zaletene holuby-diskusne forum či slovenský folklor

Dušan Jánošík (08.07.2014, 18:47)
Denne si pozriem linku zaletené holuby či sa tam nehlási holub z našej ZO čo všetko sa tam človek dozvie !!!!!
Milan Vrška (03.08.2014, 20:17)
Včera ku mne prileteli dve mláďatá.Sú nahlásené na linku "Zaletené holuby",no nikto sa neozval.Neviem sa dopátrať,v akej oblasti dotyčný chovateľ lieta!Čísla holubov sú: SK-0905-14-242 MP SK-0905-14-269 MP. Ak niekto vie o akú oblasť alebo klub sa jedná,dajte mi vedieť. Môj telefon:0908 787 288 E-mail: milanvrska@centrum.sk Ďakujem !!!
Ján Trebuňák (03.08.2014, 20:32)
0905 Levice Stanislav Maľa, 935 25 Nová Dedina 40 ( 0903 429613)
Tibor Balogh (03.08.2014, 20:46)
0905 2014 je ZO Kolarovo OZ Šurany
Milan Blahovský (03.08.2014, 22:41)
No ktovie kde bude o rok ? :o))))))))))
Zdeňek Adamík (04.08.2014, 07:07)
A ZO se přejmenuje na "ZO Marco Polo". Alespoň bude "světová".
Tibor Balogh (04.08.2014, 07:46)
Pán Adamík vy ste inteligentny človek, taku blbú poznamku som od vás necakal....
Zdeňek Adamík (04.08.2014, 08:50)
Zdravím, Vy možná ne, někdo možná ano. Jinak, neberte všechno tak vážně, co vážným možná i vypadá...
Pavel Ostrolucký (04.08.2014, 15:12)
Pre D.J. a spol. - ja som to nazval SLOVENSKÝ FOLKLÓR asi zaslúžene, lebo stratiť holuba na jednotlivých pretekoch postihne v roku asi každého chovateľa zo Slovenska, Čiech, Moravy a pod. No nájsť potom strateného holuba je už umenie. Týka sa to všetkých špičkových stratených holubov, trochu krajších, alebo rasovejších. A ja som tohoto roku potratil mnoho holubov a nahláseného som mal len jedného na ktorom som mal značkovač s tel. číslom, tohto mi ale nahlásil nechovateľ PH a pri jeho návrate mi nezištne pomohol Vojtech Poprac z Levíc, ktorému aj touto cestou pekne ďakujem. Mám taký dojem, že chovatelia z Čiech a Moravy a z poza našich hraníc nahlásia občas aj dobrého holuba, no na Slovensku je opak pravdou. Dobré, krásne, rasové, nejaké farebné, čípované alebo s rôznymi značkovačmi prevažne končia svoju kariéru závodníka a idú u cudzích tiež-chovateľov do VOLIÉR, kde sa stávajú chovnými esami tých chovateľov čo ich chytia. Mám taký dojem, že za pár rokov si poriadne ani nezalietame a musíme so stratami počítať, alebo chovať čoraz viacej holubov, lebo zaletenec, ktorý raz niekde vlietne svoju kariéru skončil. Keď niekto ako hore čítam , nahlási kvalitného a špičkovo nalietaného PH pred takých chovateľom klobúk dole a asi si pred ním treba pomaly kľaknúť na kolená a poďakovať ! Chytané a volierované holuby boli stále a stále aj budú, ale ako sa to robí teraz vo veľkom a výber sa robí podľa výsledkov na internete tomu sa treba brániť a výsledky z jednotlivých pretekov treba ihneď zamykať

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené