Finale TS TATRY-DERBY s otaznikmi

Peter Jendrichovsky, PJPIGEONS Team (28.09.2015, 13:31)
Neviem sa dostat do diskusie TS TATRY-DERBY (neviem preco?, pred tym to bolo bez problemov?), preto pisem moj prispevok do diskusie tu.
- myslim si, ze rozhodnutie p. Haragu letiet finale v piatok 25.09.2015, bolo pod velmi silnym tlakom zo strany jeho priatelov (mimo hranic SR?...) Lebo predpokladam, ze krmivo pre holuby na dva dni este hadam mal?
- dodnes som nepochopil, preco boli holuby v zozname holubov a v statistikach uvadzane pod cislom kruzkov s priradenim k menam ich chovatelom? TS tak umoznila "skvalitnovat" chovy u nasich "kolegov" po trase doletu do testovacky z jednotlivych treningov a pretekov, pretoze ak sa holub chovatela zvucneho mena zastavil na noc - internet - a holub uz nemal ziadnu sancu doletiet do testovacky.
- vyvoj finale umoznil este daleko vacsi precedens, tj. co ak sa to stalo podla tohto scenara(?): - p. Novak z Vizovic zatelefonoval v piatok vecer velmi dobremu priatelovi p. Konopkovi z Popradu - "hele Frantiku mam tu tvojeho holuba z TS TATRY-DERBY, co s tym?", p. Konopka - "ano? Pozyvam Ta na vikend do Tatier, zajtra rano po ceste cez Liptov vypust mojho holuba na kopceku pri fialovych vitkovickych veziach, on uz hadam nejako "doplava" do testovacky a o vyhru sa podelime fifty-fifty..." ??? Mam velmi bujnu fantaziu?
Verim, ze to podla vyssie opisaneho scenara nebolo ani v jednom pripade a ze napriek vsetkemu - konstatovane holuby do testovacky naozaj doleteli! Ak to ale niekto zrealizoval, nech sa "velmi dobri priatelia" kazde rano pozeraju do "kriveho" zrkadla!
- a pre dalsie rocniky - hadam sa najde v rozpocte TS 100 - 200,- € pre sikovneho programatora, ktory zaeviduje jednotlive holuby tak ako to maju ine TS - kazdemu holubovi a jeho cislu kruzka bude prideleny pre nezainteresovanych utajeny alfa-numericky kod, + meno chovatela + meno tohto holuba (meno doda chovatel v prihlaske, bude to hlavne info pre neho, aby vedel o akeho holuba sa jedna) + cislo elektr. cipu. Vo verejne dostupnych statistikach na webe budu nasledne zverejnene iba tieto udaje: alfa-numericky kod + meno holuba + meno chovatela. Zdoraznujem, ze "ameriku" som tym nevymyslel!
Jan Fecko (28.09.2015, 14:50)
Dobry den, p. Peter ja by som dodal aj to že , rodokmen dodavať až pred finalovym pretekom. Ak sa holuby dostanu do finaloveho preteku .Vyhlo by sa špekulaciam o opchodovani s mladymy.
Peter Jendrichovsky, PJPIGEONS Team (28.09.2015, 15:33)
Tato tema a Vas nazor je pre mna az prilis "silna kava", ale moj velmi dobry znamy o tom tiez stale hovori a zijeme na Slovensku... Pravda je taka, ze ovela renomovanejsie svetove TS rodokmen nevyzaduju a system na ich webe umoznuje chovatelovi rodokmen vlozit az ked je na to dovod ... ked holub doleti vo finale, pred aukciou a pod.
Peter Matalík (28.09.2015, 18:03)
Neviem načo je potrebný rodokmeň ,počas nácvikov mláďat v TS. Presne ako píše p.Fecko.Dodať pred finále ,Predíde sa rôznym špekuláciám...

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené