TS Nitra

Stefan Nochta (07.07.2015, 11:13)
Ešte sezóna ani nezačala, už 88 ks holubov si nezalieta............čo sa stalo, že došlo k takému úbytku?
Jaromir Patera (07.07.2015, 12:23)
Kde najdem zoznam ? Mimochodom MTC ma najubohejsiu web stranku medzi testovackami, udaje neaktualne i niekolko rokov stare, hlavne ze sa pysime nazvom Medzinarodne testovacie centrum Slovenskeho Zvazu, no nemame sa cim chvalit.
Stefan Nochta (07.07.2015, 14:23)
Daj si Úvodnú stránku SZCHPH a listuj nižšie, na treťom liste vpravo klikni na zoznam......
Stefan Nochta (07.07.2015, 16:09)
No keď porovnám, že Hnilička má pri rovnakom množstve dodaných holubov do TS iba 2 ks úhynu a neusadených 10 ks a Duľa pri raz takom množstve ako TS NR iba 26 ks straty...................no a o informovanosti chovateľov sa radšej nevyjadrím. Pri informovanosti Hniličku sa aj začiatočník naučí narábať s mladými holubmi....je tam krmenie, pitie, prelety, vakcinácie, stav mláďat.........výborne!!!!! Takmer denná informovanosť a to "dodávateľ" mláďat potrebuje, aby si vedel vytvoriť obraz o fungovaní TS.
Marek Hnilička (07.07.2015, 21:55)
Nechci nikoho obhajovat ani hanit, mám svých starostí dost. U takto velkých či malých ztrát je rozhodující hlavně to co se "usadí" v okolí. Mě se podařilo jeden problém vyřešit zrovna v okamžiku, kdy holoubata začala dělat první kolečka. Kdyby se mi to nepovedlo možná bych měl ztráty daleko větší. Ne možná ale určitě. Chodila by sem jako do špajzu. Nový "účastník" v TS sice neloví, ale poplaší holoubata tak, že občasný šrám na kůži, který si holoubata přivodí v panickém vzlezu zašijeme. Dvě holoubata si zlomila nohu, ale to je daň, se kterou musíme počítat.
Mám jednu výhodu - TS mám na zahradě a jsem tu stále já, děti, manželka, taťka nebo mamka. Už i moji rodiče při křiku ptactva zvedají hlavu vzhůru, asi deformace.
To, že uvedu co holoubatům podávám je to nejmenší co vám mohu sdělit. Co se ale za posledních cca 14dní změnilo je vyzrání holoubat. Holoubata jsou na 2-4letce. Některá na 7, ale tak je majitelé dodali. V holubnících je to jako v úlech - samci se už začínají projevovat.

Hnilička Marek

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené