čo znamená holub pre holubára...

Peter Grék (30.04.2016, 06:00)
Na holubar.sk som našiel nasledovný príspevok od nechovateľky Janky, páni z Trnávky alebo z Trnavy, nedalo by sa to poriešiť ?:
"Dobry den. Trapi ma taka otazka: co znamena holub pre holubara a aký zmysel maju pocetne stranky holubarskych spolkov, ked mne sa uz tyzden nedari najst dakoho kto by mal zaujem postarat sa o zraneného kruzkovaneho holuba, napriek patraniam a nespocetnym telefonátom. Mam pocit, ze ked sa holub zrani, tak s nim odleti aj holubarska laska a pre majitela uz nema cenu. Snazim sa postarat o krásneho holubka, je culy, krmim ho, aj pristresok som vyrobila, prechadza sa po zahrade. len nevie lietat. Snad sa vystrabi kym ho ulovi sliediaci kocur. jeho cislo sk 15 01016 51-dufam som ho dobre precitala bo sa mi ho nepodarilo chytit.
Ak on mate zaujem volajte 0949490895 Trnava"
Peter Grék (01.05.2016, 05:50)
Prikladám príspevok z holubar.sk:
Dakujem za pomoc. Holubarska laska predsa len existuje. Dakujem panu Chrenovi z Trnavy, ze sa mi ozval a o zranenu holubicku sa aj postaral. Dufam sa najde aj pravy majitel. Dakujem vsetkym, ktory sa snazia holubkom pomahat.
Michal Petrasek (01.05.2016, 07:30)
Peter...palec hore!!!
Peter Grék (01.05.2016, 13:45)
Palec hore pre pána Chrena!! :-)
Michal Petrasek (01.05.2016, 20:45)
To je pravda Peto,ale bez tvojho príspevku a postrehu by "asi" o holubka nebolo postarane...
Milan Blahovský (07.05.2016, 11:12)
"Milan čau, predstav si, že k Judite do Šace včera večer priletel na okno holub poranený a unavený.Ošetrujú ho. Zistíš odkiaľ je?
Číslo: 633-SK-14 01908. Dík. Čakám na odpoveď.KK"

Napísala mi kolegyňa z práce.
Holub je pána Velebného z Banskej Bystrice. Má niekto na neho kontakt ?????
Dušan Jánošík (11.05.2016, 08:16)
Aku cenu ma znehodnotená rodová obrúčka pre toho exota a tým aj na závody nepoužitelný holub ,ktorý sa včera vrátil z vikendového preteku bez rodovej obrúčky aj bez elektronického krúžku čo berieme už ako samozrejmosť ,alebo žeby vznikol novy trend medzi holubiarmi ?????
Pavel Ostrolucký (11.05.2016, 08:53)
Telefónne číslo na Michala Velebného z Badína 0948 310977, zranený holub letel asi z Veselí nad Moravou. S pozdravom ostáva Paľo !
Zdeněk Adamík (11.05.2016, 18:04)
To už se mi pane Jánošík také stalo, to nějaký ubožák z Vašeho OZ, který si jinak netroufá, alespoň tak jsem to tehdy viděl já. Zkrátka naprosto bezcenný člověk.
Ján Palguta (13.05.2016, 10:27)
p. Adamík, doporučujem Vám prečítajte si pravidlá pre prispievanie do tohoto fóra, a chcel by som sa spýtať, to Vám ten ubožák pripol k tomu Vašemu holubovi vizitku a na základe toho viete, že bol z našeho OZ. S pozdravom
Zdeněk Adamík (13.05.2016, 19:40)
Přečtěte si to co jsem napsal ještě dvakrát, třeba to pochopíte.
Zdeněk Adamík (13.05.2016, 19:43)
No abych Vás zbytečně netrápil, tehdy se mnou přišel k holubníku, v podvečer, ještě jeden náš člen OS a ten ho uviděl sedět na vletu dříve než já a říká: "jé zase další bez čipu". A já jsem ho pustil do voliery a zjistil že nemá ani rodový kroužek. A ten kamarád říká: "to musí být někdo z našeho OS co Tě nenávidí!.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené