Podvod v kolekcií slovenských holubov na Stredoeurópskej výstave v BRNE???

Peter Dulák (18.02.2014, 20:51)
Vie mi niekto odpovedať z kompetentných orgánov SZCHPH,akým spôsobom sa dostal holub p.Valíčka na túto výstavu?Ako dopadlo prešetrenie dokumentácie,ak teda vôbec nejaké bolo začaté???
Daniel Krajcik (18.02.2014, 21:20)
Dobry vecer, pan Dulak, tuto situaciu uz na zaklade jedneho podnetu riesila UKK SZCHPH, este pred Europskou vystavou v Brne. Zaver setrenia je uvedeny v odpovedi predsedu UKK, ktore Vam tu prikladam: Dobrý deň, Po prešetrení vašej sťažnosti som zistil u Prezidenta Zväzu RNDr.Daniela Dudzíka,že na pretek Strakonice k.d.9.6.2013 sa tiež vzťahuje uznesenie Prezídia SZ CHPH prijaté 11.6.2013 v Stráňavách na Zasadnutí Prezídia.Toto uznesenie bolo prijaté na žiadosť viacerých Oblastných Združení,vzľadom na skutočnosť,že začiatok sezóny 2013 bol ovplyvnený veľmi zlým počasím. S pozdravom Sudor Vladimír predseda ÚKK SZ CHPH Pouzity koeficient nijako nevylepsil poziciu uvedeneho holuba v ramci Slovenska.
Peter Dulák (18.02.2014, 21:24)
Som zvedavý,kto sa ako prvý z členov prezídia,alebo dozornej rady k tomuto vyjadrí,alebo sa všetci budú tváriť,že nikto o ničom nevie?Kto je zodpovedný za kontrolu dokumentácie holubov,ktoré reprezentujú OZ na celoštátnej výstave a ďalej Slovensko na Stredoeurópskej výstave? Ak došlo k pochybeniu,bude niesť niekto z kompetentných následky,alebo sa to zmetie pod prah?Začne sa už konečne merať jedným metrom,alebo sa bude o niektorých členoch hovoriť verejne a o niektorých sa bude len šuškať???
Ľubomír Janda (18.02.2014, 22:03)
Dobrý večer páni, téma to bude určite zaujímavejšia a rovnejšia ako „Biznis po slovensky“, len mi akosi uniká podstata. Zrejme bol niekto poškodený a na opak iný zvýhodnený, ... viete byť konkrétnejší?
Peter Dulák (18.02.2014, 22:36)
p.Krajčík,ja sa tu pýtam,na konkrétneho chovateľa,teda jeho holuba a nie podobnú situáciu,ako sa tu snažíte vykresliť.Počkám si na konkrétne vyjadrenie kompetentných....mňa ani tak nezaujíma,či si nejakú pozíciu niekto vylepšil,alebo nie,skôr to,či vôbec mal mať nejakú....
Stefan Babiš (18.02.2014, 22:39)
Je to smutne opäť sa raz v tejto rubrike dozvedat o manipulacii s vysledkami holubov na Slovensku. Pan Krajcik sa snazi ako sa da očistit dobre meno clenov prezidia a bleskovo reaguje čo doteraz malokedy dokazal a poviem rovno že boli važnejsie dovody ako asi toto. Cas ukaze ci to tak skutocne bolo.
Skusme sa teda spolocne pozriet na to čo obhajuje ako nedoknutelné.






V prípade pouzitia koeficientu z preteku OZ je to koef.54,656.
Treti holub v poradi pana Koprivnianskeho mal koef.53,75 takže to že nevylepšil koef. je klamstvo.
Stefan Babiš (18.02.2014, 22:56)
Výber z uznesenia prezídia 11.6.2013: V zmysle platného pretekového poriadku SZ CHPH usporiadatelia môžu vopred deklarovane preteky v pretekovom pláne presunúť kvôli nepriaznivému počasiu na iný termín, alebo kratší deklarovaný pretek nahradiť dlhším vopred deklarovaným pretekom. ....Ďalej sa tam tiež piše: Ak usporiadatelia pretekov zorganizujú preteky, ktoré nemali deklarované v pretekových plánoch ich výsledky nebudú platné do MS ani do plnenia výstavných podmienok. O čom to pan Krajcik píše ? Kde je deklaracia spoločneho preteku v pláne OZ Prievidza ? To si ju urobili po preteku ?
Peter Dulák (18.02.2014, 23:17)
To,že p.Krajčík zavádza bolo zrejmé hneď a ďakujem p.Babišovi o názornú ukážku.Mňa ale hlavne zaujíma,kto to odobril z kompetentných a kto za to ponesie zodpovednosť,pretože už tých podvodov na medzinárodnom fóre bolo dosť a je smutné,že aj tentokrát s tichým súhlasom vedenia SZCHPH.Do kedy sa bude chovateľská verejnosť na toto prizerať? Veselo,šmahom ruky sa trestajú neúmyselné tzv.porušenia pretekového poriadku a tá istá komisia bude úmyselne podvádzať a to len preto,že nejde o "radového" člena???Niektorí páni si zmýlili miesto svojho účinkovania,s miestom biznisu,prenechajte to tým,ktorý to chcú a budú robiť poctivo,pretože tento náš koníček takto bude upadať nie tým,že všetci stárneme,ale tým,že sa na to už nebudeme môcť prizerať....
Daniel Krajcik (19.02.2014, 01:56)
Pán Dulák, pán "Babiš", i ostatní chovatelia, nemám dôvod obhajovať nepravdu. Je dosť hodín, nejdem písať sloh, ktorému by sa možno niektorí potešili, ale ... 1. Holub Ľ. Valíčka bol na národnej výstave v kat. A s koeficientom 49,88 ... t.j. 3. holub Slovenska. 2. Jeden z koeficientov - pretekov Strakonice2-Novosedly 9.6.2013 - bol podľa p. Duláka a p. Babiša prebraty neopravnene. 3. Na toto "pochybenie" bolo upozornene uz po CV v Nitre. 4. L. Valicek rozmyslal, ze si namiesto regionalneho koeficientu vezme koeficient z VS (http://ozzilina.wz.cz/vysledky_2013/07_1.htm), cim by sa v slovenskom poradi vobec nic nezmenilo. 5. UKK SZCHPH tento podnet preverila a uznala ho ako neopravneny (t.j. ponechala holuba v reprezentacii s povodnym koeficientom), s vysvetlenim, ze na zaciatku pret. sezony 2013 boli P SZCHPH prijate urcite opatrenia (vzhladom na nepriaznive pocasie), ktore umoznili urcite nestandardne upravy pretek. planov, atd.. 6. Kedze UKK SZCHPH odobrila a potvrdila, ze nedoslo k poruseniu predpisov, holub isiel na Europsku vystavu do Brna s tym istym koeficientom ako mal na CV v Nitre. Podotykam, ze aj v pripade ak by regionalny pretek nebol uznany, stale by holub L. Valicka figuroval na 3. mieste. Nebol by to 4. holub p. Koprivnanskeho ako vo svojom prispevku pise p. Babis. Vysledny koeficient holuba L. Valicka by bol teda 53,343 ... co je stale menej ako 4. holub v poradi p. Koprivnanskeho (koef.53,75). Pan Koprivnansky a ani nikto zo Slovenska nebol nijako poskodeny. Karta holuba L. Valicka so spocitanym koeficientom ak by pretek 9.6. bol uznany len ako oblastny (koeficient k preteku prevzaty z VS): Poznam L. Valicka niekolko rokov a viem, ze by sa NIKDY neznizil k sprostemu podvodu. Celkovo mi je smutno kam tato diskusia smeruje a odkadial "fuka vietor". Zda sa vsak, ze "letime v protivetre". Milan Blahovsky, si administrator tohto fora, napis nam kto je pan Stefan Babiš. Má 2 príspevky a obidva boli odpublikovane vcera v priebehu 1/2 hodiny. Poznáte ho niekto? Obrázky v prispevku (Autor: Stefan Babiš (---.onlinehome-server.com) Dátum: 18.02.14 22:39) boli nakopirovane a nalinkovane z tohto webu: http://www.mulik.euweb.cz/karta732.jpg http://www.mulik.euweb.cz/plan-pd.jpg http://www.mulik.euweb.cz/plan-za.jpg http://www.mulik.euweb.cz/732-za.jpg http://www.mulik.euweb.cz/732-pdza.jpg Pre vysvetlenie - obrazok do fora nie je mozne vlozit priamo, vzdy sa vklada len cesta a prehliadac pri spravnom zadani zobrazi obrazok. Obrazky musia byt kdesi inde fyzicky ulozene (t.j. na webe, prip. ulozisku toho kto ma svoju webstranku, prip. ju spravuje), velkostou prisposobene a zoptimalizovane. Milan, ty si spravcom webstranky p. Vladimira Mulika. Milan, si Stefan Babiš??? Vcera vecer (a teda pred 2 hodinami) o 23:55 mi zazvonil telefon - sukromne cislo. Prekvapeny kto moze tak neskoro volat (uz som spal) som zodvihol a na otázku "Prosím?" som dostal takuto odpoved (stiahnite si a spustite v lubovolnom MP3 prehravaci): http://files.oztopolcany.webnode.sk/200000332-96c5c98b97/2014_02_18_23_54_zaznam_telefonatu.mp3 Vulgarizmy a vyhrazka invalidnym vozikom ... Standardne sa mi ukladaju vsetky hovory do pamate telefonu. Poznate niekto ten hlas??? Vazeni, konci sranda, a ja zvazujem obratit sa na policiu. [%sig%]
Štefan Nochta (19.02.2014, 06:38)
Tak, ako ja poznám p. Krajčíka, môžem zodpovedne prehlásiť, že nikdy by sa neznížil k tomu, aby obhajoval klamstvá a podvody. P. Krajčík nepotrebuje očisťovať ani seba, ani celé prezídium....načo by to robil? Je za to platený?To mi vôbec nedáva zmysel...... Ak došlo k nejakému pochybeniu, na to je tam predsa Kontrolná komisia na všetkých stupňoch!! To, že sa p. Krajčík aktivizuje na Diskusnom fóre, to by malo slúžiť pre nás všetkých. Žiaľ mentalita niektorých našich chovateľov je taká, že sa do takýchto aktivít radi navážajú a neštítia sa používať tie najhrubšie metódy a spôsoby komunikácie....... Pamätám si, ako sa v nedávnej minulosti podobné útoky viedli na M.Blahovského.......bol aktívny na DF...až si nakoniec sám položil otázku: "Oplatí sa mi robiť niečo pre chovateľov"?....A Aj si odpovedal: NIE! Toto si môže povedať aj p. Krajčík..........znovu sa dostaneme tam, že nikto z Prezídia nebude reagovať na žiadne príspevky............toto chceme?????? Týmto nechcem povedať, že nemáme reagovať na pochybenia, ak nejaké zistíme.....áno, treba poukazovať na nedostatky a kritizovať, ak je na to dôvod. Treba to však robiť kultúrne, sofistikovane a neznižovať sa k osočovaniu, urážkam.........dokonca k vyhrážkam!!!!....toto teda nemá obdoby.............je mi z toho zle....... Keď sa tak zamýšlam, zisťujem, že po roku 89 sa inteligencia a kultúra jednania akosi rapídne vytráca z našej spoločnosti a nebezpečne sa k nám tlačí "západná" hrubosť, vulgarizmus , osočovanie a schopnosť šliapať po niekom, kto je nám proti srsti a je o niečo lepší.......kultúrnejší, inteligentnejší....... Preto ak má niekto podozrenie, že holub p. Valíčka sa neoprávnene dostal na SEV, áno treba na to poukázať, treba to riešiť a žiadať vysvetlenie........nie však pod nátlakom emóciíí.!!..........potom sa určite dostaneme aj k vysvetleniu KK počnúc od ZO,OZ....... Nečakajme, že na hrubosti a urážky bude slušný človek reagovať........slušný človek takto hlboko nepadne!!
František Šimko (19.02.2014, 08:02)
Vedel by mi niekto odpovedať či podľa PP sa môžu trestať neúmyselne porušenie PP ,ako píše p. Dulák ? Kolega ma starší typ hodín a nastavil pri spúšťaní hodín nesprávne čas ? Ako sa to rieši napr. u vás p. Adamík ? Komisia to prehľadla , prečo by mal trpieť chovateľ? A ešte k p. Babišovi: môžeme mať odlišné názory , to rešpektujem ale som zvedavý ako zareagujete ak sa dokáže že koef. nemal žiadný vplyv na poradie ako to uvádzate Vy. Zatiaľ je to v polohe Babiš vers. Krajčík. Tak či tak, perie je už v povetrí ...
Ľubomír Drgáň (19.02.2014, 08:24)
Milan nie je to vhodne čo tu predvádzaš. Poznám to,ako tu na diskusnom fóre to funguje. To čo vidia ľudia na monitore to je len odvar čo sa varí v kuchyni.A nik to nevidí,koľko ingrediencii tam dávaš. Dávaj pozor aby ti to neprihorelo. Nebolo to tak dávno, čo som to napísal. Milan viem koľko máš možnosti na presun informácii. Viem komu preposielaš správy a smeruješ ich svojim smerom. Viem postup tvojich intríg. Viem kto je v tvojich hrach zapojený. Len neviem pochopiť prečo to robíš. Človeku v tvojom postavení nie je to vhodné. A ver tomu,ak si myslíš ,že máš žolíka v ruke pri tvojich manipuláciach, tak sa mýliš. Ten telefón, čo som počul nemal ani gule. Ale poznáš to, pes ktorý breše, tak neuhryzne.Len keď toho psa kopneš do zadku, tak od strachu ti aj nohu obserie. PS :Prihára, miešaj!
Peter Dulák (19.02.2014, 08:26)
p.Krajčík..,Vaše manipulačné schopnosti a schopnosti zavádzať sú jedinečné,asi preto ste "hovorca" všetkých kompetentných vo vedené SZCHPH.Skúsme teda rozmeniť niečo na drobné.Deklarácie pretekov sú záväzné pre všetky OZ.Pretek,o ktorý tu ide sa konal 9.6 2013....zasadnutie prezídia o dodatočných zmenách v deklaráciách bolo 11.6 2013.Neexistuje replicitne,teda spätne takéto niečo upravovať,to kde žijete???A čo vlastne znamená "na podnet viacerých OZ".??? Čo tie ostatné OZ,ako k tomu prídu??Nemal náhodou aj p.Sudor prvé dva holuby tiež v tomto preteku a zrazu platilo to staré,pomôžme si,však sme svoji???Chcel by som vidieť zápisnicu ÚKK CHPH,ktorá rozhodla,že holub s neoprávneným koeficientom pôjde reprezentovať Slovensko,alebo to bolo len ústne vyjadrenie jedného jej člena,teda predsedu p.Súdora???!!! A p.Krajčík,nedávajte tu kartu holuba,ktorá neexistuje,tá pravá už zmizla,už jej niet..!! Z toho všetkého mi tu vychádza,že ak ide o určitých ľudí,tak sa budú spätne prijímať opatrenia,ako im pomôcť a tým ostatným "radovým" členom ešte znepríjemníme život,keď máme možnosť,ako ste to v nedávnej dobe urobili.A žiadam,aby boli zverejňované všetky zápisnice zo zasadnutí ÚKK CHPH včas,aby sa spätne nemohlo nikomu pomáhať,keď ide o tých našich!!!
Zdeňek Adamík (19.02.2014, 08:37)
Dobré ráno, tak pokud jste mne vyzval odpovím: pravděpodobně i když to neupřesňujete byl kolega který nastavil nesprávný čas (den, hodinu?) ze závodu vyřazen. U nás je tomu tak: ZA NASTAVENÍ HODIN PŘED PŘED JEJICH PŘEDÁNÍM UZAVÍRACÍ DVOUČLENNÉ KOMISI JE ZODPOVĚDNÝ CHOVATEL. Nicméně: Bylo-li nastaveno na UKAZATELI DNŮ při uzavírání hodin jiné číslo, než stanovil pořadatel závodu, ale údaje možno jednoznačně vyhodnotit, pak není tento omyl chovatele důvodem k vyřazení hodin ze závodu. Chybné nastavení času (hodiny uzavření) je málokdy přehlédnuté uzavírací komisí nebo následně při kontrole správného potažení pásky hodin vedoucím ZS. V případě že by se to stalo rozhoduje vedoucí zasazovacího střediska ve spolupráci s vyhodnocovací komisí při vyhodnocování po závodě o dalším postupu - umožňuje mu to jedno ustanovení ZŘ (PP), které říká že rozhodují i v tom případě pokud daný případ není detailně popsán v ZŘ (PP). Obvykle se přihlíží k velikosti rozdílu který vznikl. Je-li tento rozdíl přijatelný - řešitelný při výpočtu závodu tzv. rozchodem hodin, výpočtář na základě rozhodnutí vedoucího ZS vzniklý rozdíl připočte k tíži časů přilétlých holubů z daného závodu. Velké rozdíly končí obvykle vyřazením chovatele ze závodu. Rozhodnutí musí vyjít VŽDY ze stanoviska vedoucího ZS a vyhodnocovací komise a být řádně popsáno v Souborném protokolu - podkladu pro výpočtáře. Toto rozhodnutí může samozřejmě chovatel rozporovat, odvolat se k pořadateli závodu, tedy obvykle i výboru OS (OZ), který daný případ předá k prověření Jury a k návrhu na opatření - zaujmutí stanoviska výborem OS.
Milan Blahovský (19.02.2014, 08:53)
Zdravím Vás páni, človek má aj iné starosti ako riešiť nespavosť niektorých ľudí. 1. Stefan Babiš žiadal prostredníctvom mailu o registráciu na DF. Po kontrole jeho údajov to nebolo dôvodom mu prideliť heslo, bolo to asi pred mesiacom. Osobne toho pána nepoznám, tak ako nepoznám ani mnohých ďalších. 2. Stránka pána Vl.Mulika je už niekoľko mesiacov neaktívna a pán Mulik má zriadenú novú stránku - http://vladimirmulik.websnadno.cz/ - správca p.C.Košta 3.IP adresa servera odkiaľ bol príspevok odoslaný je http://whois.domaintools.com/onlinehome-server.com - zahraničný server so sídlom v Karlsruhe, Baden-wurttemberg. 4.Nabúrať sa niekomu na stránku a umiestniť tam svoje materiály nie je zrejme problémom, stalo sa to niekoľkokrát v minulosti aj na chránenejšom servery ako je webzdarma.cz, prekvapuje ma, že to nebolo priamo z mojej stránky... Spôsob ako zistiť zdrojový kód stránky - v tomto prípade vloženého príspevku poznám a viem, že to poznáš aj ty či ďalší zbehlejší v práci s webom. 5. Hlas v telefóne ? Podľa mňa pokus o nepodarený východniarsky akcent - žeby ten napr. južanský bol menej kompromitujúci ? Ale ak chceš počuť môj názor na "kauzu" tak z toho všetkého mám pocit, že sa ktosi snažil zahrať niečo v tichosti do ofsajdu. Nie je to ani prvýkrát a asi ani poslednýkrát. Boli tu otázky prečo som sa zmenil ? Nezmenil som sa, ale nemienim sa podieľať na špinavosti v holubárskych kruhoch a to zrazu komusi prekáža či vadí ? Podľa prezretia si podkladov je zreteľné, že OZ Žilina + OZ Prievidza si vyhodnotili spoločne odštartovaný pretek bez predpretekovej deklarácie ( použiteľný leda tak pre porovnanie sa ). Všetká česť p.L.Valíčkovi a všetkým, ktorí sa postarali o to aby takýto koeficient sa neobjavil na výstavnej karte stredoeurópskej výstavy. To by sa asi ťažšie argumentovalo.
Peter Dulák (19.02.2014, 09:26)
Týmito príspevkami som nechcel poukázať na to,či niekoho holub bol na celoštátnej výstave tretí a či niekomu ten jeho prilepšený koeficient uškodil ap.Chcem poukázať na zvláštne praktiky,ktoré sa stále dejú vo vedení SZCHPH,teda jeho určitých členov.Stále totiž platí,že ak je treba niekomu prilepšiť,pomôcť,tak sa to kľudne spraví aj po sezóne.Ak je treba,zrazu sa objaví spätne zápisnica z nejakého zasadnutia,ktoré vôbec nebolo a samotní jeho členovia len s údivom pozerajú,že kedy zasadali.Mám pocit,že p.Súdor je nielen predseda ÚKK,ale aj ten zbytok všetkých členov a to isté platí aj o p.Seligovi a výcvikovej komisie.Tak potom na čo sú tie komisie,nechajme rozhodovať len týchto dvoch pánov,však oni sa už určite dohodnú s väčšinou členov prezídia,ak to bude "potrebné",o tom vôbec nepochybujem!Páni,môžem Vám len zagratuľovať k takejto "spolupráci".Pýtam sa len....do kedy!!!
Milan Blahovský (19.02.2014, 09:31)
To, že sa v katalogu objavuje koeficient 49,88 za to určite chovateľ ani komisia, ktorá tento koeficient odobrila nemôže. To sú opäť iba moje intrigy. Ľubo s tými komentármi si to prehnal, niekedy je lepšie jedlo nechať pripáliť a vyhodiť ako to priotráviť a následne skonzumovať. P.S. http://www.evph.cz/results/sport_a.pdf
Jozef Daníšek (19.02.2014, 10:44)
Pozdravujem! Na okraj práve prebiehajúcej diskusie,mám tiež jednú možno nepodstatnú otázku.Celkom nerozumiem odpovedi p.Sudora,ako výsledku prešetrenia ktorú uverejnil p.Krajčík.Budem citovať" ....na pretek Strakonice k.d.9.6.13 sa tiež vzťahuje uznesenie Prezídia SZ CHPH prijaté 11.6.2013 v Stráňavach na zasadnutí prezídia.Toto uznesenie bolo prijaté na žiadosť viacerých Oblastných združení ".Z uvedeného mi není jasné,prečo sa to prijalo 11.6 dva dni po ukončení preteku.A tiež by som rád vedel ktoré OZ o to požiadali,pretože v takomto krátkom termíne by žiadosti nestihla ani UPS doručiť do Stráňav.
Pavel Ostrolucký (19.02.2014, 14:22)
Nechápem prečo sa k veci nevyjadrí Ľubo, ktorého sa to týka - vlastne iba jeho holuba a grciate tu na jeden na druhého, na Slovenské holuby a tiež na Dana, ktorý s tým nemá nič spoločné, iba vysvetloval prečo sa to vlastne stalo. Potom sa nedivte že sme v zahraničí v takomto svetle ako sme. Mám taký dojem, že Milan bude mať zase čo cenzúrovať ! Minule priznal, že cenzúroval iba 2 x, no to je klamstvo. Cenzúru by si zaslúžili aj niektoré jeho príspevky, lebo či chce alebo nie robí si sám sebe viacej zla ako dobra a nech sa potom nečuduje keď naozaj pre holuby a naše hobby robí až priveľa, no nikto ho v skutočnosti nemá za kamaráta, vykľulo sa z toho skôr falošné kamarátstvo čo sa prejavilo pri voľbe prezidenta SZ-CHPH a vymazal minimálne môj príspevok, Jarov a znova potom kritizoval cenzúru mne úplne cudzí chovateľ, čo je spolu minimálne 3 x. Preto pozor - to nie sú ťažké výpočty! K tomu dodatku ? - " dva dni po preteku prijať nejaké uznesenie je naozaj smiešne, " nemalo by sa to v budúcnosti stávať, buď chovateľ ide so svojimi holubami do boja do jednotlivých majstrovstiev a vyhrá, alebo keď nesplní podmienky nech radšej skloní hlavu, nech to radšej dopraje druhému, ktorý férove letí i keď slabšie a on sám nech to nevyhodnocuje. Veľmi smutné je keď sa niekto uchýli k podvodnej činnosti na úkor svojich kamarátov !
Zdeňek Adamík (19.02.2014, 14:46)
Jj, já vám to říkal, že ta tehdejší autoremedúra se vám vymstí, a vidím to tu každý rok.
František Šimko (19.02.2014, 15:28)
Čo je to atoremedúra , za chvíľu začnete s latinčinou .... My vieme že ste múdry aj bez tých múdrych výrazov.
Daniel Krajcik (19.02.2014, 15:54)
Milan, posielam reakciu na body, ktore si tu dnes zverejnil o 8:53: 1. Stefan Babis ... hmm, 65 rocny chovatel, dochodca z Terchovej, ... ktory sa isto na DF neregistroval a ani uvedeny prispevok nenapisal. Tento pan nema ani mobilny telefon a je jasne, ze ide o nahodnu a zhodu mien. 2. To, ze je stranka neaktivna, neznamena, ze neexistuje. Rano mi telefonoval p. Mulik, nema s IT ziadne skusenosti. Jeho stranka funguje a tak ci onak ... ak by aj na stranke nebolo vobec nic, neznamena to, ze na www.mulik.euweb.cz nemoze byt cokolvek umiestnene ... a nasledne pouzite dalej. Milan, ty to dobre vies a nechapem co znamena informacia o novej stranke p. Mulika ... absolutne mimo misu, mozno len pre tych, ktori nechapu, nerozumeju, ... 3. IP adresa odkadial bol prispevok odoslany je z Karlsruhe ... ano, ale zaroven vieme, ze su ludia, ktori vedia "ako na vec", ak chcu zostat za ruskom anonymity a poslat odkaz dajme tomu aj z Madagaskaru, ... a pritom sediet za pocitacom v obyvacke na Slovensku. 4. Naburat sa niekomu na stranku ... chovatelovi ... Vladimirovi Mulikovi ... umiestnit tam "kompromitujuci material", ... ten material je presne zostrihany, premysleny a jasne dokumentujuci ... tak to isto neurobil "neznamy hacker z Karlsruhe", ktoreho zaujmom mohlo byt??? ... ani ma nenapadne co. 5. Je jasne, ze to bol clovek, ktory: - mal motiv - bol velmi dobre zorientovany v problematike a najma konkretnom probleme (problem riesila UKK a zrejme o nom vedela i cast prezidia, mozno i niekto dalsi?) - dokonale ovlada pracu s PC ... nie, to nebol obycajny pouzivatel webu, ktory si denne prejde webstranky ... ved "nastylovat" obrazky (vystav. karty a vysledky preteku), aby neboli prilis male/velke ... to chce prax a skusenost - je hacker alebo ma heslo od webstranky pana Mulika - ovlada pracu na DF ... no, to po 2 prispevkoch v historii celej existencie pana Stefana Babisa na DF nemozno povedat ... ale no budiz! 6. Bol to teda: a) Stefan Babiš alebo b) "Stefan Babiš" Ja si myslim, ze spravna je odpoved B. ... a kto to teda je? Celkom urcite ten, ktory splna charakteristiky v bode 5.
Milan Blahovský (19.02.2014, 16:42)
Daniel Krajčík, presne taký akého som ho spoznal pre xy rokmi. Plný fantázie a chytania sa za slová. Presne ten šikovný taktik a glosátor všetkého čo sa dá opísať, účelne vložené trojbodky v texte.
To, že to je nejaký pán v dôchodkovom veku ja spoza monitora nemôžem vedieť, ja sa pri registrácii na vek nepýtam, overím aké je jeho sídlo ZO či OZ a ak to sedí nevidím dôvod na zaslanie údajov. Z tohoto miesta sa mu za to ospravedlňujem. Teoreticky tu dávame návod ako obísť kontrolovanú registráciu, ale doteraz to tu zrejme ani nebolo zneužité ak sa mýlim, tak nevedome. Ustriehnuť sa všetko nedá.
Odpovedať ti na tvoje bodkované myšlienky nemám chuť, nespochybňujem a nehodnotím IT žiadneho registrovaného účastníka.
Tvoje skúsenosti so servermi, IP adresami a webovými stránkami sú nespochybniteľné a to isté by som mohol spätne tvrdiť o tebe ja. Až tak hlboko, ale neklesám.
Pre mňa nie je podstatné či to bol niekto pod a) alebo b), momentálne ma a možno aj verejnosť zaujíma čo je na uvedenom pravda. Nie je problém odstrániť príspevok z DF, ale ako to už nejeden narušovateľ medziľudských vzťahov napísal bola by to cenzúra, o ktorú nestojím.
Aj ja mám pocit, že ti ide a aj ďalším o moju diskreditáciu, napokon som si na to už v tejto spoločnosti zvykol.
Tie Ľubove narážky a dvojzmyselne predkladané vyhrážky to iba dokazujú. Nesedím vám ako by ste si svojho času zvykli a hľadáte cestu či spôsob ako sa zbaviť nepohodlného ( či neprispôsobivého ?)
Ešte k tomu šikovne nastrčený záznam z telefónu, ako som uviedol s nepodareným východniarskym akcentom. O čo ti ide ? Odviesť pozornosť zo západu na východ ?
Peter Dulák (19.02.2014, 22:57)
Musím len žasnúť nad manipulačnými schopnosťami p.Krajčíka,už mi je jasné,prečo figurujete ako "hovorca" vedenia SZCHPH.Podarilo sa Vám jedinečne odvrátiť pozornosť z podvodov na najvyšších miestach zväzu,na svoju osobnú akože diskreditáciu,musím Vám fakt zatlieskať,škoda,že svoje danosti neviete využiť pre dobro chovateľov,ale len pre svoje záujmy a obhajovanie podvodov,ale asi aj to svedčí o Vašom charaktere.Nie tak dávno sa tu odsudzovala určitá nahrávka prezidenta zväzu,kde sa údajne vyhrážal dotyčnému,veľa ľudí takýto postup kritizovalo,aj Vy ste sa zúčastnili tejto obhajoby,ale ako vidím,teraz Vám je tento postup blízky a samozrejmý,pretože vyhovuje len Vám.
Tomáš Kristev (20.02.2014, 20:30)
Pozdravujem všetkých priaznivcov nášho športu... Nie som prispievateľom do diskusného fóra, ktorý tu bežne zabíja voľný čas. Táto téma však nemôže nechať ľahostajného nikoho z nás, čo sa snaží posúvať tento šport dopredu, na celosvetovej úrovni. Téma, ktorú tu prezentujete páni, je výsmech poštového holubárenia na Slovensku. Členovia prezídia tu otvorene obhajujú porušenie propozícií celoštátnej výstavy 2014 v Nitre, ktorá je v podstate vrcholom snahy všetkých chovateľov na Slovensku. Na jednej strane ide niekto vylúčiť holuba ktorý tam právom patrí, len pre neúmyslelné zlé nastavenie hodín celej ZO, čo bolo možné objektívne zohľadniť... Na druhej strane sa rafinovane posunie do kolekcie SZCHPH na Stredoeurópsku výstavu v Brne jedinec s úmyselne zmanipulovanou výstavnou kartou. Týmto počínaním boli fakticky poškodené všetky holuby, nachádzajúcesa v poradí pod ním. Ak holubovi "de jure" škrtneme jeden z desiatich koeficientov nominujúcich ho na výstavu, nemá prakticky právo byť v tejto kategórii vôbec hodnotený. Členovia prezídia, ktorí sa na tomto čine podieľali by podľa môjho subjektívneho názoru mali okamžite zložiť svoje funkcie a mali by voči nim byť vyvodené patričné opatrenia, aby nemohli viac robiť hanbu SZCHPH na celosvetovej úrovni. Prvého marca na valnom zhromaždení navrhujem všetkým zjúčastneným oblastiam zvolať mimoriadny zjazd SZCHPH na ktorom by sa mal zvoliť konečne výbor, ktorý bude dôstojne reprezentovať Slovensko v rámci FCI, bude hájiť objektívne záujmy celej členskej základne SZCHPH a urobí z nás rovnocenných a dôveryhodných partnerov pre všetky krajiny, organizované v FCI.
Mikuláš Kováč (20.02.2014, 21:18)
Dobrý večer. Pán Valíček ma požiadal, aby som vložil článok do DF nakoľko nie je registrovaný v DF. ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– Valíček Ľubomír: Vážení priatelia a chovatelia mrzí ma ako sa celá situácia vyhrotila. Myslím, že Daniel Krajčík veľmi presne a zrozumiteľne vysvetlil situáciu. Nie som si vedomý akého koľvek porušenia predpisov a už nebodaj nie podvodu. Uráža ma ak niekto píše o podvode z mojej strany. Ak niekto nerozumie, treba si prečítať uznesenie UKK SZCHPH. Ak by UKK bola rozhodla inak, nemal som problém použiť koeficient z VS i za jeho použitia by sa poradie nebolo bývalo zmenilo na výstave. S pozdravom Ľubomír Valíček ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– [%sig%]
Peter Rešutík (20.02.2014, 21:36)
navrhujem zverejniť zápis UKK na ktorý sa tu odvolávate....
Mikuláš Kováč (20.02.2014, 21:38)
Paradoxom celej situácie je, že spomínaný závod resp. situáciu spôsobilo preloženie deklarovaného preteku. Ešte zaujímavejšie na tom je, že funkcionári dvoch OZ si vyložili výklad z uznesenia prezídia v Stráňavach ináč ako pár jednotlivcov na Slovensku. A najviac na tom všetkom ma zaráža, že dané výsledky niekomu strašne vadia, až po CV. Páni kde ste boli keď som ich po vyhodnotení MS 2013 vložil na server – internet? Nakoľko som sa snažil dodržať literu zákona a aby ich omylom niekto nepoužil pri vypisovaní tabuliek MS 2013. Literou myslím to isté uznesenie zo Stráňav, ktoré nám odobrilo výsledky na výstavy nie však na MS 2013. Záver: Celú situáciu som už vysvetľoval a zdokumentoval členom UKK. Výsledok poznáte. S pozdravom Mikuláš Kováč [%sig%]
František Šimko (21.02.2014, 07:09)
P. Kristev ktorá že to ZO bola nespravodlivo vyradená pre zlé , neúmyselne nastavenie hodín ? To prečo nenapíšete konkrétne ! A hlavne kto si to dovolil, možno sa dostaneme na začiatok diskusie.
Pavel Ostrolucký (21.02.2014, 10:19)
Pár chovateľov ako Peter Dulák a Milan Blahovský " allias BABIŠ " sa tu pekne predvádza a Ľuba Valíčka, ktorý vôbec neklamal, ale len použil pre vystavovaného holuba najlepší koeficient, ktorý bol evidentne H dosiahnutý a odobrený ÚKK - " možno i keď po fumuse - autoremedúrou. " Milan už asi zabudol že mal podobný prípad pred 2 - 3 rokmi s jeho mladým, keď on sám zneužil výpočtový program sám pre seba. Teraz hrá múdreho a mŕtveho chrobáka, keď už po celom Slovensku a možno aj vo svete dobre očiernil svojich možno - kamarátov. V podstate ho chápem, je to pomsta za to že ho nezvolili za prezidenta SZ-CHPH - kde prepadol, niejen hlasmi, ale aj inými svojimi konaniami. Ja si dobre pamätám, že už pred 7 - 8 rokmi bolo vo VZ-SZCPH schválené, že spracuje výpočtový program pre celé Slovensko - no nič z toho sa nezrealitovalo, potom na ďašom zjazde presadil úpne nezmyselný pretek GOTHU, ktorý pre Slovákov nerieši nič - kvôli tomu sú len hriechy, lebo tento pretek sa prelína vo dvoch kategóriách a chovatelia s kilometrami od 500 do 700.-km na to doplácajú a so 701 a viac sú vo výhode, lebo si ho môžu rátať v DT a SDT do 700 km len do DT resp. aj do ST - pokiaľ zase neprekročia hranicu 600 KM. Ja by som mal na toto čo sa deje jeden dobrý návrh, lebo doteraz toto čo sa deje nemá obdobu - Milan si pomýlil správcu počítaču SZ-CHPH za cenzúrovača a za hovorcu v jednej osobe a pokiaľ nemá on pravdu, tak všetci ostatní sú zlí. Navrhujem na túto funkciu ako nestranného Dušana KONEČNÉHO, ktorý rozbehol niektoré veci oveľa lešie a jednoduchšie ako Milan a je zaujímavé, že mu to aj dobre funguje a ber intríg. Ďalej pri jarnom zasadnutí VZ SZCHPH schváliť jednu novelu, čo sa praktizovalo minulý rok už pri všetkých súťažiach MS, že by sa mali chovateľmi a pre jednotlivé holuby používať všetky platné výsledky schválené podľa stanov FCI a že chovateľ po pretekoch použije holubovi vždy NAJLEPŠÍ MOŽNÝ KOEFICIENT, ktorý holub v sezóne dosiahol. Z pretekových plánov, ktoré sú robené veľmi zavčasu pred sezónou vymazať nezmyselné zlučovačky a označovanie pásiem, VS, OZ, ŠK, regiónov a pod., lebo tu sa robia najčastejšie chyby a stačí, keď si niekto pred sezónou túto chybu nevšimne, potom po sezóne sa holub vyhodnotí a je z toho oheň na streche a je to každý rok o tom istom a vyvoláva to len samé stresy pre chovateľov - nie pre holuby. Holubom je to jedno buď si pretek odletí špičkovo a ide na výstavy ak ho tam chovateľ dá, alebo nie. Preto, aby neboli v budúcnosti samé hriechy, treba to riešiť už na tohoto ročnom jarnom VZ. S pozdravom Paľo - odkaz pre Milana: Pravda niekedy aj bolí, ale nehnevaj sa na mňa, ak to zoberieš v dobrom, tak sa veci vyriešia, ak nie aj tak dobre. Možno má veľa chovateľov podobný názor, ale oni sa to boja napísať, aby nedostali také vyhrážky ako Dano Krajčík, ktorý si to naozaj nezaslúži, lebo ten už pre nás chovateľov urobil naozaj veľa ! Minule som ti volal na mobil asi 4 x, no telefón si nebral - tak to vyjadrujem takto cestou DF, čo je aj tvoja najčastejšia komunikácia . Dúfam, že to nevymažeš!
Milan Blahovský (21.02.2014, 10:48)
Škoda slov a času sa tebou zapodievať. Že ty si nekandidoval a nebol zvolený aspoň ako poradca neschopných...
Normálni, zdôrazňujem normálni ľudia, pravdu poznajú a nepotrebujú sa k tvojim výplodom fantázie vyjadrovať.
Jozef Daníšek (21.02.2014, 12:14)
Pozdravujem. Stále nemám v tom jasno.Preto sa pýtam ešte raz,keďže som si prečítal zápisnicu z uznesenia Mimoriadneho zasadnutia dňa 11.júna 2013 v Stráňavach,kde sa hovorí,že usporiadatelia môžu vopred deklarovaný pretek nahradiť iným,ale vopred deklarovaným pretekom!!Bol tento pretek o ktorom sa vedie spor vopred deklarovaný?Pretože ma splietol Palo Ostrolucky vetou "možno i keď po funuse - autoremedúrou.Malo by to byť odobrené UKK.Pretože slovko možno je dosť zavadzajúce.A posledna otázka mala na to UKK právo?Toto nech niekto kompetentný na tomto fóre jednoznačne povie a dame veci na pravu mieru.Lebo to tu začína už invektívami čo nerobi dobre a nepridáva na pokoji.Jedno slov.príslovie hovorí:"poriadok robí priateľov"
Pavel Ostrolucký (21.02.2014, 13:00)
Milan ty si sa zapojil už do viacerých klamstiev a ešte aj v iných OZ, kde si prilepšoval koeficienty a potvrdzoval nepravdy - tak radšej si hryz svedomie a iných a ani mňa neurážaj!
Milan Blahovský (21.02.2014, 13:19)
Ak tu nepredložíš jeden dôkaz spojený s tvojím príspevkom zo dňa 21.2.2014 13:00 , tak počítaj s disciplinárnym konaním voči tvojej osobe a možno aj inej úrovni ako sú orgány SZ. Týmto končia všetky srandy.
P.S. Aby si nevravel, že nemáš dostatok časového priestoru dávam ti 48 hodín.
Pavel Ostrolucký (21.02.2014, 13:46)
Orgány - orgány ? Čo sú to orgány ? Sú rôzne - neviem o čom to tu píšeš - už keď mám pravdu, tak si si zobral na mušku mňa ? - no dobre ovešaj sa granátmi zober si nejaký mínomet a príď už si na seba vešiam nejaké brnenie čo neprestrelíš ! Ja na tejto stránke od dneská naozaj končím a dúfam, že už skončíš aj ty " čoskoro "a to aj so svojimi vyhrážkami - radšej budem chodiť na ryby - tie sú chutnejšie ako holuby. Ča-va-pá !
Jozef Daníšek (21.02.2014, 15:18)
Pozdravujem. Nik nemá na môj príspevok ochotu podať vysvetlenie,invektívy pokračujú a v rubrike zaletené holuby je už ďaľší príspevok dotýkajucého sa p.Valíčka.Tak čo na to kompetentní
Peter Plavý (21.02.2014, 15:52)
Dobrý deň,tu sa začali invektívy a urážky.To by sa nemalo stavať.P.Valíček napísal sám,že použil iba to čo mu schválili....to či to bolo správne a oprávnené musí povedať oprávnená osoba.To ,že sa tu utočí na jednotlivcoch a vyťahujú sa krivdy za roky minulé ,to tu nepatrí.Jednotlivec nerozhoduje o ničom ...u nás v SZ CHPH máme najvyšší orgán ,ktorý zodpovedá za pravdivosť a správnosť všetkých výsledkov ktoré boli povinný skontrolovať pre CV .Nech tu p.Sudor napíše či to bolo urobené a ako.Ďalej je tu výbor OZ ,ktorý kontroloval výsledky svojich reprezentantov ak pochybili tak nech nesú oni plnú zodpovednosť za daný stav. Prosím Vás neznižujte sa k invektívam a osobné spory si riešte súkromne a nie tu na diskusnom fóre.Nech su tu napísané iba jasné veci a to schválené a nie iba domienky.Neobhajujem nikoho ale MB tu dal jasné argumenty....ďaľší dal screen karty a a tam sú jasné čísla k tým by sa mali vyjadriť kompetentný ,ktorí to uznali za správne.Nerozhoduje p.Valíček ,ktorý použil iba niečo čo bolo v schválených pretekových výsledkoch OZ. Je pravda ,že sa deju veci ,ktoré by nemali ale to je už nemeniteľný fakt ak sa stali.Teraz treba iba uviesť všetko na správnu mieru a to môžu urobiť iba predseda a členovia UKK.
Zdeňek Adamík (21.02.2014, 16:22)
Pane Daníšek z 21.02.2014 - 12:14 hod. a pane Plavý z 15:12 hod. Podle mého názoru (ale nemám patent na rozum, zatímco u některých zde diskutujících jsem o tom při jejich sebevědomí tak trochu na pochybách), je rozhodujícím faktorem to že deklarovaný pretek by měl být nahrazen pretekem deklarovaným. Na druhou otázku, zda-li má na to co předvedla UKK právo, no tak to je těžko odhadnout, podle vašich Svazových dokumentů pravděpodobně, ne. Podívejme se tedy na Stanovy, kde by se daly snad najít pragrafy či odst. přibližující se dané problmatice: STANOVY: par. 3, odst. 5 pozn.: UKK ve smyslu Stanov NENÍ organizační složkou Svazu; odst. 11 pozn.: CV je národní soutěží, EV je nadnárodní soutěží. Par. 13, odstavce 21, 22. Par. 15 UKK, odst. 1. - 21. nikde jsem nenašel že by měla právo vyhlašovat jakoukoliv sportovní soutěž a ani měnit její podmínky - pouze kontrolovat. Bylo tedy rozhodnutí UKK platné? Které OZ jednotlivě požádaly a koho (měly by podle logiky věci požádat pořadatele soutěže) o případnou možnost změnění podmínek soutěže, patrně s odkladným účinkem platnosti rozhodnutí 30 dnů (pro možnost odvolání těch co by měly námitky)? Tak co teď?
Jozef Daníšek (21.02.2014, 17:03)
Pozdravujem pán Adamík. To sú otázky na ktoré tu nedal nik z našich kompetentných doteraz odpoveď.Veľmi si vážim Vašu reakciu a odpoveď.Je smutné ak to musí spraviť niekto iný,ktorého sa tento problém bezprostredne netýka,ale i to je len relatívne ,pretože na koniec to mohlo poškodiť členov i iných zväzov.Ale to už by som sa zaplietol do teoretických úvah a to by som nerad Vy ste mi vniesol trošku svetla a potvrdil moju domnienku,ale členská základňa na Slovensku si snáď zaslúži fundovanú odpoveď od našich zodpovedných.Či nie?
Vladimír Sudor (21.02.2014, 19:46)
Keďže som bol slušne požiadaný p.Plavým odpoviem k danému problému. Mimoriadne zasadnutie Prezídia zvolal Prezident SZ RNDr.Daniel Dudzík z dôvodu žiadosti viacerých Oblastných Združení,ktoré doslova bombardovali členov Prezídia o povolenie zmeny pretekov od samého začiatku pretekovej sezóny z dôvodu veľmi nepriaznivého počasia od prvých pretekov. Najskôr pán Prezident resp.členovia Prezídia, odolávali tlakom na zmenu resp.posuny pretekov z deklarovaných termínoch,ale keďže žiadosti pribúdali a preteky mnohé OZ-tká neodleteli alebo odleteli preteky iné resp.v inom termíne, rozhodol sa zvolať Mimoriadné zasadnutie Prezídia ako nám povedal "na pol ceste z východu ,aj z Blavy" v Stráňavách pár kilometrov za Žilinou. Tohoto zasadnutia som sa zúčastnil aj ja a mám v živej pamäti ako prebiehala rozprava k tomuto tématu. Nakoniec sa prijalo uznesenie,že zmeny termínov resp.deklarácií sa povoľujú iba pre výstavy čiže koef.,ale nie pre MS vid.zápisnica z 11.6.2013 a jej uznesenie. Pre konkrétny prípad uznesenie č.2. http://www.postoveholuby.sk/szchph/prezidium11062013.pdf Treba si zalistovať v pretekových plánoch všetkých Oblastných Združení a porovnať tieto plány so skutočne odletenými pretekmi resp.termínmi pretekov. Ľubo Valíček je v podstate môj priamy konkurent ako z VS-ky tak v OZ Žilina a nemám dôvod mu niečo prilepšovať alebo niečo zakrývať. Môj výklad uznesenia zápisnice Prezídia zo dňa 11.6.2013 je jednoznačne ten,že Ľ.Valíček neporušil PP. I napriek môjmu jednoznačnému presvedčeniu ÚKK na svojom zasadnutí k.d.18.1.2014 prijala nasledovné uznesenie a vrátila to na opätovné prešetrenie Prezídiu SZ CHPH. vid.link http://www.postoveholuby.sk/szchph/ukk/18012014.pdf [%sig%]
Jozef Daníšek (21.02.2014, 21:53)
Pozdravujem. Mohol by tu už konečne niekto napísať konkrétne,ktoré OZ boli tie bombardujúce a žiadali o zmenu.Lebo tu sa iba zahmlieva viď veta"z dôvodu žiadosti viacerých oblastných združení.Ale ktorých??? "Žiadosť je písomne vyjadrenie požiadavky".Existujú teda tieto žiadosti?Ak áno,tak ktoré OZ tie žiadosti podali.Ďalšia nezodpovedaná otázka.Mala UKK právo rozhodnúť tak, ako rozhodla?Pretože čo je to za presvedčenie/podotýkam subjektívne/keď je to znova postúpené na prešetrenie SZ CHPH.Medzitým ako všetci vieme výstavy a vyhodnotenia už prebehli.A jednoznačná odpoveď je asi v nedohľadne.Lebo sa mi zdá,že sa tu začínajú umývať ruky.Alebo sa máme držať českého príslovia "pozdě byka honiti"Skôr by som sa však držal citovaných paragrafov ktoré tu uviedol pán Adamík,že na to UKK nemala právo.A tak vznikol zbytočný chaos.
Július Mlátko (22.02.2014, 00:23)
Pozdravujem. Pán Daníšek,ja som tiež jeden z členov ÚKK a môžem Vám povedať že skutočne členovia tejto komisie vytvorili maximálne úsilie, teda aspoň tí ktorí prejavili nejakí záujem to riešiť, aby sa či žiadosť p. Barborku zo dňa 8.1.2014 ktorí požiadal o vysvetlenie konkrétnej deklarácie ale ako aj riešenie použitého koeficientu. Rozhodnutie o kontrole výstavných kariet ktorú sme vykonali 23.12.2013 kde sa kontrolovali konkrétne preteky podľa zaregistrovaných pretekových plánov ktoré sú na sekretariáte SZ. Tu sa skutočne išlo od dátumu k dátumu a nenašli sme žiadne rozdieli v kartách oproti pret. plánom. Takže do zápisu sme napísali...bez závad. Druhá kontrola sa robila v deň preberania holubov,tu sa porovnávali koeficienty podľa dodaných elaborátov/výsledkov/ ktoré boli povinnou sprievodnou dokumentáciou s vystavovanými holubami. Tie ako určite viete museli byť potvrdené a podpísané štatutárom OZ!! Nakoľko väčšina vystavovaných holubov už prešlo oblastnou či regionálnou výstavou a tým pádom aj kontrolou!!! A znovu našou dvojitou kontrolou nebolo pravdepodobné že by sa mohlo niekde pochybiť. Takže v zápise z druhej kontroly bol tiež ...bez závad. Pretože je momentálne vyvíjaný veľký tlak chovateľskej verejnosti na prešetrenie daného problému,tak sme ako komisia ÚKK ešte raz požiadali tvorcov predpisu, teda Prezídium, o objektívne vysvetlenie k už schválenému vykonávaciemu predpisu. Taktiež sme pri rozhodovaní brali na vedomie platný pretekový poriadok Hlava II,bod 10. V prípade že sa dokáže že sme naším rozhodnutím uviedli chovateľskú verejnosť v neúmyselný omyl,som pripravený ako člen kontrolnej komisie za prípadné chybné rozhodnutie niesť aj osobnú zodpovednosť, tým pádom odstúpim ako člen z ÚKK. Ide mi a vždy mi išlo len o čestné jednanie a v tomto spornom prípade aj o sebareflexiu. No a na koniec p.Daníšek, citujem:..či sme mali právo tak rozhodnúť ako sme rozhodli ?? V tom slede a čase v akom sa to dialo si myslím,že určite áno. Lebo podľa platnej smernice výstavy sme boli ku kontrole oficiálne delegovaný SZCHPH. V prípade že by ste mal záujem, som ochotný poslať Vám kompletnú mailovú komunikáciu, v ktorej je zrejmé že bolo vykonané maximálne úsilie to vyriešiť v medziach PP. Nie sú tu dôležité konkrétne mená ale základný princíp a podstata či to je v medziach platného PP a dodatkov !!! A vôbec si nemyslím že kvôli tomu vznikol nejakí chaos, preto že sme sa snažili niečo vyriešiť ?! Ale myslím preto lebo predpis nemá jednoznačný výklad!! Čo by sa nemalo stať v takýchto prípadoch. To je asi všetko čo som Vám chcel p. Daníšek povedať v rámci objektívneho názoru. Pekný večer alebo už dobré ráno. S pozdravom,,Letu zdar,, Mlatko Július [%sig%]
Mikuláš Kováč (22.02.2014, 07:59)
........................................................................................................................ Ľubomír Valíček: Vážená chovateľská verejnosť, Keďže stále prebieha diskusia a oslovilo ma viacero chovateľov, ktorý žiadajú aby som ešte napísal do tohto DF ako som použil daný koeficient na výstavu. Pri príprave výstavnej karty som vychádzal z výsledkov, ktoré boli odsúhlasené OZ Žilina a OZ Prievidza, odoslané na SZ CHPH, a teda použil som platné výsledky. Po poukázaní na „ problém „ použitia koeficientu z preteku 9.6.2013 po CV Nitra ( žiadosť na UKK od chovateľa z OZ Prievidza ). UKK preskúmala túto žiadosť, porovnala s rozhodnutím prezídia SZ CHPH a zistila, že nedošlo k žiadnemu porušeniu platných predpisov SZ CHPH k čomu vydala aj svoje stanovisko ( viď. príspevok 18.2.2014 o 21.20 hod. ) poslala ho mne, predsedovi OZ PD, aj chovateľovi, ktorý požiadal o preskúmanie koeficientu z výstavnej karte. Toto sa stalo pred EV v Brne. Preto sa som i na túto výstavu poslal holuba s koeficientom, ktorý mal na CV v Nitre. Čo som porušil pri vypísaním výstavnej karty? S pozdravom Ľubomír Valíček ....................................................................................................................
Peter Dulák (22.02.2014, 09:24)
Nechcel som sa už k tomuto problému vyjadrovať,ale zopár postrehov predsa len mám.Rád by som vedel,ktoré OZ požiadali o zmenu pretekovej deklarácie,akým spôsobom to urobili,keď o dva dni po preteku už o tom akože rozhodovala ÚKK CHPH..???Neviem si ani predstaviť túto rýchlu reakciu OZ na túto zmenu,hlavne,ak to má byť písomnou formou..!!! A ako k tomu prídu ostatné OZ,ktoré o tomto probléme ani nevedeli,čiže nemali možnosť sa ani odvolať na takéto rozhodnutie.Poviem to asi takto.....každý súdny človek si na toto odpoveď dá sám a to v tom zmysle,či vôbec toto zasadnutie ÚKK bolo,myslím v tomto termíne a či malo právo o tomto rozhodnúť!!! Tieto replicitné rozhodnutia sa tu robia už dlhé roky a napomáhajú podvodom a pokiaľ sa nepríjme na valnom zhromaždení opatrenie,ktoré tomu zamedzí,môžme si tu len počkať na ďaľší "príbeh".Jedno riešenie by bolo:Zo všetkých zasadnutí,na všetkých úrovniach,od Prezídia,cez zasadnutia ÚKK,výcvikovej komisie ap,až po ZO,zverejniť nasledujúci deň zápisnice z konaní,alebo ich zaslať na kompetentné miesta,iba tak sa znemožní robiť replicitné podvody.Možno niekto nesúhlasí,prečo zápisnice aj zo ZO,ale napríklad,o prijatí nových členov rozhoduje ZO a tiež existuje veľa podozrení,že sa spätne zaevidujú prihlášky,ktoré sa nestihli "urobiť" do 30 .10...a výbor OZ s tým nemôže urobiť nič a o toto sa tiež snažia určitý členovia na najvyšších miestach....ale veď počkajme,o týždeň budeme múdrejší!!!
Július Mlátko (22.02.2014, 19:39)
Pán Dulák,nerozumiem a ani nechápem Vašej otázke v konaní o žiadosti OZCHPH o zmenu pretekovej deklarácie ??? Myslím si že ste si zmýlil adresáta smerovania Vašej otázke. Môžem Vám ako člen ÚKK SZ povedať, že sme sa nikdy s takouto požiadavkou ani nestretli, nie ešte že riešili. Nám takéto kompetencie ani neprislúchajú.Vždy sa snažíme riadiť sa platnými predpismi a v medziach platných stanov SZCHPH časť III,§15. Pekný večer p.Dulák S pozdravom Mlatko Július [%sig%]
Igor Barbirik (22.02.2014, 19:50)
Ked sa schvalovaly pretekove plány ešte nikto nevedel aké bude počasie !!! Takéto rozhodnutie UKK bolo spravne !!!!
Igor Barbirik (22.02.2014, 20:01)
Ani pán Valíček to nemohol vediet !!!!
Jozef Daníšek (22.02.2014, 20:48)
Pozdravujem pán Mlatko! Ďakujem za korektné vysvetlenie.Ja nie som vyšetrovací orgán a ani si toto právo neosobujem.Iba som len reagoval na príspevky,pretože tam sa začalo iskriť a ako ste sám videl začali sa osobné útoky na pána Blahovského,čo nie je košér, ako by povedali bratia katolíkov .Mrzí ma ,že nik z kompetentých nereagoval a ruku na srdce dosť sa tu zavádzalo,pretože stretnutie v Stráňavach ,bolo zvolané pre niečo iné.Podľa mňa bolo narýchlo zvolané hlavne aby sa čo najskôr vyriešilo vyradenie preteku p.Kučerovi z OZ Žilina.Ale teraz tu nechcem odbočovať,možno sa k tomu ešte niekedy vyjadrím.Pán Mlatko, toto mi, ale stále pripadá,ako mlátenie prázdnej slamy.A nevyjadril ste sa žiaľ. ani Vy.Mala OZ Prievidza a Žilina tento sporný pretek deklarovaný,alebo nie !!!!!????. Tu je podľa mňa pes zakopaný.Lebo ak nie,tak tu by som videl chybu celej UKK,že sa neajkým dodatočným odobrovaním sami zamotali a vznikla táto horkokrvná diskúsia.Ak, ale skutočne nebol deklarovaný,tak nieje čo riešiť a nemala sa ktomu vôbec UKK vyjadrovať.Tam by som videl vážne pochybenie a celé semenište tohoto sváru.Tak preto sa na záver pýtam ešte raz na deklaráciu uvedeného preteku.Bol či nebol??Alebo ako by povedal klasik" byť,či nebyť."
Peter Rešutík (22.02.2014, 21:56)
pán Mlátko ste si istý, že UKK zasadala 18.1.2014?
Miroslav Ďurana (22.02.2014, 23:01)
Páni chovatelia,nemyslím,že Lubo Valíček by bol odkázaný na nejaký podvod a to myslím,že nie je žiaden chovateľ zo Slovenska.Viac ma zaujíma,keby sa zistilo kto zneužil meno Štefan Babiš.Je to poctivý starší pán ktorý ani nevie,že jeho meno koluje po internete.
Július Mlátko (22.02.2014, 23:35)
Pán Daníšek,budem sa Vám snažiť v krátkosti odpovedať lebo by som chcel ísť konečne spať,zajtra ma čaká oblastná konferencia a ráno potrebujem dokončiť ešte nejaké podklady. Pan Daníšek Vy sa ma pýtate či Žilina mala deklarovaný pretek? Veď vy ste členom výboru OZCHPH Žilina a vy to neviete??!! To teda vlastný funkcionári a členovia výboru nevedia ale celé Slovensko to má vedieť??!!!! My ako členovia ÚKK sme nijaké dodatočné odobrovanie nerobili!!! My sme sa riadili zápisnicou z prezídia 11.6.2013 a informáciou /tel./od výcvikára SZ že zmena bola hlásená. A ako som už vyššie napísal,znovu sme vrátili rozhodnutie prezídia na vysvetlenie z inkriminovaného zasadnutia.Nič viac nám momentálne právomoci stanov nedovoľujú. Myslím si p.Daníšek že by sme mali teraz nechať dostatok času na vyjadrenie prezídiu.Nie ,,mlátiť prázdnu slamu,,ako vy hovoríte. A poviem Vám ešte niečo čo sa mi zdá byť minimálne podozrivé,keď som si chcel overiť na stránke SZ kde píšeme a oznamujeme štarty,tak tieto údaje sú zmazané!!!!! Ale nie u všetkých,mám začať byť podozrievavý ?!Tak čo si mám o tom myslieť,nie je to nejaká divná náhoda? Peknú dobrú noc pan Daníšek. Pre pána Retušíka: Nespomínam si že by som niekde na DF písal o takomto dátume. Ďakujem. P.S.Myslím si že z mojej pozície člena som sa Vám snažil maximálne objasniť všetky dostupné otázky.A tu sa moje možnosti končia lebo by som sa už len opakoval. Ďakujem za pochopenie. Mlatko Július [%sig%]
Peter Rešutík (23.02.2014, 00:23)
Ospravedlňujem sa pán Mlátko tento dátum rokovania UKK uviedol pán Súdor vo svojom príspevku 21.2.14. o19:46hod a bolo to tak uvedené aj v zápisnici...zrejme to niekto opravil.
Ľudovít Jančok (23.02.2014, 07:30)
Zdravím Vás. Pán Mlátko, stručné, konštruktívne, jasné. Tak táto reakcia môže byť vzorová. Ďakujem . Ludvik. Že Igor ty r.........
Jozef Daníšek (23.02.2014, 14:29)
Pozdravujem pán Mlatko! Pán Mlatko možno Vás trošku zarmútim,pretože ja "VIEM"že OZ Žilina tento závod deklarovaný ma.Ale stále sa neviem dostať k odpovedi kompetentných ,či ho mala deklarovaný Prievidza.,A podľa doterajších nič nehovoriacich a priam vyhýbavých odpovedí na 99% ho Prievidza deklarovaný nemala.Tak neostáva nič iné, iba si naliať čistého vina a isť s pravdou von.A hoci ,ako sám píšete ste členom UKK,na túto otázku som odpoveď ani od Vás nedostal.Iba ak akýsi naznak invektív,aby ste nemuseli dať jednoznačnú odpoveď.Načo čakať na prezídium.Kto to už ma vedieť, keď nie UKK.Poznámka na záver.Ak niekto vymazal štarty,tak to riešte,ale skôr by som to od Vás považoval za uhýbaci manéver na odpútanie pozornosti iným smerom,pretože, to s týmto problémom nemá absolutne,ale absolutne nič spoločné.
Milan Blahovský (23.02.2014, 14:41)
Štarty nik nevymazal, aspoň predpokladám, že tam sú. Momentálne je na stránke szchph.sk nejaká porucha, ktorú som už mailom tvorcov žiadal opraviť. Nejde iba o štarty OZ Prievidza, ale aj iné OZ.

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené