Možná zmena v olympijskej kategórii "E"

Daniel Krajčík (21.10.2016, 18:00)
(1) Na poslednom zasadnutí výkonného výboru FCI bol opätovne schválený návrh zvýšiť minimálnu hranicu olympijskej kategórie "E" zo 700 na 800 km. Tento návrh má zatiaľ väčšinovú podporu, preto je relatívne vysoký predpoklad, že v januári 2017 na kongrese FCI tento návrh prejde a teda v olympijskom cykle 2017-2018 už bude minimálna hranica pre túto kategóriu 800 km.
Píšem to preto, aby sa chovatelia zariadili a pri jesennej selekcii pamätali aj na tento fakt.

(2) Zároveň sa bude hlasovať aj o +/- 5% tolerancii v každej olympijskej kategórii, avšak bez zmeny povinného súčtu kilometrov. Predpokladám, že táto zmena na kongrese prejde bezproblémovo.
P.Matalik (21.10.2016, 19:27)
Som rád ,že sa niekto kompetentný k tejto téme vyjadril!Mnoho chovateľov si tento fakt neuvedomuje.Hranica 750-850 km je zlomová pre holuby.Ak je bezproblémové počasie ,vietor ,tak 800 km nie je problém.Avšak v horúcom počasí,protivetre je hranica 800 km ozaj zlomová a tu sa presadia len určité holuby ktoré to majú dané./geneticky ,samozrejme príprava/.Ak ostanú pretekové plány o majstrov OZ totožné ako tento rok, a ostanú aj do blízkej budúcnosti,tak to bude zaujímavé.Mnoho chovateľov sa po nezmyselnom ponížení kilometráže kat ."E" z800-700, vzdalo,resp. zlikvidovali tkz."Slimákov",ako ich nazval Z.Adamík .Jednoducho pri dnešných štartoch a tratiach do 750 km /sledujeme ,smer vetra,opary, hmly,dážď/,tieto holuby neboli potrebné.Plne ich nahradili kríženci Jansen,Schellens.Moulemans...No nechajme sa prekvapiť.
Greg Team (21.10.2016, 20:25)
Konecne dobra sprava.... take to preteky ..to sou preteky....preteky pro postove holuby a ne pro holubom podobne.....ktore prileti z poza kopca v zaleznosti ako fukne vetor!
ted mam zas chut zavodit... :-)

Letu Zdar,

GPG
Zdeněk Adamík (22.10.2016, 11:02)
Zdravím přátelé, už jsem to někde jednou psal, že jsem tento název "Slimáci" nevymyslel, jen jsem ho převzal od chovatele, mého bohužel už nežijícího přítele H. Seegmüllera. V podstatě to vzniklo tak, že když byl u mne s manželkou na týdenní návštěvě můj přítel Rens Wolf z Eefde, mimochodem spolužák H. Eiejrkampa, tak si celý den natáčel na video jak dělám s holuby. A divil se, proč na prolety kolem holubníku pouštím zvlášť tři oddělení KT a ST holubů a zvlášť oddělení "C" tedy dlouhotraťové vdovce. Vysvětlil jsem mu, že tito DT holubi zpomalují trenink těch "rychlíků" a navečer jsem mu je pustil dohromady. Když jsme si to video pak společně večer detailněji prohlíželi (vraceli atd.) tak mi Rens řekl: "No máš asi pravdu, ranní samostatný prolet byl skutečně rychlejší". Já na to: "Jsou fakt pomalejší, je to i o profilu jejich křídel, rychlíci jsou více převážení "na předek" a mají více profil "slepičího" křídla, rychleji za letu křídly kmitají a ti dálkaři vypadají zcela jinak, máchají křídly pomaleji a lítají na konci hejna, lezou jak šneci". A tím debata skončila. Netušil jsem že to video Rens pustí i Eijerkampovi asi u nich v klubu nebo doma, to už nevím. A protože jak jsem se později dověděl; od Eijerkampa se to dostalo k H. Seegmüllerovi (byli velmi dobří přátelé a vyměňovali si navzájem nejlepší chovné H a He), tak jednou nastala další obdobná situace. Vyrazil jsem s manželkou na týdenní dovolenou, ve které bylo počítáno i s návštěvou H. Seegmüllera. Abych to zkrátil, přijedeme k němu na dvůr, Heinz přichází k autu a místo obvyklého pozdravu na mne volá: "A co dělají Tvoji slimáci?" A dál už to znáte. Zalíbilo se mi to a od té doby jim říkám slimáci. Jestli se to holubům líbí či ne, nevím.
Peter má naprostou pravdu, jen s ním nesouhlasím v tom, že si myslí, že tzv. kříženci rychlíků a SDT holubů se zlomí na 800 km. Já už dost dlouhou dobu používám na SDT tratě holuby z křížení JANSSEN x starou moravskou dálkařskou bandu nebo x AARDEN, protože jdu každý takový závod vyhrát a ne jen si nahonit nějaké body. A pokaždé když jsem vyhrál Oostende (3x) cca 1070 km nebo B. Bentheim při 36°C, 817 km, vždy ve vítězných holubech bylo minimálně 50% janssenské krve. Jasně, že se mi mnohdy nepodaří, (komu ano?), ale jak správně Peter píše je to i o přípravě a když zdrbu přípravu (dost často), nebo neodhadnu co starter se startem provede tak se zkrátka nezadaří. Rozhodně však vítám tento posun a ještě bych uvítal kdyby se navrátily zpět podmínky tzv. STANDARDU, protože dnes je naletí každá slepice.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené