Majstrovstvá sveta

Štefan Nochta (19.02.2014, 11:39)
Nakoľko dostávam otázky ohľadom konania MS v Maďarsku, (mňa osobne nezaujali z dôvodu príspevku 30€/hol.), nuž ale pomôžem, ak môžem........ Od kompetentnej osoby v Maďarsku som sa dozvedel niečo, čo mi vyrazilo dych! Žiadny Zväz zúčastnených štátov nie je oprávnený vyberať akési poplatky za dodané holuby na MS do Maďarska! Dopravu holubov do Maďarska si každý Zväz hradí zo svojich zdrojov (členské poplatky chovateľov). Zväz vyberá najúspešnejšie holuby prihlásených slovenských chovateľov, ktoré potom na MS reprezentujú Slovensko. Chovateľ nemá žiadny zisk z MS. Teraz už chápem, prečo v CZ netreba platiť žiadny poplatok..................u nás na Prezídiu sú asi podnikavejší ľudia.......... P. Bárdos prisľúbil, že zavolá tlf.p. Krajčíka....... Toľko v stručnosti.
Milan Blahovský (19.02.2014, 11:57)
Určite sa to nečíta príjemne to čo občas je na tomto DF ale Štefan skôr ako dostaneš odpoveď od viac povolaného ukážem ako som reagoval na Zápisnicu prezídia z dňa 26.1.2014, jej bod - účasť našich holubov na MS : citujem : "K pozvánke na účasť na MS mladých holubov 2014 v Maďarsku (mesto Vác) sa prezídium postavilo pozitívne a akcie sa zúčastní aj náš zväz. V dejisku MS sa tradične prebehnú dve súťaže, a to súťaž chovateľov nad 25 rokov a súťaž mladých chovateľov do veku 25 rokov. Zúčastniť sa môžu jednotlivé federácie FCI s počtom 25 ks + 5 rezervných u „starých“ chovateľov a 25 ks + 5 rezervných u chovateľov do 25 rokov. Dohodlo sa, že holuby budú predbežne odvezené do TS 10.5.2014 (najskôr sa však musí termín dohodnúť s vedením TS) a poplatok za účasť 30 Eur pre chovateľov nad 25 rokov a mladí chovatelia (do 25 rokov) 15 Eur za kus. Chovatelia, ktorí majú záujem reprezentovať SZ CHPH na MS vo Váci sa môžu prihlásiť písomne. " Reakcia zaslaná ako pripomienka k zápisu: " Neviem či sa smiať alebo nariekať na takouto formou reprezentácie Slovenska ? Ak som dobre pochopil tak si účastník testovania zaplatí vstupné do stanice, v prípade úspechu jeho holuba bude žať slávu delegát SZ , v prípade neúspechu si kritiku odnesie majiteľ holuba... Neviem v akom športe sa robí nominácia ( oficiálne ) za peniaze ???? Je mi jasné, že aj pri nej hrajú peniaze rolu, možno iné o akých sa bavíme. Kedysi sme postavili kritéria pre výber reprezentantov na takúto akciu, prečo sa nedržíme niečoho čo sa uplatnilo v minulosti??? Zase chceme dať do popredia ľudí, ktorí majú peniaze. Zrejme niektorí príliš často pozerali film Dedictví aneb.....a posledná veta " a teď si vás všechni koupim" sa zapáčila z neho najviac. Prepáčte mi ten tón, ale takto to fungovať nemôže. SZ má dosť prostriedkov ( napr.aj zo ziskov MTC ), ktoré sa dajú použiť na reprezentačné účely takýchto staníc ako je MS. Navrhujem teda použiť pre výber reprezentantov dotazník, ktorý bol použitý pre MS v Nitre a počkať si na prihlášky a na základe nich dať priestor pre výber reprezentantov s tým, že sa úhrada nákladov urobí z rozpočtu SZ. " Reakcia overovateľa bola následovná : "Overené a potvrdené dnes ráno......iba pre info. " Bez zdôvodnenia potreby vytiahnuť z reprezentujúcich chovateľov spomínaných 30 €. Ignorácia člena prezídia. Aj to je dôvod prečo sa mením Ľubo...
Štefan Nochta (19.02.2014, 12:23)
Á n o !! MS nie je TS! Tu kolekcia holubov reprezentuje krajinu, v prípade úspechu dostane Medailu predstaviteľ Zväzu ( v našom prípade p.Dzudzik), na Spoločenský večer je pozvaný predstaviteľ Zväzu a nie úspešný chovateľ.... V TS ak dodáš holuba za 30.-€, majiteľom holuba sa stráva TS, avšak výhry pripadajú chovateľovi, ktorý dodal holuba.......taktiež podiel z dražby, u MS chovateľovi odovzdaním holuba neprináleží nič.......iba hrdosť, akého kvalitného holubka vychoval......
Štefan Nochta (19.02.2014, 12:58)
A ešte jedna pikoška: V žiadnej krajine ani jeden Zväz nevyberá poplatky za dodané holuby na MS - okrem Slovenska......... Je hanbou našich predstaviteľov, že k akým praktikám sa uchyľujú.......asi ich motivuje naša vláda....... alebo nebodaj majú horlivého podnikateľkého ducha........
Zdeňek Adamík (19.02.2014, 13:12)
To nemá s podnikám pranic společného. Skutečný podnikatel vytváří zisk jiným způsobem. Zvyšování příspěvků, nebo závadění dalších poplatků např. za něco co si chovatelé ani neobjednají či nepřejí, zvyšování plateb za spotřební materiál, kroužky atd....No to dokáže každý blbec. Ale skutečný podnikatel nerovná se blbec.
Jozef Daníšek (19.02.2014, 13:21)
Pozdravujem pán Adamík.Tento Váš príspevok by si mali kompetentní dať zarámovať aspoň vo veľkosti A3 a čo je hlavné podľa neho sa riadiť.!!!
Štefan Nochta (19.02.2014, 13:21)
máš naprostú pravdu..........ja som to myslel v úvodzovkách..........asi takto: ".." len som ich tam zabudol dať........prepáč.......
Eduard Buček (19.02.2014, 13:59)
Ďakujem za odpoveď. Pýtal som sa vo vedľajšom príspevku ,lebo viem že to nikde nevyberajú ,len u nás. Koľko je štartovné v majstrovstve sveta v Maďarsku ? Lebo sme platili akurát cestovne no a do Maďarskej TS je na skok tak že poplatky mali byť celkom malé,no opak je pravdou. To je Maďarský svaz tak n........ ? Tak asi niekto iný nie Maďarsky !!!
Vilém Černý (19.02.2014, 20:56)
Zdravím všechny normální chovatelé PH, ...řeknu Vám, to je počteníčko ! Na Ostravsku pracuje mnoho dobrých chovatelů původem ze Slovenska (Plačko Vlad. - mistr OS HLučín 2013 atp.) a Vaše problémy by měli vyřešené za jedno sezení u kulatého stolu ! Dolož, dokaž a jestli nevíš tak pojď ven máme tam "sborovnu" a tento chovatel by se více nezajímal o problémy v OS (slovensky OZ) a možná, že by ukončil kariéru !!! Jsou u nás i takoví, kteří již před časem, něco podobné jako u Vás na Slovensku chtěli absolvovat a již několik let nemohou závodit (předpokládám, že i Vaši představitelé jsou chovatelé PH) a máte "zákonné" ustanovení ve formě Závodní řád, Stanovy SZCHPH atd., atd.(často prezentované p.Adamíkem), ale bohužel leckdy to nefunguje a jiné metody jsou a to zdůrazňuji účinější ! Nelze považovat za návod k řešení problémů ! Děkuji
Ľubomír Janda (19.02.2014, 22:15)
No ja neviem, ... nevyšlo to so zvýšením členského, ... podľa všetkého to nepôjde ani so štartovným do MS ..., potom už len flašinet s opicou,... alebo po žebraní?!?
Štefan Nochta (20.02.2014, 05:26)
p. Buček, za štartovné Maďarský zväz nevyberá žiadne peniaze. Čiže štartovné je 0.-€ nakoľko dodané holuby reprezentujú tú-ktorú krajinu a nie chovateľa......
Štefan Nochta (20.02.2014, 05:36)
Na zväzovej stránke, v rubrike "Čo je nové na tejto stránke" sú dané propozície MS vystavené maďarským zväzom. Sú síce v angl., ale prekladač to preloží.
Eduard Buček (20.02.2014, 10:36)
P. Nochta ja viem že ani v Poľsku nevyberajú žiadne poplatky tak mi to bolo čudné. Je to už ozaj trápne čo tu predvádzajú naší funkcionári. Ako keby sme bolí najbohatšia krajina a to si nevedia uvedomiť že mnohí len prežívajú. Podľa mňa ak sa táto holubárska politika nezmení, tak holubarenie na Slovensku veľmi rýchlo zanikne. Treba sa pozrieť na vekoví priemer a financie chovateľov "dochodcov", kto má rozum určíte vie o čom tu píšem.
Milan Vrška (20.02.2014, 11:04)
Nechápem,prečo to tu rozoberáte.Netreba tam dať žiadne holuby.Nech ich tam dodá prezídium a oni už nájdu spôsob,ako ich zaplatiť z našich peňazí!!!

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené