prestupy členov
1. Prestup člena z jednej ZO do druhej ZO v rámci OZ CHPH sa môže uskutočniť len tak, že
v pôvodnej ZO ukončí písomnou formou členstvo a v druhej bude riadne prijatý.( §4.od.3).
Prestupujúci člen musí v ZO CHPH, do ktorej prestupuje predložiť potvrdenie podpísané
štatutármi pôvodnej ZO CHPH, že má vyrovnané všetky záväzky v pôvodnej ZO CHPH.
Žiadosť o prestup musí predložiť v pôvodnej ZO CHPH najneskoršie do 31. októbra
bežného roka.
2. Prestup člena z jednej ZO CHPH do druhej ZO CHPH iného OZ CHPH sa môže
v ojedinelých prípadoch uskutočniť len tak, že v pôvodnej ukončí písomnou formou
členstvo a v druhej bude riadne prijatý.( §4.od.3). Prestupujúci člen musí v ZO CHPH do
ktorej prestupuje predložiť potvrdenie podpísané štatutármi pôvodnej ZO CHPH, že má
vyrovnané všetky záväzky v pôvodnej ZO CHPH. Žiadosť o prestup musí člen predložiť
v pôvodnej ZO CHPH najneskoršie do 31.októbra bežného roka..
3. Prestup členov jednej ZO CHPH do iného OZ CHPH sa môže uskutočniť
v mimoriadnych prípadoch pri dodržaní týchto podmienok:
- Výbor ZO CHPH, ktorej členovia chcú prestúpiť do iného OZ podá do 31. októbra
bežného roka žiadosť na prestup platný v nasledujúcom kalendárnom roku výboru OZ
CHPH ktorého sú doteraz členmi.
- V žiadosti musí byť dokladované, že ZO CHPH má vyrovnané všetky záväzky voči OZ
CHPH.
- Súhlas na prestup členov jednej ZO CHPH do iného OZ dáva výbor pôvodného
OZ CHPH. Súhlas na prestup musí byť podpísaný obidvomi štatutármi OZ CHPH
z ktorého chcú členovia prestúpiť.
- S prestupom člena alebo ZO musí súhlasiť OZ CHPH, do ktorej má člen alebo ZO záujem
prestúpiť.
4. Súhlas na prestup člena alebo ZO CHPH dáva výbor ZO, OZ, v ktorom dovtedy členovia
pôsobili.
5. Žiadna organizačná zložka SZ CHPH, funkcionári, členovia nesmú z akýchkoľvek
dôvodov vyvíjať na člena Zväzu nátlak k prestupu do inej ZO alebo OZ CHPH.
6. V prípade, že člen ukončí v jednej ZO, OZ CHPH členstvo, v nasledujúcich štyroch
rokoch nesmie zo súradníc, parcely a adresy holubníka v inej ZO, OZ CHPH pretekať
s poštovými holubmi žiadny iný člen Zväzu.
7. V prípade prestupu člena nie je nárok na podiel majetku ZO resp. OZ, ak nie je zmluvne
dohodnuté inak.
Ľubomír Jasovský (03.03.2018, 09:56)
Tak a uz sa mi pravda dostala do usi. Predseda poslednej ZO , ktory dal priamo osobny prislub ze noveho chovatela berie na oblastnej konferenciji to pri priamej otazke zaprel. Skoda aj pisat ked sam predseda ZO je klamar !!! HAMBA .... Nehambite sa pan K . . . . . . .
Ľubomír Jasovský (03.03.2018, 10:08)
Ešte jedena skutočnosť chovatel mal riadne podpisane pepiere v pôvodnej OZ a podal priamo do ruk pisomnu ziadost a vsetky papiere do novej ZO.
Barbirik Igor (03.03.2018, 10:19)
Pán Zubaj prečítajte si aj dodatok alebo najednoduchšie ten článok 2/2015 srana 40
členstvo v pôvodnej OZCHPH ukončíte až po prijatí do inej ZO v inom OZCHPH oznámením že vás
prijali a to písomne do konca kalendárneho roka.
A ten istý postup musíte písomne oznámiť že ostávate v pôvodnej ZO CHPH z ktorej ste odchádzali
ak vás neprijali v ZO v ktorej ste mali žiadosť na prijatie.
Barbirik Igor (03.03.2018, 10:24)
A ešte doplním na žiadnej konferencií sa členovja neprijímajú len sa oznamuje že ZO prijala nových členov .Konferencie ZO a OZCHPH prebiehajú v úplne iných termínoch.
Peter Záhorský (03.03.2018, 12:14)
Neviem o čom sa tu diskutuje, keď podľa Stanov SZ, § 8 Prestupy členov (uverejnil aj p. Zubaj) sú postupy pri prestupoch uvedené jednoznačne (stačí naštudovať):

Stanovy SZ
§ 8
Prestupy členov
Bod 3.
- S prestupom člena alebo ZO musí súhlasiť OZ CHPH, do ktorej má člen alebo ZO záujem
prestúpiť.

Pod názvom OZ CHPH sa myslí Oblastný výbor CHPH (OV), ktorý má svojich štatutárnych zástupcov, prípadne aj rozhodnutie Oblastnej konferencie CHPH (OK), lebo rozhodnutie OK je záväzné aj pre OV.

A odvolávať sa na dobrovoľnosť, atď. neobstojí. Každý vstupuje za člena dobrovoľne a pri vstupe súhlasí so Stanovami SZ a ostatnými dokumentmi, to znamená, že súhlasí aj s § 8. Suhlásí, že bude rešpektovať predpisy (či su už pre neho vyhovujúce, alebo nevyhovujúce).
Stanovy SZ
II. ČASŤ
Členovia a ich práva
§ 4
Vznik členstva
4. Členstvo vzniká rozhodnutím členskej schôdze o prijatí za člena, zaplatením členského
príspevku a vyjadrením súhlasu so Stanovami Zväzu a vnútrozväzovými normami.
Dušan Jánošík (03.03.2018, 13:38)
P.Jasovsky píšete tu vo všeobecnej rovine veď napíšte konkrétne meno chovateľa a odkiaľ a kam chcel prestúpiť.
Barbirik Igor (03.03.2018, 13:42)
Prestupy členov SZCHPH sa konajú podľa § 8
Ukázalo sa,že dodržanie jednotlivých ustanovení robí členom i funkcionárom dosť sterostí,a pretopodávame jednoduchú schému ako postupovať pri prestupoch.
1/Člen,ktorý má záujem prestúpiť,presonduje možnosti prijatia v ZOCHPH,do ktorej má záujem prestúpiť.Ideálne je získať písomný prísľub,že v prípade udelenia súhlasu v pôvodnej ZO (v ktorej je
doeraz členom)i OZCHPH bude v organizácií prijatý za člena podľa §4 od 3 stanov SZCHPH.
2/Nepísanou povinosťou člena,ktorý má záujem o prestup,je vyrovnať si všetky finančné a iné záväzky voči ZO i OZCHPH.
3/Do 31.oktobra aktuálného roka podá člen písomnú žiadosť o prestup výboru ZO CHPH, organizácie,
v ktorej je členom.V žiadosti uvedie,že má vyrovnané všetky záäzky voči organizácií a zároveňuvedie, do ktorej ZO CHPH chce prestúpiť.
4/Do 31.oktobra aktuálneho roka podá písomnú žiadosť o prestup výboru OZCHPH,v ktorej je členom.V žiadosti uvedie,že má vyrovnané všetky záväzky voči ZO iOZCHPH a zároveň uvedie,do ktorej ZO CHPH chce prestúpiť.
5/Výbor ZO i OZ CHPH ,kde si člen podal písomnú žiadosť o prestup,sú povinné členovi do 30 dní písomne odpovedať (odpoveď musí člen dostať do 30.11 príslušného roka.)v odpovedí uvedú,že mu dávajú súhlas na prestup do inej organizácie,musí sa presne vedie´t do ktorej.V odpovedi stanovia aj termín prestupu-k 31 decembru príslušného kalendárného roka.
V prípade,že mu súhlas na prestup nedali,sú výbory ZO i OZ CHPH povinné svoje rozhodnutie zdôvodniť,aby nedochádzalo k potiraniu občianských práv členov zväzu.
6/Člen ktorý má záujem prestúpiť do inej ZO CHPH a dostal písomný súhlas na prestup podpísaný obidvoma štatutármi ZO CHPH i OZ CHPH ,vktorých je doteraz členom ,obratom podá žiadosť o ptrijatie do ZO CHPH, v ktorej chce byť členom.
7/Výbor ZO CHPH ,kde si člen podal písomnú žiadosť o prestup,je povynný členovi do 30 decembra odpovedať,či mu dávajú súhlas na prestup,resp.prijímajú ho s účinnosťou od 1 januára následujúceho roka za člena podľa §4 stanov SZ CHPH.
8/Ak člen dostal súhlas na prestup,resp.bol prijatý za riadneho člena v organizácií kde si podal žiadosť o prijatie,s účinnosťou pre následujúci kalendárny rok,je povinný obratom,neodkladne a písomne ukončiť členstvo v pôvodnej organizácií ZO CHPH.
9/Ak člen nedostal súhlas na prestup ,resp.nebol prijatý za riadného člena v organizácií,kde si podal žiadosť o prijatie,s účinnosťou pre nasledujúci kalendárny rok ,je povinný obratom,neodkladne a písomne oznámiť výboru ZO CHPH z ktorej dostal súhlas na prestup,že zostáva členom organizácie aj v následujúcom období.
POZNAMKA: Žiadosť o prestup ,ani udelenie súhlasu na prestup ,nie je ukončením členstva v organizácií SZ CHPH.
Nemienim sa tu z niekym dohadovať o §8 kto a ako si to vysvetľuje tu je všetko riadne popísané a myslím si že aj zrozumiteľné,pre každého.
A to že 90% funkcionárov nepozná stanovy bohužiaľ ,asi je taká doba.Česť výnimkam ,najhoršie na tom je že najskôr rozhodnú a až potom skúmajú čo urobili.
Peter Záhorský (03.03.2018, 14:32)


Vyššie uvedený obrázok je fotka spomínanej strany č. 40 z časopisu Poštový holub č. 2/2015.

V bode číslo 5 sa píše, že výbory ZO i OZ musia do 30 dní písomné odpovedať chovateľovi (žiadateľovi), že mu dávajú, alebo nedávajú súhlas na prestup.

Ak výbory ZO i OZ nedajú súhlas na prestup, tak sú povinné svoje rozhodnutie zdôvodniť.

Aj v tomto dokumente je jasné napísané, že prestup chovateľa schvaľuje ZO i OZ (aj OZ).

Texty treba poriadne čítať. Písmeno ,,i,, v texte ,,že výbory ZO i OZ musia,, znamená, že sa vyjardujú obidva dotknuté orgány, teda ZO i OZ.

Tažko sa diskutuje s ľudmi, ktorí buď nechápu text, alebo si ho cielene vysvetlujú tak, ako im to vyhovuje.
Barbirik Igor (03.03.2018, 15:01)
V bode 5 sa píše v prípade že mu súhlas na prestup nedali,sú výbory ZO i OZ CHPH povinné svoje rozhodnutie zdôvodniť,aby nedocházalo k potieraniu občianských práv členov zväzu.
Alebo si niektorý myslíte že to dokážete odôvodniť aby k tomu neprišlo ?na to by museli mať set sakrametsky presvedčivé argumenty !!!! aby neporušili tie občianske práva !!!!!
A preto netreba vyťahovať len jeden bod a jedno i a isť slepo za jedným bodom .
Peter Záhorský (03.03.2018, 15:10)
V texte Prestupy členov SZ CHPH (podpísaný ako - Informácia prezídia) v časopise PH 02/2015, str. 40 nie je síce v bode 7 uvedená potreba súhlasu aj výboru OZ, do ktorého žiadateľ chce prestúpiť. To ale neznamená, že súhlas OZ žiadateľ nepotrebuje.

Stanovy SZ = najvyšší predpis (právna norma) SZ, všetky ostatné nižžšie predpisy (normy) musia vychádzať zo Stanov SZ a nemôžu byť s nimi v rozpore.

V Stanovách SZ sa píše:
§ 8
Prestupy členov
Bod 3.
- S prestupom člena alebo ZO musí súhlasiť OZ CHPH, do ktorej má člen alebo ZO záujem
prestúpiť.

Platia Stanovy SZ. To či to je, alebo nie je správne neposudzujem. Je veľa vecí, ktoré by sa mali zmeniť.
Aký predpis je, taký je, treba ho dodržiavať. Ak je zlý, treba ho zmeniť.

Najlepšie by bolo požiadať o výklad, prípadne stanovisko predsedu komisie - Starostlivosť o členskú základňu - p. Seligu.
Barbirik Igor (03.03.2018, 15:16)
Stále nadobúdam väčší a väčší pocit že miesto toho aby sa chovateľom pomohlo a robilo v prospech
chovateľov tak je to presný opak ,za každú cenu sa zbaviť konkurencie ak budeš držať hubu a robiť % tak si ok a nie len to.
Barbirik Igor (03.03.2018, 15:28)
Práve preto že si to každý vysvetloval po svjom tak prezídium vydalo stanovisko v PH 2015/2 aby sa chovarelia lahšie dostali k informáciam.
Peter Záhorský (03.03.2018, 16:02)
Je stanovisko prezídia (spomínaný, vyššie uvedený text, uverejnený v časopise
PH 2/2015) v plnom rozsahu v súlade so Stanovami SZ a paragrafom 8?

Ak áno, tak sa ho je možné držať.
Ak nie a nezahŕňa všetky body uvedené v Stanovách SZ, tak je to na zváženie.

Treba sa poradiť u predsedu komisie - Starostlivosť o členskú základňu.
Barbirik Igor (03.03.2018, 16:23)
Mňe osbne pán Sesliga poukázal alebo otočil práve na toto stanovisko prezídia.
Ľubomír Jasovský (03.03.2018, 22:22)
Podľa môjho nazoru ak prestupuje jeden clen tak plati paragraf 8 bod dva ak viac členov či cela ZO tak plati paragraf 8 bod 3 tak to citam v stanovach.... Nechcem tu pisať o tom ,aka OZ ale na zapade nie. Je smutne ze stačilo ,aby " hlavny šef " ktory do telefonu povedal že ja sa konkurencie nebojim , to aj na OK dokazal. Nie radšej ho nezoberme lebo Jožkoveho svokra brata vnuk počul od suseda z konca dediny ako vrabec šepkal liške že to bolo tak...... A posledna poznamka od " šefa " : bolo Ti treba pisat po internete..... ? Taka je v našom športe spravodlivosť ak si druhy od konca všetko ide , ale ako nahle ideš sem tam do špice už máš s prestupom problem !!!!!
Ľubomír Jasovský (03.03.2018, 22:48)
Ďakujem p Barbirik p. Zubaj aj Tebe Peťo za prispevky na tuto temu. Škoda že to asi nepomôźe a tam kde by mala byt spravodlivost prikladom je poškodena. To je tak ťažke pochopiť že chovateľ nechcel nič ine iba suťaźiť !!!!!
Dušan Jánošík (03.03.2018, 23:05)
P.Jasovsky keďže nechcete povedať o koho sa jedná a ja mám dojem ,že sa to týka uznesenia z konferencie OZ Spišska Nová Ves a pokiaľ je to pravda tak musím uviesť to na právu mieru.Už v prvom Vašom príspevku zavádzate chovateľskú verejnosť:
Dobré ráno
mám otázku na šikovnejšich znalcov stanov:
ak mám výstup z jednej ZO XY, v OZCHPH XX a chcem vstúpiť do inej ZO, v inej OZCHPH kto o mne rozhoduje ???
ak ma prijme nova ZO, musi o mne ešte rozhodovať aj oblastna konferencia novej OZCHPH ????
A znova zavadzate
Dobre rano ,
p. Barbirik ja som si to cital, ale nenasie som nic o tom ze ak ma vezme zo a zrusi OK bez realneho dôvodu ci ma to v nasom holubarstve hlavu a patu. Aj ked ho môžme zobrat tak ho nevezmeme, lebo neviem asi medved. Moja otazka je jasna ak ma vezme ZO kde je pisane nieco o to ze ma este potvrdzuje OK ! Ved uz sa zobudme ,ak neni podvodni so zakazom od SZ ci je mimo nasej OZ tak by sme ho mali vziat a nie to brat mozno ze asi konkuren pred olympiadov ....
Tu mate výpis zo zápisnice OK OZ SNV
.k bodu 10.
p.Blahovský: informoval delegátov OK o žiadosti p.Gurgoľa o prijatie za člena OZ Spišská Nová Ves a
následne p.Krišanda delegát ZO Ždiar predložil tuto žiadosť aj v písomnej forme. Vznik
členstva v SZ CHPH jasne definujú Stanovy SZ CHPH §4 bod 3a 4 a prestup člena z jednej ZO
do druhej ZO iného OZ rieši §8 bod 2 Stanov SZ CHPH preto za tuto žiadosť nezahlasoval ani
jeden delegát. p. Gurgoľ môže postupovať v zmysle Stanov SZ CHPH.
Ja som sa ako prvý pýtal čo sa majú so žiadosťou o prijatí za člena OZ zaoberať delegáti konferencie,ktoré je výlučne v kompetencii ZO a výboru OZ a následne nám bolo oznámene dotyčný pán nie členom žiadnej ZO v OZ SNV a kam si a do ktorej ZO podal žiadosť a
dôvody neprijatia do ZO mňa ako delegáta konferencie nezaujímajú podstatne je ,že bez príslušnosti ku konkrétnej ZO nemôžete byť členom OZ a preto všetci delegáti tuto žiadosť zamietli. Podstatne je ,že na základe neúplných informácii obviňujete výbor aj delegátov Oblastnej konferencie a pokiaľ sa to jedná o tento prípad tak Vás vyzývam aby ste výboru OZ aj delegátom Oblastnej konferencie ospravedlnil.
Barbirik Igor (04.03.2018, 07:09)
Pán Jánošík poprosím Vás ukážte mi jedinú vetu kde som napísal že OZ konferencia môže zrušiť prijatie člena ktorého prijalo ZO .Poukazujem na to že prijatie člena je výlučne v kompetencií ZO CHPH a všetci ostatný to musia akceptovať,či sa im to páči alebo nie.
Pán Jánošík já sa nemám komu a začo ospravedlňovať mňa nezaujímalo koho sa to týka písal som to všeobecne,a práve preto som poukázal na ten príspevok v PH 2/2015 ktorý vydalo prezídium pre určite nezrovnalosti v §8 ktoré ich vysvetlujú ,preto že ani veľa funkcionárov nepozna a neovláda stanovi SZ CHPH ale oni sa ani neunúvajú si to aspom prečítať, a potom z toho vznikne takýto guláš.
A práve preto mi je nepochopiteľné že sa vie o tom že ten § 8 má v určitých bodoch nedostatky
a nikto to neopraví.
Martin Dzurák (04.03.2018, 07:53)
Dobré ráno, pán Barbirik takto, vidím, že tu píšete hlúposti, na začiatku je otázka na prestup jedného člena z ZO jednej OZ do druhej ZO v inej OZ. A kto dáva súhlas?
1. ZO do ktorej vstupuje/samozrejme písomne/ kde to musí odsúhlasiť väčšina členov.
2. ZO z ktorej odchádza + potvrdenie, že má všetko finančne vysporiadané/ tiež písomne/
3. OZ z ktorej odchádza / rozhoduje Oblastný výbor/ nie konferencia, lebo tie sa konajú až vo februári
4. nakoniec OZ / výbor/ nie konferencia, do ktorej vstupuje.

takže, bez týchto štyroch potvrdení nieje možný prestup a to všetko v danom termíne do konca kalendárneho roka.
Dušan Jánošík (04.03.2018, 08:30)
P Barbirík tak po
1,Vám som nič neadresoval bol ste na základe neúplných informácii uvedený do omylu na,ktorú ste takto reagoval:
Prijatie člena je výlučne v kompetencií ZO CHPH.
Vo vašom prípade ktorý popisujete výbor OZCHPH porušil stanovy SZCHPH o prestupoch členov.
Preto to nechávam to na Vás ako to vyhodnotíte
2,P.Jasovský rozvíril hladinu na základe nejakých poloprávd ale konkrétne meno nechce zverejniť ani to kto a kam chcel prestupiť tak mu dúfam nebude robiť problém tu zverejniť:
a,žiadosť o ukončení členstva v pôvodnej ZO z dôvodu prestupu do inej ZO iného OZ
b,žiadosť o prijatie za člena a zápis z členskej schôdze kde bol za člena prijaty prípadne dôvod neprijatia
c,žiadosť výboru OZ kam chcel prestúpiť o schválenie prestupu a zápis z výboru OZ kde bol tento prestup prerokovaný prípadne schválený.
Keby sa postupovalo tak ako som navrhoval tak by sa tým konferencia vôbec nezaoberala a riešila by to ZO a výbor OZ a konferencia by riešila veci,ktoré spadajú do jej kompetencie.
A dôvod prečo hlasovali delegáti konferencie tak to je uvedené v predchádzajúcom príspevku.
Mne je jedno ktorá ZO prijíma akéhokoľvek člena a pokiaľ niekto dá na slovo niekoho bez toho aby to bolo napísane v zápise tak nech to rieši s dotyčným.

Dušan Jánošík (04.03.2018, 08:53)
A ešte odporúčam dotknutým pokiaľ máju pochybnosti nech sa obrátia na:
ZÁPISNICA ZO ZASADNUTIA PREZÍDIA SZ CHPH, ÚKK SZ CHPH A ČLENOV
KOMISIE NA PRÍPRAVU VI. STREDOEURÓPSKEJ VÝSTAVY
ORGANIZOVANEJ V ROKU 2018 V NITRE,
konaného dňa 8. apríla 2017 v Nitre
3. Rokovanie prezídia, najdôležitejšie úlohy na najbližšie obdobie:
Rozhodlo sa že výklad k záväzným dokumentom budú vydávať:
o Stanovy – Daniel Dudzik a Daniel Krajčík
o Šport, pretekový poriadok, MS – Milan Blahovský
o Štandard – Ľubomír Valíček
o Problémy členov a mládeže – Jaroslav Seliga
Barbirik Igor (04.03.2018, 08:56)
Pán Dzurák nebudem tu vypisovať kto tu píše hlúposti.
V prvom aj druhom sa zhodneme treťom súhlas na odchod vám dáva ZO a OZ to odsúhlasí že máte vyrovnané všetky požiadavky voči ZO aj OZ a nikto vám nemôže brániť v prestupe.
Za štvrte písomnú žiadosť o prijatie za člena si dávate do ZO a nie do OZ a ak vás ZO prijme tiež im
v tom nikto nemôže brániť, iba oznámi OZ že vás prijali .
A pokiaĺ ma pameť neklame tak riadenie prebieha zdola od ZO a vyšie organy sú iba dozorujúce
a poradné,či je všetko v súlade zo stanovami SZ CHPH,alebo sa mylim ?
Pán Dzurák sme dobrovolní členovia SZ CHPH v ktorom sa kladie dôraz na opčianské práva členov
alebo ich chcete porušovať ?
Keď ste ma už oslovili tak už vyslovím aj svoj názor na príspevok Pána Jánošíka v ktorom popísal ako
to u nich na Ok prebehlo ,podľa popísania to nie je v súľade zo stanovami SZ CHPH a on si ešte žiada
ospravedlnenie
Barbirik Igor (04.03.2018, 09:11)
Pán Jánošik nečítal som Váš posledný príspevok,ale tiež si myslím že pokjaľ by sa postupovalo v súlade
s prestupovím poriadkom nebol by žiadný problém.
A dotyčný páni si to o rok môžu zopakovať znova ale v súlade s prestupovím poriadkom.
Peter Záhorský (04.03.2018, 09:16)
Ľubo,
odsek:
- S prestupom člena alebo ZO musí súhlasiť OZ CHPH, do ktorej má člen alebo ZO záujem,
je uvedený v bode 3, ale logicky (významovo) sa týka aj bodu 2 (prestup člena z jednej ZO do druhej ZO iného OZ CHPH).
Prehľadnejšie by bolo, keby to bol samostatný bod v paragrafe 8.
Keby sa to týkalo len bodu 3, tak by tam predsa nebolo uvedené jednotné číslo (člena), ale bolo by tam uvedené len ZO.

A netreba si zamieňať vznik členstva a prestup člena. Na vznik členstva sa vzťahuje paragraf 4 a na prestup člena zase paragraf 8.
Prijatie prestupujúceho člena sa nepovažuje za vznik členstva v SZ. Prestupujúci už členom SZ je, len mení pôsobnosť.
Takto to chápem ja.
Peter Záhorský (04.03.2018, 09:27)
Členstvo vo SZ je dobrovoľné.

Člen ale musí rešpektovať Stanovy SZ a ostatné zväzové dokumenty, či sú v jeho ponímaní dobré, alebo zlé.

Ak sú Stanovy SZ v rozpore s platnými právnymi predpismi SR, tak ich treba upraviť v súlade s predpismi SR (upravovať Stanovy SZ môže Zjazd SZ CHPH).

Ak člen nie je spokojný s podmienkami v SZ, tak môže dobrovoľne členstvo ukončiť.
V ľudskej reči povedané: keď sa mi tam nepáči, tak odídem.
Dušan Jánošík (04.03.2018, 09:59)
No konečne sme dospeli k nejakému záveru o prestupoch by sa mohli písať romány ale pokiaľ je všetko bez problému tak je ticho akonáhle vznikne problém že niekto nedodrží to čo sľúbil hľadáme riešenia a chceme aby nám niekto schválil aj to čo mu neprínaleží a to presne sa stalo nám na konferencii aby sme prijali do OZ člena ,ktorého nechcela prijať žiadna ZO takže mi sme ani nemohli zrušiť členstvo ,ktoré v žiadnej ZO nášho OZ neexistovalo.Jednoducho žiadosť ,ktorá ani nemala byť predložená delegátom konferencie a nebola v súlade s Stanovami sme zamietli a chovateľ môže pretekať v pôvodnej ZO. Prajem všetkým pekný deň.
Ľubomír Jasovský (04.03.2018, 10:27)
Dobrý deň,
Pan Jánošik chapem že moje prispeky si trocha odporujú , ale nevedel som na začiatku celu pravdu. Chcel by som vedieť čo by ste robili keby Vám sam Predseda OZ Ždiar sľubil že vaz vezme a nasledne to na OK zaprie a povie že ho nechce. . Tak to posuvam ,ako som to dostal. Ja to nechapem je nas stale menej , platime to z vlastneho aj tak je tu problem....
Dušan Jánošík (04.03.2018, 10:52)
P.Jasovský ja najprv než by som zverejnil článok tak by som si overil celú pravdu a hoci dokážem pochopiť ,že sa môže p.Gurgoľ citiť ukrivdený ,že i napriek sľubu ho do ZO Ždiar nezobrali nakoniec s toho pokiaľ by som nereagoval na Váš príspevok vyšli ako viníci delegáti OZ ,že zrušili prijatie za člena ZO Ždiar ,ktoré sa neuskutočnilo .Ja som sa osobne pýtal na konferencii čí nie je záujem zo strany najbližších ZO o jeho prijatie aby mu bolo vyhovené odpovede boli záporne a delegáti konferencie nemôžu niektorej ZO nariadiť aby niekoho prijali za člena ZO.Ale tento problém mi tu nevyriešime to nech si vyriešia ty ktorých sa to dotýka.Pekný deň.
Milan Blahovský (04.03.2018, 11:39)
Vraví sa , že niet nič horšieho, ako šírenie poloprávd, prípadne z opačného konca poloklamstiev.
Ľubo stáva sa teba hovorca, ktorý nepozná podstatu problémov a prenáša na tieto stránky pohľad jednej strany a nepočúva, resp. sa ani nepýta na postoj strany druhej. Tak ako tomu bolo v prípade "(Ne) hlásenia" doletu holuba vo VCS Gotha 2017 v zmysle Propozícii NP, prípadne smernice, ktorú v tomto preteku si stanovil organizátor oblastného preteku ( pretek bol súčasne zaradený do MOZ , kde tiež platia isté pravidlá...), tak aj teraz sa staviaš do pozície bojovníka za ochranu práv ( nie však povinnosti) člena SZ. Podobne tomu bolo aj v prípade rušenia OZ Sereď v minulosti. Cítil si krivdu a asi ju cítiš aj dnes, ale opäť opakujem pozeráš na rieku iba z jedného brehu. Položil si si aj otázku prečo sa pýtaš na vecí, ktoré sú 99% chovateľov jasné a nepotrebujú sa počas sezóny dožadovať ich výkladu, pýtal si sa aj dotknutých prečo prišlo k situáciam , v ktorých sa staviaš do pozície ich hovorcov ? Predsa každý z nich má možnosť prístupu k informáciam ako aj ich prezentácii na verejnosti prostredníctvom tohoto DF. Niet nič ľahšie ako chytať hada cudzími rukami.
Vytiahol si sem otázku, kto prijíma člena OZ v spojitosti s prestupom a vzápätí si to spojil s bodom vzniku členstva. Našťastie si neuviedol ešte niektorý z dohovorov o porušovaní ľudských práv vo svete.
Pár diskutérov sa snaží vniesť do problému svoj pohľad, hoci im nie je problém zreteľne ozrejmený. Každý si číta Základné dokumenty SZ svojimi očami a texty si skladá do svojho mozgového potenciálu tak ako mu to jeho bunky umožňujú, sú aj takí, ktorí ich nečítajú a nechajú si ich vysvetľovať cudzími očami. Tí, ktorí sa chcú chovateľsky vyžiť a tešia sa z každého víkendu, ich nepotrebujú ani poznať v prípade, že ich rešpektujú vo svojej podstate. Samozrejme, že sú aj takí, ktorí budú hľadať význam viet či spojení v súvislostiach, ktoré by mohli nastať, keby sa z viet vypustilo slovo, čiarka či zamenilo poradie bodov v dokumentoch, tým podstata nášho koníčka menej hovorí, tí hľadajú iba dôvod na vyvolávanie sporov a ich následné riešenie. Žiaľ takí raz sme a už som to niekoľko krát vo svojich vyjadreniach povedal, že vzorom pre nás sú ľudia, ktorí sa objavujú v médiach, ľudia, ktorí narúšajú funkčnosť niektorej z oblasti života. Svojími polopravdami, resp. neoverenými informáciami dookola masírujú myslenie tých čo ich sledujú, až napokon ich získajú do polohy kde ich chceli od začiatku mať. Nechcem zachádzať do politiky, ale spoločenský život má obrovský vplyv aj na život, myslenie a konanie chovateľov, či už si to priznáme alebo nie.
Vráťme sa ale späť k nášmu problému.
Položil by som verejnosti, prípadne štatútarom OZ či ZO otázku, koľko prestupov riešili za posledný rok a vyriešili ich v kladnom či zápornom stanovisku k žiadateľom o prestup ?
Pokiaľ mám ako prvý možnosť odpovedať, tak pred časom si požiadal o odchod z nášho OZ p.Vernarský - Sp.Štvrtok - do OZ Poprad - výsledok-vyhovené, následne po zániku OZ Poprad dostal súhlas na návrat. Taktiež sme prijali za členov tzv. nezaradených členov OZ Lipt.Mikuláš po zániku ich ZO ( riešili sme to výnimočne na obl.konferencii, keďže to bolo na základe rozhodnutia prezídia SZ. Tento rok si v jeseni požiadali o prestup do nášho OZ členovia OZ Kežmarok, Všetci dostali súhlas, navyše im výbor odsúhlasil založenie ZO. V minulosti keď ešte nebol v Stanovách zahrnutý bod o prestupoch členov, dostali súhlas na prestup do našej ZO p.Gurgoľ a Šulík z OZ Poprad, následne tuším po dvoch rokoch sa vrátili spätne do OZ Poprad či neskôr LM. V jeseni minulého roka za mnou prišiel L.Ilavský so žiadosťou o prestup do ZO Poprad-Veľká - OZ Kežmarok, bez problémov som mu ju podpísal a poprial veľa úspechov v novom mieste pôsobenia. Komu sme teda robili obštrukcie s prestupom ??? Prestupový poriadok je stanovený z dôvodov zavedenia istého systému zmeny členstvá v organizáciach či kluboch ako tomu je v iných športoch. Ani vo futbale či v hokeji si hráč neprejde do iného mužstva kedy chce, len pre to že ho tréner menej stavia do základnej zostavy alebo dostáva menší plat ako by mu dali za jeho výkon v inom klube. Aj tam existuje istý prestupový termín, kedy sa to deje a to nie vtedy keď je rozbehnutá sezóna. ( česť výnimkám ako je play off či iné obdobia)
Stanovy jasne píšu o spôsobe vzniku či zániku členstva v prípade zrušenia ZO resp.OZ.
V prípade, ktorý spomínaš sa nejedná ani o jednu z týchto situácii. Najbližšou ZO ( v mieste bydliska aj holubníka ) je ZO Žakovce, teda skôr by si mal položiť otázku členom ZO Žakovce či samotnému chovateľovi, prečo nejde touto cestou ? Odpoveď, ktorú pozná široké chovateľské okolie pod Tatrami a v žiadnom prípade to nie je chovateľská úspešnosť chovateľa, by ti asi otvorila oči a neriešil by si problém §8. Stanov- Prestup člena.
To, že sa niekto nedokáže prispôsobiť svojmu okoliu po všetkých stránkach - a to nemyslím iba na holubárenie, to nie je dôvod aby sa mu otvárali dvere v každej ZO či OZ, kde sa ktorý rok rozhodne. Napokon oblastná konferencia dala jasnú odpoveď všetkým, ktorí sa o niečo podobné v budúcnosti pokúsia. To nebolo rozhodnutie jedinca, ani malej skupiny výboru OZ, ktorá by mala riešiť chovateľskú budúcnosť kohosi. A nepíšte mi tu o tom, čo môže byť alebo nemôže byť programom Oblastnej konferencie a neznevažujte rozhodnutia 16 delegátov, ktorí v danom bode rozhodovali a rozhodli v 100 % v neprospech písateľa žiadosti. V OZ SNV sa nikdy nebáli konkurencie, OZ sa zväčšila na počet vyše 190 členov, prijali sme členov , ktorí vo svojom bývalom OZ dosahovali v minulosti slušné výsledky ( aj majstrov OZ Poprad ) a verím, že zvládneme novú výzvu, ktorej sa niektorí obávajú a robia čierne scenáre pre OZ.
Nebyť mrazov, asi by ste dnes makali viac na holubníkoch a neriešili tu žabomyšie vojny, ale venovali by ste sa svojím holubom. Nech sa už konečne teda oteplí a nie iba v ovzduší, ale aj v medziľudských vzťahoch.
Ľubomír Jasovský (04.03.2018, 13:47)
Ahoj Milan ďakujem za odpoveď ktora všetko prezradza. Jedno ,ale nechapem prečo dal predseda ZO Ždiar prisľub že ho beru a na OK ho už nechce. Toto je tiež nefer. Ľubo
Milan Blahovský (04.03.2018, 14:18)
Prečítaj si ešte raz čo som napísal a pochopíš aj jeho konanie. To že jeden človek dá prísľub neznamená, že zvyšok ZO či OZ sú nuly.
Ľubomír Jasovský (04.03.2018, 15:35)
Maš pravdu Milan keď je ničo rozhodnute už nemam čo riešiť. Škoda že sa tam pan Gurgoľ nemohol obhajiť sam aj dôvod prečo chcel prestupiť. Chel iba lietať za body..... aj ty by si to na jeho mieste možno tak urobil. Ďakujem Ľubo
Milan Blahovský (04.03.2018, 18:29)
Lubo, odkedy chovám holuby som nikdy nezmenil sídlo ZO, teda ani OZ, to dobré vieš a v našom OZ je 99 % takých chovateľov. Ako sa vraví, niekto tu plače nad nesprávnym hrobom. Špekulatívna turistika je pre iných a z môjho pohľadu nemá miesto v radoch chovateľstva, teda verím, že aspoň u 90 % členskej základne.
Jozef Daníšek (04.03.2018, 18:46)
Dávam p.Milanovi Blahovskému za pravdu.Ani manželstvo sa nedá posudzovať z vonka,keď nevieme čo sa deje v kuchyni,pretože tam sme není.To vedia iba domáci.
Július Marton (06.03.2018, 11:03)
Zdravím chlapci,
Martin trocha to upresním do 31.10. bežného roka ( § 8)
Marton Julo

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené