Slovenský folklór, alebo žartík ?

Pavel Ostrolucký (22.07.2014, 12:21)
Prípad ktorý som včera zažil, sa ešte doteraz v mojej takmer 50 ročnej holubárskej praxe nestal. Pred večerom mi volal zo Žitavan pán Jozef CHREN a ďakoval mi za ošetrenie jeho zaleteného holuba omeškaného z preteku cez víkend dňa 20.07.2014. Aké bolo, ale moje prekvapenie, kedˇ mi povedal, že má na nohe moje telefónne číslo so značkovačom! Ja som mu odpovedal, že som už viac ako 3 týždne nijakého holuba neošetroval a ani moje t.číslo som na holuba nedával. Značkovače a moje t.č. ja používam len na zakúpené a prinesené PH od iných chovateľov. Tieto som minulý rok použil na holuby od troch tu nemenovaných špičkových chovateľov a niekto namiesto toho, aby holuba nahlásil na moje meno tento značkovač použil na ošetreného holuba. Zaujímalo by ma kto má tú trúfalosť toto robiť, no či je to už začiatočník, alebo starší skúsený chovateľ - je to poriadny žartík po Slovensky - škoda nadávať !!! Pri tomto prípade je aspoň to dobré, že omeškaný PH prišiel pánu Chrenovi v poriadku. No čo povedať na záver, asi to že na SLOVENSKU sa stáva tento folklór, chytanie cudzích PH koníčkom a chovatelia ak sa dajú tak nazvať si z nich vo veľkom odchovávajú a vytvárajú nedobytné chovné voliéry - však z cudzieho krv netečie. Tomu darebákovi čo to spravil, želám len to, aby sa mu stalo v budúcnosti to isté a letu zdar !

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené