Rajonizácia

Ľubomír Drgáň (27.03.2011, 18:38)
Super rozhodnutie Valného zhromaždenia. Rajonizácia by mala fungovať v rámci slovenska už od roku 2012. Myslím že už nič nezastaví dané rozhodnutie.ktoré bolo odsúhlasené delegátmi skoro jednohlasne. Čo nám to prinesie. 1.Menší počet vypúšťacích miest 2.Väčšie počty holubov. 3.Menšie náklady na prepravu. 4.Lepšie koeficienty. 5.Menej majstrov 6.A zo začiatku veľa nevraživosti. Ale to všetko zvládneme,veď sme Homo sapiens.
Peter Kovaľ (27.03.2011, 19:05)
A aky je kluc k ,,Rajonizacii" Aka je predstava ved slovo rajonizovat je rozdelovat ci mam chabe vedomosti?
Ľubomír Drgáň (27.03.2011, 20:23)
Pospájajú sa OZ a popresúvajú sa chovatelia. Skúsim len tak na oko podľa pohoria zadeliť našu oblasť. Tvrdošín,Liptovský Mikuláš,časť Martina.Čiara to rozdelí.Jeden celok. Žilina,Terchová,Kysucké Nové Mesto,Čadca,Bytča,Dlhé Pole,Druhý celok.
Peter Kovaľ (27.03.2011, 20:32)
Nooo tak nato som zvedavy.Dejiny ukazali ,ze nato je potrebne pevnu ruku a je tu taka?
Miroslav Ďurana (27.03.2011, 20:42)
Lubo, mi rajonizáciu nepotrebujeme,veď region sever už existuje 10 rokov.Kto z neho odišiel bola práve vaša OZ a teraz si nadšený.Je ešte jedna možnosť Žilina predbehla dobu.
Milan Lenárth (27.03.2011, 20:43)
Rajonizácia bude ďalším klincom do truhly pre slovenských chovateľov poštových holubov a celý SZCHPH, myšlienky sú pekné, menšie náklady na prepravu, menej vypúšťacich miest,väčšie počty holubov atp, len pravda bude asi niekde uprostred, zatiaľ stanovy nič o podobnom nehovoria a taký termín nepoznajú, bude ho potrebné riadne vysvetliť, aby nevznikali podobne názory ako tento môj.Pozdravujem.
Ladislav Zubaj (27.03.2011, 20:47)
Super a budeme lietať Maďarsko ako v 1989. Km bude plniť iba horná Orava viď Jano Vigľaš, kategória " A " a neskutočné hádky ohľadom zberu holubov na závody , kto bude prvý a kto posledný!!!Toto sme tu už mali a nedohodli sme sa. A vznikli z toho tri OZ a do dneska nie je vyrovnaná garáž v DK , nie je doplatené auto a nadstavba podľa starých zápisníc to činí približne 350000Sk a toto všetko by si musel vyriešiť. Rád sa toho dožijem, veď máme na to ďalších 20 rokov.
Milan Lenárth (27.03.2011, 20:47)
Miro Ďurana má pravdu RS existuje už dlho , vznikol hlavne na DT a SDT a myslím si, že bude ešte dlho existovať pokiaľ budú podmienky MS nastavené ako doteraz.
Milan Blahovský (27.03.2011, 20:54)
... a sme doma....čo tak polistovať trocha v histórii tohoto DF ????????????
Ladislav Zubaj (27.03.2011, 21:01)
Milan máme výsledky od roku 1969, stačí si len polistovať v nich a trochu polistovať vo vlastných hlavách a všetko je na svete. Ostatné je iba kecanie a mlátenie prázdnej slamy. Viem o čom hovorím som funkcionár od roku 1980.
Ľubomír Drgáň (27.03.2011, 21:04)
Miro ok, Vieš prečo Orava odišla. 1 vysoká cena za závod 500 km my dávame 1800 ks a dokážeme si to odviesť sami . 2.veľké rozpätie. Miro ale vysvetli mi prečo pri Vás nie je Dlhé Pole ....ideálne postavenie atd.
Milan Blahovský (27.03.2011, 21:11)
Tým, ktorým to robí problém pomôžem: Rajonizácia Autor: Miloš Labuda (---.adsl.slovanet.sk) Dátum: 06.09.06 14:40 Môj príspevok bude zameraný na podľa mňa nezmyselné návrhy niektorých členov prezídia na takzvanú rajonizáciu. Keď som to počul prvý krát, tak som celkom bol takému niečomu naklonený, ale za predpokladu, že by išlo o nejaké dobrovoľné spojenie niekoľkých OZ a tie by mali niektoré spoločné preteky, ktoré by sa mohli prelínať aj s ďalšími rajónmi. No čo sa ale navrhuje teraz, tak to je podľa mňa proti normálnemu mysleniu. Ak dnes niekto navrhne, že budú tzv. rajóny podľa okresov, tak to je ten najväčší nezmysel aký by mohol byť. Tie okresy si niekto vymyslel podľa iných kritérií ako sú naše holubárske. Aj poľovné alebo rybárske revíry niesú dané okresom. Vzťahy, ktoré sa budovali niekoľko rokov má teraz rozbiť výmysel jedného alebo dvoch ľudí? Sú určité väzby aj finančné medzi členmi jednotlivých OZ a preto ak chce niekto toto zrušiť, tak nech najskôr domyslí následky, ktoré by to všetko prinieslo. Veľmi ma nahnevalo, keď SZ chcel od predsedov OZ kartografické náčrty oblasti s počtom členov a nasadzovacie strediská. Ale veď toto všetko sme odovzdávali na SZ už na jar tohto roku. Ak si z nás niekto chce robiť len štatistov pre svoje osobné záujmy, tak je veľmi smutné, že ešte zneužívajú aj pozíciu vo vedení SZ ktorá mu bola zverená. Prajem všetkým aby sa im darilo a aby to dopadlo v prvom rade v prospech nás chovateľov. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Vladimír Valíček (80.120.140.---) Dátum: 11.09.06 17:09 Pán Labuda,chcel by som Vám oponovať.Neviem ,ako budú vyzerať jednotlivé rajóny,možno to nebude úplne ideálne.Určite bude niekto ukrivdený.Neviem akým iným kľúčom,by to mali kompetentný rozdeliť.Ale je to šanca ako udržať náš šport aspoň na takej úrovni ako je teraz.Veď každý rok nám pribúdajú nové a nové oblasti.Majstrov máme ako maku.Dovolím si tvrdiť,že 70% oblastí ledva spĺňa podmienku o počte chovateľov.Stačí si pozrieť posledné preteky v jednotlivých oblastiach.Z jednej napr. Žilinskej oblasti za pár rokov sú štyri.A mohol by som pokračovať ďalej. Píšete ,že si z nás niekto chce robiť štatistov pre svoje osobné záujmy. Každý ekonomicky a chovaťeľsky silnejší člen by si najradšej utvoril svoju vlastnú oblasť.Tam dosahuje výsledky,s ktorých sme všetci na mrtvicu.Myslím si ,že toto sú tí chovatelia,ktorý z nás robia štatistov pre svoje osobné záujmi. Mne ,priemernému chovateľovi(a takých nás je väčšina) je jedno,či v rajóne budem lietať s tým alebo oným.Pre mňa je dôležité,aby som to dokázal finančne zvládnuť. Aby vznikli oblasti silné ekonomicky aj chovateľsky.Aby cena holuba nasadeného na pretek bola zvládnuteľná .A jedna z možností ako sa to dá udržať ,je čo najvätší počet nas.holubov. Ideálne by bolo,keby sa rajonizácia uskutočnila dobrovolne.U nás na Slovensku-nemysliteľné. Nech to dopadne akokoľvek,v jednom sa zhodneme absolútne:aby to dopadlo v prospech nás chovateľov. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Zdeňek Adamík (---.avonet.cz) Dátum: 11.09.06 18:04 Němci to také řešili a vyřešili. Zajímavostí je, že nejvíce oponentů bylo z bývalé DDR! Navrhli, uvedli argumenty, snižili řízení o jeden stupeň, řekli termín (za dva roky, tedy v tomto případě od 1.1. 2008 nebo 9). A funguje to. Samozřejmě při každé valné hromadě někdo vystoupí s pozměňujícím návrhem nebo i návrhy, ale pokaždé byl zatím smeten ze stolu. Snad máte kontakty s jejich prezídíem, tak se poptejte, jak na to šli. Není nutné dělat to, co naše parlamenty blbě a ještě za naše peníze, když se dá poučit u jiných. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Jaromír Patera (---.petrocomp.sk) Dátum: 11.09.06 20:40 Rajonizacia je len sen niektorych panov - bohuzial alebo chvalabohu len sen a nesplnitelny. Uvediem priklad na mojej materskej ZO VRBOVE, ktora patri do OZ TRNAVA: v prepravnej kabine mame svoje presne miesto zhruba jednu osminu, ktora stala urcity financny obnos a v OZ TT sme spokojni. Kebyze v ramci rajonizacie sme prideleni napr. do OZ TRENCIN,PEZINOK polovicka chovatelov radsej skonci ako by sa mala vratit do OZ TN a druha by nebola ochotna zaplatit ich velky financny vklad. Cize z klubu kde je 21 clenov by v ramci rajonizacie prestupilo zhruba dvaja. Samozrejme mne sa tiez nepaci drobenie oblast. zdruzeni, ale ako chceme proti tomu bojovat, ked to robime vlastne my funkcionari/na roznych urovniach/pri hladani osobnych alebo sportovych vyhod. Osobne budem navrhovat na najblizsom VZ prijat uzakonenie pravidla:" chovatel musi byt clenom a pretekat v ZO najblizsej adrese jeho holubnika" Myslim toto jednoduche pravidlo moze mnohemu napomoct. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Ivan Oravec (84.245.95.---) Dátum: 11.09.06 21:04 Počet chovateľov vo veľkých OZ rok 2006 Trenčin 102 Nitra 99 Trnava 91 Bratislava 88 Žilina 78 P.Bystrica 65 S.Nová Ves61 Terchová 58 Pezinok 58 Tvrdošín 57 Šurany 56 Bytča 56 Levice 50 Bardejov 48 *použite výsledky Veľká cena Slovenska 2006. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Milan Blahovský (---.demax.sk) Dátum: 11.09.06 21:36 Ivan trocha si pomietol čitateľov - je to predsa počet chovateľov, čo uvádzaš, ktorí nasadili na pretek VCS teda na maratónsky pretek a nie obyčajnú 300 - vku !!! Nech mi niekto vysvetlí prečo sú z jednej dediny chovatelia v 2 či 3 rôznych OZ ? Odpoviete asi - demokratické rozhodnutie chovateľov - ja vám na to poviem - bordel po slovensky. Každý rok v inom OZ, podľa toho ako sa cez sezónu presadí či nepresadí. Dnes vynadá kolegovi rozbije ZO či OZ a zajtra už veselo lieta v inej ZO, Má to nejakú logiku ? Žiaľ je to realita posledných rokov a nad ňou sa treba zamyslieť a nielen v tejto diskusii. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Miloš Labuda (---.adsl.slovanet.sk) Dátum: 12.09.06 07:17 Milan je to podľa mňa veľmi nízke ak sa niekto stále oháňa slovami, ktoré sa naučil po tzv. revolúcii. Demokracia a anarchia. Zabudnime na to a začnite navrhovať veci, ako pán Patera, ktoré by naozaj pomohli udržať to existujúce a fungujúce. Ste vedúcimi predstaviteľmi, tak máte páky na to aby to dobré bolo ešte lepšie a to zlé aby sa vykynožilo. Malo by sa ísť krokmi postupnými a nie hneď rozbiť oblasti a potom ich budeme spájať do nových, nejakým pánom vymyslených oblastí. To že sú dvaja, traja z ulice v dvoch ZO je len fakt, ktorý tu niekto za určité obdobie dovolil. Toto by mohol byť prvý krok k náprave a potom ďalšie, ale podľa mňa trochu citlivejšie pokusy. Skúste niečo také ako sme mi urobili tento rok. Spojili sme OZ Terchová s OZ KNM a všetko sme lietali spolu so spoločným dopravným prostriedkom a dokonca máme aj spoločné výsledky. Ale pozor, všetko to bolo postavené na DOBROVOĽNOSTI. Ako náhle budete chcieť niečo robiť na silu tak podľa mňa neuspejete. Hlavne treba brať ohľad, že vytvorenie tzv. rajónu podľa okresov alebo kraja je nezmysel. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Zdeňek Adamík (---.avonet.cz) Dátum: 12.09.06 08:51 Je potřeba položit na stůl plusy a mínusy, tedy chcete-li v managerském žargonu silné a slabé stránky jednotlivých návrhů (typů) rajonizace a pak se uvidí. Návrh pana Patery je jedním z možných plusů, ale nemůže přece zůstat jenom u tohoto návrhu. Dále nezapomenout na možné ekonomické aspekty, a to i třeba ve vztahu k návrhu dělení dle krajů. Pokud např. budete žádat o finanční podporu (dotaci), tak s kým budete jednat, když Vaše ZO má členy z X okresů a OZ z X krajů? Každý se Vás zeptá, kolik máte na našem území členů z Vaší členské základny? Tedy potencionálních voličů... Když pak příslušnou dotaci ve vztahu k počtu členů na daném území dostanete (pokud Vás vůbec nevyhodí) jak ji "rozdělíte" Ti z jiných částí politického rozdělení území, na které jste nic nedostali zcela z logiky věci budou muset více přispívat než ostatní - to jistě na klidu nepřidá. Pochopitelně nic není zadarmo a politické orgány budou oprávněně požadovat i větší aktivitu - účast třeba na kulturních akcích právě od chovatelů PH (vypouštění PH při oslavách výročí vzniku měst a obcí apod.). Rajonizace je možnou cestou a celkem logickým vyústěním stavu chovatelství a organizace CHPH v současnosti a může vycházet i z chmurného výhledu do budoucna, a zcela jistě se nevyhne ani ČR. U nás např. máme zbytečně nákladné řízení, organizační články. Dříve, když jsme ještě byli jednou Československou republikou, tak při trojnásobku členské základny to zvládal daleko menší aparát. Dnes existují v České republice: Prezidium + Ústřední revizní komise + Výcviková komise + Komise posuzovatelů se svými oblastními posuzovatelskými sbory. Na nižším stupni jsou to pak Řídící výbor Českého svazu CHPH a Řídící výbor Moravskoslezského svazu CHPH, každý z nich má pak svou "vlastní" Revizní komisi Český pak ještě subkomisi posuzovatelskou atd. Na Moravě se pak ještě scházejí tzv. "pásmové" neoficiální řídící složky a to pásma JIH, STŘED a SEVER. Dále následují Vedení jednotlivých Oblastních sdružení a Základních organizací se svými Revizními a účelovými komisemi (např. JURY). Co tím chci říci: tito lidé se scházejí, schůzují, cestují sem a tam, a to stojí nemalé peníze, peníze převážně z kapes nás chovatelů. Je naprosto nelogické, aby třetinovou, v Českých zemích neustále klesající členskou základnu, řídilo takové organizační monstrum, prožírající naše peníze. Myslím, že to je také námět k zamyšlení, jak lze snížit náklady na naši činnost a tím i vytahování peněz z kapes každého chovatele. Když to pochopili v daleko bohatším Německu a vypustili jeden článek organizační struktury, tak snad bychom to mohli pochopit i u nás - nebo snad ne? O sportovní objektivitě a fair - play jsem se tu raději nezmiňoval... Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Ivan Oravec (84.245.95.---) Dátum: 12.09.06 18:16 Počet chovatelov vo velkych OZ rok 2006 01. Prešov 174 02. Trenčín 138 03. Nitra 137 04. Trnava 134 05. Žilina 120 06. Pov.Bystrica105 07. S.N.Ves 97 08. Ban.Bysrica96 09. Tvrdošín 94 10. Bytča 87 * pouzite vysledky 3-pretek v sezóne 2006-klasicka 300stovka Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Milan Blahovský (---.demax.sk) Dátum: 13.09.06 00:02 To si myslím, nie je najhoršie, pritom ešte tieto OZ naviac letia spoločné preteky s inými OZ, pozri sa koľko tých čo nasádzajú tak 30 - 40 chovateľov letí v nejakom spoločnom regione ? Asi ich príliš veľa čo sa týka stredných tratí nenájdeš a skúste mi odpovedať prečo ? Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Vladimír Valíček (80.120.140.---) Dátum: 13.09.06 08:29 Počet chovateľov na posledných(príp.predposledých)pretekoch v sezóne 2006 v kateg.A,B.Aj toto je slovenská realita.Napr.: Bardejov -49 Martin -48 L.Mikuláš -43 Poprad -40 Kežmarok-38 Revúca -33 Novohrad-32 Ružomberok-32 Komárno -30 Michalovce-27 A to som sa nedostal ku všetkým OZ.Chcem veriť,že vo všetkých oblastiach,ktoré sú na hrane,sa všetci chovatelia napísaní na papieri aj fyzicky zúčastnili na nasadzovaní(bez urážky).Vo svojom predchádzajúcom príspevku mi vôbec nešlo o vyratávanie a dokazovanie si svojích právd.Ponúkol som len svoj pohľad na vec.Možno sa nájde pár chovateľov,ktorý zdieľajú podobný názor ako ja. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Marek Gajdoš (---.minet.sk) Dátum: 13.09.06 09:40 Vladimír Valíček napísal: > Počet chovateľov na posledných(príp.predposledých)pretekoch v > sezóne 2006 v kateg.A,B.Aj toto je slovenská realita.Napr.: > > Bardejov -49 > Martin -48 > L.Mikuláš -43 > Poprad -40 > Kežmarok-38 > Revúca -33 > Novohrad-32 > Ružomberok-32 > Komárno -30 > Michalovce-27 > > A to som sa nedostal ku všetkým OZ.Chcem veriť,že vo všetkých > oblastiach,ktoré sú na hrane,sa všetci chovatelia napísaní na > papieri aj fyzicky zúčastnili na nasadzovaní(bez urážky).Vo > svojom predchádzajúcom príspevku mi vôbec nešlo o vyratávanie a > dokazovanie si svojích právd.Ponúkol som len svoj pohľad na > vec.Možno sa nájde pár chovateľov,ktorý zdieľajú podobný názor > ako ja. No neviem odkial ste nabrali ze v OZ Michalovce nasadilo na posledny pretek kat. A alebo B len 27 chovatelov. Bolo nas 71. Takze nabuduce by bolo lepsie sa niekam pozriet a az tak nieco napisat. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Miloš Labuda (---.adsl.slovanet.sk) Dátum: 13.09.06 10:33 Mám pocit, že málo kto pochopil o čo mi išlo v úvode. Napísal som, že prvotná myšlienka rajonizácie ma celkom nadchla, ale keď sa časom dostávajú na povrch detaily, poďľa ktorých niekto chce robiť rajón na základe okresu a nebodaj to dať ako nariadenie, tak to je na tejto veci to zlé. Myslím, že ak vytvárať rajóny, tak potom na úplne iných princípoch. Spájať existujúce OZ a nechať im stále postavenie rozhodujúce a nadradené nad spoločenstvom rajónu. Toto by bola cesta, ktorá by určite nerozbila existujúce OZ, ale by sa pokúsila spojiť už existujúce OZ do niečoho možno aj ekonomicky výhodnejšieho. Tak preto si myslím, že uvádzať tu počty chovateľov, ktorí nasadili na posledný alebo prvý pretek je určite zbytočné. A stále tvrdím, že ak to chce niekto robiť na silu, tak to asi nepôjde. Všetko musí byť vecou dobrovoľnou, všetci sme slobodní ľudia! Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Vladimír Valíček (80.120.140.---) Dátum: 13.09.06 10:45 Pán Gajdoš,máte pravdu.Ospravedlňujem sa.Myslím,že som nesprávne použil niektoré vaše pásmo. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Zdeňek Adamík (---.avonet.cz) Dátum: 13.09.06 12:37 Akorát, že každý si pod tou "slobodou a demokráciou" představuje něco jiného. Převážně to, co se jemu samému hodí. Vaším návrhem nemá cenu aby se VZ či prezidium vůbec zabývalo. Takovéto korporace si dobrovolně mohou dohodnout jednotlivá OZ či regiony i bez úpravy základních dokumentů (řídících norem). To, že tu pan Valíček uvedl "skutečné" stavy nasazujících chovatelů, to také něco signalizuje... A pak se divíme, že nám "svět" nevěří... Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Daniel Krajcik (---.ipt.aol.com) Dátum: 14.09.06 05:16 Regiony, ako uviedol pan Adamik, su dobrovolnou zalezitostou, na ktorej sa da mnohe ziskat – ci uz po sportovej stranke, ako aj po financnej. Pozrite sa ako dopadol napr. Region Nitra. Preco prestal fungovat ? Mnohi chovatelia ani len nechcu pocut o spolocnej preprave a vypustani, nieto o zlucovani OZ. Titul “Majster OZ” sa stal snom mnohych. Kto dohaduje regiony a spolocne preteky ? … nazor ludu vacsinou nie je zaujimavy. A povedzme si to priamo – 90 % chovatelov je jedno ci budu mat konkurenta toho alebo onoho, podstatne pre nich je za kolko! Ale to nezaujima tych zvysnych par percent – radsej si priplatia za dopravu. To, ze pri spolocnej preprave by cena za nasadeneho holuba bola podstatne nizsia, … to ich az tak nezaujima, ved oni na to vacsinou maju. Casto je nemozne dohodnut 1-2 spolocne preteky 2 OZ ! Ak odhliadneme od problemov tykajucich sa financnej zainteresovanosti na spolocnom majetku, najvacsim problemom je obava, ze holuby budu zaletovat a “profitovat” z toho nebudem ja, ale niekto iny. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Ivan Oravec (84.245.95.---) Dátum: 14.09.06 17:33 Zloženie OZ Trnava -počet chovateľov Okres Trnava 108 Okres Piešťany 28 Okres Hlohovec 15 Okres Galanta 9 Okres Nitra 2 Okres Topoľčany 2 Okres Pezinok 1 Rospetie na klasickej 300stovke Dobrá Voda okr.Trnava-Rumanová okr Nitra 39km Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Miroslav Ďurana (---.91-127-96.t-com.sk) Dátum: 31.10.06 21:39 Rád by som sa vyjadril k rajonizácí.Kto vlastne za tým stojí? Je mi až nepochopitelné ako všetkym navrhovatelom ide o dobro druhých, aby to bolo čím najlacnejšíe a rozprávajú o zakladaní nových OZ.Ukážte mi obyčajného radového člena ktorý rozbil a založil novú OZ.Roztrieštenie OZ podporili len funkcionári SZ CHPH,tým,že schválili stanovy ktoré to dovolujú.SZ CHPH je dobrovolná organizácia a tak to nechajme na samotnom členovi kde a ským chce lietať pokial spĺňa podmienky vydané SZ CHPH. Odpovedať na príspevok Re: Rajonizácia Autor: Zdeňek Adamík (---.avonet.cz) Dátum: 31.10.06 21:53 No, tak. Protipólem zvyků v našich zeměpisných šířkách je naopak např. Belgie, kde chovatel může nasazovat, "kde se mu zlíbí", kde mu to vyhovuje a kde s ohledem na závodní plán a předpoklad vývoje počasí očekává úspěch, tedy i peněžitou výhru. Pak se ale často stává, že svoz holubů na střední trať, u nich to znamená 250 až 400 km, trvá až jeden a půl dne. To proto, že se musí objet desítky nasazovacích středisek (lokálů), aby se naplnil buďto zcela nebo alespoň z podstatné části, dopravní prostředek. Tak se na takovýto závod nasazuje např. ve čtvrtek a start je v sobotu. Podmínkou uznání takovéhoto závodu do národního mistrovství je pak nejméně 20 chovatelů a 150 holubů, při modelu 2/2. To je také "dobrovolná organizácia"...
Milan Lenárth (27.03.2011, 21:12)
OZ Martin do roku 1989 lietal vo veľkom zoskupení spolu s Ružomberkom, Lipt. Mikulášom, Hornou Oravou a neviem s kým ešte ,bolo tam 400 chovateľov, ale po prelistovaní výsledkov z daného obdobia letelo sa asi 12 pretekov, som zistil, že naše OZ chytalo z pretekov kde sa nasadzovalo do 4 000 holubov ani nie jedno percento, 10 percent nechytili nikdy, všetke holuby leteli mimo koridoru Turca a vracali sa z východu aj keď sa letelo Maďarsko, Polsko či Čechy, OZ Martin je tak špecificky uzavretý v kotline , že v prípade nútenej rajonizácie sa z nás opäť stanú štatisti a nedopadne to dobre, preto sa my myšlienka rajonizácie nepáči a nesúhlasím s ňou.
Miroslav Ďurana (27.03.2011, 21:17)
Lubo odpoveď je jednoduchá.Vždy budú existovať OZ ktoré sa nechcú spájať,alebo porovnať.Odpoveď by mal dať niekto odtial ako si argumentoval na môj príspevok Ty.
Ľubomír Drgáň (27.03.2011, 21:53)
Jasné . Veď uvidíme čo čas ukáže,ale sa to tu rozbehlo.
Tibor Balogh (27.03.2011, 22:28)
Rajonizacia tu už davno mala bit, čo velký majstry bojíte sa konkurencie,každy sa chce hrat na vlastnom piesočku,preto niektoré OZ čka vytvarajú také Vs ktoré vyhovujú niektorým majstrom aby mali čo najmenšiu konkurenciu. Táto rajonizacia je dobre riešenie, nie každy rok prestupi a rozbíjanie OZ.
Vlastimír Pomajdík (28.03.2011, 19:34)
Vazeni priatelia. Prepacte mi ze trosku zajdem do minulosti lebo viem ze mnoho novodobych chovatelov predovsetkym ekonomicky silnych to nema rada ked sa hovori o tom, ze treba vychadzat v ustrety aj tym slabsim a jednou z ciest je aj rozumna rajonizacia ktora predpoklada nizsie ekonomicke naklady . Bol som dlhe roky predsedom jednej z najsilnejsich oblasti, kde sutazilo 48O chovatelov. Tato oblast zahrnovala vo svojej organizacii 5 politickych okresov. Na oblastnej konferencii sa zucastnilo 13O delegatov takze pri rozhodovani to bola chovatelska vaha.Žijuci clenovia mi daju za pravdu ze oblast fungovala dobre i ked problemy sa vzdy vyskytli. Na zasadnutiach nasho VZ som diskutoval i o vhodnej rajonizacii . Myslienka nie je nova a ked sa dohodne siroka chovatelska verejnost na dobrom postupe verim, ze to moze priniest dobro pre vacsinu chovatelov. Je pravdou to ze , ze v minulosti sa dost benevolentne pristupovalo ku migracii clenov nie pre vazne dovody ale pre presadenie sa na ceste ku neskorsej komercionalite. To vsak prinasala doba a dnes mnoho chovatelov cestnych a statocnych odchadza pretoze ekonomicky nestaci.Som toho nazoru ze pri zrelych navrhoch pri hladani spravnych ciest v organizacnej struktura moze vyjst relevantny kompromis a spokojnost. Chcem este pripomenut jednu skutocnost co nebola spomenuta ani v tejto diskusii ze dnes existuju v niektorych pripadoch nie OZ ale ako ja ich nazyvam okresne organizacie hoci takzto termin v strukture neexistuje.Predpokladam, ze buducnost prinesie aj v tomto smere lepsie podmienky pre vacsinu chovatelov a preto dobru rajonizaciu by som podporil ked sa toho dozijem.Dakujem vsetkym za pochopenie. Napisal som len svoj nazor.
Ľudovít Jančok (28.03.2011, 22:15)
Zdravím Vás. Je cesta ktorá by veci riešila. Tento rok je pasé, ale do jesene čiže do závodov mladých, by som nariadil, aby si minimálne 3-5 OZ našlo partnerov na spoločné vypúšťanie dobrovoľne, keď nie,tak rozkazom. Keby boli niektorí múdri, a to budú, nezaradiť ich do MS. Raz týmto žabomyším vojnám treba urobiť koniec. Každý sa oháňa že lieta za svoje. Lietaj, ale o majistra dvora, alebo ulice. Každá organizácia je za to organizácia, že niečo organizuje. Kto do nej vstúpi, musí dodržiavať dané pravidlá, alebo založiť organizáciu zo svojimy pravidlamy, ak ich budú účastníci chcieť akceptovať. Ludvik.
Zdeňek Adamík (29.03.2011, 12:59)
A co říkáte na tento návrh?

Rajonizácia = Reorganizácia SZCHPH

Na základe podrobného vyhodnotenia základných problémov opakujúcich sa v diskusných príspevkoch chovateľov som prišiel k záveru , že prebieha manipulácia „silnejších“ ( ľudí, ktorý už pochopili dobu v ktorej žijeme ) s menej „silnejšími“ ( ľudia , ktorý si myslia , že sa dá spoločenský existovať podľa starých zásad).Nahromadené antagonistické vzťahy nedovoľujú chovateľom PH racionálne myslieť. Základňou na ktorej je možné stavať , je skutočnosť , že obidva skupiny sa navzájom potrebujú k naplneniu svojho cieľa. Či už na úrovni oblasti alebo v rámci MS (majstrovstva Slovenska).
Tak ako v iných športoch a spoločenských organizáciách sa prijali organizačné poriadky odzrkadľujúce právnu podstatu spoločenského diania , tak aj v organizácii zoskupujúcej chovateľov PH s cieľom súťaženia je potrebné prijať novú normu , ktorá by chránila právne účastníkov zoskupenia, stanovila organizačnú štruktúru k špecifickým podmienkam súťaženia a jednoznačne stanovila práva a povinnosti. Celá organizácia SZ by nemala mať veľa nadstavieb kvôli prehľadnosti , zodpovednosti a jasného ekonomického hospodárenia. Na základe uvedeného a s cieľom rozvinutia férovej diskusie bez urážok navrhujem nasledovné:
Žiaden šport a ani futbal sa nedá porovnávať s pretekaním s PH ako sa o to často chovatelia snažia. Ale čo sa dá od jednotlivých športoch prevziať je ich organizačná štruktúra! Nakoľko vaši športovci (poštové holuby) , nevedia pretekať tak , že po vypustení z bodu „A“ všetci dorazia do jednotného cieľa bodu „B“, preto pre zabezpečenie „rovnakých“ podmienok je potrebné im vytvoriť také súťažné podmienky t.j. zorganizovať súťaž tak aby spolu súťažili PH ,ktoré majú „rovnaké“ súťažné podmienky. t.j. rovnakú vzdialenosť štart- cieľ(minimálne rozpätie), rovnaké polohopisné umiestnenie domovského holubníka (sever ,stred , juh, východ, západ). Ako to dosiahnuť? Na základe znalosti doterajších meteorologických , polohopisných , ..... danosti republiky vytvoriť direktívne (odborné ) územné = oblastné (resp. regionálne) jednotné celky v ktorých budú holuby medzi sebou rovnocenne súťažiť. Uvedenou rajonizáciou sa zabráni rozpadávaniu súčasných,(účelovo vytvorené OZ sa rozpadnú ) pričom dôjde k spájaniu bývalých OZ. Prestane prebehávanie jednotlivcov z jednej ZO do druhej ZO. Vzhľadom ku skutočnosti , že hádky vznikajú na polohách vypúšťacích miest k polohám holubníkov, pri severnom vypúšťacom mieste nadávajú južania, pri južnom severania. Holubníky v strede nadávajú vždy. Nadávajú ty čo sú v oblasti na konci doletového pásma na tých čo sú na začiatku. A tak ako potvrdzuje DF háda sa celé Slovensko, a čo je najhoršie , že sa siaha na svedomie jednotlivca.
Na základe uvedeného SZ vytvorí direktívne územné celky pásma = sa oblastiam (navrh.:min.50 aktívnych členov) . ZO (základné organizácie) zaniknú. ZO ako právnické osoby vytvoria nové oblasti. Každý by bol členom príslušnej oblasti s prihliadnutím na to, aby základom vytvorenia pásma (oblasti) bola jeho poloha a to od východu po západ republiky v pásmach sever stred a juh. Nie je vylúčený presah cez bývalé kraje. Východ by mohol byť rozdelený do 6-tich (resp. 5) pásiem od severu po juh a od východu po západ kraja. Stredoslovenský kraj do 5 (resp.4) pásiem a tak isto západoslovenský do 5 (resp.4) pásiem. Spolu 16 (resp.13) pásiem = oblastí. Pre dané oblasti by SZ najobjektívnejšie stanovil vypúšťacie miesta k polohám oblasti. Pre zvládnutie predchádzajúcej a tejto úlohy SZ zadá tuto úlohu skupine nezávislých odborníkov ( meteorológ, hydrológ, klimatológ. geodet) . SZ by stanovil presný min. počet nasadených holubov na jednotlivé kategórie ( návrh: KT 1000, ST 500, DT150 , SDT 150 tkz. E) pričom min .počet chovateľov by bol druhoradý. Nebol by podmienkou uskutočnenia preteku . Zaviedla by sa jednotná evidencia „súpiska“ pred začiatkom pretekovej sezóny ( návrh max. 60ks na chovateľa)..Zavedenie jednotnej evidencie je aspekt objektivizácie celého súťaženia . Jednoznačne musí byť zavedený z titulu objektivity!!!!)! Bodoval by každý holub, ktorý by priletel do 20% a každý pretek by sa započítaval do MS. Motto : „Každý kto hra zápas a dá gól získava body a každý hráč hra prvú ligu.“ V prípade nepriaznivého počasia .resp. stiahnutia holubov by sa pretek opakoval. Aj vo futbale je tak , že keď je terén nevyhovujúci rozhodca zruší zápas a na zväze sa stanoví nový termín. Ide o to , že súťaž uskutočňovaná SZ musí vyhovovať na „100% „ všetkým účastníkom , nakoľko každý účastník platí príspevky. Súťaženie mimo ligu SZ je možné bez obmedzenia.
Oblasť pri všetkých typoch tratí by sa flexibilne členila na výcvikové strediska „VS“ (KT a ST )a regióny (ST,DT,SDT )v ktorých by sa zabezpečovala objektivita polohopisná t.j. max. vzdialenosti holubníkov vo VS (30 km ) resp. Regióne ( 50 km ) a aj samostatne by sa VS a Reg. vyhodnocovali.
Na konci sezóny by sa vyhodnocoval najlepší holub(v jednotlivých kategóriách) v pásmach = oblastiach . Majster KT by bol chovateľ s najvyšším počtom bodov a tak aj v ST, DT,SDT .GM oblasti by bol chovateľ ktorého holuby by získali najvyšší počet bodov vo všetkých kategóriách. Generálny majster SR by bol chovateľ s najvyšším počtom bodov zo všetkých GM- oblastí.. Pri tomto systéme by bol každý chovateľ zapojený so svojimi holubmi do súťaže o MS. Chovateľ, ktorý nemá holuby na všetky kategórie ,alebo má len holuby na DT sústredí sa iba na kategóriu MS-DT( MO-DT). Vzhľadom k novo vytvoreným pásmam a k ním stanoveným vypúšťacím miestam sa dodrží „objektivita“ voči chovateľom v daných pásmach ako aj vzájomne medzi jednotlivými pásmami. Tak bude možné povedať, že holub ,ktorý vyhral v Bratislavskej oblasti na trati 150km ,je jeho výkon rovnocenný s výkonom holuba, ktorý vyhral pretek na 150km v Bardejovskej oblasti. Veľmi dôležité bude aby stanovené vypúšťacie miesta nemali veľké rozpätia k holubníkov v pásmach. Teraz je bežné rozpätie pri KT a ST až 80-100 km., a to je podľa mňa nesprávne ( podľa mňa by najsprávnejšie bolo max.30-40 km ). V prípade, že by dve oblasti chceli letieť spoločne (región) , muselo by to byť dopredu posúdené a odsúhlasené SZ a pre taký pretek by boli stanovené presne podmienky za akých by bolo možné akceptovať toto spojenie, pre zaradenie daného preteku do MS(rozpätie, miesto štartu k polohe oblasti....).Podľa mňa by nemal byť počet chovateľov rozhodujúci ukazovateľ. Nikde som sa nestretol aby sa vo vzorcoch pre výpočet koeficientov objavil údaj „počet chovateľov“! Stále ide o počet nasadených holubov a to by malo byť alfou a omegou pri zostavovaní a delení Slovenská na regióny a samozrejme pri odsúhlasovaní PP. Nesúhlasím s teóriou (prezentovaná niektorými „veľkochovateľmi“) vytvárania veľkých oblastí ,argumentujúc ekonomickou výhodnosťou. Je to zavádzajúce, nakoľko v neprimerane veľkých celkoch absentuje objektivita „polohopisná“ !!!! Na KT sa nasadzuje aj tak veľké množstvo holubov tak prečo vytvárať veľké oblasti ktoré sú deformované polohopisne? Tak isto by každý pretek mal v sebe zahŕňať podmienky účasti na olympiáde. Na úrovni oblasti by bola funkcia tajomníka, vycvikara, pokladníka a členov KK platená (ohonorovaná podľa presného kľúča ) , funkcie vo zväze by boli tiež platené.
Stále v diskusiách rezonuje otázka o obmedzených počtoch holubov prihlásených do súťaže. Z toho vzniká až nenávisť medzi takzvanými malými chovateľmi a takzvanými farmármi. Podľa mňa, kebyže SZ objektívne s prihliadnutím na polohopisné podmienky rozdelil Slovensko na spomínané oblasti, nič by nebránilo tomu aby sa vrátilo späť k „jednotnej evidencii“ holubov pred začiatkom pretekov a to návrh: v počte 60-ks . Hlavne aby oblasť nasadila predpisný min .počet holubov podľa deklarácie daného preteku (KT-1000, ST-500, DT-150, SDT-150). Čo sa týka vzdialenosti navrhujem nasledovné :
alt. 1- KT- od 200- 400 km (5 preteky), ST – 401-600 km (4 preteky ), DT – 601 – 700 km ( 3 preteky ), SDT(maratón) E – nad 700 km (2 preteky). Pri bodovom zisku každého holuba ktorý priletí do 20% ( nasadených KT max. 40ks/chovateľ - boduje každý do 20 %, ST max. 25ks/chovateľ -boduje každý do 20% , DT max. 12ks/chovateľ - boduje každý do 20%, SDT – E max 7ks/chovateľ - boduje každý do 20%
alt. 2- KT- od 150- 400 km (5 preteky), ST – 401-600 km (4 preteky ), DT – 601 – 700 km ( 3 preteky ), SDT(maratón) E – nad 700 km (2 preteky). Pri bodovom zisku každého holuba ktorý priletí do 20% ( nasadených KT min. 20 ks/chovateľ - boduje každý do 20 %, ST min. 15 ks/chovateľ- boduje každý do 20% , DT min. 7ks/chovateľ - boduje každý do 20%, SDT – E min. 7ks/chovateľ - boduje každý do 20% . Max. počet je ohraničený počtom holubov na súpiske a to je 60ks.
alt.3 - KT- od 150- 400 km (4 preteky), ST – 401-600 km (3 preteky ), DT – 601 – 700 km (2 preteky ), SDT(maratón) E – nad 700 km (1 preteky). Pri bodovom zisku každého holuba ktorý priletí do 20% ( nasadených KT max. 60ks/chovateľ - boduje každý do 20 %, ST max 60ks/chovateľ - boduje každý do 20% , DT max. 60 ks/chovateľ - boduje každý do 20%, SDT – E max 60ks/chovateľ - boduje každý do 20%
alt.4 - KT- od 150- 400 km (5 preteky), ST – 401-600 km (4 preteky ), DT – 601 – 700 km (3 preteky ), SDT(maratón) E – nad 700 km (2 preteky). Pri bodovom zisku každého holuba, ktorý priletí do 20% ( nasadených KT max. 60ks/chovateľ - boduje každý do 20 %, ST max 60ks/chovateľ- boduje každý do 20% , DT max. 60ks/chovateľ- boduje každý do 20%, SDT – E max 60ks/chovateľ - boduje každý do 20%
Max. počet je ohraničený počtom holubov na súpiske a to je 60ks.

1.alt- 14 pretekov, 2.alt. 14 pretekov, 3.alt. 10 pretekov, 4alt. 14 pretekov
Body: Vzor: Pri 1000 nasadených holubov je 20% 200holubov. Bodovanie :

Por. Body
1 - 200 bodov
2- 199 bodov
.
.
200 – 1 bod

Postup krokov k naplneniu cieľa:
1- schváliť min. počet členov v oblasti
2- rozdeliť republiku na oblasti s prihliadnutím max. rozpätia doletového pásma v jednotlivých oblastiach , a v kategóriách (odborná komisia)
3- zadeklarovať rozpätia ( km) v jednotlivých kategóriách
4- zanikajúce ZO by išli do novo sa tvoriaceho subjektu so stavajúcim majetkom (bol by to ich vklad)
5- stanoviť spôsob súťaže podľa navrhovaných alt.
6- určiť vypúšťacie miesta pre jednotlivé oblasti
7- stanoviť bodový systém
To by boli súťaže poriadené v rámci celoslovenskej ligy. Všetko ostatné by bolo vecou oblastí. Myslím si , že maratóny (SDT) okrem jedného povinného v rámci MS by sa mali lietať v špeciálnych kluboch (športové kluby)a tak isto by sa mali vytvoriť aj športové kluby na KT, ST, a tam by ty čo nato majú súťažili stávkovým systémom. A prečo takéto rozpätia? No preto aby sa nenašli taký chovatelia, ktorý si prispôsobia PP na svoju mieru a odlietajú s jednou líniou PH krátke, stredné a dlhé trate! Veď úlohou SZCHP je aj šľachtiteľská práca!?
Záverom chcem povedať, že môj názor má určite veľa nedostatkov ,ale určite sa dá s ním ďalej pracovať a čo je podstatné je oslobodený od egoizmu, ktorý v sebe nesie každý aktívny chovateľ. Ten jeho egoizmus mu bráni pozrieť sa na vec nestranne a posudzovať jednotlivé otázky globálne s posúdením dopadu danej problematiky na celok. Môj návrh spočíva vo vytvorení silného centralistického združenia v snahe zapojiť každého aktívneho chovateľa do súťaže , ktorú organizuje SZ .Lebo tento súčasný anarchizmus , ktorý väčšina nazýva demokraciou prináša nespočetné množstvo problémov.
Skúste vy, ktorý ste kompetentný poopraviť, vylepšiť môj návrh a začať o ňom rokovať. Veď ZO a OZ nemôžu patriť jednotlivcom ako je to teraz. A celkom na záver, už je čas na zavedenie dopingových testov. Dnes je v športe najväčšou pliagou doping. Myslieť si azda ,že v holubárstve to neexistuje je začiatok konca! Keď je niekto schopný chovať 200-250 ks ,že nemá na podporné látky? , a ten čo bude súťažiť s 10ks, že si to tiež nemôže dovoliť?
Vladimí­r Smieško (31.03.2011, 21:48)
Pán Adamík zdravím Vás, ak to nie je utajené, kto je autorom tohoto produktu?
Zdeňek Adamík (01.04.2011, 07:46)
Pane Smieško: 1) nemám souhlas autora (zatím) se sdělením jeho jména 2) autor i já považujeme za důležitější soustředit se na obsah, diskutovat o něm, třeba se snažit vylepšit některé pasáže, než se soustředit (bohužel jako obvykle, stejně jako u nás) na osobu autora. Zkuste to pomalu rozebrat, vylepšit, atp.
ing.Jakubec (01.04.2011, 08:39)
Anonymne príspevky majú byť vymazané.Za chvíľu tu bude diskutovať Pikaču s Hulibrkom,ako u nich.Podľa totalitného spôsobu myslenia a pravopisných hrúbok v závere toho rozsiahleho paškvilu,by som autora tipoval na učiteľa.Anonymom zdar.
Ľubomír Janda (01.04.2011, 08:55)
Tak tento príspevok diskusiu na tému "Rajonizácia" pravdepodobne uzatvoril! Letu zdar ! Ľ.J.
Milan Blahovský (01.04.2011, 09:42)
Pán Jakubec, neviem čo ste za Ing. ale skúste sa nad sebou zamyslieť a prestaňte sa obúvať do pedagógov. Veď práve tí sú zdrojom vášho inteligenčného rozvoja. Alebo ste si titul kúpili ????? Pokiaľ útočite na moju osobu, tak ja som na danom príspevku nestvoril ani mäkčeň. Zváte svoje slová skôr ako niečo splodíte.
Zdeňek Adamík (01.04.2011, 11:50)
Právě jsem si uvědomil, že možná s ohledem na výše uvedené, někdo nemusí pochopit zkrácenou verzi, tak ještě jednou. Normální přispěvatel, rozebere to co se mu nelíbí, nebo je případně jiného názoru, podpoří to argumenty a třeba to i lidově řečeno "rozseká na sračku". Blbec napíše to co ....
Vladimí­r Smieško (01.04.2011, 12:14)
Zdravím Vás páni. Zdá sa, že môj príspevok vyvolal reakciu, akú som ani náhodou nemal v úmysle. Naopak, celkom sa mi to pozdáva až na zavedenie obmedzenej evidencie. Skôr by som to riešil pretekovými družstvami podobne ako v Madarsku, čím by sa každý chovateľ musel triafať, nie len ten, čo má viac holubov. A to bodovanie podľa poradia od 200 /20%/ dolu som svojho času navrhoval aj ja, no žiaľ. Preto aj tá moja zvedavosť, kto je autorom. S pozdravom Vlado
ing.Jakubec (01.04.2011, 21:58)
Nediskutujem často,ale čítam príspevky.Vás,p.Adamík,registrujem ako chronického diskutéra.Nazval by som Vás-náš člen korešpondent.Aj keď len samozvaný.Mám však dojem,že u Vás ide len o z núdze cnosť,lebo ako som si všimol,ani Vy nie ste doma prorokom.Ako odpoveď na vaše dosť ironické príspevky sú často použité názvy veľkých dobytčích jednotiek a tým diskusia končí. Po odbornej stránke ste jedným z najlepších odborníkov a máte moje sympatie.Ale Vaša starosť o naše organizačné problémy a dokonca o územné členenie,je už plytvaním Vášho nesporného intelektuálneho potenciálu.Nechajte niečo aj pre kolegov v Česku. K téme.S anonymom nediskutujem.Veľmi stručne poviem svoj názor na súčasný vývoj na Slovensku.Vznikajú regióny a športové kluby so špeciálnym zameraním.Oblasti sa spájajú za účelom spoločnej dopravy a výsledkov,pričom ale ostávajú organizačne aj finančne samostatné.Všetko dobrovolne a prirodzene.Úspešné fungovanie regiónu je vlastne ukončenie rajonizácie.Úloha zväzu v tomto procese je len jedna-nezasahovať. Letu zdar.
Vlastimír Pomajdík (02.04.2011, 12:45)
Anonym pri rieseni vyznamnych navrhov ktore sa dotykaju vsetkych clenov bynemal mat miesto na webovej stranke SZ . Sme schopni na Slovensku si poriesit veci sami nech si kazdy pozameta neporiakok pred vlastnym prahom ked mu to dovolia. Nemam rad ludi ktori len podpychuju a vyvolavaju zbytocne emocie. Prosim anonymneho tvorcu navrhu pre rajonizaciu aby sa identifikoval, ved ide len o navrh . Nnic sa zatial neudialoa o nasom napredovani v buducnosti rozhodnu clenovia a kompetentne volene organy.Univerzalni pisatelia by si mali dat pauzu.
Zdeňek Adamík (02.04.2011, 13:33)
Ano jako za starých časů, že? Lepší je držet zobák, on to za nás někdo "tam nahoře" vyřeší... Trapné. Ten autor toho návrhu nemá přístup na web. stránku SZ, proto mě požádal, zda-li bych to zde nezveřejnil. A protože nejsem žádným cenzorem ze starých časů, pane Pomajdík, tak jsem tak učinil. Nic víc a nic míň. A je mi také naprosto lhostejno co máte či nemáte rád a ani mě to nezajímá. Určitě by bylo lépe, kdybyste se konkretně vymezil vůči návrhům, které jsou výše uvedeny ať už v pozitivním nebo negativním slova smyslu, tedy pokud na to máte. Děkuji za pochopení.
Ľudovít Jančok (02.04.2011, 19:22)
Zdravím Všetkých. Pán Pomajdík nepíšete dlho, ale z Vašich príspevkov srší centralizmus. Som objektívny človek demokratického zmýšľania a nikdy by ma nenapadlo neprijať názor druhého človeka, keby bol aj z Kuby. To čo Vy tu prezentujete je dávno prežité. Pán Adamík je pravideľný prispievateľ, a jeho príspevky majú hlavu aj petu. Vie poradiť, pozná špás je odborník. Od Vás som ešte nič pozitívne, alebo poučné nečítal. Rešpektujem Vašu snahu písať, ale mne nič nedáva, na rozdieľ od príspevkov pána Adamíka. Prajem Vám veľa zdravia a chuti do života. Čokoľvek napíšete prečítam, len..... Ďakujem Ludvik.
Vladimí­r Smieško (02.04.2011, 23:58)
No to je naozaj zaujímavé. A čo teraz a čo ďalej. Diplomacia, rešpekt, úcta, tolerancia nám nič nehovorí? Niekedy je "tvrdá" poznámka viac než na mieste ale.......... S pozdravom Vlado P.S. p. Pomajdík s úctou k Vám toto nebolo celkom fér.
Vladimí­r Smieško (03.04.2011, 00:08)
A malý dopyt - koho považujete za univerzálnych dopisovateľov. Chceli, alebo mali Ste v úmysle niekoho z DF takto označiť? Alebo? Prajem príjemné chvíle. Vlado
Vlastimír Pomajdík (05.04.2011, 16:19)
Vazeni priatelia, prijimam Vas nazor i kriticke slova i ked Vas blizssie nepoznam, je to udel pre stareho chovatela, mne poucky z demokracie nedavajte pretoze som toho v holubarskom zivote vela prezil.Ked je clovek stary tak velmi rad si spomina na svoje mlade casy zvlast vtedy ked ich prezival medzi vynikajucimi ludmi. Priznam sa ze k predlozenemu navrhu neprechovavam antipatiu pretoze v tzchto alternativach je velmi vela pozitivneho. Nebol som vsak pochopeny . Za mojou chovatelskou a funkcionarskou cinnostou su konkretne vysledky ale zrejme ich nepoznate.Dakujem Vam za Vase slova a vzdy budem obhajovat pracu nasich dobrych funkcionarov a verte vela z nich su cestni a zapaleni pre dobro nas vsetkych. Ja Vam prajem to najlepsie.
Vladimí­r Smieško (19.04.2011, 21:48)
Že by nikto nemal toľko času, aby to pokračovalo? Alebo s..r.....me! na to? To je super. Už niekoľko rokov tu rezonujú akési "spoločné vypúšťania" vicerých OZ, "domáhanie sa kontroly"" kto sa čoho obáva"," tzv. majstri", atď. Čo sme sa zľakli? Zľakli toho, že to spoločné vypúšťanie nebude aj o očakavaných výsledkoch tých, čo to mali zrejme dobre premyslené, keď neustále "bili na poplach"a pod akousi rúškou mali ego ciele....možno niekto na to skočí?" a zas budeme na tom lepšie. Lenže! Projekt daný p. Adamíkom od "nateraz neznámeho autora" pracuje v iných dimenziách a to asi bude ten problém, prečo zostali poniektorí "aktivisti" ticho. Čo sa stalo, že sa akosi prestalo domáhať spoločných štartov - spoločných, ale na inom princípe. Toto je asi kameň úrazu. Však? Alebo, že by Vám páni už niečo aj svitlo v hlavách? Že to nie je len o najkratšom rozpätí, že to na Slovensku je hlavne o členitosti, pohoriach, dolinách, oblačnosti, prevládajúcich vetroch a pod. Tak do toho - roznoste ma teraz na kopytách. Vlado
Vladimír Sudor (19.04.2011, 22:16)
"Vydrž času ako hus klasu"
Peter Matalík (20.04.2011, 00:59)
Tak,tak Vlado! A hlavne Nemecký-systém rajonizácie !Nech už raz bude koniec špekuláciam,ktoré už nemajú žiadnú logiku !
Ivan Oravec (28.11.2023, 09:39)
Nemecký-systém rajonizácie aký je ?

Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie

Zmeny boli uložené