Nacviky v nedeľu 8.8. 2015.

Šimko František (10.08.2015, 16:13)
Bol by niekto ochotný napísať ako prebehli nácviky v túto nedeľu resp. o akej hodine mláďata štartovali ? Osobne si myslím že štarty by mali byť cca o 6.00. hod. ak nie je opar resp. hmla .Ďakujem .
Peter Matalík (10.08.2015, 17:49)
OZ Sabinov-ranný zber od 6 oo hod,štart o 9 oo hod.Štrba/cca 70 km/.Prvé doletené holuby v ZO Brezovica o 9 48 hod. Hromadné 5-15 ks.Asi do 9 15 mláďatá prilietavali v pohode v malých skupinách,potom nastala pauza cca 15-20min, potom iba jednotlivé dolety z rôznych smeroch.Mne osobne ešte o 11 30 doleteli 10 ks spolu.Je zaujímavé,že niektorí chovatelia mali straty v deň vypustenia 50 až 70 % mláďat! V ZO Brezovica 28 košov cca 1100 hol. stráty 10-20%.Ja osobne z 75 nas v deń vypustenia 72 ks dnes ráno 3 ks 100% dolet.Čo mám vedomosť,tak dnes sa vrátilo hodne mladých,ale aj tak predpokladám straty cca 30% priemer v OZ.Sabinov.Co k tomu dodať.Na štarte bolo 25 stup.pri dolete 28 stup.Snáď zdravotný stav,málo rozcvičené mláďatá...názory sa rôznia .Fakt je ten,že poniektorí majú minimálne straty,iní viacej.Čo už.
Michal Petrasek (10.08.2015, 23:51)
Zdravim...,tak mne osobne v nedelu vosli 4ks mladych z OZ Sabinov do holubnika a dalsie 3 posedavali po streche a to zaleteli po smere na Sabinov zo Strby cca 15km a dnes (pondelok) dalsie 2ks o holubky bolo postarane a rano 7:00 boli vypustene.Zajtra budu dalsie 2 vypustene,kedze ku veceru sa prikmotrili :)Z pozdravom do Sabinova! Letu Zdar!!!
Milan Blahovský (11.08.2015, 09:38)
U mňa taktiež 4 ks OZ Sabinov....čo už.
Peter Matalík (11.08.2015, 13:15)
Milan.Kto špekuluje ,prešpekuluje a v budúcnosti sa to vráti.Správna diskusia je aj na Haragovej stránke.Keď bude v nedeľu dážď ,znova preložíme.Dokedy sa budeme motať v tom začarovanom kruhu? Každý má odchované od 50-120 ks,V OZ SPNV pri ich systéme každý chova dobludu.Len aby bolo kvantum. Chová sa prakticky od všetkých holubov na holubníku.Straty sa predpokladajú a berú sa ako samozrejmosť.Jak je možné ,že napr.F.Genčúr zo 100 ks nas. chýbajú 3 ks?A to nie je len svetlá výnimka .Viacerým chovateľom po dolete mláďatá zvracali .Nie každý si uzná aj svoju chybu v príprave ,v tréninkoch .Podobne to bolo aj v sezóne starých a za moje názory ma priam "ukameňovali".Posledný Chrudim /375 km/ sa letel v dusnom počasí,Poniektorí ľutovali tie holubky,ale keď som im povedal ,že paralelne s Chrudimom letia hoiuby z 1064 km Aachenu,tak im "padla sánka".Zvládli to!Boli straty,ale išli tam vybrané holuby. Podobne je to aj s mladými .Nike všetko čo s a odchová je kvalita.To platí aj o mladé v TS.Nie som žiadny hazardér ,ale ako som už písal v predchádzajúcom príspevku Štrba cca 70 km- košovanie od 6 oo-štart 9 oo 25stup cel. pri dolete 28 stup celzia.Jasno v mieste doletu juhovýchod.vietor.Milan myslíš ,že mladé z OZ SNV u nás nie sú zaletené?ČO už..
Peter Matalík (11.08.2015, 13:20)
Pre p.Petráska.Čo už s takými mladými ,čo dokážu "uletieť" 15 km!!!Ak by zaleteli niekde 150-200 km iným smerom ,budiš./Dravec,atmosfér.poruchy/,ale toto?Ja osobne ,by som také mláďa nechcel späť.
Milan Blahovský (11.08.2015, 13:35)
Peter, ak sú naše mladé u vás, prečo nie sú hlásené ? Čo už ....
Peter Matalík (11.08.2015, 14:45)
Veď vieš prečo .Ja osobne som dva vyviezol do popradu!Už sa nevrátili.To však nie je podstatné.Ja osobne vidím problém s mladými a si takto. Drtivá väčšina chovateľov sa mladým v záv.sezóne mláďat nevenuje.Včetne mňa./holubník nečistím od odstavu po prvý pretek/.Týždeň pred prvým oblastným nácvikom si spomenú,že nemajú precvičené a snažia sa to rýchle dohnať.Vyvezú napr.utorok,štvrtok,resp.piatok a idú do auta OZ.Dávajú ich aj keď,ako mi povedal jeden chovateľ citujem:nepozdávali sa mi ráno z holubníka polovička ani nevyšli von!!,čo pred pár dňami neexistovalo,boli vo vzduchu aj 1,5 hodiny!.Koniec citátu.Aj tu je jedná z príčin strát.Chovatelia ktorý slušne zaleteli ,včetne mojích holubov,mali adeno už asi pred 2-3 týždňami.U mňa a susedov J+P Huňady bol spúšťač vakcinávia s parmavocom 2/po druhý krát/.Napr. U P.Fuchs zavesené mláďa na streche za drôt hrozvodu./mláďata nezosadli 5-6 hodín/ .Stačí aj tvrdý útok dravca.To všetko je stres a behom pár hodín sa to na mladých prejaví .Čiže sledovať pozorovať a radšej týždeň v kľude na diete + B-vitamín dá mláďata dokopy.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené