Cenú Fair-play - si zaslúži.

Buček Eduard (12.10.2017, 22:01)
Vážený chovatelia.
Dneska pri rozvoze produktov ma požiadal pán Košťal Jaroslav z Dubnice o odvoz a vypustenie cudzích mladých asi tak 35 kusov ktoré som pušťal po jednom nakoľko ma zaujímalo či tam nie je mojé mladé. Holuby mali čípi,gumičky ,značkovače,jeden mal len značkovač bol bez krúžku.
Bolo tam asi 10 kusov OZ 23 potom z OZ-03,04, 06,18,31,25,14,jeden CZ,jeden Hun,jeden,Pl , 3 derbyklub chorvacia,a jeden 02902 ktory je u mňa a bude doručený nášmu chovateľovi.
Na tom by nebolo nič zvláštne no p.Košťal asi pred mesiacom mi tiež dal vyviesť okolo 30 mladých.
Otázka znie, kto toľko holubov mladých ošetril a dal vyviesť ?
Tak tým čo dneska došli mladé boli pravdepodobne u p.Košťala. Pušťal som ích 14 do 14,30.
S pozdravom vasholubnik.sk
Jozef Toporcer (13.10.2017, 11:06)
Predpokladam že všetky tie mlade sa povracali do p.Košťala vo väčšine pripadov to tak byva!!!
Ján Homola (13.10.2017, 12:43)
Včera sa mi okolo 15.00 hod. vrátil mladý holub asi po troch týždňoch, je možné, že to bol z tých, čo dal p. Košťál vypustiť p. Bučekovi, má číslo 01807-403. Ak bol medzi nimi, obom pánom chcem touto cestou poďakovať
Milan Blahovský (13.10.2017, 13:09)
Ide iba o to či sa tie vypustené holuby stali potravou pre dravcov v okolí vypustenia alebo si našli ďalšieho pestúna ?
Tých dezorientovaných holubov je túto jeseň neskutočné množstvo a možno by chovatelia viac privítali, keby sa dozvedeli prostredníctvom stránky Zaletené holuby, kde skončili , ako tu čítali, že sa dostali v októbri druhú šancu po tej septembrovej. Bolo by naozaj asi podivné, keby to mal z Tvrdošína holub bližšie do Tekovskej Breznice ako z Dubnice n/V....
Podobné testy sa podľa mojich informácii robili s východniarskymi holubami (teda nielen s nimi) tak, že sa nasadili ešte ďalej na západ, asi tam bol skutočný záujem ich zorientovať správnym smerom...
Osobne by som teda udelil cenu Fair play chovateľovi, ktorému sa podarilo takýchto poblúdených dostať v čo najväčšom počte na webovú stránku, ak už nie chovateľom priamo.
Buček Eduard (13.10.2017, 14:05)
P.Topercer pýtal som sa p. Košťala či sa vrátilo niečo prví krát čo som ich viezol .
Odpoveď bola že sa vrátili dva kusy.
Perlička z tých čo som púšťal dal som Tri lístky.
Dneska ráno prví volal Poliak- meno má Chrobák spoza Nowého Targu. tel.0048 327201150
Za chvíľku volal pán Červík z okolia Martina že mu prišla Holubica s mojím lístkom ale nie jeho to je tá Česká č. CZ-016-5207.
Tak som sa s pánom zasmial že to je náhoda behom pol hodiny Volá Chrobák a Červík - Tu je kontakt 0902 191219 volajte mu ohľadom CZ- Ha.
Treti sa ozval od nás p.Pavlák z Námestová. Tak dvaja trafili a tretí je v MT.
Buček Eduard (13.10.2017, 14:13)
Milán p.Koštal ma cez 80 rokov. a chovať 70 ks a dať im šancu klobúk dolu.
Ako som napísal z 3 , 2 sú doma. Škoda že som nemal čas ich odpísať čísla všetky len OZ ,alebo dať im lístok.
Veľa ľudí im nedá šancu a končia v smetiakoch.
Buček Eduard (13.10.2017, 14:16)
Zabudol som .
Včera bol dobrý čas a holuby som pozeral že odlietali veď som ich púšťal 30 min. akurát Hung. mi sadol na auto .
Milan Blahovský (13.10.2017, 19:29)
Edo, p. Košťál z môjho pohľadu urobil šľachetný krok, ktorý určite zvyšok chovateľskej verejnosti neurobil a nikdy by neošetroval toľko zaletených holubov, ale to bol iba krok A, bolo potrebné urobiť aj krok B a to zverejniť identitu týchto holubov. Pripúšťam, že nie je povinnosťou každého byť počítačovo zrelí a okamžite bežať k PC a urobiť spomínaný krok B. ale verím, že to mohla urobiť "tretia" osoba.
Ešte pred začiatkom sezóny mláďat som touto cestou vyzval chovateľov k lojalite a pomoci dezorientovaným holubom. Obaja ste im pomohli a ja iba dúfam, že tých vďačných telefonátov bude čo najviac.
Buček Eduard (13.10.2017, 19:54)
Možno tu napíšu ďalší čo im prišli včera resp.dnes. Keď len 50 % ich domov dorazilo to je úspech,lebo dostali šancu boli p. Košťalom evidentne dobre krmené,nebol tam žiaden mrzák mal som ích v rukách, tak tomu verím že doleteli.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené